آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • فهرست جدید مشاغل فدرال و پاسخ به چند پرسش و ابهام

  فهرست جدید مشاغل فدرال و پاسخ به چند پرسش و ابهام


با اعلام فهرست جدید مشاغل نیروی متخصص فدرال، پرسش‌هایی مطرح شده است که در اینجا به تعدادی از آنها پرداخته می‌شود.

محتوای این فهرست چه می‌گوید؟ این رشته‌ها چطور انتخاب شده‌اند؟ چرا این تعداد رشته مهندسی در فهرست حضور دارد؟

این فهرست بر اساس تجزیه داده‌ها و ترکیب نتایج تحقیقات و بررسی‌های نهادهای متولی بازار کار از جمله مرکز آمار کانادا و «وزارت منابع انسانی و توسعه مهارت‌های کانادا» و به درخواست وزارت مهاجرت تهیه می‌شود. البته وزارت منابع انسانی...بر اساس وظایف قانونی محوله موظف است که به طور مداوم اطلاعات مربوط به بازار کار از جمله فرصت‌های شغلی آتی، جابجایی‌های احتمالی در بازار کار، تعداد نیروی‌های شاغل فارغ‌التحصیل دانشگاه‌ها و کالج‌ها و وضعیت مهاجران متخصص تازه‌وارد را تجزیه و تحلیل کند و چشم‌اندازهای دهه آتی بازار کار را بیان کند.

علت انتخاب رشته‌های مهندسی هم این بوده که در چند سال گذشته و از زمان اعلام فهرست ۳۸گانه به این سو، تعداد این دسته از رشته‌ها در فهرست اداره مهاجرت به شدت کم بوده و به مرور بازار کار با کمبود متخصص در این رشته‌ها روبرو شده که هم‌اکنون به‌ویژه در استان‌های غرب کانادا به یک بحران منجر شده و سبب افزایش قابل توجه دستمزد مهندسان در رشته‌های مختلف و کاهش شدید نرخ بیکاری در این رشته‌ها شده است و به همین دلیل اداره مهاجرت برای برقراری توازن و جبران کمبود بازار در این نوبت بر تعداد این رشته‌ها افزوده است. البته تعداد زیادی از ظرفیت مورد نیاز هم از طریق دانشگاه‌های خود کانادا تامین خواهند شد.

 

چرا رشته‌هایی نظیر پزشکی و پرستاری به‌رغم نیاز شدید بازار کار کانادا در فهرست فعلی نیستند؟

این رشته‌ها در تمامی لیست‌های گذشته حضور داشته‌اند و چون در فهرست ۳۸گانه، محدودیتی برای تعداد پذیرش در هر رشته نبود افراد زیادی از متخصصان این رشته‌ها برای مهاجرت تقاضا داده‌اند که همین منجر به ورود تدریجی تعداد زیادی از این افراد به کانادا شده و همین روند کماکان ادامه دارد. حال که اداره مهاجرت بررسی پرونده‌های ۳۸گانه را در اولویت قرار داده بر تعداد این افراد باز هم افزوده خواهد شد و به همین دلیل فعلا و تا زمان مشخص شدن نتایج ورود این افراد به کانادا و بازار کار، پذیرش آنها متوقف شده است. همچنین بخاطر داشته باشید که چون این رشته‌ها رگولیتد هستند، سازمان‌های خاصی در استان‌ها وظیفه بررسی صلاحیت متقاضیان را برعهده دارند که برای این بررسی هم ظرفیت مشخص و محدودی برای هر سال دارند تا مشخص کنند که متقاضیان چه شرایطی دارند و باید چه دوره‌ها و یا آزمون‌هایی را پشت سر بگذارند و همه اینها نیازمند زمان و تاخیرساز هستند. اما از سوی دیگر همین فهرست اعلام شده نشان می‌دهد که هم‌چنان رشته‌های حوزه بهداشت و درمان در کانادا نیازمند ورود مهاجران متخصص برای تامین نیازهای آتی خود است.

