آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • آمادگی برای مصاحبه سرمایه گذاری کبک بخش دوم

  آمادگی برای مصاحبه سرمایه گذاری کبک (بخش دوم)

در بخش نخست این مطلب در زمینه هدف مصاحبه و نیز امکان حذف آن سخن گفتیم و امروز هر چند با تاخیر اما بخش دوم مطلب را می نویسم  و به دو عنوان دیگر از عناوین پیشنهادی برای این بحث می پردازم.


در بخش نخست این مطلب در زمینه هدف مصاحبه و نیز امکان حذف آن سخن گفتیم و امروز هر چند با تاخیر اما بخش دوم مطلب را می نویسم  و به دو عنوان دیگر از عناوین پیشنهادی برای این بحث می پردازم.

 

- نکاتی در مورد بروز رسانی پرونده 

بروز رسانی پرونده معمولا به دو شکل انجام می شود. گاه داوطلبانه است و با توجه به تغییراتی که در طول زمان ایجاد شده است تصمیم می گیرید که این تغییرات را اطلاع دهید و گاه بنا به درخواست اداره مهاجرت است و لیستی برای آپدیت کردن مدارک دریافت کرده اید. در حالت اول باید تلاش کنید این تغییراتی که قصد اعلام آنرا دارید کاملا مستند باشد به عنوان مثال ملکی را فروخته اید و ملک دیگری را به جای آن خریده اید. برای اعلام این تغییر باید مبایعه نامه و نیز سند واگذار شده ملک فروخته شده و نیز اسناد دریافت وجه بابت ملک را ترجمه و آماده کنید. می دانم که سند پیش شما نخواهد ماند ولی می توانید در همان دفتر اسناد رسمی کپی برابر اصل شده سند را دریافت و ترجمه کنید. در مورد اسناد پرداخت تا می توانید موضوع را مستند کنید یعنی از چکی که دریافت کرده اید کپی تهیه کنید و حتما آنرا به حساب شخصی خود در بانک بگذارید تا در حساب شما عمل کند. برای ملکی هم که می خرید باز مبایعه نامه و سند را ترجمه می کنید و اسناد پرداخت وجه را هم فراهم می کنید که حداقل آن این است که از حساب شخصی خود چک پرداخت وجه را صادر کنید و از چکی که به فروشنده ملک جدید می دهید کپی تهیه کنید و آنرا هم ترجمه کنید. 

بنابراین بسته به اعلام تغییری که اتفاق افتاده باید همه مستندات در اختیار باشد و متناسب با آن سند توصیفی یا همان ND و فرمها را هم بروز کنید.

در حالتی که اداره مهاجرت لیستی را برای آپدیت کردن پرونده در اختیار شما قرار داده است حتما آن لیست را جدی بگیرید و با دقت کافی اسناد خواسته شده را تهیه کنید. این مدارک گاه مدارکی است که اصولا باید در پرونده باشد و نبوده است مانند مبایعه نامه ملکی که در لیست اموال آمده است ولی گاه همه مدارک را داده اید اما باز افسر مدارکی را طلب کرده است. نوع مدارک خواسته شده معمولا نشان می دهد که نگرانی افسر کجاست و شما باید سعی کنید اطمینان یابید نگرانی او را پاسخ داده اید. ممکن است افسر به دلیل عدم آشنایی با سیستم حقوقی ایران مدرک معینی را بخواهد که اساسا این مدرک قابل ارایه نیست مثلا در مواردی افسران از متقاضیان می خواهند که مفاصا حساب مالیاتی شخصی بیاورند حال آنکه اشخاص حقیقی غیر تاجر در ایران ملزم به ارسال اظهارنامه به دولت نیستند و پرونده مالیاتی ندارند. چه باید کرد؟

همانگونه که اشاره کردم باید به بند بند آن لیست پاسخ داد و مدرک خواسته شده را فرستاد. در مواردی که مدرک خواسته شده قابل ارایه نیست باید به دقت و روشنی توضیح داده شود و در صورتی که مستندی برای اثبات ادعا هست هم ارایه شود مثلا مستندات قانونی در مورد معافیت مالیاتی یک فعالیت خاص اقتصادی و ..... 

