آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • منتظران مهاجرت به کانادا و تغییرات قیمت دلار

  منتظران مهاجرت به کانادا و تغییرات قیمت دلار

تغییرات قیمت دلار این روزها بسیاری از متقاضیان مهاجرت به‌ویژه آنهایی را که در آخرین مراحل و در انتظار ویزا هستند نگران کرده است. این نوشتار از زاویه‌ای دیگر به این موضوع می‌پردازد.

این روزها در کنار پرسش‌های متنوع دوستان در باره موضوعات و ابعاد مختلف زندگی در کانادا، حجم قابل توجهی از ایمیل‌ها هم به نگرانی‌های مربوط به وضعیت حال و آینده اقتصاد ایران از زاویه تاثیرات مالی آن بر افراد به دلیل افزایش زیاد قیمت ارز اختصاص یافته است. دوستان زیادی با اندوه فراوان از ازدست‌رفتن سرمایه‌های گران‌قیمت‌شان تا پیش از ورود به کانادا سر به گله و شکایت گذاشته‌اند و حتی برخی درخواست‌های عجیبی را مطرح می‌کنند فقط با این نیت که هر چه سریع‌تر از ایران خارج شوند. پاسخ به پرسش‌ها و درخواست‌های برخی از دوستان واقعا از توان این قلم خارج است به همین دلیل صلاح را در این دیدم که نظرم را یکجا و به صورت کلی به همه این عزیزان بگویم و از ناتوانی در پاسخ‌گویی به تک تک آنها عذرخواهی کنم.

یادآوری گذشته!

کسانی که نوشته‌های صاحب این قلم را دنبال می‌کنند و یا در کارگاه‌های آموزشی سال گذشته حضور داشته‌اند می‌دانند که پیش‌بینی چنین اوضاع و احوالی چندان دشوار نبود. نه اینکه می‌دانستم قرار است ارزش ریال و به تبع آن ارزش دارایی‌های ساکنان ایران در کوتاه زمانی این چنین سقوط کند اما اهل اقتصاد خیلی پیشترها هشدار داده بودند که با آن خرج و این دخل و حجم عظیم نقدینگی پمپاژ شده به بازار، این اتفاق دیر یا زود به شکلی خواهد افتاد. واقعیت این است که قیمت امروز دلار خیلی به واقعیت اقتصادی، سطح تولید ملی و میزان بهره‌وری در کشور نزدیک‌تر است تا آن نرخی که یک سال و نیم پیش داشت و برای نزدیک به یک دهه تقریبا ثابت مانده بود درحالی‌که ما ناظران بیرونی به روشنی می‌دیدیم ایرانیانی که این چنین بدون تلاش (در مقایسه با سایر شاغلان در نقاط دیگر جهان) درآمد کسب می‌کنند، برای تجملات خرج می‌کنند و سالی چند نوبت به سفرهای خارجی طول و دراز می‌روند، نتیجه تلاش و کار ملی را مصرف نمی‌کنند. این همان چیزی است که من بارها در همین سایت از آن به عنوان توهم پول‌داری و ثروتمند بودن یاد کرده‌ام و امروز اگر حبابی در حال خالی شدن باشد، بیش از همه حباب این توهم است.

اما من اینجا قصد ندارم با این عبارت‌ها نمک به زخم دوستان بپاشم و قرار هم نیست که تحلیل اقتصادی تحویل بدهم که تخصص من نیست؛ بلکه برعکس، می‌خواهم به دوستان بگویم که آنچه دارد اتفاق می‌افتد پدیده چندان دردناکی نیست و شما هم با اندکی تغییر زاویه دید می‌توانید ببینید که چنین است.

