آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • آیا کارفرما شما را بر اساس محل تحصیلتان استخدام می کند

  آیا کارفرما شما را بر اساس محل تحصیلتان استخدام می‌کند؟


وقتی می‌خواهید برای شرکت در یک رشته تحصیلی در دانشگاهی اقدام کنید، باید قبل از ارائه درخواست خود به موارد مثبت و منفی زیادی توجه داشته باشید. حالا یک نکته دیگر را هم به شما یادآوری می‌کنیم که باید آن راهم در نظر بگیرید: این‌که آیا کارفرمایان فارغ‌التحصیلان دانشگاه شما را استخدام می‌کنند یا خیر.

آیا برخی از مراکز تحصیلی برای کارفرمایان جذاب‌تر از بقیه هستند؟ پاسخ به این سوال کمی پیچیده است و بسته به سازمان‌های مختلف و حتی کارفرمایان منفرد و یا مدیران بخش استخدام متفاوت است.

برای مثال بعضی‌ها ممکن است محل تحصیل خود را به بقیه ترجیح دهند. عوامل دیگری هم می‌توانند در این میان نقش داشته باشند از جمله رشته تحصیلی‌ای که شما در آن ثبت نام کرده‌اید، رتبه‌ای که توسط موسسات مختلف به محل تحصیل شما داده شده است، جایی که مدیر یک کمپانی در آن تحصیل کرده و یا میزان مشارکت و حضور موسسه محل تحصیلتان در جامعه محلی.

کارفرمایان چطور در مورد استخدام نیرو از یک مدرسه خاص تصمیم می‌گیرند؟ 

هر سال در فصل پاییز مسئولان استخدام نیرو از دانشکده‌ها در سرتاسر کشور به راه می‌افتند تا در نمایشگاه‌های شغلی و جلسات اطلاع‌رسانی در مجتمع‌های دانشگاهی مختلف شرکت کنند و با دانشجویان فارغ‌التحصیل آن مراکز مصاحبه مقدماتی انجام دهند. آنها تلاش می‌کنند تا قبل از رقیبان خود بتوانند فارغ‌التحصیلان نخبه و استعدادهای برجسته را شکار کنند.

با توجه به این که برای این کار تنها چند هفته فرصت هست، دو چیز اهمیت زیادی پیدا می‌کند: زمان و پول. خانم نانسی مالدی از TD Business Banking که از ۳۵ دانشگاه در کانادا نیرو استخدام می‌کند، می‌گوید: «همه نمی‌توانند به کل دانشگاه‌ها در سراسر کانادا سر بزنند. ما باید برای دیدارهای دانشگاهی در فصل پاییز علاوه بر زمان، بودجه محدودمان راهم در نظر بگیریم و آن را به درستی صرف کنیم.»

خانم استفنی هنز، یک مشاور مستقل استخدام که در صنایع انرژی، گاز و نفت فعالیت دارد، می‌گوید که کارفرمایانی که در نقاط مختلف کشور دفاتری دارند، با در نظر گرفتن این نکات توجه خود را روی آن دسته از مراکز تحصیلی متمرکز می‌کنند که برایشان در قبال هزینه‌هایی که صرف می‌کنند بیشترین بازدهی را داشته باشد. وی می‌افزاید: «گاهی آنها فقط به سراغ مراکزی می‌روند که رشته‌های تدریس شده در آنها چندین نیاز آنان را به‌طور همزمان پوشش دهد.» مثل دانشگاهی که ترکیبی از دروس بیزینس، مهندسی و دیگر رشته‌های پرطرفدار را ارائه می‌کند. «گاهی یک مکان تحصیلی برای یک کارفرما اهمیت بیشتری پیدا می‌کند نه به این دلیل که بهتر از دیگران است یا شهرت بیشتری دارد بلکه به این دلیل که از نظر اقتصادی برای وی سود بیشتری دارد.»

بزرگ‌تر همیشه بهتر نیست

یکی از دلایلی که دانشگاه‌های بزرگ کانادایی مثل دانشگاه تورنتو، دانشگاه یورک و دانشگاه بریتیش کلمبیا از نظر ارتباط با کارفرمایان شرایط بسیار خوبی دارند این است که آنها خیلی راحت می‌توانند تعداد زیادی دانشجو در رشته‌های مختلف به بازار کار عرضه کنند.  

اما قبل از این که با عجله و اضطراب تمام بخواهید تقاضای خود را برای تحصیل به این دانشگاه‌های بزرگ ارسال کنید به یک نکته توجه داشته باشید: دانشجوی بیشتر یعنی رقابت بیشتر. وقتی بین صدها دانشجوی دیگر با تحصیلات و تجربه مشابه خود ایستاده باشید خیلی سخت‌تر می‌توانید خود و قابلیت‌هایتان را به کارفرمای جویای نیرو نشان دهید.   

