آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • پنج حقیقتی که تازه واردان جویای کار نباید از آنها غافل شوند

  پنج حقیقتی که تازه‌واردان جویای کار نباید از آنها غافل شوند

هرچقدر دنبال روش‌های آسان‌تر و فراگیرتر کاریابی بروید امکان شکست شما بیشتر است.

برخورد مداوم با مهاجران تازه‌وارد که در جستجوی کار هستند به‌همراه دریافت صدها پرسش در ارتباط با کاریابی از طریق ایمیل‌های مختلف از سوی کسانی‌که در ایران نگران وضعیت کاری خود در کانادا هستند مرا بر آن داشت که برخی نکات مهم را با مخاطبان درمیان گذارم. در این نوشتار و نوشتار مرتبط بعدی تمرکزم را بر بیشتر بر آسیب‌شناسی این موضوع گذاشته‌ام.

حقیقت اول: جستجوی کارآمد برای یافتن پاسخ، بخشی از فرایند کاریابی است

بسیاری از ایرانیانی که در حال آماده‌سازی خود دارند یا تازه پا به کانادا گذاشته‌اند به عادت معمول همه ما ایرانیان می‌خواهند از همه چیز سوال کنند و پاسخ‌هایشان را از افراد به صورت شفاهی و یا نهایتا از طریق ایمیل دریافت کنند. اینکه این پرسش‌ها عموما چه مسائل و مشکلاتی دارد خود جای بحث دیگری‌ست که در آینده نزدیک به آن می‌پردازم و بنابر این الان برای توصیف ویژگی‌های انواع پرسش‌ها و تفکیک پرسش مفید از غیرمفید وقت نمی‌گذارم. اما حتی اگر همه این پرسش‌ها از نوع درست و مفیدش باشند یک ایراد جدی به این روش کسب اطلاعات وارد است و آن اینکه پرسش‌گر خود را از مزایای جستجوی مستقل و روشمند برای یافتن پاسخ محروم می‌سازد.

وقتی شما زمانی را برای آشنایی با مسیر کاریابی، یافتن پاسخ پرسش‌ها از منابع آنلاین و مکتوب و نظایر اینها می‌گذارید علاوه بر اینکه مهارت‌هایی در زمینه جستجوی اطلاعات کسب می‌کنید این امکان را به خودتان می‌دهید که با حواشی موضوعات هم آشنا شوید. این حواشی گاه دریچه‌های جدیدی را به سوی شما باز می‌کنند و به شما ایده‌های بکری می‌دهند که ممکن است در تصمیم‌گیری‌های آتی به‌درد شما بخورد؛ گاه تصویر جامع‌تری از آنچه در جستجوی آن هستید می‌دهند؛ گاه زمان جستجوهای بعدی را کاهش می‌دهد و…مثلا فرض کنید که شما نکاتی در مورد NOC کانادا شنیده‌اید و حالا می‌خواهید بدانید NOC رشته شما چیست. خوب می‌توانید این را از فرد دیگری که در این زمینه اطلاعات دارد (دوست شاغلی ساکن کانادا، مشاور شما در دفتر کنپارس، کسی هم‌رشته شما که پیشتر فرم‌های مهاجرت را پر کرده و…) بپرسید و او هم یک عدد ۴ رقمی بگوید و به‌ظاهر خلاص شوید. اما یک روش دیگر این است که خود شما زحمت بکشید و با جستجوی آنلاین مثلا از طریق گوگل، به صفحه رسمی مربوط به معرفی NOCها بروید و مورد شغلی خود را شناسایی کنید. آنگاه به ده‌ها اطلاعات دیگر –به صورت مستقیم یا از طریق لینک‌های تکمیلی- نظیر عناوین متعارفی که برای رشته شما در بازار کار کانادا کاربرد دارد، دسته‌بندی شغلی شما در کنار مشاغل مشابه و تخصصی‌تر یا ساده‌تر از همان گروه، تعریف جامع این شغل در بازار کار کانادا و مهارت‌های ضروری مربوطه و… دست پیدا خواهید کرد که اساسا ممکن است دیدگاه شما را در مورد شغل‌تان در کانادا تغییر دهد یا به شما در تنظیم رزومه‌های کاری کمک کند، یا شما را راهنمایی کند در صورت نیاز در کدام رشته‌ها ادامه تحصیل دهید و …قبول بفرمایید مزایای این استراتژی بسیار بیشتر از استراتژی «پرسش از افراد دیگر درباره همه‌چیز» است. البته بعدا در این باره بیشتر خواهم گفت.