 

پس با توجه به افزایش قابل توجه مهاجران تازه‌وارد، متخصص در رشته‌های حوزه بهداشت و درمان، آیا با اشباع شغلی در این رشته‌ها روبرو نخواهیم شد؟ به زبان ساده، آیا شغلی برای متقاضیان این رشته‌ها در آینده باقی خواهد ماند؟

خیر به این زودی‌ها اشباعی در کار نخواهد بود. نیاز بازار کار کانادا خیلی بیشتر از اینهاست اما هجوم تعداد زیادی از افراد یک شغل به بازار به‌ویژه در مشاغل حوزه بهداشت و درمان که زمان زیادی باید صرف بررسی صلاحیت‌ها، اطمینان از آمادگی افراد برای کار و بازآموزی و تعلیم آنها بشود منجر به تشکیل صف‌های طولانی انتظار و تاخیر در بررسی صلاحیت‌ها شده و خواهد شد که خود این ممکن است به‌ غلط تداعی‌کننده اشباع‌شدن بازار کار در این رشته‌ها باشد. البته اگر اداره مهاجرت در زمان اعلام فهرست ۳۸گانه کمی مدیریت و تعقل بیشتری به خرج می‌داد و متناسب با ظرفیت ورود افراد به بازار، پرونده مهاجرتی پذیرش می‌کرد و بعد از آنهم برای حدود دو سال روند بررسی پرونده‌های این گروه را متوقف نمی‌کرد شاید الان مشکلات کمتری وجود می‌داشت.

نکته‌ دیگری که عقیده شخصی نگارنده است و هنوز نمی‌توان از نظر آماری آن را ارزیابی کرد این است که افراد متخصصی که از طریق فهرست ۳۸رشته‌ای‌ها اقدام کرده‌اند به ویژه پزشکان عمومی، پزشکان متخصص و تاحدودی پرستاران به دلایل متعدد (زبان انگلیسی، سن، درآمد خوب در موطن اصلی...) در شرایطی نیستند که حاضر باشند دشواری‌های ورود به بازار کار کانادا را به این سادگی‌ها تحمل کنند لذا معتقدم که از این گروه چیز زیادی دست بازار کار کانادا را نخواهد گرفت و به‌زودی مشخص خواهد شد که این گروه نتوانسته‌اند نیازهای بازار را تامین کنند. البته این تنها یک برآورد است و برای بررسی میزان صحت آن باید ۲-۳ سالی صبر کرد.

نکته آخر مرتبط با این بحث هم اینکه بین اشباع بازار کار کانادا و اشباع یک منطقه یا شهر یا استان تفاوت وجود دارد. مثلا ممکن است همین الان در شهرهای بزرگ مهاجرپذیر، کمبود پزشک و یا پرستار آن‌چنان محسوس نباشد اما در فلان شهر کوچک از استان البرتا موضوع خیلی جدی باشد. پس اگر بیان می‌شود که در فلان رشته، اوضاع اشتغال خیلی خوب است به این معنا نیست که در هر شهری می‌توان برای آن رشته به راحتی کار پیدا کرد.

 

آیا قرار است کانادا در سال‌های بعد به همین میزان محدود در رشته‌ها (۲۴ رشته) و تعداد پرونده‌ها (۵۰۰۰ پرونده در سال) متقاضی بگیرد؟

در واقع کانادا ۵۰۰۰ پرونده در ۲۴ رشته پذیرش ندارد بلکه همان‌طور که در این خبر منعکس کرده‌ایم امسال ۸۰۰۰ پرونده در ۶۷ رشته متقاضی جدید می‌پذیرد. معمولا افراد از یاد می‌برند که رشته‌های فنی-حرفه‌ای پیشتر بخشی از فهرست‌های ۳۸‌گانه و ۲۹‌گانه بوده و الان تفکیک شده‌اند. با این حساب مجموعه تعداد رشته‌های دو برنامه، بسیار بیشتر از فهرست ۳۸گانه است و تعداد پرونده‌های پذیرفته شده هم ۸۰ درصد ظرفیت آخرین فهرست قبلی است. اما همان‌طور که بیان شد این محدودیت تنها به دلیل نیاز به بستن پرونده‌های معطل‌مانده فهرست ۳۸ رشته‌ای است که وزیر به آنها قول صدور ویزا در کمتر از یکسال داده بود و الان بعد از بیش از سه سال هنوز تعداد قابل توجهی از آنها باقی مانده‌اند.