تشخیص درست نگرانی افسر می تواند شما را در تهیه بهتر مدارکی که از او رفع نگرانی می کند کمک کند و شما در مواردی ممکن است مدارک روشنتر و بهتر از آن مواردی که مورد خواسته او بوده در اختیار داشته باشید. مثلا از شما خواسته است چند صورتحساب فروش سال مالی معینی را ارایه کنید که نشان دهنده این است که می خواهد از فعالیت تجاری شما در آن سال اطمینان حاصل کند و شما علاوه بر اینکه این صورتحسابها را ارایه می کنید می توانید قراردادهایی با مشتریان  و یا مکاتباتی را که در آن سال در مورد فعالیت اقتصادی خاص خود با نهادهای دولتی و یا غیر دولتی داشته اید را نیز ارایه کنید.

- چه مدارکی باید در پرونده باشد و مدارک حیاتی کدامند؟

مدارکی که باید در پرونده شما دیده شوند چند دسته اند:

مدارک هویتی:

که نشان دهنده هویت شما و وضعیت خانواده شماست که شامل سند ازدواج و شناسنامه ها و یا پاسپورتهای اعضای خانواده است. مدارک تحصیلی متقاضی و نیز مدارک تحصیلی فرزندان بالای ۲۲ سال که نشان می دهد وی از قبل از ۲۲ سالگی تا کنون مشغول به تحصیل تمام وقت بوده اهمیت دارد.

مدارک مربوط به دارایی ها:

متقاضی باید اثبات کند که میزان معینی دارایی دارد. دارایی هایی که از نظر اداره مهاجرت کبک دارایی محسوب می شوند عبارتند از اوراق بهادار؛ پول نقد و سپرده هایی که در نزد بانک و یا موسسات مالی معتبر است به شرط آنکه آن بانک زیر تحریم نباشد؛ املاک به شرط اینکه سند رسمی داشته باشند و ارزیابی هم شده باشند؛ سهام شرکت به شرط اینکه بر اساس گزارش حسابرس قانونی ارزش آن روشن باشد و یا ارزش معین قابل اثباتی داشته باشند. 

مدارک دال بر مشروعیت دارایی ها:

این موضوع بسیار مهم است که این دارایی ها به چه ترتیبی به دست آمده اند و تعادل در پرونده شما وجود داشته باشد از این رو باید افسر را قانع کنید که این املاک و دارایی ها به صورت طبیعی و قانونی بدست آمده اند. منشا دارایی ها یا ارث است؛ یا هبه و بخشش است و یا خرید است. در مورد دو مورد دوم در صورتی که ۶ ماه قبل از تشکیل پرونده اتفاق افتاده باشد قابل قبول است و باید مدرکی دال بر این اتفاق ارایه شود. در مورد ارث اسناد مربوط فوت مورث ؛ گواهی انحصار وراثت و ارایه سند ملک که از متوفی به متقاضی بر اثر ارث منتقل شده است لازم است. در مورد هبه باید کسی که هبه کرده است گواهی کند که چنین کرده است و سند ملک هم در اختیار باشد. هبه اگر از سوی کسی غیر از بستگان درجه اول باشد به راحتی پذیرفته نمی شود و باید روشن باشد به چه دلیل این هبه اتفاق افتاده است.

در مورد املاک خریداری شده ارایه مبایعه نامه بسیار اهمیت دارد چون در هیچ سند دیگری رقم واقعی خرید درج نمی شود و برای اثبات رقم خرید ارایه مبایعه نامه لازم است. توجه به این نکته ضروری است که این موارد تنها برای املاک موجود ارایه نمی شود و همه املاکی که شما از ابتدا تاکنون خریده و یا فروخته اید باید مدارکش ارایه شود و در این زمینه نهایت تلاش خود را بکنید.