حقیقت دوم: تنها پرسش‌های روشن به پاسخ‌های روشن و مفید منجر می‌شوند

بارها شده دیده‌ام که افرادی از دو ساعت گفتگوی مداوم و سوال و جواب پی‌در‌پی چیز زیادی دستگیرشان نشده است. یعنی ممکن است همان لحظه احساس خوبی از حجم زیاد اطلاعاتی که به‌ظاهر کسب کرده‌اند داشته باشند اما اگر بلافاصله یا مدتی بعد از آنها چند مورد دقیق مرتبط با بحث قبلی را بپرسید و از آنها بخواهید که پاسخ آنها را بدهند درخواهید یافت که برداشت قابل توجهی از موضوع ندارند. دلیلش هم واضح است چون جوینده دقیقی نبوده‌اند. پرسش‌گری که مشق و تکلیف خودش را درست انجام داده باشد و مطالعه خوبی روی بحث مورد نظر کرده باشد با چند پرسش (بین ۵ تا ده) روشن و دسته‌بندی شده سراغ فرد پاسخ‌گو می‌رود و تلاش می‌کند تا آنجا که زمان اجازه می‌دهد پاسخ پرسش‌های دقیقش را به صورت شفاف دریافت کند. دنبال آن هم نیست که از غار افلاطون تا شاخ آفریقا را در مورد موضوع مورد علاقه در چارچوب آن پرسش‌ها بپرسد بلکه تمرکزش را روی موارد خاصی قرار می‌دهد و تلاش می‌کند بخش مهم‌تر موضوع مورد علاقه را برای خودش روشن کند تا در نوبت‌ها و فرصت‌های احتمالی بعدی یا جستجوهایی که بر اساس دانش جدیدش انجام خواهد داد به سایر موارد مهم بپردازد. در این حالت فرایند پرسش و پاسخ یک فرایند دوسویه و زاینده و اکتیو است و نه فرایندی پسیو و یک‌سویه. همیشه به یاد داشته باشید که زمان معمول یک گفتگوی آگاهی‌بخش informational (or information) interview چیزی بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه است و شما باید آن‌قدر برای این گفتگو آماده شده باشید که در چنین زمان محدودی، حداکثر بهره‌برداری را داشته باشید. در این باره هم در آینده توضیحات بیشتری خواهم داد.

حقیقت سوم: مسیر کاریابی مهاجران تازه‌وارد لزوما با مسیر کاریابی دیگران یکی نیست

یکی از خطاهای بسیار رایج در میان برخی تازه‌واردان همین مورد است که هر مسیر و روشی که مثلا پسرعموی‌شان الان در مورد کاریابی می‌گوید یا در فلان سایت و بلاگ خوانده‌اند کارساز می‌دانند. لزوما چنین نیست. اگر پسرعموی شما الان بیش از ۱۵ سال است که ساکن کاناداست و در رزومه‌اش چندین فقره تجربه کار در شرکت‌های کانادایی موجود است و از فلان طریق مثلا یک بنگاه کاریابی معتبر برایش کاری یافت شده یا ابتدا ادامه تحصیل داده و بعد به دنبال کار گشته و یا …بدین معنا نیست که شما هم می‌توانید یا بهتر است همین مسیر را بروید. قبل از اینکه طوطی‌وار و با سر پایین مسیری را برای کاریابی آغاز کنید از خود بپرسید که آیا این مسیر برای من تازه‌وارد مناسب است. ممکن است باشد و ممکن است نباشد.