خانم هنز می‌گوید: «کارفرما استخدام بهترین‌ها را می‌خواهد. موضوع فقط به اسم محل تحصیل شما ختم نمی‌شود. انتخاب شما بستگی به این دارد که چه رزومه‌ای داشته باشید، در مصاحبه چطور ظاهر شوید و چقدر خوب خود را آماده کرده باشید.» 

آنچه بیش از همه برای خانم مالدی در انتخاب نیرو از میان دانشجوها اهمیت دارد نمره‌های بالا، حضور موثر و قوی در کامیونیتی و داشتن یک رزومه خوب است. او می‌گوید: «اسم محل تحصیل خیلی هم مهم نیست. مهم این است که شما در زمان تحصیل چه چیزی کسب کرده‌ باشید.»

محل، محل، محل

بعضی از مراکز تحصیلی به دلیل نزدیکی‌اشان با صنایع محلی به شدت مورد توجه استخدام‌کنندگان هستند، پس نتیجه می‌گیریم که به هنگام انتخاب محل تحصیل توجه به موقعیت جغرافیایی آن هم از این نظر اهمیت دارد.

دانشگاه واترلو که از نظر رشته‌های مربوط به علوم کامپیوتر معروف است، دقیقا در مرکز «مثلث تکنولوژی» در انتاریوی جنوبی واقع شده است. در اطراف دانشگاه کلگری هم پر است از دفاتر مرکزی بزرگ‌ترین کمپانی‌های کشور در حوزه منابع طبیعی و فاصله آن با محل استخراج نفت و گاز در استان البرتا هم بسیار کوتاه است. دانشگاه‌های گوئلف و ساسکاچوان هم که هر دو در محاصره زمین‌های حاصلخیز کشاورزی هستند و هر دو از نظر کیفیت رشته کشاورزی‌اشان اشتهار خوبی دارند.

خانم مالدی می‌گوید که یکی از بخش‌های مهم کار او استخدام نیرو از کامیونیتی‌هایی است که در آنها دفاتر TD Business Banking وجود دارند. او می‌گوید: «ما ۶۰ مرکز بانکی تجاری در سرتاسر کانادا داریم و بسیاری از دانشگاه‌هایی که من از آنها نیرو استخدام می‌کنم در همان مناطق قرار دارند.»

مسیر شغلی خود را مشخص کنید، محل تحصیلتان را تعیین کنید

 برای این منظور باید چه کرد؟ با هر کس که می‌شناسید در مورد محل تحصیلشان، آسانی یا سختی کار پیدا کردن برای آنها و این‌که در حوزه کاری آنها کدام یک از مکان‌های تحصیلی پرطرفدار هستند صحبت کنید.

در تورهای پردیس (campus) دانشگاه‌ها شرکت کنید و ببینید در هر دانشگاه کدام کارفرمایان حضور داشته یا دارند. احتمالا پوستر، برگه‌های تبلیغ و بنرهای زیادی را در مورد استخدام‌کنندگانی که در گذشته به این دانشگاه آمده‌اند و یا آنها که حالا و یا بعدا قصد استخدام نیرو از آنجا را دارند بر بوردها و در و دیوار دستشویی‌ها و دفاتر کاریابی آن مکان‌های تحصیلی خواهید دید.

به وبسایت‌های شغلی مربوط به شغل مورد نظر خود سر بزنید و ببینید کدام کارفرمایان استخدام می‌کنند و دنبال چه نیروهایی هستند.

سپس یک گام جلوتر رفته و با بررسی پروفایل کارفرماها در وبسایت‌ها ببینید که خود آنها در کجا درس خوانده‌اند.

برای مشاهده اصل مطلب اینجا کلیک کنید.


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


يك شنبه ۷ آبان ماه ۱۳۹۱ در ۰۹:۰۵:۲۷ ب.ظ - پیوند همیشگی
برگردان: نادیا غیوری - بازدید : ۶۶۲۹ - برچسب ها:
تحصیل در کاناداتحصیل مهاجران کانادا
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط:
صدور 56000 مجوز تحصیلی اولیه

صدور 56000 مجوز تحصیلی اولیه

۲ مهر ۱۳۹۹ - وزیر مهاجرت، «مارکو مندیچینو» در یک وبینار اطلاعات مربوط به پذیرش از دانشجویان بین المللی را به روزرسانی کرده است. «مندیچینو» اظهار داشته که کانادا در حال حاضر 56 هزار تأییدیه...
تمدید خودکار گواهی پذیرش کبک برای دانشجویان