وقتی حدود ۸-۹ سال پیش به کانادا آمدم جوان مجردی بودم که با اندوخته حداقلی به همان میزان که دولت برای ورود و صدور ویزا اجبار کرده بود پای به سرزمین جدید و ناشناخته می‌گذاشتم، تقریبا بدون هر نوع آگاهی از اینکه به کجا می‌روم. بعد در میان دوستانم نمونه‌هایی دیدم که همان حداقل مالی اجباری را هم نداشتند و از دیگران قرض کرده و بعد از ورود قرض‌شان را پرداخته بودند! باورتان می‌شود من دوستی دارم که با کمتر از ۵ هزار دلار پا به کانادا گذاشته است؟ در آن زمان اطراف ما پر بود از انسان‌های خودساخته‌ای که با سعی و تلاش فراوان زندگی آبرومند و در سطح خود، مرفهی را فراهم کرده بودند. البته در این ترکیب «زندگی مرفه» ممکن است تعریف من با همه خوانندگان این سطور یکسان نباشد. و البته زندگی مرفه به معنای زندگی بدون سختی نیست. این افراد که می‌گویم تلاش و سختی کشیدن را در کنار امکانات یک زندگی آرام و بی‌دغدغه هم‌نشین کرده بودند و بعید می‌دانم خوانندگان این سطور در ایران هم تصوری شبیه آنچه من می‌پندارم از «آرامش» داشته باشند. به هر حال، این افراد با همان سخت‌کوشی در کنار سرمایه‌گذاری برای آینده خود و فرزندان، سالی حداقل یک بار مسافرت طولانی و ده‌ها بار مسافرت‌های کوتاه آخرهفته می‌روند تا سختی تلاش فعالیت‌های هفتگی را از تن بدر کنند، سختی که بسیاری از شاغلان ایرانی هیچگاه یا خیلی کم آن را تجربه می‌کنند. و این امکانات و فرصت‌ها به راحتی و یک شبه به دست نمی‌آمد. آرام آرام جمع می‌شد و آرام آرام اوضاع بهتر می‌شد و به همین دلیل است که می‌بینی همان‌ها که ده سال پیش آن قدر درآمد داشتند که ته مانده حساب‌شان تا ۲ روز پایان ماه و نوبت دریافت حقوق بعدی به صفر می‌رسید امروز ارزش خانه و سرمایه و مجموعه دارایی‌هایشان از ۶ صفر بیشتر دارد. اکثر ما اینجا دوباره با وام دانشجویی درس خواندیم، حتی کارهای سخت برای گذران زندگی کردیم و گام به گام زندگی‌مان را بر شانه توانایی‌ها، مهارت‌ها و خودباوری‌هایمان ساختیم. آنها که مذهبی‌تر بودند توکل می‌کردند و همت. آنها که کمتر مذهبی بودند یا نبودند فقط همت می‌کردند.

و حکایت آنها که یکی-دو دهه قبل از ما آمده بودند یعنی کسانی‌که چه بسا بدون هیچ‌ توشه‌ای با چشمان اشکبار تنها پاره‌ای خاک وطن را سرمایه داشتند از این هم بدتر بوده است. آنهم در زمانه‌ای که این‌همه امکانات و مقدمات برای پذیرش مهاجران مهیا نبود، چیزی به اسم اینترنت وجود نداشت و برای تماس تلفنی باید چند ماه پول کنار می‌گذاشتی تا بتوانی صدای لرزان مادرت را از پشت خط بشنوی. گوش سپردن به قصه‌های آنها که حالا پدربزرگان و مادربزرگان نسل سوم ایرانیان هستند خود زمان دیگری می‌طلبد.

نمی‌خواهم بگویم این قصه سختی کشیدن و موفق شدن برای همه بوده است. نه، کم نیستند کسانی‌که هنوز بعد از سال‌ها بر ریل درست نیافتاده‌اند و هستند کسانی‌که از روز اول با دارایی و سرمایه فراوان به کانادا آمدند. برخی آن سرمایه‌ها را بکار انداختند، تلاش کردند و سرمایه‌اشان را چند برابر کردند و برخی هم از آن تنها برای گذراندن یک بازنشستگی زودهنگام یا مرخصی طولانی بهره بردند و البته برخی هم در ایران با روش‌هایی که به گفته خودشان از هر جایی راحت‌تر می‌شود پول ساختند و اینجا لذت بردند. اما قصه عمده افراد همانی بود که در ابتدا گفتم. قصه آدم‌هایی که به خودشان باور داشتند، دست به قمار مهاجرت زدند و برنده شدند.

امروزیان متفاوت

اما در چند سال اخیر خصوصا بعد از انتخابات اوضاع تغییر کرد. حالا افراد زیادی را می‌بینی که با پول‌های بسیار پا به کانادا می‌گذارند و دقیقا هم نمی‌دانند می‌خواهند چه کنند. آنها مهاجرت نکرده‌اند و به جایی وارد نشده‌اند بلکه تنها از جایی خارج شده‌اند. همین افراد که از نظر عددی هم قابل توجه‌اند و در مناطق ایرانی‌نشین تورنتو و ونکوور و مونترال کاملا بارز و آشکار در رفت و آمدند فعلا در حال خرج کردن و چرخ زدن و گیجی خوردن هستند. درد این است که شاید همه آنها که امروز قصد مهاجرت می‌کنند از نظر مالی چنین نباشند اما ویروس گسترش یافته در میان طیف گسترده‌ای از مهاجران قربانی می‌گیرد.