از سوی دیگر ممکن است مسیرهایی الان موجود باشند که اساسا ویژه تازه‌واردان طراحی شده‌اند. ممکن است برخی از آنها امروز باشند و دو سال دیگر نباشند. مثلا اگر شغل شما در استان محل زندگی رگولیتد باشد احتمال زیادی دارد که از سوی دولت فعلی به دلیل نیاز شدید بازار یک مسیر ویژه تازه‌واردان برایش تعریف شده باشد. یا اگر شما فارغ‌التحصیل دانشگاه‌های خارج از کانادا باشید به احتمال زیاد نقشه مسیر شغلی شما با یک فارغ‌التحصیل در کانادا تفاوت دارد. باز هم تاکید می‌کنم که اهمیت بسیار زیادی دارد که با امکانات دولتی و حقایق مربوط به نحوه چگونگی ورود تازه‌واردان به بازار کار در رشته خود به خوبی آشنا شوید تا خدای نکرده وقت خود را بیهوده بر سر مسیرهایی که اساسا برای شما طراحی نشده‌اند تلف نکنید. در این باره بارها به تفصیل سخن گفته‌ایم و آن حرف‌ها را تکرار نمی‌کنم اما تاکید می‌کنم اهمیت بسیار زیادی دارد که مسیرهای ممکن برای کاریابی در رشته خود را به‌خوبی بشناسید و ارزیابی کنید کدامیک برای شما مفیدتر هستند.

حقیقت چهارم: کاریابی موفق دارای یک مسیر نیست و هر روز به شکلی درمی‌آید

این مورد تا حدودی شبیه مورد قبل است اما از زاویه دیگری به بحث می‌نگرد. حقیقت مورد اشاره حقیقتی است که تازه‌وارد و غیرتازه‌وارد نمی‌شناسد. مخصوصا وقتی در کانادا بیشتر می‌مانید با این مسیرهای متنوع بیشتر آشنا می‌شوید و یا اینکه اصلا مسیرها برای شما بیشتر می‌شوند. لب کلام این است که نباید خود را اسیر و محدود یک شیوه و مسیر برای کاریابی کنید.

در هر شغلی حقایق یا مراحلی وجود دارند که ثابت و غیر قابل اجتناب هستند مثلا اگر قرار است شما به عنوان یک مهندس حرفه‌ای professional engineer در کانادا رسمیت بیابید باید حتما از یک دانشگاه معتبر، مدرک مهندسی در آن رشته را دریافت کرده باشید. این شرط غیر قابل اجتناب است اما اینکه برای رسیدن به این عنوان، باید فوق‌ لیسانس این رشته در کانادا را هم بگیرید یا نه، یا بهتر است ابتدا دنبال کار بگردید یا اول سراغ پیش‌ثبت‌نام در سازمان رسمی مربوطه بروید و …هر کدامیک مسیری است که می‌تواند برای یک نفر مسیر موفقیت باشد و برای دیگری نباشد. کاملا به سن و میزان تحصیلات و شرایط خانوادگی و وضعیت مالی و روحیات شخصی و میزان پشتکار و زمان جستجوی برای کار و ده‌ها عامل دیگر بازمی‌گردد.

حتی بعد از اینکه این مدرک را هم گرفتید اینکه برای جستجوی کار از کدام ابزارها و وسایل استفاده کنید، رزومه خودتان را به چه شکلی به کارفرما برسانید، از روش‌هایی مثل کلدکالینگ استفاده بکنید یا نه و…برای هر کس یک وضعیتی دارد. اما دو نکته مهم را باید به‌خوبی بخاطر بسپارید.

اول اینکه در هر زمان از طریق افراد آگاه به بازار و مشاوران خبره و مطالعه مقالات و…دریابید که در فیلد کاری شما چه مسیرهایی، بیشتر مورد علاقه و توجه کارفرمایان برای شناسایی نیروهای مستعد است. مثلا اگر در رشته شما کارفرمایان علاقه دارند مشاغل را روی فلان بورد اشتغال آنلاین job board خاص منتشر کنند پس شما باید حتما به آن بورد سر بزنید و شرح مشاغل را دقیق و عمیق مطالعه کنید و برای مشاغل مناسب با رعایت نکات مربوط به کاریابی درست، تقاضا دهید و بخش اعظم انرژی خود را در این‌گونه امور متمرکز کنید. برعکس، اگر در رشته شما الان تمایل اکثر کارفرمایان یا بنگاه‌های کاریابی و head hunterها روی یک فضای عمومی‌تر مثلا LinkedIn است شما باید برعکس مورد قبل، به جای اینکه دنبال شغلی روی بوردها باشید، سعی کنید پروفایل خودتان را بهتر بزک کنید و با اصلاح مداوم آن و استفاده از کلمه‌های کلیدی موثرتر که در جستجوهای کارفرمایان بیشتر نمود داشته باشد امکان اینکه شما را راحت‌تر پیدا کنند برای آنها فراهم کنید.

