آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • آیا می خواهید با فردی با فرهنگ و مذهب متفاوت ازدواج کنید قسمت دوم

  آیا می‌خواهید با فردی با فرهنگ و مذهب متفاوت ازدواج کنید؟ قسمت دوم


به قلم استفانی توله و ویکتور هریس- دانشگاه فلوریدا

در قسمت اول این نوشته، به نکاتی درباره ازدواج افرادی با نژادها و مذاهب ها مختلف با یکدیگر و مسائل و مشکلات آن اشاره شد. در این نوبت، در ادامه به به راه حل ها پرداخته می شود.

تفاوت ها و شباهت های نژادی و تاثیر آنها بر رابطه زناشویی شاد و موفق

زوج های از نژادهای مختلف بیش از اینکه به تفاوت های قومی و نژادی توجه نمایند، در ابتدای رابطه به تفاوت های فرهنگی و چگونگی کنار آمدن با آنها توجه دارند. البته در دو مورد زیر استثناء نیز وجود دارد. یکی در مراحل بسیار اولیه ارتباط که دو طرف مجذوب یکدیگر شده و به پارامترهای تعیین کننده توجه نمی نمایند و مورد دوم در خصوص افرادی که به نوعی قبلاً تجربه برخورد با تبعیض نژادی را داشته اند. گرچه روابط زناشویی در زوج هایی با نژادهای مختلف چالش هایی به دنبال دارد اما این مشکلات و چالش ها قطعا قابل حل هستند.

البته باید در نظر داشت در مواردی که خانواده ها و یا جامعه به هر صورتی با این ازدواج مخالف باشند، فشار ناشی از عدم موافقت آنها بر روی روابط زناشویی تاثیر جدی گذاشته و آن را به شدت پرتنش می نماید. بررسی مطالعاتی ما در خصوص تنش موجود در ازدواج های بین زوج های با فرهنگ ها و نژادهای مختلف نشان دهنده این است که پنج مورد زیر از موارد اصلی بروز استرس و تنش بین زوجین می باشند:

 1. تفاوته ای عمده فرهنگی و جهان بینی متفاوت،
 2. واکنش های اجتماعی (از طرف خانواده و یا جامعه) و تفاوت های فردی (ارزش ها و اعتقادات به رسم و رسومی خاص)،
 3. شیوه ارتباط با دیگران،
 4. اعتقادات قومی و مذهبی،
 5. عدم توافق بر تفاوت ها و عدم بهره گیری از شباهت ها؛

به علاوه در بعضی از موارد، اختلافات موجود بین این زوج ها می تواند ناشی از اختلاف بر سر بزرگ کردن بچه، وقت شناسی، انتظارات زن از همسرش و برعکس و حتی خانواده ها باشد که می تواند اولویت های زوجین را تغییر داده و بر زندگی آنها سایه افکند.

توجه به این نکته نیز ضروری است که تمامی ازدواج های بین نژادی تنش زا نبوده و منجر به طلاق نمی شود، اما در عین حال تحقیقات نشان می دهد که ۱۳% این ازدواج ها نسبت به ازدواج های بین افراد با نژاد و قومیت یکسان احتمالا به جدایی انجامیده و از ثبات کمتر و ریسک بالاتری برخوردار است. در کشور آمریکا و در بین سفیدپوستان افراد کمتری به این نوع ازدواج ها تن داده و زنانی که به این ترتیب ازدواج کرده اند استرس بیشتری را گزارش داده اند. تنش در بین افراد هیسپانیک (آمریکایی-اسپانیایی) نیز وقتی با فردی غیر هیسپانیک ازدواج کرده اند دو برابر گزارش شده است.

البته جالب توجه است که طبق مطالعات انجام شده در صورت بهبود وضعیت اقتصادی زوجین، نرخ اضطراب در زنان کاهش می یابد. ازدواج بین زنان سفیدپوست و مردان سیاه پوست نیز از کمترین ثبات در جامعه آمریکا برخوردار است. ازدواج بین اقوام آسیایی نیز کم تنش گزارش شده است که این احتمالا به این دلیل است که آنها در جامعه آمریکایی بهتر از دیگر اقلیت ها حل شده اند؛ در واقع ازدواجی که در آن حداقل یک طرف آسیایی باشد عموماً از ازدواج بین سفیدپوستان باثبات تر است.