با این حساب و بعد از کاهش شمارگان پرونده‌های انباشته شده قبلی، در سال ۲۰۱۴ شاهد پذیرش پرونده‌های بیشتر و در سال ۲۰۱۵ به احتمال زیاد رسیدن به وضعیت عادی و بدون انباشت پرونده خواهیم بود. البته این به معنای پایان یافتن سقف گذاشتن روی تعداد پرونده‌ها و اعلام فهرست مشاغل در سال‌های آینده نیست بلکه به این معناست که از حدود سال ۲۰۱۵ تعداد رشته‌ها و همچنین پرونده‌های قابل پذیرش افزایش خیلی بیشتری خواهند یافت و متناسب با نیاز سالانه بازار کار کانادا خواهند شد.

 

آیا ممکن است بنا به دلایلی تغییرات خیلی جدی در تعداد پرونده‌ها و رشته‌های پذیرفته شده در سال‌های بعدی پدید آید؟

کسی به درستی نمی‌تواند در این باره پیش‌بینی کند. به‌ویژه که روند جذب نیروهای متخصص جوان در جهان بسیار رقابتی است و با هر تغییر جدی در برنامه یکی از کشورهای مهاجرپذیر، شاهد تغییرات جدی در مابقی کشورها خواهیم بود. اما در مجموع اگر شرایط، تغییرات خاصی نداشته باشد باید به مرور افزایش تعداد مشاغل و سقف پذیرش را شاهد باشیم. البته دو عامل هستند که می‌توانند این افزایش را شدت ببخشند:

عامل اول و مهم، شرایط اقتصادی است. الان حدود دو سال است که اقتصاد کانادا و امریکا (در کنار چند کشور صنعتی مهم دیگر) از حالت رکود خارج شده اما وارد دوران رشد نشده است. این روند با الگوی کلاسیک قبلی که معمولا یک دوره رکود دوساله داشتیم و سپس یک دوران ۷ تا ۸ سال رشد با شیب نسبتا بالا، تفاوت اساسی دارد. تفاوت دوره‌های قبلی این بود که آن افزایش شدید در نرخ رشد اقتصادی تاثیرش را بلافاصله در رشد بازارهای مالی، سرمایه و اشتغال نشان می‌داد اما الان دو سال است که با یک روند یکنواخت و توام با نوسانات محدود در تمام بازارها روبروییم که اگر چه شبیه شرایط دشوار سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ نیست اما به سال‌های رونق پیش از آنهم شباهتی ندارد. به محض اینکه از این دوران گذر کنیم (که بر اساس برآوردها سال ۲۰۱۳ شاهد این امر نخواهیم بود) و با یک تکانه شدید روبرو شویم بازار اشتغال کانادا و امریکا در کمتر از ۵ سال با یک خلا بی‌سابقه روبرو خواهند شد چرا که بسیاری از افراد شاغل کهنسال، بازنشستگی خود را به دلیل بحران‌های مالی، پایین بودن نرخ بهره و افت کیفیت برنامه‌های حمایتی دولتی در چند سال اخیر به تاخیر انداخته‌اند اما با رونق گرفتن اقتصاد و تحرک بازارهای مالی، بورس و اشتغال، علاوه بر ایجاد مشاغل جدید، نرخ بازنشستگی هم افزایش زیادی خواهد یافت و در صورت وقوع چنین خلایی، دولت کانادا چاره‌ای جز افزایش میزان پذیرش مهاجر نخواهد داشت به‌ویژه که با رونق گرفتن اقتصاد امریکا، نظیر سال های گذشته موجی از مهاجرت نیروی متخصص از کانادا به سمت امریکا شکل خواهد گرفت. از آنجا که در سال‌های ۲۰۱۴ به بعد قرار است برنامه‌های مهاجرتی به تبع تغییرات سالانه اتفاق افتاده و با از بین رفتن انباشت پرونده‌ها، به مراتب چالاکتر از حال حاضر باشند انتظار می‌رود که چنان خلایی در صورت وقوع با سرعت بسیار بیشتری پاسخ داده شود که معنایش افزایش قابل توجه تعداد رشته‌ها و تعداد پرونده‌ها خواهد بود.