نکته دوم در این ارتباط این است که اگر از یک مسیر به نتیجه نرسیدید – حتی اگر آن مسیر در عرف عام و بازار موثرترین مسیر معرفی شده بود-  ناامید و خسته نشوید و به قول کانادایی‌ها give up نکنید و مسیرهای دیگر را هم امتحان کنید چون به همان دلیلی که آن مسیرها موجودند پس امکان موفقیت از طریق آنها هم هست. البته باید این کار را توام با نقد و ارزیابی دلایل عدم موفقیت مسیر پیشین انجام دهید تا اگر مسئله مهمی یا خطای جدی یا نقصان قابل توجهی وجود دارد در پی رفع آن باشید اما هیچ‌گاه به صرف اینکه در یکی موفق نبوده‌اید دست از تلاش نکشید. موفقیت همیشه در انتظار کسانی است که برای دستیابی به آن تلاش می‌کنند.

حقیقت پنجم: راحت‌ترین و معمول‌ترین روش‌های کاریابی معمولا کم‌تاثیرترین آنها هستند

شما و خیلی‌های دیگر پس از ورود به کانادا چه می‌کنید؟ رزومه‌ای آماده می‌کنید و از فردای آماده‌سازی شروع به ارسال آن (عموما از طریق آنلاین) می‌کنید. خوب وقتی اکثریت بالای ۹۰ درصد جویندگان کار همین روش را دنبال می‌کنند نتیجه چه خواهد شد؟ اکثریت افراد در دریای از متقاضیان که خود آنها پدید آورده‌اند غرق می‌شوند و کمتر از طریق کارفرمایان به‌درستی دیده خواهند شد. در اینجا وضعیت تازه‌واردان بدتر است چون به دلایل مختلف (خطاهای ویرایشی، نگارشی یا طراحی در تدوین رزومه، عدم معرفی موردپسند کارفرمایان در رزومه، فقدان سابقه کاری معتبر…) معمولا در معرفی خود از این طریق خیلی ناواردتر از کسانی هستند که بزرگ شده کانادا هستند یا سال‌های بیشتری در این کشور زندگی کرده‌اند. به معنای دیگر هرچقدر دنبال روش‌های آسان‌تر بروید امکان شکست شما بیشتر است.

بخشی از راه‌حل موضوع در بهبود ابزارها نهفته است مثلا رزومه‌ای که درست‌تر طراحی و تدوین شده و متناسب با نیازهای بازار و کارفرما، مهارت‌های خاص شما را بهتر بازتاب می‌دهد می‌تواند بیشتر شما را از بقیه جدا کند؛ اما به هر حال هر کسی یک ظرفیتی از نظر مهارت‌ها و تجارب و دانش دارد و نمی‌توان و نباید در رزمه دروغ نوشت و بنابر این نمی‌توان شما را در رزومه جای سوپرمن جا زد! راه‌حل چیست؟ به سراغ روش‌هایی برای معرفی برویم که سخت‌تر و پردردسرتر هستند اما شما را از بقیه جدا می‌کنند. به همین دلیل مثلا حضور در job fairها می‌تواند موثرتر از ارسال آنلاین رزومه باشد چون احتمال اینکه شما با HR (مدیر منابع انسانی) شرکت یا حتی مدیر مستقیم بخشی که دنبال نیرو می‌گردد برخورد کنید بیشتر است. یا آمار نشان می‌دهد کلدکالینگ که یکی از دشوارترین روش‌هاست و حتی متولدین کانادا هم از آن فراری هستند درصد بسیار بالاتری از موفقیت در یافتن کار را نتیجه می‌دهد تا ارسال بی‌هدف رزومه.

امید که همگی موثرتر و بهتر کاریابی کنیم.


