آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • جلسه مصاحبه جلسه شماست قسمت آخر

  جلسه مصاحبه، جلسه شماست-قسمت آخر

همکاران‌مان در دفتر روابط عمومی و تبلیغات کاریابی بین‌المللی کنپارس برای  خبرنامه داخلی پرنیان (چاپ ایران) گفتگویی با دو نفر از موکلین کنپارس که مرحله مصاحبه کبک را با موفقیت پشت سر گذاشته‌اند انجام داده‌اند. با تشکر از دوستان روابط عمومی به‌ویژه خانم فاطمی برای ارائه این مطلب.

عباس میرزایی و لادن مجیدزاده، دو نفر از موکلین کنپارس هستند که چندی پیش، به خوبی از عهده مصاحبه کبک برآمده‌اند. هر دو با یک افسر و در زمانی نسبتا مشابه، در ترکیه مصاحبه داشته‌اند. هر دو مجرد هستند، و ... قسمت اول این گفتگو را می‌توانید در این صفحه و قسمت دوم را در اینجا و سومین قسمت را اینجا بینید. اینک آخرین قسمت این گفتگو:

 

من: بله پایان خوبی برای تصمیم به گرفتن وکیل بود. شما از ابتدا مطمئن بودید که باید وکیل بگیرید؟ هیچوقت فکر نکردید که شاید خودتان هم می‌توانستید اقدام کنید؟

لادن: من قبل از آشنایی با کنپارس دو نگرانی داشتم، یکی این که نگران بودم یک جوری نتوانیم از پس پرداخت پول بربیاییم و یکی هم نگرانی بابت فیلد کاری‌ام بود، خوب می‌خواستم زمینه کاری‌ام را عوض کنم. یعنی شیمیست باشم . بنابراین فکر می‌کردم باید کسی کارهای من را آنجا انجام بدهد. این شاید حالت شخصی دارد که تو وکیل بگیری یا نگیری. اما من فکر می‌کنم مهم‌ترین بخش کار، گرفتن اطلاعات است که اگر کسی فکر می‌کند خودش می‌تواند به تنهایی این اطلاعات را کسب کند، ایرادی ندارد. اما اگر کوچکترین شبهه‌ای دارد خوب است که حتما وکیل بگیرد. امروز هم بدون شک اگر بخواهم به کسی وکیل معرفی کنم کنپارس را معرفی می‌کنم.

عباس: من چون قبلا خیلی اطلاعات داشتم، و از جاهای مختلف مطالب لازم را خوانده بودم، اول برای گرفتن وکیل تردید داشتم. ولی بعد به نتیجه رسیدم که حتما باید وکیل بگیرم، چون متوجه شدم که خیلی‌ها هرچند ادعا کردند که خودمان به تنهایی انجام می‌دهیم اما بعد به مشکل برخوردند. مثلا یکی از دوستانم که مثل من از مصاحبه برگشته و هنوز نتوانسته مدارکش را ارسال کند، در حالیکه من بعد دو هفته مدارکم ارسال شد و الان خیالم راحت است. جالب است که عده‌ای یک دیدگاه عجیب دارند، فکر می‌کنند که اگر وکیل بگیرند نشانه این است که توانایی ندارند که که کار خودشان را پیش ببرند. و همین‌ها را من دیده‌ام که خیلی جاها به مشکل برخوردند. به‌هرحال اگر در روال کار مشکلی پیش بیاید ممکن است چندماه طول بکشد و نامه‌نگاری‌ها ممکن است که رمز و رموزی داشته باشد که ما نمی‌دانیم و به همین دلیل وکیل گرفتن را من «کار را به کاردان سپردن» می‌دانم. البته بستگی به وکیل هم دارد. خود من قبل از اینجا چند جای دیگر رفته بودم. وکیل‌هایی بودند که حتی نمی‌دانستند رشته من امتیاز دارد، یا نه. می‌دانید که ترجمه کردن و  پرکردن فرم‌ها کاری است که هر شخصی می‌تواند انجام بدهد، اما درست انجام دادنش مهم است. من که خودم از گرفتن وکیل راضی بودم. تمام مدت اطمینان داشتم که پروسه مهاجرتم دارد با روال صحیح سپری می‌شود. خیالم راحت بود که اگر مشکلی در پرونده پیش بیاید، سریع مطلع می‌شوم و از طرف وکیلم پیگیری و رفع می‌شود. همین حالا من ۵ نفر از دوستانم را معرفی کرده‌ام اینجا که قرارداد بسته‌اند و کارهایشان هم دارد انجام می‌شود. هرکس بخواهد شروع کند واقعا پیشنهاد می‌کنم بیاید اینجا مشاوره بگیرد، ببیند حائز شرایط هست یا نه و بعد تصمیم بگیرد که وکیل می‌خواهد یا نه. می‌دانم هرکسی با این مجموعه آشنا بشود به این نتیجه می‌رسد که تجربیات اینجا را نباید ازدست بدهد.

