آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • تحصیل در مقطع دکتری

  تحصیل در مقطع دکتری؛


PhD که در زبان پارسی به آن دوره دکترای تخصصی می‌گویند، مخفف عبارت «philosophiae doctor » در زبان لاتین به معنای دکتری در فلسفه است که امروزه برای نشان دادن بالاترین درجه یا مدرک علمی دانشگاهی (آکادمیک) در یک زمینه و یا علم خاص به کار می‌رود. مدرک PhD یا دکترای تخصصی بیشتر در رشته‌های علوم پایه، کشاورزی و منابع طبیعی، فنی و مهندسی، علوم انسانی و هنر مرسوم است گرچه دریافت چنین مدرکی برای رشته‌های دیگر از جمله علوم پزشکی نیز در کشورهای گوناگون امکان‌پذیر است و معمولا پس از گذراندن مدارج کارشناسی (لیسانس یاBSc) و کارشناسی ارشد (فوق لیسانس یاMSc) با ارائه یک نوآوری در قالب پایان‌نامه (در برخی از کشور‌ها همراه با گذراندن کلاس‌هایی)، مدرک دکتری اعطا می‌گردد.

با توجه به جمعیت جوان ایران و علاقه و پتانسیل زیاد این نسل برای تحصیلات دانشگاهی و به‌ویژه اشتیاقی که طی سال‌های اخیر به ادامه تحصیل در کشورهای پیشرفته و به‌ویژه کانادا از خود نشان داده‌اند، یکی از سوالات اصلی که در ذهن جوانان و خانواده‌های آنان شکل می‌گیرد مناسب‌ترین سطح تحصیلی برای یافتن شغلی مناسب است. چرا که تجربه نشان داده به ویژه در کشورهایی همچون کانادا و امریکا و بالاخص پس از شروع دوران رکود اقتصادی، با بالا رفتن سطح تحصیلات بخت یافتن کار به‌ویژه برای مهاجرین کاهش می‌یابد!

منتقدان و تحلیل‌گران طی یک‌ سال گذشته مقالات متعددی را بر لزوم بازبینی در نظام موجود برای پذیرش، آموزش و فارغ‌التحصیلی در مقطع دکتری در کشورهای غربی، به چاپ رسانده‌اند. گرچه این مقالات را نمی‌توان به عنوان مراجعی جامع پذیرفت چرا که هر کشور بنا بر نیازهای جامعه خود باید نظام آموزشی خود را طراحی نماید و اقتصاد و رشد جمعیت هر کشور شرایط خاص خود را دارد. اما این نکته که در سال‌های اخیر بسیاری از دانشگاه‌های کشورهای پیشرفته برای کسب درآمد و شهرت بیشتر تبدیل به کارخانه‌هایی برای تولید مدارک آکادمیک به ویژه در مقاطع تحصیلات تکمیلی شده‌اند را به هیچ‌وجه نمی‌توان انکار کرد. رشد جمعیت جوان در کشورهای جهان سوم و در حال توسعه، در کنار سطح کیفی و گاهی کمی نامناسب دانشگاه‌ها در این کشورها، میل ادامه تحصیل این نسل را در کشور‌های پیشرفته هر روز بیشتر می‌کند. این در حالی است که درآمد حاصل از دانشجویان بین‌المللی برای دانشگاه‌های امریکای شمالی شاهرگ اصلی حیات بسیاری از آنها محسوب می‌گردد. اما بسیاری از دانشجویان خارجی (بین‌المللی) پس از پایان تحصیلات به کشورهای خود بازنمی‌گردند! این مساله به ویژه در امریکای شمالی که امکان اخذ اقامت پس از پایان تحصیلات بیش از کشورهای اروپایی است تا جایی پیش رفته که برخی معتقدند این موضوع دولت‌های کشورهای امریکا و کانادا را برای ایجاد شغل برای این افراد به دردسر‌ انداخته است.