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


شنبه ۱۳ تير ماه ۱۳۹۴ در ۰۳:۴۷:۴۶ ق.ظ - پیوند همیشگی
مجید بسطامی - Majid Bastami - بازدید : ۹۲۰۸ - برچسب ها:
کاریابی در کانادامصاحبه شغلی در کانادابازار کار کانادابازار مشاغل کانادا
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط:
تسریع روند استخدام کارگران خارجی

تسریع روند استخدام کارگران خارجی

۲۷ فروردين ۱۳۹۹ - کانادا روند کار کارفرمایان برای استخدام کارگران خارجی در مشاغل کشاورزی، فرآوری مواد غذایی و حمل و نقل بار را تسریع کرده است. کارفرمایانی که در 10 شغل حوزه کشاورزی، فرآوری مواد...
قدردانی از 4 کارفرمای کانادایی

قدردانی از 4 کارفرمای کانادایی

۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - در تاریخ 11 مارس، وزارت مهاجرت کانادا برندگان جوایز کارفرمای  IRCC  2020 را برای استخدام تازه واردان اعلام کرد. وزارت مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) شرکت های کانادایی که تلاش های...
کانادا به چه تعداد نیروی کار نیاز دارد
ظرفیت های شغلی کانادا تا سال ۲۰۱۹

کانادا به چه تعداد نیروی کار نیاز دارد؟

۱۳ تير ۱۳۹۶ - کانادا تا سال ۲۰۱۹ برای پر کردن کردن موقعیت های شغلیِ مورد نیازش در حوزه ی فناوری اطلاعات (IT) به ۱۸۲.۰۰۰ نیروی کار نیاز دارد. با توجه با عدم تطابق مهارت ها،...
چگونه به شغل دلخواه خود برسیم
دفتر روابط عمومی و پژوهش کنپارس منتشر کرد

چگونه به شغل دلخواه خود برسیم؟

۶ اردي بهشت ۱۳۹۶ - کتاب "چگونه به شغل دلخواه خود برسیم؟" یک کتاب جامع است که خواننده می تواند با آن همراه شود و گام به گام مسیر یافتن شغل دلخواه اش را بپیماید. با تلاش...
چگونه هویت شغلی خود را ارتقا دهیم

چگونه هویت شغلی خود را ارتقا دهیم؟

۱۷ اسفند ۱۳۹۵ - روزنامه "24 ساعت" مونترال مقاله ای با عنوان 9 اشتباه کاری که نباید مرتکب شویم منتشر کرد در حالیکه چند روز از برگزاری همایش کارجویان و کارفرمایان مونترال می گذرد، روزنامه "24...
دو گام آخر و نتیجه گیری
بازی را عوض کنید / قسمت سوم

دو گام آخر و نتیجه گیری

با قانون «سه تکنیک»، در مصاحبه‌های شغلی پیروز میدان شوید ۷ اسفند ۱۳۹۵ - گام نهم: ایمیل پیگیری  چون در مورد ایمیلِ پیگیری، خیلی صحبت شده، این فصل، کوتاه است. تا به حال ندیده ام که شغلی، صرفاً به خاطر ایمیلِ پیگیری، به دست آمده باشد؛...
قانون سه تکنیک مصاحبه
بازی را عوض کنید / قسمت دوم

قانون «سه تکنیک» مصاحبه

با قانون «سه تکنیک»، در مصاحبه‌های شغلی پیروز میدان شوید ۳ اسفند ۱۳۹۵ - گام ششم: موقعیت- عمل- نتیجه  تا به این جا، در مورد یافتنِ ذهنیتِ درست، و بایدها و نبایدهای مصاحبه چیزهایی یاد گرفته اید و با نقش شخصیت های مهم در مصاحبه آشنا...
آمادگی برای مصاحبه و نکات مربوط به آن
بازی را عوض کنید / قسمت نخست

آمادگی برای مصاحبه و نکات مربوط به آن

با قانون «سه تکنیک»، در مصاحبه‌های شغلی پیروز میدان شوید ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ - تجربه های شخصی خاطره انگیز!  قبل از این که به تکنیک های گوناگون برای موفقیت در مصاحبه بپردازیم، می خواهم دو تجربه و داستان شخصی و بسیار خاطره انگیز در مورد مصاحبه...
مهاجرت و رویاهای شغلی