و به همین دلیل، من فکر می‌کنم مشکل بیشتر دوستان نگران هم کم و بیش به همین اوضاع و احوال بازمی‌گردد. اکثر این دوستان در این اندیشه بوده‌اند که فلان زمین و فلان خانه و...می‌فروشیم با دلار ۱۰۰۰ یا ۱۵۰۰ یا نهایتا ۲۰۰۰ تومان این قدر دلار می‌شود و چنین و چنان می‌کنیم؛ آنهم در ایرانی که حداقل در یک دهه گذشته تورم دورقمی در همه حوزه‌ها و افزایش چند برابری قیمت ملک را تجربه کرده و تا یک سال پیش، هر کس یک آپارتمان معمولی در هر نقطه تهران را که می‌فروخت می‌توانست با دلارهای درشت پا به خاک کانادا بگذارد و حالا برنامه‌ها بر هم خورده است. ایرادی به این فکرها و ایده‌ها نیست اما واقعیت این است که در پس بسیاری از این اندیشه‌ها و افکار، باور به خود و توانایی‌های خود گم شده است. در پس بسیاری از این افکار این نکته بوده که ۱۰۰ هزار دلار می‌آورم و پیش‌قسط خانه‌ای را می‌دهم یا سرمایه کسب و کاری را تامین می‌کنم یا یک میلیون می‌اورم و ۲-۳ خانه‌ای می‌خرم و اجاره می‌دهم و یا حداقل ۵۰-۶۰ هزار تا می‌آورم و یکی-دو سالی را سر می‌کنم تا فرجی شود و...و در همه اینها همه چیز هست جز خود مهاجر.

اما این همه درد نیست. این قصه جدید تبعات تلخ جدیدی هم داشته است. دوستانی می‌گویند هر روز چندین بار به وب سایت اداره مهاجرت سرک می‌کشند تا ببینند خبر جدیدی شده است؛ آن دیگری می‌پرسد حالا که مدیکال گرفته می‌تواند زودتر ویزای دانشجویی بگیرد و بیاید، آن دیگر می‌گوید نمی‌تواند حتی یک روز دیگر در ایران بماند و همه مفری برای خلاصی و گریز و پایان دادن به کابوس کم شدن ارزش ریال‌هایشان می‌خواهند و پاسخ من فقط صبر است و صبر و صبر. مگر آن ۷۰ میلیون دیگر چه می‌کنند؟ چرا شرایط دشوار امروز ایران را برای خود جهنمی تعبیر می‌کنیم و می‌پنداریم ورود به بهشت کانادا خلاصی دهنده ماست؟ اگر نیک بنگریم نه ایران جهنم است و نه کانادا بهشت. می‌خواهید اسم چند کشور جهان را نام ببرم که همین امروز ساکنانش‌شان آرزو می‌کردند ای کاش در ایران زندگی کنند؟ اشتباه نکنید! من نمی‌خواهم بگویم شرایط کسب و کار و زندگی در ایران دشوار نیست یا نمی‌توانست خیلی بهتر از این باشد اما کسانی‌که این دو قطبی بهشت کانادا/جهنم ایران را می‌سازند خیلی زودتر در کانادا سرشکسته و نالان می‌شوند چون کانادا به عنوان کشوری مهاجرپذیر در انتظار کسانی‌ست که کمربندها سفت‌کرده، آماده دشواری کشیدن باشند. برای هیچ‌کس در اینجا فرش قرمز نگسترانده‌اند، نه مهاجر و نه غیرمهاجر، همه باید بکوشند و مهاجران به‌ویژه تازه‌واردان بیشتر تا با جامعه جدید و ملزومات آن آشنا شوند. و این واقعیتی ست که می‌بینم در باور خیلی از ایرانیان مهاجر فعلی نیست. زیر پوست‌ها بدجوری آب افتاده، اضافه وزن بیداد می‌کند و سنگین‌تر از جسم‌ها، ذهن‌های سنگین‌شده فراموش کرده‌اند که برای چه مهاجرت می‌کنند. کسی که به خودش باور ندارد هیچ‌گاه هم توانایی در خودش کشف نمی‌کند که در سرزمین جدید به کارش بیاید و کلید موفقیت برای قفل‌های بسته باشد.