لادن: می‌دانید آدم این‌همه کار انجام می‌دهد برای وقتی که اتفاقی بیفتد. مثل کمربند ایمنی که ممکن است در چند هزار کیلومتری که طی می‌کنیم فقط یکبار که اتفاقی می‌افتد به ما کمک کند، اما ما همیشه می‌بندیم. ممکن است امروز که ما کارمان با موفقیت تمام شده فکر کنیم ساده بود و می‌توانستیم خودمان هم انجامش بدهیم. اما آن موقع که آدم کار دارد و کلی تحت فشار است و استرس‌های بسیار زیاد این موقعیت وجود دارد نمی‌توان هی نگران این بود که فلان مدرکم ارسال شد، نشد. ..همین احساس اطمینان و آرامشی که گرفتن وکیل به آدم می‌دهد خیلی با ارزش است.

من: در مورد خانواده‌تان و نقشی که در این پروسه داشتند هم بفرمائید.

عباس: به نظر من که خیلی مهم است. می‌دانید خود من از قبل، آمادگی رفتنم را درخانواده ایجاد کرده بودم. ولی وقتی آمدم و تشکیل پرونده دادم، دیگر بحث جدی شد. پدر و مادرم می‌گفتند بهرحال تو پسر بزرگ ما هستی، برایمان سخت است که دور بشوی اما نمی‌توانیم بگوییم نرو و جلوی پیشرفت‌ات را بگیریم. و هرکاری خودت صلاح می‌دانی انجام بده. هرکاری فکر می‌کنی درست است. همیشه، مخصوصا زمان زبان خواند حمایت می‌کردند. مادرم محیط خانه را آرام  و ساکت نگه می‌داشت. بخاطر من از خیلی از مسافرت‌ها می‌زدند و برنامه‌های خانوادگی و همراهم بودند.

 لادن: من و برادرم با هم اقدام کردیم. ایشان هم شیمیست هستند. کلا دو فرزندیم. بنظرم هرچیزی زمان خودش را دارد. الان در زندگی من، زمان این کار بود. شاید سال‌ها پیش خانواده نمی‌پذیرفتند که فرزندشان دور بشود اما این بار مخالفتی ندیدم. همراهی کردند، هنگام زبان خواندن، یا گاهی که تحت فشارها خوش‌خلق نبودیم. من هم سعی کردم شرایط منفی که با رفتنم در خانه ایجاد می‌شود را اصلاح کنم که پدر و مادرم کمتر احساس کنند داریم بچه‌هایمان را ازدست می‌دهیم. این چیزها را باید مدیریت کرد.

عباس: اینقدر راجع به مصاحبه حرف زدیم، اما یک نکته قابل ذکر است که یک بعد از پروسه مهاجرت آمادگی پیش از مصاحبه است. و یک بعدش بعد از مصاحبه. در حقیقت با مصاحبه متوقف نمی‌شود. از اینجا به بعد همه چیز جدی شده است. باید زبان و مهارت‌های لازم آنجا را تقویت کنیم. باید با دست پر رفت. فرصتی خوبی پیش روست چون استرس و تنش خاصی هم وجود ندارد. آقای بسطامی توصیه می‌کرد که کارهای عقب مانده‌تان را در این فرصت تمام کنید. زبان و مهارت‌هایتان را تقویت کنید تا با خاطری آسوده آنجا لند کنید.

لادن: مصاحبه نقطه عطفی است چون خیال آدم را راحت می‌کند که شما حداقل‌های لازم را دارید. اما زمان بعد از آن خیلی مهم است و آدم باید از لحظه لحظه‌هایش استفاده کند. از همه مهم‌تر زبان است. بهرحال اگر باور کنیم که داریم به عنوان نیروی کار به جای بهتری می‌رویم باید به تعهدات اخلاقی‌مان هم پایبند باشیم. بنابراین باید توانایی حضور دراین موقعیت بهتر را در خود ایجاد کنیم. من مشکل خیلی از مسائل را نداشتن آگاهی می‌دانم. هرچه آگاهی ما بیشتر باشد، آمادگی بیشتر می‌شود. این روزها باید با قلم و کاغذ آشتی کنیم. هرچیزی را بنویسیم. اینکه کجا می‌خواهم بروم و باید چکار بکنم.