برخی دیگر از منتقدان بر این باورند که پذیرش بیش از حد و در واقع تولید بیش از حد مدرک دکتری باعث پایین آمدن سطح کیفی این مدرک تحصیلی شده است و به خاطر تعداد زیاد دانشجو در این مقطع، گاهی پروژه‌ها و پژوهش‌هایی که ارزش چندانی ندارند به عنوان پایان‌نامه یک دانشجوی دکتری انتخاب می‌شود. این انتقادات به جایی رسیده که گروه‌ها و منتقدانی تندروتر همچون مارک تیلور، از اساتید دانشگاه کلمبیا در نیویورک، از دولت‌ها و دانشگاه‌ها خواسته‌اند در صورتی که توان اصلاح نظام آموزشی مقطع دکتری را ندارند، این مقطع را کلا از نظام آموزشی خود حذف نمایند.

 اما به‌جز جنبه کیفی این مدرک تحصیلی، آینده شغلی فارغ‌التحصیلان مقطع دکتری از معضلاتی است که دولت‌ها هر روز بیش از پیش با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. این در حالی است که دو کشور کانادا و امریکا اساسا به خاطر نیاز به نیروی کار، مهاجر می‌پذیرند. به هر روی طی این مقاله در این مورد نگاه آماری خواهیم داشت و در پایان قضاوت را به خواننده وا می‌گذاریم.

 

عدم توازن میان نیاز و تولید

در بین سال‌های ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۸، تعداد کسانی که در کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) مدرک دکتری دریافت کرده‌اند نرخ رشد ۴۰% داشته است و نشانی از کاهش این نرخ رشد دیده نمی‌شود. گرچه بسیاری از کشورها تمایل به افزایش افراد دارای تحصیلات تکمیلی در جامعه خود دارند و نیروی کار تحصیل‌کرده را به عنوان کلید رشد اقتصادی خود می‌دانند، اما در اکثر نقاط جهان، فارغ‌التحصیلان دکتری در رشته‌های علوم، فرصت استفاده از تمامی توانایی و صلاحیت خود را نمی‌یابند.

چین دارای بیشترین نرخ رشد فارغ‌التحصیلان در مقطع دکتری است و در سال ۲۰۰۸ بیش از ۴۹ هزار نفر در این کشور مدرک دکتری دریافت کرده‌اند. در این میان هند از جمله کشورهایی است که میزان دریافت‌کنندگان مدرک دکتری در آن بسیار کمتر از میزان نیاز جامعه است و گرچه در سال‌های اخیر رشد قابل توجهی در تعداد فارغ‌التحصیلان داشته ولی همچنان نیازهای این کشور برآورده نشده است. در بین کشورهای پیشرفته تنها کشوری که نرخ رشد فارغ‌التحصیلان مقطع دکتری طی ده سال گذشته در آن صفر بوده و بازار کار مناسبی برای فارغ‌التحصیلان فراهم است در حالی که نیازهای کشور نیز کاملا مرتفع شده است، کشور صنعتی آلمان با سالانه بیش از ۲۵۰۰۰ فارغ‌التحصیل دکتری می‌باشد. این کشور با یک تغییر کلی در نظام آموزشی خود طی بیست سال گذشته، وضعیت بسیار پایداری را در کنترل دارندگان مدارک دکتری و بازار کار ایجاد کرده است. بازار کار صنعتی در این کشور به گونه‌ای‌ است که در نهایت تنها ۶% از فارغ‌التحصیلان در مقطع دکتری در مراکز آموزشی و دانشگاهی مشغول به کار می‌شوند و مابقی در صنایع به کارهای پژوهشی می‌پردازند.

ادامه دارد...

یادآوری: متن کامل این گزارش در یازدهمین شماره پرنیان کانادا منتشر شده است.


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


سه شتبه ۱۰ اردي بهشت ماه ۱۳۹۲ در ۰۷:۳۷:۲۸ ق.ظ - پیوند همیشگی
محسن کشاورز - بازدید : ۱۳۲۱۴ - برچسب ها:
تحصیل در کاناداتحصیل مهاجران کانادا

دیدگاه خوانندگان

 • به این دیدگاه پاسخ دهید طاهره
  پنج شنبه ۱۴ امرداد ۱۳۹۵

  سلام من ارشد روانشناسی بالینی دانشگاه ازاد لیسانس ادبیات فارسی ایا میتونم واسه دکتری اقدام کنم؟معدل ارشد۱۷ معدل لیسانس۱۵٫۴۵ متاهل دارای یک پسر۱ ساله ,و حدودا150 میلیون پول خ.اهش میکنم راهنماییم کنید و بکید باید پیکار کنم تازگی هم شروع کردم کلاس زبان میرم