اما من اگر امروز منتظر مدیکال و ویزا بودم چه می‌کردم؟

دست از این همه گله و شکایت و سرکشیدن‌های بی‌حاصل و دم‌گرفتن‌های ناله‌گونه و هم‌صحبتی با ناامیدان و تلخ‌اندیشان برمی‌داشتم و دنبال راه‌هایی که سر به بیراهه برمی‌دارند نمی‌رفتم. من صبر می‌کردم و انرژی‌ام را صرف آن کارهایی می‌کردم که انجام و فرجام و نتیجه آن به دست خود من است و وابسته امضای این و محبت آن دیگری نیست. قید مطالعه سایت‌های خبری فارسی‌زبان چه داخلی و چه خارجی را می‌زدم. تماسم با اطرافیان را به حداقل می‌رساندم. ورزش به‌ویژه ورزش‌های ترکیبی جسمی-روحی را در دستور کار قرار می دادم. به وضعیت مهارت‌های زبانی و شغلی‌ام دوچندان می‌پرداختم. به وبسایت‌ها و شبکه‌های خبری خصوصا صوتی و تصویری کانادایی سرک می‌کشیدم تا هم با کشور جدید آشنا شوم، هم زبانم را تقویت کنم و هم تصویر واقعی و نه بهشت‌گونه از مشکلات و کمبودها و دشواری‌های آنجا داشته باشم و...

آنگاه وقتی با این وضع زمان چون برق و باد می‌گذشت و روزی می‌رسید که ویزای کانادا را در پاسپورتم می‌دیدم با دقت و حوصله سرمایه‌ها و دارایی‌هایم را به اندوخته و توشه سفرم تبدیل می‌کردم و با باور کامل و حقیقی به خودم و توانایی‌هایم سوار هواپیما می‌شدم. در آن حالت در اینکه در حساب بانکی‌ام چقدر موجودی هست اهمیت زیادی برایم ندارد چون من بالاترین سرمایه را همراه دارم، سرمایه‌‌ای که نه از تغییر ارزش دلار و ریال آسیب می‌بیند، نه در سر مرز نگران سوال و جواب آن خواهم شد و نه کسی از من آن را خواهد ربود. من خودم را همراه دارم.


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


پنج شنبه ۲۷ مهر ماه ۱۳۹۱ در ۱۰:۲۰:۳۶ ب.ظ - پیوند همیشگی
مجید بسطامی - Majid Bastami - بازدید : ۱۲۹۳۳ - برچسب ها:
موفقیت در کانادا
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط:
گزارش روزنامه گازت مونترآل از موفقیت دو جوان ایرانی
علیرضا و پدرام پایه گذاران شرکت Kamnic

گزارش روزنامه گازت مونترآل از موفقیت دو جوان ایرانی

۲۰ دي ۱۳۹۴ - در روزهای پایانی ماه نوامبر ۲۰۱۵ خبرنگار روزنامه گازت مونترآل به شرکت کامپیوتری Kamnic در قلب دان تاون مونترآل رفته است تا با دو جوان ایرانی موسس این شرکت موفق دیدار...
مهاجرت آگاهانه لازمه موفقیت

مهاجرت آگاهانه لازمه موفقیت

۱۳ شهريور ۱۳۹۳ - مهاجرت از کشوری به کشور دیگر کار ساده‌ای نیست به‌ویژه اگر قرار باشد این مهاجرت منشا تحول و آغازی بر موفقیت مهاجر باشد. متاسفانه اما بسیارند عزیزانی که بدون داشتن اطلاعات...
نمونه ای از یک مهاجرت موفق

نمونه‌ای از یک مهاجرت موفق

۱۲ شهريور ۱۳۹۲ - هیچ‌چیز به اندازه دیدن مهاجران موفق یا شنیدن قصه‌های موفقیت آنها حال آدم را جا نمی‌آورد. موفقیت هم از نظر صاحب این قلم لزوما به این نیست که مهاجری از دولت...
پیروزی به روش کانادایی
درس‌هایی از شکست اداره مهاجرت در دعاوی اخیر

