آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • تحصیل در مقطع دکتری

  تحصیل در مقطع دکتری؛


PhD که در زبان پارسی به آن دوره دکترای تخصصی می‌گویند، مخفف عبارت «philosophiae doctor » در زبان لاتین به معنای دکتری در فلسفه است که امروزه برای نشان دادن بالاترین درجه یا مدرک علمی دانشگاهی (آکادمیک) در یک زمینه و یا علم خاص به کار می‌رود. مدرک PhD یا دکترای تخصصی بیشتر در رشته‌های علوم پایه، کشاورزی و منابع طبیعی، فنی و مهندسی، علوم انسانی و هنر مرسوم است گرچه دریافت چنین مدرکی برای رشته‌های دیگر از جمله علوم پزشکی نیز در کشورهای گوناگون امکان‌پذیر است و معمولا پس از گذراندن مدارج کارشناسی (لیسانس یاBSc) و کارشناسی ارشد (فوق لیسانس یاMSc) با ارائه یک نوآوری در قالب پایان‌نامه (در برخی از کشور‌ها همراه با گذراندن کلاس‌هایی)، مدرک دکتری اعطا می‌گردد.

با توجه به جمعیت جوان ایران و علاقه و پتانسیل زیاد این نسل برای تحصیلات دانشگاهی و به‌ویژه اشتیاقی که طی سال‌های اخیر به ادامه تحصیل در کشورهای پیشرفته و به‌ویژه کانادا از خود نشان داده‌اند، یکی از سوالات اصلی که در ذهن جوانان و خانواده‌های آنان شکل می‌گیرد مناسب‌ترین سطح تحصیلی برای یافتن شغلی مناسب است. چرا که تجربه نشان داده به ویژه در کشورهایی همچون کانادا و امریکا و بالاخص پس از شروع دوران رکود اقتصادی، با بالا رفتن سطح تحصیلات بخت یافتن کار به‌ویژه برای مهاجرین کاهش می‌یابد!

منتقدان و تحلیل‌گران طی یک‌ سال گذشته مقالات متعددی را بر لزوم بازبینی در نظام موجود برای پذیرش، آموزش و فارغ‌التحصیلی در مقطع دکتری در کشورهای غربی، به چاپ رسانده‌اند. گرچه این مقالات را نمی‌توان به عنوان مراجعی جامع پذیرفت چرا که هر کشور بنا بر نیازهای جامعه خود باید نظام آموزشی خود را طراحی نماید و اقتصاد و رشد جمعیت هر کشور شرایط خاص خود را دارد. اما این نکته که در سال‌های اخیر بسیاری از دانشگاه‌های کشورهای پیشرفته برای کسب درآمد و شهرت بیشتر تبدیل به کارخانه‌هایی برای تولید مدارک آکادمیک به ویژه در مقاطع تحصیلات تکمیلی شده‌اند را به هیچ‌وجه نمی‌توان انکار کرد. رشد جمعیت جوان در کشورهای جهان سوم و در حال توسعه، در کنار سطح کیفی و گاهی کمی نامناسب دانشگاه‌ها در این کشورها، میل ادامه تحصیل این نسل را در کشور‌های پیشرفته هر روز بیشتر می‌کند. این در حالی است که درآمد حاصل از دانشجویان بین‌المللی برای دانشگاه‌های امریکای شمالی شاهرگ اصلی حیات بسیاری از آنها محسوب می‌گردد. اما بسیاری از دانشجویان خارجی (بین‌المللی) پس از پایان تحصیلات به کشورهای خود بازنمی‌گردند! این مساله به ویژه در امریکای شمالی که امکان اخذ اقامت پس از پایان تحصیلات بیش از کشورهای اروپایی است تا جایی پیش رفته که برخی معتقدند این موضوع دولت‌های کشورهای امریکا و کانادا را برای ایجاد شغل برای این افراد به دردسر‌ انداخته است.