 • به این دیدگاه پاسخ دهید فرناز
  دو شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵

  سلام من در دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی همدان لیسانسم رو در رشته مهندسی فضای سبز گرفتم با معدل 17/63 الان هم در دانشگاه آزاد دارم ارشدم رو در رشته طراحی شهری می گیرم. 4 تا مقاله علمی هم دارم. 23 سالمه برای تحصیل در مقطع دکترا در کشور کانادا چه کارایی لازمه انجام بدم لطفا راهنمایی کنید . مرسی

  • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
   جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵

   زبان بخوانید و اگر نمره زبان دارید برای دریافت پذیرش اقدام کنید

 • به این دیدگاه پاسخ دهید رضا
  شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵

  سلام.من دانشجوی سال آخر کارشناسی ارشد عمران آزاد هستم.زبان ضعیف است و قصد گرفتن مدرک زبان دارم.راهنمایی کنید که برای خواندن دکتری عمران در کانادا اقدام کنم یا مدرک دکتری را در ایران بگیرم سپس مهاجرت کنم.

  • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
   چهار شنبه ۲۹ دي ۱۳۹۵

   برای کسی که قرار است کانادا زندگی کند داشتن دکترا لزوما بهترین کار نیست

 • به این دیدگاه پاسخ دهید mmm
  شنبه ۱۱ دي ۱۳۹۵

  ا عرض سلام و خسته نباشید. من دانشجوی ارشد کامپیوتر دانشگاه تربیت مدرس هستم. معدل ارشدم بدون پایان نامه ۱۵/۸۷ هست. در حال انجام پایان نامه هستم و قطعا حداقل دو مقاله مینویسم. اما معدل و دانشگاه لیساسنم خوب نیست. در شرف گرفتن مدرک تافل هم هستم. آیا شانسی برای گرفتن پذیرش برای دکترا دارم؟ ترجیحا با فاند.

 • به این دیدگاه پاسخ دهید ماه منیر نصیری
  سه شتبه ۲ خرداد ۱۳۹۶
  گلناز

  سلام. من 38 ساله و دانشجوی دکتری معماری هستم. متأهل و دو فرزند دارم و مشغول خواندن زبان هستم.آیا برای تحصیل در کانادا برای من شانسی وجود دارد؟ ممنون

  • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
   يك شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۶

   بله چرا که نه

   زبان بلدید؟

   برای بررسی شرایط شما لطفا فرم ارزیابی را در سایت ما تکمیل کنید

   http://www.canpars.ca/__fill+the+free+assessment+form+to+see+if+you+qualify+for+immigration+to+canada?language=fa-IR

   موفق باشید

 • به این دیدگاه پاسخ دهید سونیا
  سه شتبه ۷ شهريور ۱۳۹۶

  سلام من 27 سالمه لیسانس علوم ازمایشگاهی با معدل 14/90 و فوق لیسانس بیوتکنولوژی میکروبی با معدل 17 از دانشگاه ازاد هستم. دو سال سابقه کار در ازمایشگاه تشخیص طبی دارم. در حال حاضر زبان میخوانم و هنوز برای ایلتس امتحان ندادم.
  شانسی برای پذیرش در مقطع دکتری یا مهاجرت از طریق شغل و کار دارم؟

 • به این دیدگاه پاسخ دهید مهیار
  پنج شنبه ۴ آبان ۱۳۹۶

  سلام من 25 سالمه لیسانس عمران با معدل 15/30 و فوق لیسانس عمران سازه با معدل 17/90 از دانشگاه ازاد هستم.در حال حاضر زبان می خوانم.
  می خواستم راهنماییم کنین که شانسی برای پذیرش دکتری عمران در دانشگاههای کانادا دارم؟

 • به این دیدگاه پاسخ دهید حمید رضا
  دو شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶

  سلام من 43 سال سن دارم و فارغ التحصیل رشته فیزیک با گرایش فیزیک نجوم در مقطع کارشناسی ارشد هستم. متاهل هستم و یک پسر12 ساله هم دارم. برای رشته تحصیلی من اوضاع کار در کانادا به چه صورت است؟ ایا تحصیل در کانادا برای مقطع دکتری با توجه به رشته تحصیلی من مقرون به صرفه است؟ شاید بتوانم از عهده مخارج دانشگاه و زندگی در طول مدت تحصیل با توجه به پس اندازم بر بیایم ولی نگرانی من از اوضاع کسب و کار در زمان پس از فارغ التحصیلی است. لطفا منو راهنمایی کنیید ممنون و سپاسگذارم.

  • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
   شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷

   اصولا دکتری برای کار مناسب نیست
   فوق لیسانس بگیرید و نگران کار نباشید با زبان خوب البته

 • به این دیدگاه پاسخ دهید Sara
  پنج شنبه ۷ دي ۱۳۹۶
  سلام

  با سلام و خسته نباشید
  من ۳۵ ساله و کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه دولتی بودم و هر دو مقطع شاگرد اول و دکتری کشاورزی را در دانشگاه ازاد دانشجو هستم و امتحان جامع را هم دادم ولی کلا پشیمون شدم از ادامه بدلیل اینکه واقعا امیدی برای یافتن شغل مناسب در ایران وجود نداره و تمایل دارم ب ای دکتری کانادا اپلای کنم البته اگر بتونم بورس بگیرم واقعا عالی تر. ایا به نظر شما این امر بر ای من امکان پذیره؟

  • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
   شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷

   دکتری خواندن در کانادا هم همین وضع را دارد
   به فکر کار باشید نه درس خواند تا قیامت

 • به این دیدگاه پاسخ دهید زهره
  يك شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶

  سلام و قت بخیر. من کارشناس ارشد روانشناسی دانشگاه طباطبایی با معدل 16 هستم. یک مقاله دارم و در حال خوندن آیلتس نیز هستم.برای مقطع دکتری شانس گرفتن فاند از دانشگاه های کانادا را دارم؟

 • به این دیدگاه پاسخ دهید [ بدون نام ]
  يك شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶

  سلام.من ۳۷ساله و فوق لیسانس مهندسی عمران از دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی با معدل۱۵/۵گرایش مهندسی آب هستم.متاهل و یک فرزند شش ساله دارم.به نظرتون میتونم برای دکترا در یکی عز دانشگاههای استان کبک پذیرش بگیرم؟خواهرم ساکن مونترال هستند.

  • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
   شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷

   بله می توانید ولی اتلاف وقت است
   برای فوق لیسانس مجدد تقدام کنید و به فکر کار خوب در کانادا باشید

 • به این دیدگاه پاسخ دهید احمد
  يك شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶

  با سلام
  من لسانش و فوق لیسانس رو در دانشگاه آزاد به ترتیب با معدل های 18.30 و 16.90 فارغ التحصیل شدم. 7 سال ثابقه هیات علمی در دانشگاه آزاد دارم. 8 مقاله ISI Q1 ,Q2 دارم. در حال حاضر مدرک زبان ندارم ولی قادر به اخذ هستم. با این ظرایط آیا میتوان برای دوره دکتری در کانادا اقدام کرد؟ آیا شانسی برای گرفتن فاند هست؟ ممنونم از راهنمای شما.

 • به این دیدگاه پاسخ دهید امیرحسین
  دو شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۶

  با سلام
  بنده لیسانس مهندسی صنایع گرایش برنامه ریزی و تحلیل سیستم از دانشگاه آزاد با معدل 15.30 و ارشد مهندسی صنایع با معدل 17.77 از دانشگاه آزاد قزوین دارم. 4 سال سابقه کار مرتبط در زمینه کاری خودم در صنایع پتروشیمی دارم. زبانم خوبه اما هنوز مدرکی نگرفتم. شرایط بنده رو برای گرفتن بورس تحصیلی و ادامه تحصیل در مقطع دکترا چطور ارزیابی می کنید؟ و یک سوال دیگه اینکه مسیر مهاجرت کاری رو برای من چطور ارزیابی می کنید برای ورود به کانادا؟
  سپاس