عامل دوم، سیاسی است. انتخابات سال ۲۰۱۵ یکی از گزینش‌های بسیار حساس و پررقابت کاناداست که رای احزاب در آن بسیار نزدیک بوده و به همین دلیل تاثیر رای مناطق مهاجرنشین در آن بسیار بالاست. این مناطق همان‌هایی هستند که در سال ۲۰۱۱ رای آنها سبب اکثریت یافتن حزب محافظه‌کار شد. حالا یک بار دیگر چنین رایی بسیار مهم خواهد بود و همه احزاب برای کسب آن تلاش خواهند کرد و احتمالا احزاب رقیب دولت فعلی، شعارها و وعده‌های بسیار جذابی هم در این ارتباط خواهند داد. به همین دلیل بعید نخواهد بود اگر دولت فدرال نظیر سال ۲۰۱۰، برای حفظ رای ساکنان این مناطق، روند جذب مهاجران را به صورت جدی در سال ۲۰۱۴ افزایش دهد. اگر به‌خاطر داشته باشیم که نظرسنجی‌های اخیر از اقبال بالای جاستین ترودو رهبر جدید و جوان لیبرال‌ها برای پیروزی و تشکیل دولت حکایت دارد (اگر این وضع باقی بماند) این احتمال افزایش می‌یابد که استفن هارپر تا قبل از انتخابات از رهبری حزب کناره‌گیری کند تا فرد جدیدی جایش را بگیرد که شانس جیسن کنی از بقیه بسیار بیشتر است. در این صورت وی در دو سال آینده بیش از همیشه تمایل به افزایش بیلان کاری و به دست آوردن دل مهاجران و متقاضیان مهاجرت خواهد داشت و با توجه به اختیارات فراوانی که قوانین فعلی به وی داده‌اند بعید نیست که وی از این ابزار برای افزایش شانس خود استفاده کند.

 

اما نکته آخر...

همان‌طور که در سه سال گذشته این قلم بارها و بارها تکرار کرده است برنامه‌های مهاجرتی کانادا و سایر کشورها روزبه‌روز بیشتر به سمت جذب افراد کاملا آماده (در مهارت‌های شغلی و مهارت‌های زبانی) پیش می‌رود و دیگر دوران «حالا بزار ببینیم چی اعلام می‌شه، بعد یک فکری می‌کنیم!» به سر آمده است. حتی اگر الان رشته شما در فهرست نیست اما در مجموع از رشته‌های شغلی مورد نیاز در کاناداست بدانید که تنها وظیفه امروز شما افزایش آمادگی و انتظار برای زمان مناسب است.

 


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


يك شنبه ۸ اردي بهشت ماه ۱۳۹۲ در ۰۸:۵۰:۰۳ ق.ظ - پیوند همیشگی
مجید بسطامی - Majid Bastami - بازدید : ۱۰۱۷۶ - برچسب ها:
fstاسکیل ورکر فدرالfswفدرال اسکیل ورکرنیروی متخصص فدرال
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط:
لیست مشاغل ۲۰۱۳ نیروی متخصص فدرال اعلام شد
با اعلام ۲۴ رشته و تعداد زیادی رشته مهندسی

لیست مشاغل ۲۰۱۳ نیروی متخصص فدرال اعلام شد

۳۰ فروردين ۱۳۹۲ - امروز ۱۸ آوریل، بعد از ماه‌ها توقف برنامه نیروی متخصص فدرال از اول جولای ۲۰۱۲، فهرست مشاغل جدید این برنامه اعلام شد. مهم‌ترین نکات مربوط به این فهرست عبارتند از: جمعا ۲۴...
ترجمه فارسی عناوین شغلی به فهرست اضافه شد
برای دسترسی آسان‌تر به جدول مشاغل نیروهای فنی-حرفه‌ای

ترجمه فارسی عناوین شغلی به فهرست اضافه شد

۱۸ دي ۱۳۹۱ - برای دوستان علاقه‌مندی که خبر مربوط به فهرست مشاغل نیروهای فنی-حرفه‌ای فدرال را تعقیب می‌کنند به اطلاع می‌رسد که ترجمه فارسی عناوین شغلی جدول مذکور به آن اضافه شد. برای مطالعه این...
خبر مهم لیست مشاغل و جزییات برنامه نیروهای فنی حرفه ای اعلام شد
با پذیرش ۳۰۰۰ پرونده در ۴۳ رشته