برخی دیگر از منتقدان بر این باورند که پذیرش بیش از حد و در واقع تولید بیش از حد مدرک دکتری باعث پایین آمدن سطح کیفی این مدرک تحصیلی شده است و به خاطر تعداد زیاد دانشجو در این مقطع، گاهی پروژه‌ها و پژوهش‌هایی که ارزش چندانی ندارند به عنوان پایان‌نامه یک دانشجوی دکتری انتخاب می‌شود. این انتقادات به جایی رسیده که گروه‌ها و منتقدانی تندروتر همچون مارک تیلور، از اساتید دانشگاه کلمبیا در نیویورک، از دولت‌ها و دانشگاه‌ها خواسته‌اند در صورتی که توان اصلاح نظام آموزشی مقطع دکتری را ندارند، این مقطع را کلا از نظام آموزشی خود حذف نمایند.

 اما به‌جز جنبه کیفی این مدرک تحصیلی، آینده شغلی فارغ‌التحصیلان مقطع دکتری از معضلاتی است که دولت‌ها هر روز بیش از پیش با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. این در حالی است که دو کشور کانادا و امریکا اساسا به خاطر نیاز به نیروی کار، مهاجر می‌پذیرند. به هر روی طی این مقاله در این مورد نگاه آماری خواهیم داشت و در پایان قضاوت را به خواننده وا می‌گذاریم.

 

عدم توازن میان نیاز و تولید

در بین سال‌های ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۸، تعداد کسانی که در کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) مدرک دکتری دریافت کرده‌اند نرخ رشد ۴۰% داشته است و نشانی از کاهش این نرخ رشد دیده نمی‌شود. گرچه بسیاری از کشورها تمایل به افزایش افراد دارای تحصیلات تکمیلی در جامعه خود دارند و نیروی کار تحصیل‌کرده را به عنوان کلید رشد اقتصادی خود می‌دانند، اما در اکثر نقاط جهان، فارغ‌التحصیلان دکتری در رشته‌های علوم، فرصت استفاده از تمامی توانایی و صلاحیت خود را نمی‌یابند.

چین دارای بیشترین نرخ رشد فارغ‌التحصیلان در مقطع دکتری است و در سال ۲۰۰۸ بیش از ۴۹ هزار نفر در این کشور مدرک دکتری دریافت کرده‌اند. در این میان هند از جمله کشورهایی است که میزان دریافت‌کنندگان مدرک دکتری در آن بسیار کمتر از میزان نیاز جامعه است و گرچه در سال‌های اخیر رشد قابل توجهی در تعداد فارغ‌التحصیلان داشته ولی همچنان نیازهای این کشور برآورده نشده است. در بین کشورهای پیشرفته تنها کشوری که نرخ رشد فارغ‌التحصیلان مقطع دکتری طی ده سال گذشته در آن صفر بوده و بازار کار مناسبی برای فارغ‌التحصیلان فراهم است در حالی که نیازهای کشور نیز کاملا مرتفع شده است، کشور صنعتی آلمان با سالانه بیش از ۲۵۰۰۰ فارغ‌التحصیل دکتری می‌باشد. این کشور با یک تغییر کلی در نظام آموزشی خود طی بیست سال گذشته، وضعیت بسیار پایداری را در کنترل دارندگان مدارک دکتری و بازار کار ایجاد کرده است. بازار کار صنعتی در این کشور به گونه‌ای‌ است که در نهایت تنها ۶% از فارغ‌التحصیلان در مقطع دکتری در مراکز آموزشی و دانشگاهی مشغول به کار می‌شوند و مابقی در صنایع به کارهای پژوهشی می‌پردازند.

ادامه دارد...

یادآوری: متن کامل این گزارش در یازدهمین شماره پرنیان کانادا منتشر شده است.


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


سه شتبه ۱۰ اردي بهشت ماه ۱۳۹۲ در ۰۷:۳۷:۲۸ ق.ظ - پیوند همیشگی
محسن کشاورز - بازدید : ۱۳۸۰۴ - برچسب ها:
تحصیل در کاناداتحصیل مهاجران کانادا

دیدگاه خوانندگان

 • به این دیدگاه پاسخ دهید طاهره
  پنج شنبه ۱۴ امرداد ۱۳۹۵

  سلام من ارشد روانشناسی بالینی دانشگاه ازاد لیسانس ادبیات فارسی ایا میتونم واسه دکتری اقدام کنم؟معدل ارشد۱۷ معدل لیسانس۱۵٫۴۵ متاهل دارای یک پسر۱ ساله ,و حدودا150 میلیون پول خ.اهش میکنم راهنماییم کنید و بکید باید پیکار کنم تازگی هم شروع کردم کلاس زبان میرم