 • به این دیدگاه پاسخ دهید مریم
  سه شتبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۷

  سلام
  من 27 سالمه. متاهلم. لیسانس پرستاری با معدل 18.39 و فوق لیسانس پرستاری با معدل 16.95 از دانشگاه مشهد دارم. سابقه 4 سال کار آموزشی در دانشگاه و یکسال و 6 ماه در بیمارستان دارم. بیش از 10 مقاله چاپ شده دارم. مدرک زبان هنوز نگرفتم ولی پیگیرش هستم. ممنون میشم راهنمایی کنید که میتونم در مقطع دکترای پرستاری بصورت بورسیه در کانادا ادامه تحصیل بدم یا نه؟؟؟

 • به این دیدگاه پاسخ دهید مجتبی ترابی
  پنج شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷
  مهاجرت تحصیلی

  سلام من ۲۶ سالمه فوق لیسانس مهندسی صنایع هستم معدل لیسانس ۱۶.۵۰ معدل فوق لیسانس ۱۷،۴۷ از دانشگاه سمنان . یک مقاله isi دارم و سطح زبانم iltes 6 هست ایا امکان بورس برای دکترا دارم ؟

 • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
  جمعه ۳۰ شهريور ۱۳۹۷

  در کانادا هم دکتری خواندن بهترین کار نیست
  به دنبال فوق لیسانس باشید در کانادا

ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط:
تخفیف ویژه کنپارس برای متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا

تخفیف ویژه کنپارس برای متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا

ارائه بسته خدمات تحصیلی با مبالغ رقابتی ۲ خرداد ۱۳۹۸ -   به اطلاع می رساند که بخش تحصیلی شرکت کنپارس، با بیش از ده سال تجریه، اکنون با گسترش فضای فیزیکی و افزایش نیروی انسانی در راستای ارائه خدمات بهتر با مبالغ...
پایان مهلت ثبت نام دانش آموزان بین المللی در تورنتو و ونکوور فقط مدارس فرانسه زبان مونترال تا 31 ماه می دانش آموز می پذیرند

پایان مهلت ثبت نام دانش آموزان بین المللی در تورنتو و ونکوور/ فقط مدارس فرانسه زبان مونترال تا 31 ماه می دانش آموز می پذیرند

۱۱ اردي بهشت ۱۳۹۸ - مهلت ثبت نام دانش آموزان بین المللی برای سال تحصیلی 2019-2020 در همه شهرهای کانادا به پایان رسیده است و فقط  برای مدارس فرانسه زبان مونترال تا 31 ماه می 2019...
آیا با ویزای تحصیلی می توانم در کانادا کار کنم
مهاجرت به کانادا از طریق دریافت ویزای تحصیلی

آیا با ویزای تحصیلی می توانم در کانادا کار کنم؟

۱۵ آبان ۱۳۹۷ - یکی از راحت ترین و سریع ترین روش های مهاجرت به کانادا، دریافت ویزای تحصیلی است. صدها هزار دانشجو و دانش آموز سالانه برای تحصیل به کانادا می آیند. آمار نشان می...
بودجه ۱۰ میلیون دلاری کانادا برای پذیرش دانشجویان کشورهای آسیای جنوب شرقی
پروموشن ویژه کنپارس برای دریافت ویزای تحصیلی

بودجه ۱۰ میلیون دلاری کانادا برای پذیرش دانشجویان کشورهای آسیای جنوب شرقی

۱۶ امرداد ۱۳۹۶ - وزیر امور خارجه کانادا، کریستیا فریلند، عصر روز یکشنبه ۶ اوت ۲۰۱۷ در کنفرانس منطقه ای انجمن ملل آسیای جنوب شرقی در فیلیپین اعلام کرد که دولت کانادا قصد دارد بودجه...
مونترال جایگزین پاریس می شود

مونترال جایگزین پاریس می شود

۴ اسفند ۱۳۹۵ - براساس گزارش اخیر رتبه بندی کیو اس، مونترال به عنوان بهترین شهردانشجویی جهان انتخاب شد. پیش از این پاریس این عنوان را برای چهار سال متوالی به خود اختصاص داده بود، ولی...
تحصیل در دانشگاه های کانادا