خبر مهم: لیست مشاغل و جزییات برنامه نیروهای فنی-حرفه‌ای اعلام شد

۱۳ دي ۱۳۹۱ - همان‌طور که پیشتر اعلام شده بود، اداره مهاجرت از امروز چهارشنبه دوم ژانویه ۲۰۱۳ با اعلام فهرست مشاغل و جزییات مدارک مورد نیاز، پذیرش پرونده‌های مربوط به نیروهای فنی-حرفه‌ای Federal Skilled...
مشاغل فناوری اطلاعات در اولویت برنامه استان انتاریو قرار گرفتند
خبر خوب برای مهندسان کامپیوتر، برق و شبکه

مشاغل فناوری اطلاعات در اولویت برنامه استان انتاریو قرار گرفتند

۱۳ تير ۱۳۹۶ - متقاضیانی که دارای سابقه کار ئر حوزه فناوری اطلاعات هستند، در برنامه انتخابی استان انتاریو در اولویت قرار می گیرند.  متقاضیانی که در بانک اطلاعاتی اکسپرس انتری پروفایل دارند و دارای سابقه...
اعلام آمادگی استان انتاریو برای صدور دعوت نامه به صورت هفتگی
برنامه مهاجرتی اولویت سرمایه انسانی استان انتاریو

اعلام آمادگی استان انتاریو برای صدور دعوت نامه به صورت هفتگی

۱۹ اردي بهشت ۱۳۹۶ - اداره مهاجرت استان انتاریو در خصوص صدور اطلاعیه علاقه مندی (Notifications of Interest) به صورت هفتگی برای متقاضیانی که در استخر اکسپرس انتری پروفایل دارند، اعلام آمادگی کرد. این اطلاعیه های علاقه...
پاسخ به سوالات مهاجرتی در اینستاگرام و فیس بوک و   همزمان بصورت زنده
دوشنبه ها با علی مختاری

پاسخ به سوالات مهاجرتی در اینستاگرام و فیس بوک و .....همزمان بصورت زنده

۳۱ فروردين ۱۳۹۶ - به اطلاع می رساند که از این پس برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی در فیسبوک، اینستاگرام، توییتر، یوتیوب و نیز وب سایت Parnian.tv به صورت همزمان روزهای دوشنبه   • ساعت ۱۲:۳۰...
اینجا کار می کنم ولی بیمه ام از جای دیگر رد می شود
یک توجیه غیر قابل فهم برای افسران

اینجا کار می کنم ولی بیمه ام از جای دیگر رد می شود

۱۱ فروردين ۱۳۹۶ - موضوعی در مورد بیمه بود که مدتهاست به دنبال فرصتی برای نوشتن در مورد آن بودم و می دانم مشکل بسیاری از افراد است. امروز ایمیلی از یک غیر موکل به...
نرم افزار محاسبه امتیاز در سیستم اکسپرس انتری کنپارس آپدیت شد
با توجه به تغییراتی که از ۱۹ نوامبر ۲۰۱۶ اجرایی می شود

نرم افزار محاسبه امتیاز در سیستم اکسپرس انتری کنپارس آپدیت شد

۲۸ آبان ۱۳۹۵ - با توجه به تغییرات پیش رو در سیستم اکسپرس انتری که اینجا درمورد آن سخن گفته ایم، نرم افزار محاسبه امتیاز متقاضیان در این سیستم که در نشانی ExpressEntry.ir در دسترس شماست آپدیت...
اتفاق خوشایند در سیستم ورود سریع express entry

اتفاق خوشایند در سیستم ورود سریع express entry

۱۹ مهر ۱۳۹۵ - افزایش تعداد افراد پذیرفته شده در آخرین دور انتخابها حاکی از آن است که کاهش چشمگیری در میزان امتیاز لازم برای پذیرفته شدن در اکسپرس انتری اتفاق افتاده. تعداد فایل پذیرفته...
بخشی از نامه های دریافتی کنپارس از اداره مهاجرت کانادا و کبک تا جمعه ۷ اکتبر ۲۰۱۶
نامه های مربوط به گروه نیروی متخصص