پیروزی به روش کانادایی

۳۰ تير ۱۳۹۱ - مجید بسطامی کسانی که کمابیش مطالب صاحب این قلم را دنبال می‌کنند قاعدتا می‌دانند که یکی از کانون‌های اصلی تمرکز یافته در این یادداشت‌ها نقد و ارزیابی عادات و روحیات منفی‌ست که...
معرفی یک مهاجر جوان ایرانی موفق
مالک و مدیر شرکت A&S Cuisines et Salles de Bain

معرفی یک مهاجر جوان ایرانی موفق

۳۰ اردي بهشت ۱۳۹۱ -  علی مختاری در وبلاگ خود امروز در باره یک ایرانی موفق نوشته است. آقای سیامک یکتاپرست که به تازگی کار خود را در مونترآل گسترش داده و نمایشگاهی در زمینه کابینت...
آیا مهاجرت به کانادا برای دارندگان درآمد بالا منطقی است
در پاسخ به برخی پرسش‌ها و درخواست‌ها

آیا مهاجرت به کانادا برای دارندگان درآمد بالا منطقی است؟

۲۸ دي ۱۳۹۰ - مجید بسطامی دوستی پرسشی مطرح کرده‌اند که شاید به نوعی برای خیلی از متقاضیان مهاجرت یک مسئله باشد: «...من از موکلین کنپارس ومنتظر تاریخ مصاحبه هستم. گذشت زمان ومقایسه‌ها باعث شده تا...
افسانه هایی که مسیر موفقیت در کانادا را منحرف می کنند سخت کوشی و استواری
تلاش برای درک واقعیت‌های مهاجرت- قسمت ششم

افسانه‌هایی که مسیر موفقیت در کانادا را منحرف می‌کنند! سخت‌کوشی و استواری

۲۲ خرداد ۱۳۹۰ - مجید بسطامی در مبحث قبل به دو افسانه مهم که باور به آنها از جمله موارد ایجاد کننده مشکل و مانعی بر سر موفقیت متقاضیان مهاجرت بود اشاره کردم. این دو افسانه...
ایرانیان مهاجر چقدر در جامعه کانادایی موفق هستند
پاسخ به یک پرسش رایج در مورد موفقیت مهاجران

ایرانیان مهاجر چقدر در جامعه کانادایی موفق هستند؟

۹ خرداد ۱۳۹۰ - مجید بسطامی حجم قابل توجه مطالبی که نگارنده این سطور درباره موفقیت مهاجران ایرانی در کانادا نگاشته و لحن تلخ برخی از آنها منجر به پرسشی شده که (اگرچه تازگی ندارد و...
افسانه هایی که مسیر موفقیت در کانادا را منحرف می کنند زبان و دانشگاه
تلاش برای درک واقعیت‌های مهاجرت- قسمت پنجم

افسانه‌هایی که مسیر موفقیت در کانادا را منحرف می‌کنند! زبان و دانشگاه

۷ خرداد ۱۳۹۰ - مجید بسطامی گفتیم که آنهایی در مهاجرت به کانادا موفق هستند که خود را از عوارض توهم دور می‌سازند؛ از دسته شکایت‌پیشگانی که مرتبا دیگران را متهم ردیف اول شکست‌های خود می‌نامند...
مهاجر ایرانی و انتخاب یکی از سه مسیر راهیان مسیر درست
تلاش برای درک واقعیت‌های مهاجرت- قسمت چهارم

مهاجر ایرانی و انتخاب یکی از سه مسیر- راهیان مسیر درست

۳۰ اردي بهشت ۱۳۹۰ - مجید بسطامی در سه مطلب مرتبط قبل، به توهم مهاجران ایرانی از میزان توانایی‌ها و موفقیت‌های خود در ایران و در نتیجه دو گروه از مهاجران که نتیجه طبیعی چنین توهمی هستند...
مهاجر ایرانی و انتخاب یکی از سه مسیر ناامیدان
تلاش برای درک واقعیت- قسمت سوم

مهاجر ایرانی و انتخاب یکی از سه مسیر- ناامیدان

۲۰ اردي بهشت ۱۳۹۰ - مجید بسطامی در دو مطلب مرتبط قبل، به توهم مهاجران ایرانی از میزان توانایی‌ها و موفقیت‌های خود در ایران و همچنین رویه برخی مهاجران شاکی و معترض ایرانی در کانادا، در نتیجه...
مهاجر ایرانی و انتخاب یکی از سه مسیر شکایت پیشگان
تلاش برای درک واقعیت- قسمت دوم

