آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • تصمیم کبک در مورد ۱۸۰۰۰ پرونده نیروی متخصص نهایی شد چه کردیم و چه می توان کرد

  تصمیم کبک در مورد ۱۸۰۰۰ پرونده نیروی متخصص نهایی شد: چه کردیم و چه می توان کرد؟


خبر عجیبی بود. ساعت ۴ صبح روز یکشنبه لایحه را تصویب کردند. زمانی که همه خواب هستند و تعطیل آخر هفته است بدون خبر قبلی. نمی دانم چرا با این عجله و با این شکل دولت جدید کبک در مورد این لایحه عمل کرد ولی هر چه بود خاطره بسیار بدی از این دولت در اذهان ساخته شد. برای جزییات اتفاق اینجا را بخوانید

طرفه آنکه دیگر لایحه جنجالی مربوط به سکولاریزم هم که خود مورد انتقاد شدید محافل حقوق بشری است در ادامه همین روز به تصویب رسید. این در حالی است که قرار بود در مورد این دو لایحه به دلیل حساسیتهای ویژه آنها و مخالفت بخش عمده ای از مردم بحث بیشتری بشود.

منتقدین می گویند دولت فرانسو لگو هیچ استدلال معتبری برای تصویب این دو لایحه به خصوص لایحه ۹ ندارد. نه از نظر اقتصادی تصمیم درستی است و نه وجهی از انسانیت در آن است. با تصویب این لایحه عملا پرونده های باز در برنامه نیروی متخصص همه بسته می شود و عملا کار آن پرونده ها تمام است. کبک البته وعده داده است که سیستم جایگزین خواهد داشت ولی کبک در عمل به وعده هایش سابقه درخشانی ندارد هر چند که بخشی از وعده های عمل نشده مربوط به دولت قبل است.

در هر صورت گذشته از درستی یا نادرستی آنچه اتفاق افتاده است راهی جز پذیرش واقعیت نیست ولی جای دو پرسش باقی می ماند:

۱- اینکه کنپارس برای متقاضیان چه کرد؟

۲- کنپارس برای موکلینی که قربانی این ماجرا هستند چه می تواند بکند؟

پاسخ پرسش نخست:

به عنوان مدیر کنپارس بسیار خرسندم که با سربلندی اعلام کنم هر چه در توان داشتیم انجام دادیم. 

گذشته از تلاش فردی برای متقاعد کردن مسوولین در قالب ملاقاتهای متعدد با افرادی که تصور می رفت ممکن است در این ماجرا و تفهیم عمق فاجعه به مسوولین حزب CAQ موثر باشند، مستندی حرفه ای به زبان فرانسه زیر عنوان ؛هزار توی مهاجرت؛ با زحمت و هزینه بسیار تهیه شده که در شبکه های اجتماعی منتشر شد. این مستند برای همه تصمیم گیران دولت کبک ارسال شد و اطمینان حاصل کردیم که به دست همه نمایندگان مجلس و اعضای کابینه رسیده است. این مستند را می توانید  اینجا ببینید

به دنبال پخش مستند مورد اشاره در شبکه های تلویزیونی کبکی بودیم و دست کم برای این هفته در نوبت پخش یک شبکه قرار داشت که قبل از شروع هفته یعنی امروز با خبر حیرت آور تصویب مواجه شدیم. نمی دانم که آیا پخش خواهد شد یا به دلیل اینکه کار از کار گذشته است قید پخش آن را بزنند. 

دست کم خوشحالیم که تلاش کردیم و پیام را به افراد موثر رساندیم هر چند موفق به رساندن پیام به توده مردم کبک نشدیم.

پاسخ پرسش دوم:

در مورد پرونده های موجود کاری نمی توان کرد ولی این به این معنی نیست که هیچ راهی برای مهاجرت این افراد وجود ندارد. 