من: حرف آخر؟

عباس: البته یک حرف مانده است، ما باید از مجموعه کنپارس هم تشکر کنیم. در رأس آن آقای دکتر که همیشه با صبر و با روی گشاده، از موکلینش استقبال می‌کند. و با توجه به تجربه خودم این برخورد را حتی با غیر از موکلین خودش هم دارد. برای من خیلی خوب است که با وکیلی قرارداد بستم که فقط وکیل نیست بلکه یک دوست خوب است که دلش می‌خواهد هم‌وطنانش در آنجا موفق باشند. برخلاف کسان دیگری که هدفشان فقط پول است، ایشان صادقانه در راستای شعارشان عمل می‌کنند. به عنوان یک ایرانی خیلی احساس خوبی دارم. می‌دانم که ایشان خیلی زحمت می‌کشند.

لادن: من هم باید از شما تشکر کنم که اینطور گفت و گوها را در جاهای مختلف مثل پرنیان در اختیار دیگرانی قرار می‌دهید که می‌خواهند یا در حال طی کردن این مسیر هستند.

.

.

.

مهندس مختاری می‌آید، نگاهی به انتهای سالن می‌اندازد، صدای خنده و گفت و گوهای پایانی عباس و لادن کنپارس را پر کرده است، چند ثانیه مکث می‌کند، و به اتاقش می‌رود.

پایان

بخش اول مصاحبه را اینجا ببینید.

بخش دوم مصاحبه را اینجا ببینید.

بخش سوم مصاحبه را اینجا ببینید.


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


چهار شنبه ۲۵ اردي بهشت ماه ۱۳۹۲ در ۰۷:۳۹:۳۴ ق.ظ - پیوند همیشگی
گفتگو: آرزو فاطمی - بازدید : ۴۳۹۹ - برچسب ها:
parnian magazineآمادگی برای مصاحبه کبک
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط:
پایان هشتمین رقابت

پایان هشتمین رقابت

هشت برگزیده هشتمین دوره مسابقه هفت سین پرنیان انتخاب شدند ۲۸ فروردين ۱۳۹۶ - دبیرخانه هشتمین دوره مسابقه بزرگ هفت سین پرنیان، ضمن سپاس از تمامی شرکت کنندگان در بخش اصلی و جنبی این مسابقه پس از بررسی نهایی و حذف لایک های تقلبی، نتایج...
بیستمین شماره خبرنامه داخلی پرنیان منتشر شد

بیستمین شماره خبرنامه داخلی پرنیان منتشر شد

۲۶ اسفند ۱۳۹۵ - به گزارش دفتر روابط عمومی و پژوهش کنپارس، بیستمین شماره خبرنامه داخلی پرنیان منتشر و برای موکلین این شرکت در ایران ارسال گردید. این خبرنامه که به صورت گاهنامه منتشر می گردد،...
خدمات دولت کبک به کهنسالان

خدمات دولت کبک به کهنسالان

۱۹ آبان ۱۳۹۵ - جمعیت کبک نیز مانند بسیاری از نقاط دیگر جهان به سرعت در حال پیر شدن است. این امر تاثیر زیادی به ویژه بر خدمات اجتماعی  به کهنسالان خواهد داشت و جوامع...
اما شما به کسی نگین
یک خاطره از نوروز

اما شما به کسی نگین

۲ فروردين ۱۳۹۵ - ونکوور/در آستانه نوروز ۱۳۹۳ جونم براتون بگه: قدیما – نه خیلی قدیما! - همین چند ده سال پیش که مراسم هنوز ریشه‌ا‌شون تو خاک بود، نوروز یه رنگ دیگه داشت. نمی‌خوام بگم که...
جلسات فروش اتلاف وقت یا راهگشا
توصیه‌هایی به صاحبان کسب و کار در کانادا

جلسات فروش، اتلاف وقت یا راهگشا

۷ اردي بهشت ۱۳۹۴ - این مطلب در شماره 31-32 پرنیان کانادا, در این صفحات منعکس شده است.در ادامه سلسله مطالب مربوط به شاغلان بخش فروش یک شرکت تجاری و واحد فروش به عنوان موتور محرکه کسب درآمد...
جلسات فروش اتلاف وقت یا راهگشا
توصیه‌هایی به صاحبان کسب و کار در کانادا