تمدید خودکار گواهی پذیرش کبک برای دانشجویان

۲۴ اردي بهشت ۱۳۹۹ - اداره مهاجرت کبک اعلام کرده است، دانشجویان خارجی نگران اتمام مهلت گواهی پذیرش کبک (CAQ)خود نباشند. گواهی پذیرش کبک که برای دانشجویان خارجی صادر شده است تا 31 دسامبر سال 2020...
پاسخ به سوالات مهاجرتی سوم ژانویه 2020 با علی مختاری برنامه زنده شماره 151

پاسخ به سوالات مهاجرتی، سوم ژانویه 2020 با علی مختاری (برنامه زنده شماره 151)

برنامه بعدی: جمعه 20 دی ماه 1398 ۳۰ دي ۱۳۹۸ - برای شنیدن فایل صوتی این برنامه اینجا را کلیک کنید.  برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی با حضور علی مختاری، عضو رسمی انجمن کانادایی نظارت بر مشاورین مهاجرت ICCRC و نیز عضو کانون وکلای دادگستری...
آخرین مطالب سایت:
خدمات پاسپورت کانادایی در دوران کرونا

خدمات پاسپورت کانادایی در دوران کرونا

۲۴ دي ۱۳۹۹ - به دنبال محدودیت های کرونا، مراکز خدمات حضوری همچنان تعطیل هستند متقاضیانی که پاسپورت آنها در تاریخ 1 فوریه 2019 به بعد منقضی شده است، می توانند ظرف مدت 2 سال از...
نحوه اسپانسرشیپ همسر برای مهاجرت به کبک

نحوه اسپانسرشیپ همسر برای مهاجرت به کبک

۲۳ دي ۱۳۹۹ - شهروندان کانادایی یا مقیمان دائم می تواند شریک زندگی یا همسر خود را که مایل به مهاجرت به کبک هستند، اسپانسر کنند.   از آنجایی که کبک از نظر مهاجرت، دارای اختیارات خاص...
صدور 385 دعوتنامه در اولین انتخاب سال 2021 ساسکاچوان

صدور 385 دعوتنامه در اولین انتخاب سال 2021 ساسکاچوان

۲۳ دي ۱۳۹۹ - متقاضیان مهاجرت می توانند از طریق زیرشاخه های «اکسپرس انتری» و «مشاغل مورد نیاز» اقدام کنند. ساسکاچوان دور جدید صدور دعوتنامه ها را در تاریخ 7 ژانویه برگزار کرد. متقاضیان مهاجرت برای...
پردازش ۳۰۰۰۰ درخواست در برنامه اسپانسرشیپ

پردازش ۳۰۰۰۰ درخواست در برنامه اسپانسرشیپ

۲۳ دي ۱۳۹۹ - با جزییات برنامه  PGPدر سال  ۲۰۲۱ بیشتر آشنا شوید. کانادایی ها و ساکنین دائمی که در سال 2020، برای «برنامه اسپانسرشیپ پدر و مادران، پدربزرگ ها و مادربزرگ ها» (PGP) اقدام کرده...
درخواست های مهاجرت در دوران کووید۱۹

درخواست‌های مهاجرت در دوران کووید۱۹

۲۳ دي ۱۳۹۹ - اقامت کانادا برای متقاضیان و اسپانسرهای خانواده چگونه خواهد بود؟ کانادا در حال پذیرش متقاضیان اقامت دائم می باشد. هرچند، به خاطر تاثیر همه گیری کرونا بر سیستم مهاجرت، قادر به تخمین...
اولین انتخاب مختص PNP سال 2021 اکسپرس انتری

اولین انتخاب مختص «PNP» سال 2021 اکسپرس انتری

۱۸ دي ۱۳۹۹ - انتظار می رود سال 2021 با افزایش اهداف مهاجرتی، سال درخشان تری باشد. در روز 6 ژانویه، کانادا سال جدید را با صدور دعوتنامه برای متقاضیان اکسپرس انتری که دارای نامزدی استانی...
اشتغال نیروی کار خارجی در سایه کرونا

اشتغال نیروی کار خارجی در سایه کرونا

۱۷ دي ۱۳۹۹ - اجازه کار در کانادا برای این افراد چگونه خواهد بود؟   برای ورود به کانادا، نیروی کار خارجی که با اهداف ضروری می آیند، از محدودیت های سفر معاف هستند. متقاضیانی که مایل...
چه کسانی هنوز می توانند به کانادا سفر کنند

چه کسانی هنوز می‌توانند به کانادا سفر کنند

۱۵ دي ۱۳۹۹ - طبق دستور نخست وزیر کانادا، برای محافظت از کانادایی ها در برابر شیوع کووید19، بیشتر سفرهای غیرضروری به کانادا لغو شده اند و اکثر اتباع خارجی نمی توانند به کانادا سفر...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.