 • به این دیدگاه پاسخ دهید فرناز
  دو شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵

  سلام من در دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی همدان لیسانسم رو در رشته مهندسی فضای سبز گرفتم با معدل 17/63 الان هم در دانشگاه آزاد دارم ارشدم رو در رشته طراحی شهری می گیرم. 4 تا مقاله علمی هم دارم. 23 سالمه برای تحصیل در مقطع دکترا در کشور کانادا چه کارایی لازمه انجام بدم لطفا راهنمایی کنید . مرسی

  • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
   جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵

   زبان بخوانید و اگر نمره زبان دارید برای دریافت پذیرش اقدام کنید

 • به این دیدگاه پاسخ دهید رضا
  شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵

  سلام.من دانشجوی سال آخر کارشناسی ارشد عمران آزاد هستم.زبان ضعیف است و قصد گرفتن مدرک زبان دارم.راهنمایی کنید که برای خواندن دکتری عمران در کانادا اقدام کنم یا مدرک دکتری را در ایران بگیرم سپس مهاجرت کنم.

  • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
   چهار شنبه ۲۹ دي ۱۳۹۵

   برای کسی که قرار است کانادا زندگی کند داشتن دکترا لزوما بهترین کار نیست

 • به این دیدگاه پاسخ دهید mmm
  شنبه ۱۱ دي ۱۳۹۵

  ا عرض سلام و خسته نباشید. من دانشجوی ارشد کامپیوتر دانشگاه تربیت مدرس هستم. معدل ارشدم بدون پایان نامه ۱۵/۸۷ هست. در حال انجام پایان نامه هستم و قطعا حداقل دو مقاله مینویسم. اما معدل و دانشگاه لیساسنم خوب نیست. در شرف گرفتن مدرک تافل هم هستم. آیا شانسی برای گرفتن پذیرش برای دکترا دارم؟ ترجیحا با فاند.

 • به این دیدگاه پاسخ دهید ماه منیر نصیری
  سه شتبه ۲ خرداد ۱۳۹۶
  گلناز

  سلام. من 38 ساله و دانشجوی دکتری معماری هستم. متأهل و دو فرزند دارم و مشغول خواندن زبان هستم.آیا برای تحصیل در کانادا برای من شانسی وجود دارد؟ ممنون

  • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
   يك شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۶

   بله چرا که نه

   زبان بلدید؟

   برای بررسی شرایط شما لطفا فرم ارزیابی را در سایت ما تکمیل کنید

   http://www.canpars.ca/__fill+the+free+assessment+form+to+see+if+you+qualify+for+immigration+to+canada?language=fa-IR

   موفق باشید

 • به این دیدگاه پاسخ دهید سونیا
  سه شتبه ۷ شهريور ۱۳۹۶

  سلام من 27 سالمه لیسانس علوم ازمایشگاهی با معدل 14/90 و فوق لیسانس بیوتکنولوژی میکروبی با معدل 17 از دانشگاه ازاد هستم. دو سال سابقه کار در ازمایشگاه تشخیص طبی دارم. در حال حاضر زبان میخوانم و هنوز برای ایلتس امتحان ندادم.
  شانسی برای پذیرش در مقطع دکتری یا مهاجرت از طریق شغل و کار دارم؟

 • به این دیدگاه پاسخ دهید مهیار
  پنج شنبه ۴ آبان ۱۳۹۶

  سلام من 25 سالمه لیسانس عمران با معدل 15/30 و فوق لیسانس عمران سازه با معدل 17/90 از دانشگاه ازاد هستم.در حال حاضر زبان می خوانم.
  می خواستم راهنماییم کنین که شانسی برای پذیرش دکتری عمران در دانشگاههای کانادا دارم؟

 • به این دیدگاه پاسخ دهید حمید رضا
  دو شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶

  سلام من 43 سال سن دارم و فارغ التحصیل رشته فیزیک با گرایش فیزیک نجوم در مقطع کارشناسی ارشد هستم. متاهل هستم و یک پسر12 ساله هم دارم. برای رشته تحصیلی من اوضاع کار در کانادا به چه صورت است؟ ایا تحصیل در کانادا برای مقطع دکتری با توجه به رشته تحصیلی من مقرون به صرفه است؟ شاید بتوانم از عهده مخارج دانشگاه و زندگی در طول مدت تحصیل با توجه به پس اندازم بر بیایم ولی نگرانی من از اوضاع کسب و کار در زمان پس از فارغ التحصیلی است. لطفا منو راهنمایی کنیید ممنون و سپاسگذارم.

  • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
   شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷

   اصولا دکتری برای کار مناسب نیست
   فوق لیسانس بگیرید و نگران کار نباشید با زبان خوب البته

 • به این دیدگاه پاسخ دهید Sara
  پنج شنبه ۷ دي ۱۳۹۶
  سلام

  با سلام و خسته نباشید
  من ۳۵ ساله و کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه دولتی بودم و هر دو مقطع شاگرد اول و دکتری کشاورزی را در دانشگاه ازاد دانشجو هستم و امتحان جامع را هم دادم ولی کلا پشیمون شدم از ادامه بدلیل اینکه واقعا امیدی برای یافتن شغل مناسب در ایران وجود نداره و تمایل دارم ب ای دکتری کانادا اپلای کنم البته اگر بتونم بورس بگیرم واقعا عالی تر. ایا به نظر شما این امر بر ای من امکان پذیره؟

  • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
   شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷

   دکتری خواندن در کانادا هم همین وضع را دارد
   به فکر کار باشید نه درس خواند تا قیامت

 • به این دیدگاه پاسخ دهید زهره
  يك شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶

  سلام و قت بخیر. من کارشناس ارشد روانشناسی دانشگاه طباطبایی با معدل 16 هستم. یک مقاله دارم و در حال خوندن آیلتس نیز هستم.برای مقطع دکتری شانس گرفتن فاند از دانشگاه های کانادا را دارم؟

 • به این دیدگاه پاسخ دهید [ بدون نام ]
  يك شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶

  سلام.من ۳۷ساله و فوق لیسانس مهندسی عمران از دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی با معدل۱۵/۵گرایش مهندسی آب هستم.متاهل و یک فرزند شش ساله دارم.به نظرتون میتونم برای دکترا در یکی عز دانشگاههای استان کبک پذیرش بگیرم؟خواهرم ساکن مونترال هستند.

  • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
   شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷

   بله می توانید ولی اتلاف وقت است
   برای فوق لیسانس مجدد تقدام کنید و به فکر کار خوب در کانادا باشید

 • به این دیدگاه پاسخ دهید احمد
  يك شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶

  با سلام
  من لسانش و فوق لیسانس رو در دانشگاه آزاد به ترتیب با معدل های 18.30 و 16.90 فارغ التحصیل شدم. 7 سال ثابقه هیات علمی در دانشگاه آزاد دارم. 8 مقاله ISI Q1 ,Q2 دارم. در حال حاضر مدرک زبان ندارم ولی قادر به اخذ هستم. با این ظرایط آیا میتوان برای دوره دکتری در کانادا اقدام کرد؟ آیا شانسی برای گرفتن فاند هست؟ ممنونم از راهنمای شما.

 • به این دیدگاه پاسخ دهید امیرحسین
  دو شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۶

  با سلام
  بنده لیسانس مهندسی صنایع گرایش برنامه ریزی و تحلیل سیستم از دانشگاه آزاد با معدل 15.30 و ارشد مهندسی صنایع با معدل 17.77 از دانشگاه آزاد قزوین دارم. 4 سال سابقه کار مرتبط در زمینه کاری خودم در صنایع پتروشیمی دارم. زبانم خوبه اما هنوز مدرکی نگرفتم. شرایط بنده رو برای گرفتن بورس تحصیلی و ادامه تحصیل در مقطع دکترا چطور ارزیابی می کنید؟ و یک سوال دیگه اینکه مسیر مهاجرت کاری رو برای من چطور ارزیابی می کنید برای ورود به کانادا؟
  سپاس

 • به این دیدگاه پاسخ دهید مریم
  سه شتبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۷