کبک وعده داده است که سیستمی جدید پایه گذاری کند بنابراین اولین توصیه این است که در سیستم آریما پروفایل داشته باشید. کنپارس برای همه موکلان خود که پرونده در سیستم گذشته داشتند این کار را کرده است. توجه به زبان فرانسه مهم است و اینکه در سیستم جدید کبک فرانسه از اهمیت بیشتری نسبت به قبل برخوردار است شکی نیست. پس اگر به کبک فکر می کنید فرانسه را فراموش نکنید.

راههای دیگر اقدام مانند نیروی متخصص فدرال در سیستم اکسپرس انتری هم ممکن است بتواند برای برخی مورد توصیه باشد به خصوص اگر در کانادا فامیل درجه یک دارید و یا در استانهایی نظیر ساسکاچوان، منیتوبا یا آلبرتا وابستگی دارید. 

در برنامه نیروی متخصص ساسکاچوان هم عده ای ممکن است شانسی داشته باشند.

گذشته از همه اینها برای آنانکه توان مالی بیشتری دارند ممکن است اقدام دانشجویی با توجه به اینکه همسر هم امکان کار خواهد داشت و این روزها کار در کبک کم نیست مطلوب باشد. این مسیر راه را برای تجربه کبکی یا همان PEQ باز می کند هم سابقه کار همسر در کبک و هم تحصیل اگر تمام شود می تواند هر کدام جداگانه و به انتخاب فرد پایه اقدام باشد. در کبک تنها دو برنامه مهاجرتی عملا جریان دارد و کار می کند یکی سرمایه گذاری است و دیگری تجربه کبکی. نباید تجربه تلخ ناشی از تصمیمات غلط در نیروی متخصص را به تجربه کبکی تعمیم دهیم و از این مسیر بی دردسر غافل شویم.

راههای دیگری هم برای برخی افراد ممکن است باز باشد برنامه خوداشتغالی و کارآفرینی کبک برای آنانکه بی۲ فرانسه دارند ممکن است شدنی باشد و همینطور برنامه های کارآفرینی سایر استانها و .... 

امکان خرید بیزنس و دریافت ویزای کار نیز می تواند برای برخی دیگر راه حل مناسبی باشد.

در هر صورت کنپارس کمیته ای از کارشناسان مبرز خود را تشکیل داده است با وظیفه یافتن بهترین راه حل برای تک تک موکلین کنپارس که پرونده کبک دارند.

همه موکلین به نوبت برای یک نشست دعوت می شوند اگر انتخاب دیگری متصور بود و توصیه شد که قرارداد فرد تغییر کرده و مسیر جدید را پی می گیریم. اگر هیچ راه دیگری متصور نبود مطابق شرایط قرارداد عمل خواهد شد و قرارداد را تسویه می کنیم.

آنچه مسلم است اینکه تلاش خواهیم کرد رضایت حداکثری عزیزان موکل را برآورده کنیم.

 


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


دو شنبه ۲۷ خرداد ماه ۱۳۹۸ در ۱۰:۵۲:۳۷ ب.ظ - پیوند همیشگی
علی مختاری - بازدید : ۱۱۵۶۲ - برچسب ها:
quebecbill9immigrationcaqکبکنیروی متخصص کبک۱۸۰۰۰ پروندهمهاجرتمهاجرت به کبککانادامجلس کبکلایحه ۹

دیدگاه خوانندگان

 • به این دیدگاه پاسخ دهید مريم
  سه شتبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

  اين كنپارس نبود كه از اين دولت در زمان انتخابات دفاع كرد و قرار ملاقات شام ميزاشت ؟؟
  چه قدر راحت رنگ عوض ميكنين...

  • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
   سه شتبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

   این همان کنپارس بود که هرگز از این حزب دفاع نکرد ولی با توجه به احتمال بالای پیروزی آنها، در نشستهای آنها شرکت کرد تا بتواند حقیقت دنیای مهاجرت کبک را به آنها حالی کند. ما با کاندیدایی طرف بودیم که در حال پیروزی بود و الفبای سیستم مهاجرت را نمی دانست

 • به این دیدگاه پاسخ دهید امیر حسین
  سه شتبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

  با احترام، با شما مخالفم. این حزب وقتی به اصول اولیه دموکراسی و حقوق بشر اعتنایی نمی کند و در پاسخ به سوالات منطقی خانم آنگلید مطالب بی ربط عنوان می کند، چه انتظاری از بقیه حرفهایشان می توان داشت. راستش نسبت به پس دادن وجه پرونده ها که سیمون ادعایش را کرده هم خیلی خوشبین نیستم! چندماه دیگر اریما را با طمطراق باز می کنند و سال بعد هم دوباره جلسه می گذارند که پرونده های اریما را روانه سطل زباله کنند. جالب اینجاست که این دولت اکثریت و منتخب مردم است، این یعنی اکثریت مردم کبک همین تفکر و رفتار را دارند.
  کبک بقول شما بارها بدعهدی اش را به اثبات رسانده، امید بستن به اریما هم هیچ چیز را تضمین نمی کند. بقیه استانها را باید مد نظر قرار داد.

 • به این دیدگاه پاسخ دهید پریسا
  چهار شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸

  باسلام
  بسیار بسیار اندوهگینم بابت این تصمیم نا عادلانه- ولی از شما و بقیه موکلین که تلاش بسیار جهت جلوگیری از این لایحه نمودید نهایت تشکر را دارم.
  آیا پرونده هایی که csq در ماه پیش دریافت کرده اتد نیز شامل این قانون شدند؟

  • به این دیدگاه پاسخ دهید الناز مالمیر
   يك شنبه ۳ شهريور ۱۳۹۸

   همراه عزیز
   ممنون از نظر شما
   خیر، پرونده هایی که قبولی کبک (CSQ) دریافت کرده اند مشمول این قانون نمی شوند.
   موفق باشید

 • به این دیدگاه پاسخ دهید نوید
  جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸

  سلام و تشکر از زحمات شما. با توجه که به این که حساب بین المللی در اختیار نداریم، چطور میتونیم وجه پرداختی را در صورتی که قصد بازپرداخت داشته باشند دریافت کنیم؟

  • به این دیدگاه پاسخ دهید الناز مالمیر
   يك شنبه ۳ شهريور ۱۳۹۸

   همراه عزیز
   می توانید با توجه به دستورالعمل اعلامی، از اطلاعات حساب فرد معتمد خود در خارج از کشور استفاده نمایید.
   موفق باشید

 • به این دیدگاه پاسخ دهید وحيد
  شنبه ۱ تير ۱۳۹۸

  از شما كه زحمت مي كشيد تشكر مي كنم ولي ايا بنظر نميرسه كه كانادا داره مهاجرت را لااقل در زمينه هاي اسكيل وركر و كاري محدود و محدودتر مي كنه ؟

  • به این دیدگاه پاسخ دهید الناز مالمیر
   يك شنبه ۳ شهريور ۱۳۹۸

   همراه عزیز
   اداره مهاجرت همانطور که اذعان داشته تمایل به پذیرش نیروی متخصصینی دارد که پاسخگوی نیاز بازار کار کانادا هستند و این به معنای محدود کردن مقوله مهاجرت نیست.
   موفق باشید