مهاجرت و رویاهای شغلی

۲۵ بهمن ۱۳۹۵ -  مهاجران معمولا رویاهایی برای خود دارند، و اصولا فرق مهاجران با سایر افراد جامعه بدنبال رویاها رفتن است. این رویاها میتوانند در زمینه پیشرفت شغلی، رسیدن به زندگی ایده آل با...
چگونه به بازار کار مهندسی کانادا وارد شویم
به همت کنپارس و با حضور مهندس قویتیان رییس سابق نظام مهندسی کانادا و کبک برگزار شد:

چگونه به بازار کار مهندسی کانادا وارد شویم؟

۲۲ بهمن ۱۳۹۵ - کارگاه آموزشی " چگونه به بازار کار مهندسی کانادا وارد شویم؟" با تلاش کنپارس و با حضور مهندس زکی قویتیان ریس سابق نظام مهندسی کبک و کانادا و مدیر ارشد بازنشسته...
ارزش ها و اخلاق کاری کانادایی ها چیست
استخدام شدید ... خب بعد؟ / قسمت سوم

ارزش ها و اخلاق کاری کانادایی ها چیست؟

راهنمایی هایی برای کسب موفقیت مهاجران در بازار کار کانادا ۱۴ بهمن ۱۳۹۵ - هدف کنپارس از همان گام نخست "موفقیت شما در سرزمین جدید بوده است" و از آن جا که "رمز موفقیت" را "آگاهی" می داند، تمام تلاش خود را برای تولید محتوای سودمند...
انواع مصاحبه شغلی
201 پاسخ برای مصاحبه شغلی در کانادا / قسمت سوم

انواع مصاحبه شغلی

۱۳ بهمن ۱۳۹۵ - با تلاش دفتر روابط عمومی و پژوهش کنپارس دومین کتاب از مجموعه "چگونه" با عنوان "چگونه در مصاحبه شغلی موفق باشیم؟" منتشر شد که در ادامه بخشی از این کتاب آمده است. برای...
فرهنگ کار و ظرافت های زبان کسب و کار در کانادا
استخدام شدید ... خب بعد؟ / قسمت دوم

فرهنگ کار و ظرافت های زبان کسب و کار در کانادا

راهنمایی هایی برای کسب موفقیت مهاجران در بازار کار کانادا ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ - هدف کنپارس از همان گام نخست "موفقیت شما در سرزمین جدید بوده است" و از آن جا که "رمز موفقیت" را "آگاهی" می داند، تمام تلاش خود را برای تولید محتوای...
چگونه در کانادا خوب کار کنیم
استخدام شدید ... خب بعد؟ / قسمت نخست

چگونه در کانادا خوب کار کنیم؟

راهنمایی هایی برای کسب موفقیت مهاجران در بازار کار کانادا ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ - هدف کنپارس از همان گام نخست "موفقیت شما در سرزمین جدید بوده است" و از آن جا که "رمز موفقیت" را "آگاهی" می داند، تمام تلاش خود را برای تولید محتوای...
آخرین مطالب سایت:
تمدید محدودیت های مرزی تا ۲۱ جولای

تمدید محدودیت‌های مرزی تا ۲۱ جولای

۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - برای حفظ سلامت عمومی، مرزهای کانادا یک ماه دیگر برای سفرهای بین الملل بسته خواهد بودکانادا محدودیت‌های مرزی خود را برای مسافران بین الملل، تا روز 21 ژوئیه تمدید می‌کند.وزیر امنیت...
وضعیت شهروندی برای متقاضیانی که والدین آنها کانادایی هستند

وضعیت شهروندی برای متقاضیانی که والدین آنها کانادایی هستند

۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - متقاضیانی که والدینشان شهروند کانادا هستند، واجد شرایط شهروندی کانادا خواهند بودشهروندان کانادایی می‌توانند در پذیرش درخواست شهروندی فرزندان خود که در خارج از کشور متولد شده اند، تأثیر بسزایی داشته...
محدودیت ۳ ساعته دفتر تهران

محدودیت ۳ ساعته دفتر تهران

در پاسخ‌گویی تلفنی و حضوری ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - به اطلاع می رساند در روز دوشنبه 24 خرداد استثناً به مدت 3 ساعت، از ساعت 8 تا 11 صبح، به دلیل تعمیرات، امکان پاسخ گویی تلفنی به شما عزیزان یا...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.