بخشی از نامه های دریافتی کنپارس از اداره مهاجرت کانادا و کبک تا جمعه ۷ اکتبر ۲۰۱۶

۲۵ شهريور ۱۳۹۵ -   لطفا به نکات زیر توجه کنید: ۱- به دلیل حفظ اسرار متقاضیان اطلاعات بیش از این قابل ارایه نیست. ۲- از تماس با ما و ارسال ایمیل و درخواست پیش بینی اینکه نامه شما...
در پنجمین نوبت انتخاب متقاضیانی بدون پیشنهاد شغل دعوتنامه گرفتند
در سیستم EE برای اولین بار اتفاق افتاد

در پنجمین نوبت انتخاب، متقاضیانی بدون پیشنهاد شغل دعوتنامه گرفتند

۵ فروردين ۱۳۹۴ - بر اساس اعلام  اداره مهاجرت کانادا، این اداره در پنجمین نوبت انتخاب متقاضیان در سیستم Express Entry تعداد ۱۶۲۰ نفر را دعوتنامه داده است که امتیاز آنها از ۴۸۱ به بالا...
شمارشگر امتیاز در سیستم Express Entry راه اندازی شد
ویرایش اولیه سایت EXPRESSENTRY.IR در اختیار شماست

شمارشگر امتیاز در سیستم Express Entry راه اندازی شد

۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - به اطلاع می رساند که شمارشگر آنلاین امتیاز در سیستم ‌Express Entry در سایت Expressentry.ir راه اندازی شد و علاقمندان می توانند برای محاسبه امتیاز دقیق خود در این سیستم به رایگان از آن...
۷۷۹ نفر دعوتنامه برای اقدام برای مهاجرت دریافت کردند
روز ۳۱ ژانویه در سیستم Express Entry

۷۷۹ نفر دعوتنامه برای اقدام برای مهاجرت دریافت کردند

۱۴ اسفند ۱۳۹۳ - بر اساس اعلام اداره مهاجرت فدرال در اجرای برنامه جدید دریافت درخواست Express Entry برای اولین بار در روز ۳۱ ژانویه برای ۷۷۹ نفر از متقاضیان که پیش از این برای خود پروفایل...
آخرین مطالب سایت:
قرنطینه در هتل های تأیید شده

قرنطینه در هتل‌های تأیید شده

۳ اسفند ۱۳۹۹ - دولت کانادا فهرست هتل های مذکور برای قرنطینه مسافران هوایی را اعلام کرد. دولت کانادا لیستی از برخی هتل های مورد تأیید را برای میزبانی مسافران هوایی بین الملل منتشر کرد.   از روز...
تغییر ساعت پخش برنامه چشم انداز مهاجرت

تغییر ساعت پخش برنامه چشم انداز مهاجرت

۲۳ بهمن ۱۳۹۹ - همراهان عزیز   به اطلاع می رساند که ساعت پخش برنامه چشم انداز مهاجرت تغییر کرده و از این پس می توانید هر جمعه ساعت ٨ شب به وقت تهران برنامه زنده پاسخ...
تمدید وضعیت اقامت برای مقیمان موقتی

تمدید وضعیت اقامت برای مقیمان موقتی

۲۰ بهمن ۱۳۹۹ - مقیمان موقتی که قادر به ترک کانادا نیستند، وضعیت اقامتشان تمدید می شود اتباع خارجی در کانادا که وضعیت اقامت موقت آنها رو به انقضا می باشد، می توانند اقامت خود را...
برنامه جدید تجاری برای اقامت دائم کانادا

برنامه جدید تجاری برای اقامت دائم کانادا

۱۹ بهمن ۱۳۹۹ - شرکت کنپارس کانادا در خدماتی تازه از طریق برنامه جدید تجاری برای اقامت دایٔم کانادا اقدام می کند. در برنامه جدید تجاری پزشکان، دندانپزشکان، داروسازان، مدیران شرکت ها، صاحبان مشاغل و کسب...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.