تحقیقی انجام شده در خصوص ازدواج بین سفیدپوستان و هندی ها و تفاوت های بالقوه فرهنگی شان نشان می دهد که خانواده های این زوج ها در خصوص تفاوت های فرهنگی حساس بوده و نگرانی های شان از آینده فرزندان شان را به راحتی به زبان می آورند. آنها از ابراز نگرانی شان از تفاوت های موجود در رسم و رسومات و ارزش ها و همچنین ارتباط نسل های بعدی فرزندانشان با خود، واهمه ای ندارند. در این خانواده ها ازدواج با فردی از نژاد و فرهنگ متفاوت خلاف عرف بوده و نشان دهنده ازدست رفتن هویت و میراث فرهنگی شان است و در خانواده های هندی مهاجر در آمریکا، انتخاب همسر می بایست با دقت انجام شده و وضعیت اجتماعی، درآمدی، سطح تحصیلات و شغل طرف مقابل به عنوان متغیرهای کلیدی در نظر گرفته شود. بنابر این در صورتی که شخص مقابل از فاکتورهای گفته شده برخوردار باشد به معنای این است که ارج و قرب خانواده حفظ شده است.

این خانواده ها به شدت نگران تصویر اجتماعی خود در جامعه امریکایی بوده و همین باعث می شود که زوج های هندی-سفیدپوست به راحتی با جامعه ارتباط برقرار نکنند.

طبیعی ست زوج هایی که توان غلبه بر این چالش ها را داشته باشند راحت تر می توانند با تمرکز بر شباهت ها، موفق به تبدیل تفاوت های شان به نقاط قوت شده و روابطه شان را عمیق تر و غنی تر نمایند. این روابط قوی تر می شوند اگر چنانچه بین زوجین اعتماد وجود داشته و یکدیگر را در عین تفاوت ها حمایت نمایند.

پذیرش و قبول کردن فرهنگ طرف مقابل گرچه آسان نبوده و طرفین را نسبت به تفاوت هایشان بسیار حساس می نماید، اما در عین حال جهان بینی شان را وسیع می نماید. در مجموع باید گفت ازدواج های بین فرهنگی و بین قومی با استرس و تنش در سطوح مختلف همراه بوده و این پیچیدگی ها تنها با گفتگو و بحث های سازنده دقیق، قابل حل می باشد.

عوامل دیگر در موفقیت های زندگی مشترک

عوامل عمده دیگری نیز عموما در ازدواج های موفقیت آمیز موثر می باشند که عبارتند از: سن طرفین در زمان ازدواج، سطح تحصیلات، تجارب قبل از ازدواج (تجربه زندگی مشترک، داشتن فرزند از زندگی قبلی، داشتن تجربه طلاق در خانواده)، مهارت های ارتباطی و پارامترهای شخصیتی.

تحقیقات نشان می دهد که ۴۸% ازدواج هایی که در آن زن در ازدواج قبلی اش در سن زیر ۱۸ سال بوده باشد در ده سال اول منجر به جدایی می گردد که البته این نرخ در مورد خانم هایی که در ازدواج قبلی شان بالای ۲۵ سال بوده اند به ۲۵% کاهش می یابد. ضمنا داشتن بچه و یا تجربه زندگی با شخصی دیگر نیز خطر طلاق را افزایش می دهد؛ همچنین درآمد و سطح تحصیل بالاتر در زمان ازدواج رابطه مستقیم با دوام زندگی زناشویی دارد.

نکات مهم کاربردی

بر اساس مطالعات انجام شده میزان نقاط قوت ازدواج های بین فرهنگی نیز قابل ارزیابی بوده و به این بستگی دارد که به چه اندازه زوجین قادر به مدیریت روابط زناشویی خود می باشند و بر اساس ارزش ها و همینطور در نظر گرفتن تفاوت های موجود به یکی از روش های زیر تقسیم می شوند. به طور کلی چهار شیوه در روابط زناشویی این افراد با توجه به ارزش ها و تفاوت های بین شان وجود دارد: یکی شدن، هم زیستی مسالمت آمیز، سازش یک طرفه، مشکلات حل نشده.