جلسات فروش، اتلاف وقت یا راهگشا

۲۱ فروردين ۱۳۹۴ - این مطلب در شماره 31-32 پرنیان کانادا, در این صفحات منعکس شده است. در ادامه سلسله مطالب مربوط به شاغلان بخش فروش یک شرکت تجاری و واحد فروش به عنوان موتور محرکه کسب درآمد...
شماره نوروز 1394 پرنیان کانادا  کوپن 75 امتیازی

شماره نوروز 1394 پرنیان کانادا + کوپن 75 امتیازی

۲۹ اسفند ۱۳۹۳ - شماره فروردین 1394 پرنیان که به دلیل ادغام شماره‌های ماه‌های مارچ و ایپریل در صفحات بیشتری انتشار یافته در وبسایت نشریه و همچنین از طریق اپلیکیشن‌های نشریه در دسترس است. شماره 31-32...
زبان ناشناسان و آرزوی سال نو
یادداشت سردبیری شماره نوروزی پرنیان

زبان‌‌ناشناسان و آرزوی سال نو

۱۹ اسفند ۱۳۹۳ - واپسین دقایق سالی که به پایان خود نزدیک می‌شود و نخستین لحظات سالی که آغاز می‌شود توام با نوعی تضاد و تداخل احساسات هستند. معمولا مشکلات، دغدغه‌ها و از دست دادن‌های...
صد رحمت به علی بابا و چهل دزد بغداد
کمپانی‌های تلفن همراه و اینترنت امریکای شمالی مشتریان را شاکی می‌کنند

صد رحمت به علی‌بابا و چهل ‌دزد بغداد!

۱۸ اسفند ۱۳۹۳ - گزارش خبری «فاکتور» از بدحسابی شرکت تلفن بل که از شبکه سراسری فرانسه زبان کانادا پخش شدبا مردم کاری را نکن که دوست نداری با تو بکنند. این دستور تقریبا همه...
صد رحمت به علی بابا و چهل دزد بغداد
کمپانی‌های تلفن همراه و اینترنت امریکای شمالی مشتریان را شاکی می‌کنند

صد رحمت به علی‌بابا و چهل ‌دزد بغداد!

۵ اسفند ۱۳۹۳ - گزارش خبری «فاکتور» از بدحسابی شرکت تلفن بل که از شبکه سراسری فرانسه زبان کانادا پخش شد با مردم کاری را نکن که دوست نداری با تو بکنند. این دستور تقریبا همه...
اهمیت و لزوم آموزش نیروی انسانی
توصیه‌هایی به صاحبان کسب و کار در کانادا

اهمیت و لزوم آموزش نیروی انسانی

۱۱ بهمن ۱۳۹۳ - برای مطالعه این متن در نسخه دیجیتالی شماره 29 پرنیان اینجا را ببینید.امروزه همگان به این نتیجه رسیده‌اند که رشد و توسعه پایدار هر بنگاه اقتصادی‌ در گرو ایجاد فرهنگ آموزش و یادگیری...
اهمیت و لزوم آموزش نیروی انسانی
توصیه‌هایی به صاحبان کسب و کار در کانادا

اهمیت و لزوم آموزش نیروی انسانی

۹ بهمن ۱۳۹۳ - برای مطالعه این متن در نسخه دیجیتالی شماره 29 پرنیان اینجا را ببینید. امروزه همگان به این نتیجه رسیده‌اند که رشد و توسعه پایدار هر بنگاه اقتصادی‌ در گرو ایجاد فرهنگ آموزش و یادگیری...
بیست و نهمین شماره پرنیان منتشر شد کوپن 75 امتیازی
با مرور مهم‌ترین وقایع و حوادث سال 2014

بیست و نهمین شماره پرنیان منتشر شد+ کوپن 75 امتیازی

۱۷ دي ۱۳۹۳ - در بیست و نهمین شماره ماهنامه پرنیان کانادا مرور وقایع و اتفاقات مهم سال 2014 محور اصلی مطالب نشریه است. شماره ژانویه 2015 که به مناسبت آغاز سال نو یک کوپن 75...
آیا ماشین های هوشمند جانشین آدم ها خواهند شد قسمت دوم و لینک به مطلب کامل
درباره تغییرات عظیم در بازار کار

آیا ماشین‌های هوشمند جانشین آدم‌ها خواهند شد؟ قسمت دوم و لینک به مطلب کامل

۱۶ دي ۱۳۹۳ - نوشته PAUL WISEMAN, BERNARD CONDON and JONATHAN FAHEY یادآوری: خلاصه‌ای از این مطلب پیشتر در وبسایت پارس‌کانادا منتشر شده است اما به دلیل اهمیت مباحث مطرح شده و اطلاعات و آمار آن، نسخه کامل‌تر...
آیا ماشین های هوشمند جانشین آدم ها خواهند شد
درباره تغییرات عظیم در بازار کار