 • به این دیدگاه پاسخ دهید afshin
  شنبه ۱ تير ۱۳۹۸

  سلام جناب آقای مختاری، یک سوالی که برای خود من پیش آمده که ممکن است سوال دیگران هم باشد و آن این است که چه پرونده های بازی و در چه مرحله ای مشول این قانون شده اند؟
  به طور مثال پرونده خود ما که به صورت فیزیکی بوده (سال 2013 ارسال شده بود) و در دست بررسی بود و شمارش امتیاز نیز شده بوده و چند ماه قبل جدول امتیاز نیز برای ما ارسال شده بود و ما در حال تکمیل مدارک در مدت زمان فرجه ای بودم که به ما داده شده و هنوز این زمان به پایان نرسیده است. آیا این پرونده ما با این شرایط هم مشمول این قانون شده است یا مخصوص پرونده های بازی است که هنوز شمارش امتیاز نشده بودند آیا ارسال پرونده ها از تاریخ خاصی مد نظر بوده؟ یا بطور کل هر پرونده ای بازی بسته شده است. البته برای ما همان شب یک ایمل (بدون درج شماره پرونده مانند ایمیل های عمومی دیگر که ارسال میکردند ) از وزارت مهاجرت برای ما آمد و این مطلب نوشته شده بود که پرونده شما بسته شد؟

  • به این دیدگاه پاسخ دهید الناز مالمیر
   يك شنبه ۳ شهريور ۱۳۹۸

   همراه عزیز
   متاسفانه پرونده شما نیز مشمول این قانون شده است.
   موفق باشید

ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط:
قسمت چهارم  اشتغال به حرفه پرستاری در کبک
آشنایی با مشاغل رگولیتد در کبک

قسمت چهارم - اشتغال به حرفه پرستاری در کبک

۱۶ آبان ۱۳۹۵ - آنچه در اینجا می آید بخش چهارم و آخرین بخش از ترجمه رسمی اشتغال به حرفه پرستاری در کبک است که توسط نهاد رسمی بررسی کننده مدارک و ارائه دهنده مجوز...
قسمت سوم  اشتغال به حرفه پرستاری در کبک
آشنایی با مشاغل رگولیتد در کبک

قسمت سوم - اشتغال به حرفه پرستاری در کبک

۱۱ آبان ۱۳۹۵ - آنچه در اینجا می آید بخش سوم از ترجمه رسمی اشتغال به حرفه پرستاری در کبک است که توسط نهاد رسمی بررسی کننده مدارک و ارائه دهنده مجوز پرستاری در کبک...
قسمت اول  اشتغال به حرفه پرستاری در کبک
آشنایی با مشاغل رگولیتد در کبک

قسمت اول - اشتغال به حرفه پرستاری در کبک

۶ آبان ۱۳۹۵ - آنچه در اینجا می آید بخش اول از ترجمه رسمی اشتغال به حرفه پرستاری در کبک است که توسط نهاد رسمی بررسی کننده مدارک و ارائه دهنده مجوز پرستاری در کبک...
برنامه سرمایه گذاری کبک از ۳۰ می ۲۰۱۶ تا ۲۸ فوریه ۲۰۱۷ پرونده می پذیرد
تنها ۱۹۰۰ پرونده برای رسیدگی دریافت می شود

برنامه سرمایه گذاری کبک از ۳۰ می ۲۰۱۶ تا ۲۸ فوریه ۲۰۱۷ پرونده می پذیرد

۱۳ فروردين ۱۳۹۵ - امروز پس از مدتها انتظار کبک سیاست خود را برای دریافت پرونده در برنامه سرمایه گذاری کبک اعلام کرد. از قرار اطلاع این برنامه بین ۳۰ می ۲۰۱۶ تا ۲۸ فوریه...
ثبت پرونده های نیروی متخصص کبک به تابستان موکول شد
در ادامه وضعیت به هم ریخته سایت اداره مهاجرت کبک

ثبت پرونده های نیروی متخصص کبک به تابستان موکول شد

۸ اسفند ۱۳۹۴ - سرانجام ده روز بعد از بسته شدن سایت اداره مهاجرت کبک به دلیل پیش آمدن مشکل فنی، امروز دولت کبک تاریخ جدیدی برای باز شدن دوباره برنامه اعلام کرد. ترجمه متن خبر...
پروفایل کامل موکلین کنپارس در سیستم آنلاین کبک ایجاد شد
تنها منتظر ۱۶ فوریه برای ثبت نهایی پرونده ها هستیم