  سلام
  من 27 سالمه. متاهلم. لیسانس پرستاری با معدل 18.39 و فوق لیسانس پرستاری با معدل 16.95 از دانشگاه مشهد دارم. سابقه 4 سال کار آموزشی در دانشگاه و یکسال و 6 ماه در بیمارستان دارم. بیش از 10 مقاله چاپ شده دارم. مدرک زبان هنوز نگرفتم ولی پیگیرش هستم. ممنون میشم راهنمایی کنید که میتونم در مقطع دکترای پرستاری بصورت بورسیه در کانادا ادامه تحصیل بدم یا نه؟؟؟

 • به این دیدگاه پاسخ دهید مجتبی ترابی
  پنج شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷
  مهاجرت تحصیلی

  سلام من ۲۶ سالمه فوق لیسانس مهندسی صنایع هستم معدل لیسانس ۱۶.۵۰ معدل فوق لیسانس ۱۷،۴۷ از دانشگاه سمنان . یک مقاله isi دارم و سطح زبانم iltes 6 هست ایا امکان بورس برای دکترا دارم ؟

 • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
  جمعه ۳۰ شهريور ۱۳۹۷

  در کانادا هم دکتری خواندن بهترین کار نیست
  به دنبال فوق لیسانس باشید در کانادا

ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط:
صدور 56000 مجوز تحصیلی اولیه

صدور 56000 مجوز تحصیلی اولیه

۲ مهر ۱۳۹۹ - وزیر مهاجرت، «مارکو مندیچینو» در یک وبینار اطلاعات مربوط به پذیرش از دانشجویان بین المللی را به روزرسانی کرده است. «مندیچینو» اظهار داشته که کانادا در حال حاضر 56 هزار تأییدیه...
تمدید خودکار گواهی پذیرش کبک برای دانشجویان

تمدید خودکار گواهی پذیرش کبک برای دانشجویان

۲۴ اردي بهشت ۱۳۹۹ - اداره مهاجرت کبک اعلام کرده است، دانشجویان خارجی نگران اتمام مهلت گواهی پذیرش کبک (CAQ)خود نباشند. گواهی پذیرش کبک که برای دانشجویان خارجی صادر شده است تا 31 دسامبر سال 2020...
پاسخ به سوالات مهاجرتی سوم ژانویه 2020 با علی مختاری برنامه زنده شماره 151

پاسخ به سوالات مهاجرتی، سوم ژانویه 2020 با علی مختاری (برنامه زنده شماره 151)

برنامه بعدی: جمعه 20 دی ماه 1398 ۳۰ دي ۱۳۹۸ - برای شنیدن فایل صوتی این برنامه اینجا را کلیک کنید.  برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی با حضور علی مختاری، عضو رسمی انجمن کانادایی نظارت بر مشاورین مهاجرت ICCRC و نیز عضو کانون وکلای دادگستری...
آخرین مطالب سایت:
تمدید محدودیت های سفر در کانادا تا ماه فوریه

تمدید محدودیت‌های سفر در کانادا تا ماه فوریه

۲ بهمن ۱۳۹۹ - دولت فدرال برای جلوگیری از گسترش کووید19، محدودیت های سفر را تمدید می کند کانادا محدودیت های سفرهای بین الملل غیر آمریکایی را تا روز 21 فوریه 2021، تمدید کرده است. خبر تمدید...
سومین انتخاب اکسپرس انتری در سال ۲۰۲۱

سومین انتخاب اکسپرس انتری در سال ۲۰۲۱

۲ بهمن ۱۳۹۹ - 374 متقاضی اکسپرس انتری با حداقل امتیاز «CRS» 741 دعوت شدند کانادا سومین انتخاب مهاجرتی اکسپرس انتری خود در سال 2021 را در تاریخ 20 ژانویه برگزار کرد. «اداره مهاجرت، پناهندگی، و شهروندی...
اعلام تاریخ انتخاب های ۲۰۲۱ جزیره پرنس ادوارد

اعلام تاریخ انتخاب‌های ۲۰۲۱ جزیره پرنس ادوارد

با شاخه‌های مهاجرتی «PEI» بیشتر آشنا شوید ۱ بهمن ۱۳۹۹ - جزیره پرنس ادوارد (PEI) تاریخ انتخاب های پیش بینی شده خود را برای سیستم ابراز علاقه مندی (EOI) در سال 2021، منتشر کرده است. اولین مورد در روز پنجشنبه، 21 ژانویه...
برگزاری اولین انتخاب آلبرتا از ماه ژوئن ۲۰۲۰