آیا ماشین‌های هوشمند جانشین آدم‌ها خواهند شد؟

۲۹ آذر ۱۳۹۳ - نوشته PAUL WISEMAN, BERNARD CONDON and JONATHAN FAHEY یادآوری: خلاصه‌ای از این مطلب پیشتر در وبسایت پارس‌کانادا منتشر شده است اما به دلیل اهمیت مباحث مطرح شده و اطلاعات و آمار آن، نسخه کامل‌تر...
آخرین مطالب سایت:
خدمات پاسپورت کانادایی در دوران کرونا

خدمات پاسپورت کانادایی در دوران کرونا

۲۴ دي ۱۳۹۹ - به دنبال محدودیت های کرونا، مراکز خدمات حضوری همچنان تعطیل هستند متقاضیانی که پاسپورت آنها در تاریخ 1 فوریه 2019 به بعد منقضی شده است، می توانند ظرف مدت 2 سال از...
نحوه اسپانسرشیپ همسر برای مهاجرت به کبک

نحوه اسپانسرشیپ همسر برای مهاجرت به کبک

۲۳ دي ۱۳۹۹ - شهروندان کانادایی یا مقیمان دائم می تواند شریک زندگی یا همسر خود را که مایل به مهاجرت به کبک هستند، اسپانسر کنند.   از آنجایی که کبک از نظر مهاجرت، دارای اختیارات خاص...
صدور 385 دعوتنامه در اولین انتخاب سال 2021 ساسکاچوان

صدور 385 دعوتنامه در اولین انتخاب سال 2021 ساسکاچوان

۲۳ دي ۱۳۹۹ - متقاضیان مهاجرت می توانند از طریق زیرشاخه های «اکسپرس انتری» و «مشاغل مورد نیاز» اقدام کنند. ساسکاچوان دور جدید صدور دعوتنامه ها را در تاریخ 7 ژانویه برگزار کرد. متقاضیان مهاجرت برای...
پردازش ۳۰۰۰۰ درخواست در برنامه اسپانسرشیپ

پردازش ۳۰۰۰۰ درخواست در برنامه اسپانسرشیپ

۲۳ دي ۱۳۹۹ - با جزییات برنامه  PGPدر سال  ۲۰۲۱ بیشتر آشنا شوید. کانادایی ها و ساکنین دائمی که در سال 2020، برای «برنامه اسپانسرشیپ پدر و مادران، پدربزرگ ها و مادربزرگ ها» (PGP) اقدام کرده...
درخواست های مهاجرت در دوران کووید۱۹

درخواست‌های مهاجرت در دوران کووید۱۹

۲۳ دي ۱۳۹۹ - اقامت کانادا برای متقاضیان و اسپانسرهای خانواده چگونه خواهد بود؟ کانادا در حال پذیرش متقاضیان اقامت دائم می باشد. هرچند، به خاطر تاثیر همه گیری کرونا بر سیستم مهاجرت، قادر به تخمین...
اولین انتخاب مختص PNP سال 2021 اکسپرس انتری

اولین انتخاب مختص «PNP» سال 2021 اکسپرس انتری

۱۸ دي ۱۳۹۹ - انتظار می رود سال 2021 با افزایش اهداف مهاجرتی، سال درخشان تری باشد. در روز 6 ژانویه، کانادا سال جدید را با صدور دعوتنامه برای متقاضیان اکسپرس انتری که دارای نامزدی استانی...
اشتغال نیروی کار خارجی در سایه کرونا

اشتغال نیروی کار خارجی در سایه کرونا

۱۷ دي ۱۳۹۹ - اجازه کار در کانادا برای این افراد چگونه خواهد بود؟   برای ورود به کانادا، نیروی کار خارجی که با اهداف ضروری می آیند، از محدودیت های سفر معاف هستند. متقاضیانی که مایل...
چه کسانی هنوز می توانند به کانادا سفر کنند

چه کسانی هنوز می‌توانند به کانادا سفر کنند

۱۵ دي ۱۳۹۹ - طبق دستور نخست وزیر کانادا، برای محافظت از کانادایی ها در برابر شیوع کووید19، بیشتر سفرهای غیرضروری به کانادا لغو شده اند و اکثر اتباع خارجی نمی توانند به کانادا سفر...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.