مهاجر ایرانی و انتخاب یکی از سه مسیر- شکایت‌پیشگان

۹ اردي بهشت ۱۳۹۰ - مجید بسطامی در مطلب قبل اشاره شد که مهاجر ایرانی عموما با فقدان آشنایی از میزان قابلیت‌ها و توانایی‌های خود و نوعی توهم پا به خاک کانادا می‌گذارد. البته این فقط به...
مهاجر ایرانی و پیامدهای توهم موفقیت
تلاش برای درک واقعیت- قسمت اول

مهاجر ایرانی و پیامدهای توهم موفقیت

۳۰ فروردين ۱۳۹۰ - مجید بسطامی در مطلب دیگری درباره «حفظ استانداردهای زندگی ایران در کانادا» از این قلم، وعده داده شد که در یک مقاله مستقل به موضوع «توهم مهاجر متخصص ایرانی و فقدان تصویر...
آخرین مطالب سایت:
جدیدترین انتخاب بریتیش کلمبیا در حوزه تکنولوژی

جدیدترین انتخاب بریتیش کلمبیا در حوزه تکنولوژی

۷ خرداد ۱۳۹۹ - در تاریخ 26 می، استان بریتیش کلمبیا تحت برنامه مهاجرتی استانی(BC PNP)  برای متقاضیان واجد شرایط اقامت دائم در حوزه تکنولوژی (Tech Pilot) دعوتنامه صادر کرد. در این برنامه 133 دعوتنامه برای...
شروع مجدد برگزاری آزمون های آیلتس و سلپیپ

شروع مجدد برگزاری آزمون های آیلتس و سلپیپ

۵ خرداد ۱۳۹۹ - متقاضیانی که به دنبال دریافت ویزای مهاجرت کانادا هستند، علی رغم محدودیت های کرونا در کانادا و سراسر جهان به زودی می توانند دسترسی به آزمون های رسمی زبان را داشته...
راه اندازی برنامه مهاجرتی کشاورزی صنایع غذایی

راه اندازی برنامه مهاجرتی کشاورزی صنایع غذایی

۵ خرداد ۱۳۹۹ - راه اندازی برنامه مهاجرتی کشاورزی صنایع غذایی برنامه طولانی مدت مهاجرت کانادا راهی برای اقامت دائم کارکنان در بخش کشاورزی صنایع غذایی خاص فراهم کرده است. در حال حاضر تقاضاها برای این برنامه...
برنامه مهاجرتی تاندر بی

برنامه مهاجرتی تاندر بی

۵ خرداد ۱۳۹۹ - برنامه مهاجرتی مناطق روستایی و شمالی تاندر بی (  Rural and Northern Immigration Pilot) متقاضی اقامت دائم می پذیرد. می توان از طریق برنامه مهاجرت کامیونیتی تاندر بی اقامت دائم دریافت کرد،...
جزئیات انتخاب 21 می منیتوبا

جزئیات انتخاب 21 می منیتوبا

۴ خرداد ۱۳۹۹ -   استان منیتوبا در تاریخ 21 ماه می از 99 متقاضی مهاجرت دعوت کرد تا از طریق برنامه نامزدی استانی منیتوبا (MPNP) برای اقامت دائم کانادا درخواست دهند.   این دعوتنامه ها که به...
انتخاب اخیر نوا اسکوشیا با دعوت از پرستاران

انتخاب اخیر نوا اسکوشیا با دعوت از پرستاران

۴ خرداد ۱۳۹۹ -   در آخرین انتخاب استانی نوا اسکوشیا پرستاران رسمی که دارای پروفایل معتبر در استخر اکسپرس انتری فدرال بودند، دعوت شدند تا برای نامزدی استانی درخواست دهند. نوا اسکوشیا در 22 ماه می،...
جزئیات سه انتخاب استانی جزیره پرنس ادوارد

جزئیات سه انتخاب استانی جزیره پرنس ادوارد

۴ خرداد ۱۳۹۹ -   جزیره پرنس ادوارد از زمان اعمال اقدامات ویژه ویروس کرونا، سه انتخاب تحت برنامه نامزدی استانی (PNP) برگزار کرده است. برای این سه انتخاب، برنامه نامزدی استانی جزیره پرنس ادوارد (PEI PNP)...
تمدید تعلیق برنامه سرمایه گذاری کبک