تحصیل در دانشگاه‌های کانادا

۱۸ مهر ۱۳۹۵ -   دانشگاه های کانادا از شهرت بین المللی برخوردار هستند و همین سبب شده است تا این کشور از طریق جذب دانشجویان بین المللی درآمد زیادی را برای کشور و برای سیستم...
قسمت چهارم  تحصیل در کالج
نکاتی درباره ادامه تحصیل در کانادا

قسمت چهارم - تحصیل در کالج

۱۰ مهر ۱۳۹۵ -   در مجموعه پست های قبلی به این نکته اشاره شد که هدف از ادامه تحصیل در کانادا باید چه باشد و چه نکاتی را در این مورد باید رعایت کرد. در...
قسمت اول  آیا ادامه تحصیل توصیه می شود
نکاتی درباره ادامه تحصیل در کانادا

قسمت اول : آیا ادامه تحصیل توصیه می شود ؟

۴ امرداد ۱۳۹۵ - یکی از اولین دغدغه‌های بسیاری از افرادی که در جلسات مشاوره کنپارس شرکت می‌کنند یا تماس تلفنی می‌گیرند و یا از طریق ایمیل پرسشی مطرح می‌کنند، مستقیم یا غیرمستقیم همین موضوع...
دانشگاههای کانادا هنوز به روی دانشجویان بازند

دانشگاههای کانادا هنوز به روی دانشجویان بازند

۲۷ تير ۱۳۹۴ - برای بسیاری دانشجویان از سراسر دنیا تابستان بمعنای پایان امتحانات و فارغ التحصیلی از پیش دانشگاهی، دبیرستان و کالج است. برای فارغ التحصیلان کانادایی البته کار راحت تر است در حالی...
رتبه اول استان بریتیش کلمبیا در زمینه تحصیل و آموزش در کانادا
بالاتر از بسیاری از کشورهای پیشرفته

رتبه اول استان بریتیش کلمبیا در زمینه تحصیل و آموزش در کانادا

۱۶ تير ۱۳۹۳ - بر اساس جدیدترین گزارشی که Conference Board of Canada یکی از معتبرترین نهادهای پژوهشی کانادا منتشر کرده است، استان بریتیش کلمبیا رتبه اول را در میان استان‌های کانادا از نظر آموزش...
ترکیب آموزش و عمل برای تامین یک میلیون نیروی کار
تغییرات عظیم آموزشی در بریتیش کلمبیا در راه است

ترکیب آموزش و عمل برای تامین یک میلیون نیروی کار

۱۵ خرداد ۱۳۹۳ - وزیر آموزش استان بریتیش کلمبیا، آقای پیتر فسبندر، در سخنان اخیر خود گفت: «ما هنوز هم برای تقویت سیستم آموزشی این استان از مقطع پیش‌دبستانی گرفته تا مقطع تحصیلات عالی، از...
آخرین مطالب سایت:
برنامه اقامت کشور بلغارستان کلید خورد

برنامه اقامت کشور بلغارستان کلید خورد

۱ آبان ۱۳۹۸ - بنا به گزارش روابط عمومی شرکت کنپارس، خدمات دریافت اقامت کشور بلغارستان به مجموعه خدمات این شرکت اضافه شده است و در حال حاضر این شرکت آماده ارائه خدمات در این...
جاستین ترودو پیروز انتخابات فدرال کانادا
بار دیگر لیبرال ها برنده انتخابات شدند

جاستین ترودو، پیروز انتخابات فدرال کانادا

۳۰ مهر ۱۳۹۸ - پس از یک مبارزه سخت، حزب لیبرال به رهبری جاستین ترودو توانست دولت اقلیت را به دست آورد و برای چهارسال دیگر نیز به اداره کانادا ادامه خواهد داد. عده ای دور...
کنپارس به دلیل تاخیر در بررسی پرونده های سرمایه گذاری از وزیر مهاجرت شکایت می کند
فراخوان کنپارس برای همراهی متقاضیان در این شکایت

کنپارس به دلیل تاخیر در بررسی پرونده های سرمایه گذاری از وزیر مهاجرت شکایت می کند