مدارک نشان دهنده تجربه مدیریت تجاری:

بر اساس قانون افسر باید احراز کند که شما دست کم دو سال سابقه مدیریت تجاری دارید. مدیریت معنی خاص خود را دارد و باید یا ۲ نفر نیروی تمام وقت در سهم بیزنس متعلق به خود و یا ۵ نفر در صورتی که مدیر بیزنس دیگری هستید زیر نظر شما کار کرده باشند و علاوه بر این شما در زمینه های مالی پرسنلی و نیز تجهیزات حوزه مدیریت خود صاحب اختیار بوده اید.

بخشی از این مدارک برای اثبات وجود بیزنس و یا مجموعه ای است که در آن کار کرده اید مانند اسناد ثبتی شرکت و جوازهای دولتی و بخش دیگری از آنها مدارکی است که نشان دهند فعالیت اقتصادی مجموعه شماست شامل اسناد بیمه پرسنل؛ اسناد مالیاتی؛ پرینت حسابهای بانکی و از همه مهمتر گزارش حسابرس رسمی برای ۵ سال گذشته. این آخری در صورتی که بیزنس متعلق به شما نیست الزامی نیست ولی اگر سهم دارید باید ارایه شود چون هم نشان دهنده گردش اقتصادی بیزنس است و هم ارزش روز سهام آنرا اعلام می کند که مبنای ارزش دارایی مالک خواهد بود. 

این روزها افسران در این زمینه سخت گیر شده اند و به دنبال مستند بودن گزارش حسابرس رسمی اند به این معنی که می خواهند علاوه بر آن گزارش اسناد دیگری را در کنار آن ببینند که آنرا تایید می کند و با آن هماهنگ است. اگر فروش سال قبل شما ۱۰۰ میلیون تومان بوده است افسر می خواهد این با اسنادی اثبات شود بنابراین تلاش کنید سال آخر را از این جهت مستند کنید یعنی اسناد فروش خود را ترجمه کنید و یا اگر این اسناد زیاد هستند لیستی از آنها تهیه کنید و ترجمه کنید و نمونه هایی از آن اسناد را هم پیوست کنید. اگر بتوانید هم خرید و هم فروش سال آخر را مستند کنید عالی است. منظور من از مستند کردن به هیچ وجه سند سازی نیست بلکه جمع آوری اسناد موجود است. گزارش حسابرسی معتبر علاوه بر اینکه از سوی حسابرس رسمی تهیه شده با حساب بانکی بیزنس و نیز فاکتورهای خرید و فروش آن می خواند و این چیزی است که افسر می خواهد از آن اطمینان حاصل کند. در مورد شرکتهایی که قراردادهای بزرگ دارند ارایه ترجمه قراردادها را توصیه می کنم.

پرینت حسابهای بانکی شخصی و تجاری: 

به طور عادی پرینت حسابهای ۶ ماه گذشته همه حسابها خواسته می شود. در این میان اگر حسابی را بسته اید و یا حساب دیگری باز کرده اید در آپدیت به آن تصریح کنید. حسابهای بانکی شخصی و شرکت خود را تا دو سال قبل از آن باز بینی کنید و اطمینان حاصل کنید که برای ارقام درشتی که وارد آن شده است توضیح کافی دارید. این حساب شماست و توقع این است که می دانید در آن چه گذشته است و چه ارقامی وارد آن شده است. اینکه حساسیت به چه ارقامی است از فردی به فرد دیگر متفاوت است. مجموعه پول ورودی به حساب شما در یک سال باید توجیه داشته باشد ضمن اینکه ارقام درشتی که وارد شده اند باید منشا روشن  و ارقامی هم که خارج شده است لازم است توضیح داشته باشند. درشتی ارقام البته بسته به فرد است برای مدیری با حقوق ۵ میلیون تومان در ماه هر رقم بالای ۱۰ میلیون تومان رقم درشت است و برای فردی با درآمد ۲۰ میلیون تومان در ماه رقم درشت یعنی ۳۰ میلیون تومان. این که ارقام حساس کدام هستند را مشاور امین شما با توجه به وضعیت پرونده می تواند تشخیص دهد و شما را در آن مورد هشیار سازد تا بدون آمادگی در مقابل افسر ننشینید.