تمدید تعلیق برنامه سرمایه گذاری کبک

20 می 2020 ۳ خرداد ۱۳۹۹ - دولت لوگو قصد تجدیدنظر در برنامه مهاجرتی مختص سرمایه گذاران ثروتمند را دارد. تعلیق برنامه سرمایه گذاری کبک (PIIQ) که از پاییز گذشته صورت گرفته، تا 1 آوریل 2021 ادامه خواهد...
جدیدترین انتخاب بریتیش کلمبیا در حوزه تکنولوژی

جدیدترین انتخاب بریتیش کلمبیا در حوزه تکنولوژی

12 می 2020 ۲۸ اردي بهشت ۱۳۹۹ - در تاریخ 12 می 2020، بریتیش کلمبیا 92 دعوتنامه برای متقاضیان حوزه تکنولوژی (Tech Pilot) صادر کرده است. دعوتنامه ها برای نیروی های متخصص و فارغ التحصیلان خارجی در گروه مهاجرت از...
جدیدترین انتخاب اکسپرس انتری آلبرتا

جدیدترین انتخاب اکسپرس انتری آلبرتا

29 آوریل 2020 ۲۷ اردي بهشت ۱۳۹۹ - برنامه مهاجرت استان آلبرتا (AINP) در انتخاب 29 آوریل خود، تحت برنامه استانی (PNP) برای متقاضیان اکسپرس انتری تعداد 200 دعوتنامه صادر کرد. حداقل امتیاز برای این متقاضیان در سیستم جامع...
دومین انتخاب اکسپرس انتری به فاصله 24 ساعت

دومین انتخاب اکسپرس انتری به فاصله 24 ساعت

15 می 2020 ۲۷ اردي بهشت ۱۳۹۹ - انتخاب اکسپرس تاریخ 15 ماه می، با حداقل امتیاز 447 در سیستم جامع رتبه بندی (CRS  ) متقاضیان گروه تجربه کانادایی را مورد هدف قرار داد. امتیاز این دوره از ژانویه...
انتخاب 147 اکسپرس انتری

انتخاب 147 اکسپرس انتری

14 می 2020 ۲۷ اردي بهشت ۱۳۹۹ - در تاریخ 14 می، 529  دعوتنامه ( ITA) برای کاندیداهای اکسپرس انتری از طریق برنامه مهاجرت استانی (PNP) صادر شد. حداقل امتیاز سیستم جامع رتبه بندی (CRS)برای این کاندیداها 718 بود. درانتخاب...
بروزرسانی برنامه نامزدی استانی انتاریو

بروزرسانی برنامه نامزدی استانی انتاریو

۲۶ اردي بهشت ۱۳۹۹ - جزئیات تأثیر کووید-19 بر درخواست های ارسال شده تحت جریان های پیشنهاد شغلی کارفرما، کارآفرینی و اکسپرس انتری انتاریو منتشر شده است. انتاریو  به روزرسانی مربوط به تأثیر پاندمی کووید-19  را بر...
تمدید خودکار گواهی پذیرش کبک برای دانشجویان

تمدید خودکار گواهی پذیرش کبک برای دانشجویان

۲۴ اردي بهشت ۱۳۹۹ - اداره مهاجرت کبک اعلام کرده است، دانشجویان خارجی نگران اتمام مهلت گواهی پذیرش کبک (CAQ)خود نباشند. گواهی پذیرش کبک که برای دانشجویان خارجی صادر شده است تا 31 دسامبر سال 2020...
انتخاب استان بریتیش کلمبیا

انتخاب استان بریتیش کلمبیا

7 می 2020 ۲۱ اردي بهشت ۱۳۹۹ - در تاریخ 7 ماه می در مجموع 237 متقاضی مهاجرت دعوت شدند تا برای نامزدی استان بریتیش کلمبیا درخواست دهند. برنامه نامزدی استانی بریتیش کلمبیا (BC PNP) متقاضیان را از طریق جریان...
اطلاعات مهم در خصوص پذیرفته شدگان اقامت دائم

اطلاعات مهم  در خصوص پذیرفته شدگان  اقامت دائم

شیوع ویروس کرونا ۲۱ اردي بهشت ۱۳۹۹ - اداره مهاجرت کانادا طی نامه ای اعلام کرد متاسفانه به دلیل همه گیری کووید 19، ما شاهد محدودیت در سفر و تاخیر در برنامه بسیاری از  متقاضیان بوده ایم. در این...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.