۲۹ مهر ۱۳۹۸ - از آنجا که پرونده متقاضیان برنامه های تجاری در مرحله فدرال بیش از حد انتظار طولانی شده است، کنپارس بنا دارد با کمک کادر حقوقی بسیار کارآمد شکایتی را در دادگاه...
سمینار دانشجو و چالش مهاجرت یازده نوامبر در مونترآل برگزار شد
برای دریافت اقامت کانادا، مزیت استان کبک به سایر استان های کانادا چیست؟

سمینار دانشجو و چالش مهاجرت یازده نوامبر در مونترآل برگزار شد

۲۶ مهر ۱۳۹۸ - استان کبک و به طور مشخص شهر زیبای مونترآل این روزها پذیرای تعداد قابل توجهی دانشجوست که به امید دریافت اقامت دایم کانادا وارد دوره های آموزشی در دانشگاهها و دیگر...
دور جدید انتخاب اکسپرس انتری با انتخاب کارگران ماهر با حداقل امتیاز 357

دور جدید انتخاب اکسپرس انتری با انتخاب کارگران ماهر با حداقل امتیاز 357

دومین انتخاب اکسپرس انتری در برنامه کارگران ماهر در سال 2019 ۲۶ مهر ۱۳۹۸ - در دور جدید انتخاب در 16 اکتبر 2019، دولت کانادا از 500 متقاضی اکسپرس انتری در برنامه کارگران ماهر با حداقل امتیاز 357 دعوت کرده است تا برای اقامت دائم کانادا...
 چگونه یک رزومه شغلی موفق بنویسیم
چهارمین جلد از مجموعه کتاب های " راهنمای کاربردی موفقیت" منتشر شد

"چگونه یک رزومه شغلی موفق بنویسیم؟"

۲۵ مهر ۱۳۹۸ - کتاب "چگونه یک رزومه شغلی موفق بنویسیم؟" چهارمین جلد از مجموعه کتاب های "چگونه" است که توسط انتشارات سرزمین من و با همکاری کاریابی بین المللی سرزمین نیکان و شرکت کنپارس...
به روز رسانی برنامه های مهاجرت استانی

به روز رسانی برنامه های مهاجرت استانی

۲۳ مهر ۱۳۹۸ - استان های سراسر کانادا در سه ماهه گذشته به نو آوری و بهبود برنامه های خود ادامه دادند. ماه های ژوئن، آگوست و سپتامبر، زمان های شلوغی برای برنامه های مختلف مهاجرت...
برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی این جمعه پخش نخواهد شد

برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی، این جمعه پخش نخواهد شد

برنامه بعدی: جمعه 26 مهر ماه 1398 ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی با حضور علی مختاری، عضو رسمی انجمن کانادایی نظارت بر مشاورین مهاجرت ICCRC و نیز عضو کانون وکلای دادگستری تهران، جمعه ها   ساعت 21:00 به وقت تهران  12:30...
انتخاب استانی ساسکچوان

انتخاب استانی ساسکچوان

۱۷ مهر ۱۳۹۸ - این انتخاب در تاریخ 8 اکتبر 2019 انجام شد و پیرو آن تعداد 328 دعوتنامه در گروه مشاغل مورد تقاضا (Occupations In-Demand) صادر شد. حداقل امتیاز مورد نیاز در این گروه...
کمبود نیروی کار ماهر در کانادا

کمبود نیروی کار ماهر در کانادا

۱۶ مهر ۱۳۹۸ - مرکز آمار کانادا می گوید این کشور در معرض کمبود نیروی کار ماهر است. این امر باعث محدودیت در رشد کسب و کار می شود. طبق نظر سنجی بانک توسعه تجارت...
سمینار دانشجو و چالش مهاجرت

سمینار دانشجو و چالش مهاجرت

۱۰ مهر ۱۳۹۸ -   سمینار رایگان دانشجو و چالش مهاجرت   با حضور: علی مختاری مشاور رسمی مهاجرت، وکیل رسمی دادگستری در ایران   علی پاکنژاد مشاور امور مالی و بیمه   حمید نجات پژوهشگر و مدرس زبان و ادبیات فرانسه   این سمینار در تاریخ 11...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.