زوج هایی که سه شیوه اول را در زندگی زناشویی شان برگزینند عموما خوشحال و راضی می باشند، در صورتی که شیوه چهارم معمولا منجر به درگیری و تمرکز بر روی تفاوت ها بین زوجین می گردد. زوج هایی که با یکدیگر یکی شده اند به فرهنگ های یکدیگر احترام گذاشته، آنها را پذیرفته و با یکدیگر جشن می گیرند. به این ترتیب رسم و رسومات طرف مقابل را همانطور که هست پذیرفته اند. زوجینی نیز که هم زیستی مسالمت آمیز را انتخاب می کنند هر کدام راه های پیروی از فرهنگ و رسوم خود را به طور جداگانه در پیش گرفته و ضمنا تفاوت های موجود را به صورتی مثبت و جذاب و با دیده احترام می نگرند. در میان زوج هایی که یکی از آنها به صورتی یک طرفه با دیگری سازش نموده اند نیز شخص سازش کار از سر الزام و البته در نهایت، از روی رضایت خود را شبیه مدل فرهنگی طرف مقابل می نماید.

در مقابل، ازدواج های با مشکلات حل نشده دائما تضاد و جر و بحث را تجربه کرده و هنوز نمی دانند که چطور تفاوت هایشان را مدیریت نمایند. اگرچه به نظر می رسد که زوج های درگیر در مورد چهارم بیشترین چالش ها را در خصوص تفاوت های فرهنگی، نژادی و مذهبی تجربه می کنند، اما در عین حال هر کدام از این چهار شیوه روابط می تواند موجب یادگیری و آموزش استراتژی های مدیریت تفاوت، سیستم های اعتقادی، تضادها و همچنین استرس گردد.

مدیریت تفاوت

چهار استراتژی اولیه که می توان از آنها برای مدیریت تفاوت های موجود در ازدواج های بین فرهنگی استفاده نمود عبارتند از:

 1. «ما» ایجاد کنید: روابطی دوستانه بر اساس مشترکات فرهنگی و اهداف مشترک با همسر خود برقرار و با تعهد به یکدیگر امور را با همدیگر پیش ببرید؛
 2. تفاوت ها را چهارچوب بندی نمایید: با احترام به تفاوت ها، آنها را جشن گرفته  و یادگیری آنها را ارزش بدانید؛
 3. احساسات را حفظ نمایید؛
 4. روابطی تعریف شده با خانواده و جامعه برقرار نمایید: روابط خانوادگی خود را مرزبندی نموده و به خانواده و جامعه خود فرصت پذیرش همسرتان را بدهید.

مدیریت تفاوت سیستم های اعتقادی

استراتژی های زیر جهت کمک به زوجین با سیستم های اعتقادی متفاوت پیشنهاد می شود:

 1. مهارت های ارتباطی: مهارت های ارتباطی از مهم ترین وظایفی است که زوجین برای ایجاد زندگی موفق در صورت وجود تفاوت های اعتقادی، داشته و مطالعات نشان می دهد که برخورداری از این مهارت ها تنش بین زوجین را کم می نماید؛
 2. احترام و تحمل تفاوت های طرف مقابل: این استراتژی برای این طراحی شده است که افراد با اعتقادات متفاوت را کنار یکدیگر نگه داشته و با درک متقابل و پذیرش هویت طرف مقابل نشان دهند که عشق بر همه چیز مقدم است؛
 3. انعطاف پذیری در ایجاد ارتباط بین دو سیستم اعتقادی متفاوت و در عین حال به رسمیت شناختن هر یک از آنها: در این استراتژی بر روی نقاط مشترک اعتقادات طرف مقابل تکیه کرده و با مذاکره و اجازه انجام مراسم دینی طرف مقابل به وی، مرزهای اعتقادی را مشخص و مشترکات را با یکدیگر جشن گرفت؛
 4. ایجاد رسم و رسومات و سمبل هایی جدید از تلفیق سیستم های اعتقادی طرفین؛

مدیریت تضاد و تنش

اجرای استراتژی های زیر که مبتنی بر نقاط قوت می باشند، باعث از بین رفتن و یا کاهش شدت تضادها و تنش های موجود بین زوج های چند فرهنگی می شود:

 1. انعطاف پذیری در مورد نقش هر یک از شرکای زندگی: زوج ها می بایست در مورد سطح توقعات خود در خصوص انجام کارهای منزل که در بعضی از فرهنگ ها بر عهده زن خانواده می باشد با یکدیگر صحبت و گفتگو نمایند، تا مشخص گردد که در هر یک از این امور، مسئولیت هر یک چه چیزهایی است؛
 2. شوخ طبعی در مورد تفاوت های فرهنگی: معمولا خنده و ایجاد موقعیت های خنده دار به صورت بالقوه موجب خاموش شدن آتش شرایط استرس زا می شود؛
 3. به رسمیت شناختن شباهت های اعتقادی، ارزش ها و رسم و رسومات: در این استراتژی زوجین به روی شباهت ها و نقاط مشترک یکدیگر در روابط شان تاکید می نمایند؛
 4. ایجاد چارچوب های هویتی و فرهنگی برای همسر؛
 5. قدردانی از ارزش ها در فرهنگ طرف مقابل و احترام به نقاط قوت آنها.

نتیجه گیری

در عین اینکه ازدواج با فردی از فرهنگ و مذهبی متفاوت ممکن است چالش هایی منحصربه فرد به همراه داشته باشد، در عین حال می تواند فرصتی مناسب برای رشد و بالندگی در زندگی طرفین فراهم آورد.

شما نیز چنانچه در نظر دارید که ازدواج با فردی متفاوت از فرهنگ خانوادگی خود را تجربه کنید، بهتر است با ایجاد یک لیست از برخی استراتژی های ویژه و مفید که قادر به قدرت بخشیدن به زندگی و پیوند زناشویی تان می باشند، برای اجرایی شدن آنها تلاش کنید. بهتر است این لیست را بر روی در یخچال و یا هر نقطه ای از منزل که هر دوی شما به طور منظم و روزانه آنرا می بینید، قرار دهید. شما می توانید با گذاشتن علامت «+» در کنار آن تکنیک هایی که قادر به انجام و پیاده سازی شان شده اید و همچنین با گذاشتن علامت «-» در کنار آنهایی که موفق به انجام شان نشده اید، میزان موفقیت خود را بررسی نمایید. بدیهی است در صورتی که این روش را کافی و مفید ندانستید بهتر است با یک مشاور معتمد تماس بگیرید.

متن کامل این نوشتار را در این صفحه ها از نسخه تعاملی پرنیان شماره ۱۳ و یا در این صفحه از وبسایت نشریه پرنیان ببینید.

 


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


چهار شنبه ۲۳ امرداد ماه ۱۳۹۲ در ۰۸:۱۳:۳۰ ق.ظ - پیوند همیشگی
برگردان: ساقی مطهری - بازدید : ۴۲۳۳ - برچسب ها:
ازدواج مهاجرین کانادااسپانسرشیپ همسرمجله پرنیان
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط:
نیامدن همسر مهاجر به کانادا و تبعات آن

نیامدن همسر مهاجر به کانادا و تبعات آن

۱۷ مهر ۱۳۹۴ - دوستی سوال کرده است که : ویزای مهاجرت دریافت کردم  به اتفاق همسرم ولی همسرم حاضر نشد با من به کانادا بیاید ، من به کانادا رفتم و لندینگ را ثبت کردم و...
کدام موفق تر کدام مفیدتر قسمت دوم
پیوند قبل یا بعد از مهاجرت:

کدام موفق‌تر؟ کدام مفیدتر؟ قسمت دوم

۳۰ امرداد ۱۳۹۲ - ازدواج یکی از مهم ترین اتفاقات در زندگی هر فرد است. حال اگر این امر با مرحله پرچالش و جدیدی به اسم مهاجرت نیز همراه شود، بسیار بحث برانگیزتر می شود....
چند نکته حقوقی در مورد ازدواج در کانادا

چند نکته حقوقی در مورد ازدواج در کانادا

۲۹ امرداد ۱۳۹۲ - در اینجا توضیحاتی کلی در مورد مسائل قانونی ازدواج در کانادا با تاکید بر استان انتاریو بیان شده است: پرسش: از کجا می توانم در مورد سن قانونی ازدواج اطلاعاتی به دست...
کدام موفق تر کدام مفیدتر قسمت اول
پیوند قبل یا بعد از مهاجرت:

کدام موفق‌تر؟ کدام مفیدتر؟ قسمت اول

۱۸ امرداد ۱۳۹۲ - ازدواج یکی از مهم ترین اتفاقات در زندگی هر فرد است. حال اگر این امر با مرحله پرچالش و جدیدی به اسم مهاجرت نیز همراه شود، بسیار بحث برانگیزتر می شود....
پاسخ به سوالات مهاجرتی هفتم ژوییه با علی مختاری برنامه زنده شماره ۴۶

پاسخ به سوالات مهاجرتی، هفتم ژوییه با علی مختاری (برنامه زنده شماره ۴۶)

۱۹ تير ۱۳۹۶ - برای شنیدن فایل صوتی این برنامه اینجا را کلیک کنید. برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی با حضور علی مختاری، عضو رسمی انجمن کانادایی نظارت بر مشاورین مهاجرت ICCRC و نیز عضو کانون وکلای دادگستری...
اسپانسرشیپ همسر آسان تر شد
پروموشن کنپارس برای عقد قرارداد تا پایان ماه آگوست

اسپانسرشیپ همسر آسان تر شد

۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - از آنجا که استحکام خانواده یکی از اولویت های اصلی برنامه های مهاجرتی کاناداست، احمد حسین، وزیر مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا صبح روز سه شنبه 13 ژوئن اعلام کرد که گایدلاین...
لغو شرط دو ساله برای همسران اسپانسر شده

لغو شرط دو ساله برای همسران اسپانسر شده

۱۱ اردي بهشت ۱۳۹۶ - وزارت مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا در تاریخ ۲۸ آوریل ۲۰۱۷ اقامت دائم مشروط برای همسرانی را که از طریق اسپانسرشیپ به کانادا آمده اند، لغو کرد. بر اساس این تصمیم، کسانی...
چند همسری و مهاجرت
به دنبال طرح سوال از سوی یک متقاضی

چند همسری و مهاجرت

۲۰ دي ۱۳۹۵ - سوال این است : آیا مردانی که بیش از یک همسر دارند می توانند مهاجرت کنند؟ اگر پاسخ مثبت است وضعیت همسران چه می شود؟ در کانادا چند همسری قانونی نیست به...
تغییرات در برنامه اسپانسرشیپ همسر
اعلام شده در ۱۵ دسامبر ۲۰۱۶

تغییرات در برنامه اسپانسرشیپ همسر

۱۰ دي ۱۳۹۵ - دولت کانادا تغییراتی را در شکل دریافت و رسیدگی به درخواستهای اسپانسرشیپ همسر اعلام کرده است. این تغییرات به هیچوجه در ارتباط با شرایط اقدام نیست و تنها موارد شکلی است...
قصد دارید همسر خود را برای دریافت اقامت کانادا اسپانسر کنید
رویه جدید اداره مهاجرت فدرال در پرونده های اسپانسرشیپ همسر

قصد دارید همسر خود را برای دریافت اقامت کانادا اسپانسر کنید؟

۱۹ مهر ۱۳۹۵ - به تازگی اداره مهاجرت فدرال در پرونده هایی اسپانسرشیپ بر خلاف گذشته تلفنی حضور فرد اسپانسرکننده در کانادا را چک می کنند. از آنجا که بر اساس قانون افرادی که پی...
نیامدن همسر مهاجر به کانادا و تبعات آن

نیامدن همسر مهاجر به کانادا و تبعات آن

۱۷ مهر ۱۳۹۴ - دوستی سوال کرده است که : ویزای مهاجرت دریافت کردم  به اتفاق همسرم ولی همسرم حاضر نشد با من به کانادا بیاید ، من به کانادا رفتم و لندینگ را ثبت کردم و...
آخرین مطالب سایت:
صدور ۴۶۲۶ دعوتنامه در دومین انتخاب این هفته اکسپرس انتری

صدور ۴۶۲۶ دعوتنامه در دومین انتخاب این هفته اکسپرس انتری

«IRCC» از متقاضیان «برنامه تجربه کانادایی» دارای امتیاز «CRS» 454 دعوت به عمل آورد ۵ بهمن ۱۳۹۹ - «اداره مهاجرت، پناهندگی، و شهروندی کانادا» (IRCC) دومین انتخاب اکسپرس انتری این هفته را در روز 21 ژانویه برگزار کرد. «IRCC» برای متقاضیان «برنامه تجربه کانادایی» (CEC)، 4626 دعوت امه اقامت دائم...
تمدید محدودیت های سفر در کانادا تا ماه فوریه