 

 

 

در صورت تمایل به خرید ملک، بیزنس و یا اقدام در مورد هرگونه سرمایه گذاری در کانادا، از کارشناسان کنپارس مشاوره بگیرید. برای تماس با ما به آدرس info[at]canpars[dot]com ایمیل بزنید.


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


يك شنبه ۴ امرداد ماه ۱۳۹۴ در ۱۰:۲۳:۰۷ ب.ظ - پیوند همیشگی
علی مختاری - بازدید : ۸۶۰۱ - برچسب ها:
سرمایه گذاریquebecکبکمصاحبه سرمایه گذاری کبک
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط:
زمان مناسب برای سرمایه گذاری در املاک کانادا
فرصت های ویژه کنپارس با اولویت موکلین

زمان مناسب برای سرمایه گذاری در املاک کانادا

۲۹ فروردين ۱۳۹۷ - نکته مهم: پیش از هر چیز تاکید کنم که با صرف خرید ملک امکان دریافت اقامت نیست بنابراین کسانی که به اشتباه چنین تصوری دارند دقت کنند که منظور این مقاله...
فرصت ویژه کارآفرینی در کانادا برای مدیران آی تی
رزمه خود را برای ما بفرستید

فرصت ویژه کارآفرینی در کانادا برای مدیران آی تی

۲۱ آذر ۱۳۹۶ - سال گذشته اطلاعیه ای را منتشر کردیم در مورد جذب مدیران آی تی و فرصتی که برای گسترش کار خود به کانادا می توانند در اختیار داشته باشند. متاسفانه برنامه مورد...
دومین سمینار آنلاین مخصوص موکلین کنپارس چگونه با سرمایه خود در کانادا درآمدزایی کنیم
دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹ به وقت تهران

دومین سمینار آنلاین مخصوص موکلین کنپارس: چگونه با سرمایه خود در کانادا درآمدزایی کنیم؟

۲۴ امرداد ۱۳۹۶ - پس از سالها تجربه در زمینه کمک به مهاجرین تازه وارد می توانم به قاطعیت بگویم که مهمترین دغدغه مهاجران تامین زندگی خود پس از مهاجرت است. این دغدغه به اینکه...
بازگشایی برنامه سرمایه گذاری کبک و شرایط ویژه کنپارس

بازگشایی برنامه سرمایه گذاری کبک و شرایط ویژه کنپارس

چرا کنپارس بهترین انتخاب برای اقدام از روش سرمایه گذاری کبک است؟ ۱۲ شهريور ۱۳۹۴ - همانگونه که پیش از این اعلام شده بود برنامه سرمایه گذاری کبک از ۳۱ آگوست ۲۰۱۵ به روی متقاضیان باز شد. تعداد ۱۷۵۰ پرونده برای بررسی دریافت خواهند شد که ۱۲۰۰...
آمادگی برای مصاحبه سرمایه گذاری کبک بخش سوم
بایدها و نبایدها برای یک مصاحبه موفق

آمادگی برای مصاحبه سرمایه گذاری کبک (بخش سوم)

۲۳ امرداد ۱۳۹۴ -     علی مختاری؛ این سومین و آخرین مقاله من در مورد بایدها و نبایدهای مصاحبه سرمایه گذاری کبک است. دو بخش نخست این سلسله مقاله را می توانید اینجا و اینجا بخوانید. در این بخش به باقی...
آخرین مطالب سایت:
Start up راهی آسان یا سخت مسئله این است

Start up راهی آسان یا سخت مسئله این است!

۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - سال 2013 بود که دولت وقت کانادا برنامه استارت آپ را برای دریافت ویزای این کشور اعلام کرد. برنامه ای به ظاهر آسان و به مانند تمامی راه های آسان، پر...
عید پاک یا جشن ایستر چه روزی است

عید پاک یا جشن ایستر چه روزی است؟

۲۹ فروردين ۱۳۹۸ - عید پاک یا عید قیام، در انگلیسی Easter (ایستر) که تا حدی با بهار و نوروز ما مصادف است، مهمترین روز تعطیل مسیحیان می باشد؛ جشنی است که به اعتقاد آنان...
دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 451
انتخاب شماره 115 اکسپرس انتری در 17 آوریل 2019

دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 451

۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - در انتخاب شماره 115 اکسپرس انتری که صبح امروز چهارشنبه 17 آوریل 2019 انجام شد، تعداد 3350 دعوت نامه با حداقل امتیاز 451 صادر شد.  انتخاب شماره 114 مورخ 3 آوریل 2019 نیز...
آخرین تغییرات برنامه نیروی متخصص استان ساسکچوان

آخرین تغییرات برنامه نیروی متخصص استان ساسکچوان

۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - اداره مهاجرت استان ساسکچوان، ساعاتی پیش چهارشنبه 17 آوریل 219 فهرست مشاغل مورد نیاز خود را بار دیگر تغییر داد.    برای متقاضیان برنامه نیروی متخصص استان ساسکچوان در دو زیر مجموعه اکسپرس...
برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی این جمعه 23 فروردین پخش نمی شود

برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی، این جمعه 23 فروردین پخش نمی شود

برنامه بعدی: چمعه 13 اردیبهشت 1398 ۲۳ فروردين ۱۳۹۸ - برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی با حضور علی مختاری، عضو رسمی انجمن کانادایی نظارت بر مشاورین مهاجرت ICCRC و نیز عضو کانون وکلای دادگستری تهران، جمعه ها   ساعت 21:00 به وقت تهران  12:30...
آخرین فهرست مشاغل مورد نیاز استان ساسکچوان

آخرین فهرست مشاغل مورد نیاز استان ساسکچوان

۱۷ فروردين ۱۳۹۸ - اداره مهاجرت استان ساسکچوان در 4 آوریل 2019 فهرست مشاغل مورد نیاز این استان برای هر دو روش اکسپرس انتری و OID را تغییر داد.  این فهرست شامل مشاغلی ست که بازار...
10 شغل پر درآمد در کانادا که نیازی به مدرک دانشگاهی ندارند
همیشه رفتن به دانشگاه، حقوق بالا را ضمانت نمی کند

10 شغل پر درآمد در کانادا که نیازی به مدرک دانشگاهی ندارند

۱۳ فروردين ۱۳۹۸ - مونترال بلاگ هفته گذشته 10 شغل پردرآمد را که نیاز به داشتن تحصیلات دانشگاهی ندارند، معرفی کرد.  دغدغه بسیاری از نوجوانان و جوانان، شغل آینده آنهاست و برای بسیاری از آن ها...
تسلیت به بازماندگان قربانیان سیل ویرانگر

تسلیت به بازماندگان قربانیان سیل ویرانگر

۸ فروردين ۱۳۹۸ - تسلیت به مردم بزرگوار ایران و خانواده های داغدارشان. این روزها ایرانیان در سراسر جهان سوگوار عزیزانی هستند که در سیلاب های اخیر و در کمال ناباوری پرگشودند. حوادثی که قطعا با...
دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 452
انتخاب شماره 113 اکسپرس انتری در 20 مارس 2019

دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 452

۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - در انتخاب شماره 113 اکسپرس انتری که صبح امروز چهارشنبه 20 مارس 2019 انجام شد، تعداد 3350 دعوت نامه با حداقل امتیاز 452 صادر شد.  حداقل امتیازها در انتخاب شماره 112 که 6 مارس...
سال نو مبارک

سال نو مبارک...

۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - بهار، تکراری است که هیچ گاه تکراری نمی شود.   روزهای پایانی سال 1397 خورشیدی را پشت سر می گذاریم و به امید تحولی دوباره همراه با شما دوستداران بهار به استقبال...
تغییر ساعت تابستانی در کانادا از 11 مارس

تغییر ساعت تابستانی در کانادا از 11 مارس

۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - تغییر ساعت تابستانی یا صرفه جویی در زمان نور روز (DST) ـ در بیشتر کشورها با نام ساعت تابستانی نامیده می شود.   به تغییر ساعت در منطقه های زمانی گفته می شود...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.