برگزاری اولین انتخاب آلبرتا از ماه ژوئن ۲۰۲۰

جزئیات انتخاب زیرشاخه «اکسپرس انتری» در روز 8 ژانویه 2021 ۱ بهمن ۱۳۹۹ - آلبرتا از متقاضیان واجد شرایط که دارای پروفایل اکسپرس انتری بودند، دعوت کرد تا در انتخاب استانی (PNP) روز 8 ژانویه، برای نامزدی استانی و اقامت دائم درخواست دهند. «برنامه انتخاب استانی...
کاهش اشتغال در کانادا از ماه آوریل

کاهش اشتغال در کانادا از ماه آوریل

اقدامات بهداشت عمومی نقش اساسی در شرایط بازار کار دارد ۱ بهمن ۱۳۹۹ - برای اولین بار از ماه آوریل سال 2020، اشتغال در ماه دسامبر، با کاهش 63000 موردی (معادل 0.3 درصد) روبه رو شد. محدودیت های کرونا در سراسر کشور بر بازار کار کانادا...
درخواست های PEQ را ارسال کنید

درخواست‌های «PEQ» را ارسال کنید

از تاریخ 26 ژانویه، فرم‌ کاغذی دیگر پذیرفته نخواهد شد ۳۰ دي ۱۳۹۹ - درخواست های مربوط به «برنامه تجربه کبکی» از روز 12 ژانویه، از طریق پورتال Arrima به صورت آنلاین قابل ارسال می باشند. از سیستم «Arrima» می توان برای ارائه کلیه مدارک مربوط...
خدمات پاسپورت کانادایی در دوران کرونا

خدمات پاسپورت کانادایی در دوران کرونا

۲۴ دي ۱۳۹۹ - به دنبال محدودیت های کرونا، مراکز خدمات حضوری همچنان تعطیل هستند متقاضیانی که پاسپورت آنها در تاریخ 1 فوریه 2019 به بعد منقضی شده است، می توانند ظرف مدت 2 سال از...
نحوه اسپانسرشیپ همسر برای مهاجرت به کبک

نحوه اسپانسرشیپ همسر برای مهاجرت به کبک

۲۳ دي ۱۳۹۹ - شهروندان کانادایی یا مقیمان دائم می تواند شریک زندگی یا همسر خود را که مایل به مهاجرت به کبک هستند، اسپانسر کنند.   از آنجایی که کبک از نظر مهاجرت، دارای اختیارات خاص...
صدور 385 دعوتنامه در اولین انتخاب سال 2021 ساسکاچوان

صدور 385 دعوتنامه در اولین انتخاب سال 2021 ساسکاچوان

۲۳ دي ۱۳۹۹ - متقاضیان مهاجرت می توانند از طریق زیرشاخه های «اکسپرس انتری» و «مشاغل مورد نیاز» اقدام کنند. ساسکاچوان دور جدید صدور دعوتنامه ها را در تاریخ 7 ژانویه برگزار کرد. متقاضیان مهاجرت برای...
پردازش ۳۰۰۰۰ درخواست در برنامه اسپانسرشیپ

پردازش ۳۰۰۰۰ درخواست در برنامه اسپانسرشیپ

۲۳ دي ۱۳۹۹ - با جزییات برنامه  PGPدر سال  ۲۰۲۱ بیشتر آشنا شوید. کانادایی ها و ساکنین دائمی که در سال 2020، برای «برنامه اسپانسرشیپ پدر و مادران، پدربزرگ ها و مادربزرگ ها» (PGP) اقدام کرده...
درخواست های مهاجرت در دوران کووید۱۹

درخواست‌های مهاجرت در دوران کووید۱۹

۲۳ دي ۱۳۹۹ - اقامت کانادا برای متقاضیان و اسپانسرهای خانواده چگونه خواهد بود؟ کانادا در حال پذیرش متقاضیان اقامت دائم می باشد. هرچند، به خاطر تاثیر همه گیری کرونا بر سیستم مهاجرت، قادر به تخمین...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.