تمدید محدودیت‌های سفر در کانادا تا ماه فوریه

۲ بهمن ۱۳۹۹ - دولت فدرال برای جلوگیری از گسترش کووید19، محدودیت های سفر را تمدید می کند کانادا محدودیت های سفرهای بین الملل غیر آمریکایی را تا روز 21 فوریه 2021، تمدید کرده است. خبر تمدید...
سومین انتخاب اکسپرس انتری در سال ۲۰۲۱

سومین انتخاب اکسپرس انتری در سال ۲۰۲۱

۲ بهمن ۱۳۹۹ - 374 متقاضی اکسپرس انتری با حداقل امتیاز «CRS» 741 دعوت شدند کانادا سومین انتخاب مهاجرتی اکسپرس انتری خود در سال 2021 را در تاریخ 20 ژانویه برگزار کرد. «اداره مهاجرت، پناهندگی، و شهروندی...
اعلام تاریخ انتخاب های ۲۰۲۱ جزیره پرنس ادوارد

اعلام تاریخ انتخاب‌های ۲۰۲۱ جزیره پرنس ادوارد

با شاخه‌های مهاجرتی «PEI» بیشتر آشنا شوید ۱ بهمن ۱۳۹۹ - جزیره پرنس ادوارد (PEI) تاریخ انتخاب های پیش بینی شده خود را برای سیستم ابراز علاقه مندی (EOI) در سال 2021، منتشر کرده است. اولین مورد در روز پنجشنبه، 21 ژانویه...
برگزاری اولین انتخاب آلبرتا از ماه ژوئن ۲۰۲۰

برگزاری اولین انتخاب آلبرتا از ماه ژوئن ۲۰۲۰

جزئیات انتخاب زیرشاخه «اکسپرس انتری» در روز 8 ژانویه 2021 ۱ بهمن ۱۳۹۹ - آلبرتا از متقاضیان واجد شرایط که دارای پروفایل اکسپرس انتری بودند، دعوت کرد تا در انتخاب استانی (PNP) روز 8 ژانویه، برای نامزدی استانی و اقامت دائم درخواست دهند. «برنامه انتخاب استانی...
کاهش اشتغال در کانادا از ماه آوریل

کاهش اشتغال در کانادا از ماه آوریل

اقدامات بهداشت عمومی نقش اساسی در شرایط بازار کار دارد ۱ بهمن ۱۳۹۹ - برای اولین بار از ماه آوریل سال 2020، اشتغال در ماه دسامبر، با کاهش 63000 موردی (معادل 0.3 درصد) روبه رو شد. محدودیت های کرونا در سراسر کشور بر بازار کار کانادا...
درخواست های PEQ را ارسال کنید

درخواست‌های «PEQ» را ارسال کنید

از تاریخ 26 ژانویه، فرم‌ کاغذی دیگر پذیرفته نخواهد شد ۳۰ دي ۱۳۹۹ - درخواست های مربوط به «برنامه تجربه کبکی» از روز 12 ژانویه، از طریق پورتال Arrima به صورت آنلاین قابل ارسال می باشند. از سیستم «Arrima» می توان برای ارائه کلیه مدارک مربوط...
خدمات پاسپورت کانادایی در دوران کرونا

خدمات پاسپورت کانادایی در دوران کرونا

۲۴ دي ۱۳۹۹ - به دنبال محدودیت های کرونا، مراکز خدمات حضوری همچنان تعطیل هستند متقاضیانی که پاسپورت آنها در تاریخ 1 فوریه 2019 به بعد منقضی شده است، می توانند ظرف مدت 2 سال از...
نحوه اسپانسرشیپ همسر برای مهاجرت به کبک

نحوه اسپانسرشیپ همسر برای مهاجرت به کبک

۲۳ دي ۱۳۹۹ - شهروندان کانادایی یا مقیمان دائم می تواند شریک زندگی یا همسر خود را که مایل به مهاجرت به کبک هستند، اسپانسر کنند.   از آنجایی که کبک از نظر مهاجرت، دارای اختیارات خاص...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.