پروفایل کامل موکلین کنپارس در سیستم آنلاین کبک ایجاد شد

۱۵ بهمن ۱۳۹۴ - خوشبختانه موفق شدیم پروفایل کامل همه موکلین کنپارس را که در برنامه نیروی متخصص کبک با ما قرارداد داشته اند (و ثبت پرونده آنلاین آنها تعهد شده بود) در سیستم آنلاین...
تغییرات مثبت مقررات در برنامه های مهاجرتی کبک
روز ۵ ژانویه ۲۰۱۶ اعلام شد

تغییرات مثبت مقررات در برنامه های مهاجرتی کبک

۱۶ دي ۱۳۹۴ - بنا به اعلام اداره مهاجرت کبک سه تغییر در مقررات مربوط به رسیدگی به تقاضاهای اقامت کبک اعمال می شود. این تغییرات هم در پرونده های نیروی متخصص و هم در...
بازگشایی برنامه سرمایه گذاری کبک و شرایط ویژه کنپارس

بازگشایی برنامه سرمایه گذاری کبک و شرایط ویژه کنپارس

چرا کنپارس بهترین انتخاب برای اقدام از روش سرمایه گذاری کبک است؟ ۱۲ شهريور ۱۳۹۴ - همانگونه که پیش از این اعلام شده بود برنامه سرمایه گذاری کبک از ۳۱ آگوست ۲۰۱۵ به روی متقاضیان باز شد. تعداد ۱۷۵۰ پرونده برای بررسی دریافت خواهند شد که ۱۲۰۰...
آخرین مطالب سایت:
به روز رسانی برنامه های مهاجرت استانی

به روز رسانی برنامه های مهاجرت استانی

۲۳ مهر ۱۳۹۸ - استان های سراسر کانادا در سه ماهه گذشته به نو آوری و بهبود برنامه های خود ادامه دادند. ماه های ژوئن، آگوست و سپتامبر، زمان های شلوغی برای برنامه های مختلف مهاجرت...
برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی این جمعه پخش نخواهد شد

برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی، این جمعه پخش نخواهد شد

برنامه بعدی: جمعه 26 مهر ماه 1398 ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی با حضور علی مختاری، عضو رسمی انجمن کانادایی نظارت بر مشاورین مهاجرت ICCRC و نیز عضو کانون وکلای دادگستری تهران، جمعه ها   ساعت 21:00 به وقت تهران  12:30...
انتخاب استانی ساسکچوان

انتخاب استانی ساسکچوان

۱۷ مهر ۱۳۹۸ - این انتخاب در تاریخ 8 اکتبر 2019 انجام شد و پیرو آن تعداد 328 دعوتنامه در گروه مشاغل مورد تقاضا (Occupations In-Demand) صادر شد. حداقل امتیاز مورد نیاز در این گروه...
کمبود نیروی کار ماهر در کانادا

کمبود نیروی کار ماهر در کانادا

۱۶ مهر ۱۳۹۸ - مرکز آمار کانادا می گوید این کشور در معرض کمبود نیروی کار ماهر است. این امر باعث محدودیت در رشد کسب و کار می شود. طبق نظر سنجی بانک توسعه تجارت...
سمینار دانشجو و چالش مهاجرت

سمینار دانشجو و چالش مهاجرت

۱۰ مهر ۱۳۹۸ -   سمینار رایگان دانشجو و چالش مهاجرت   با حضور: علی مختاری مشاور رسمی مهاجرت، وکیل رسمی دادگستری در ایران   علی پاکنژاد مشاور امور مالی و بیمه   حمید نجات پژوهشگر و مدرس زبان و ادبیات فرانسه   این سمینار در تاریخ 11...
تا پنجاه سال آینده جمعیت کانادا دو برابر می شود

تا پنجاه سال آینده جمعیت کانادا دو برابر می شود

مهاجرت، دلیل اصلی افزایش جمعیت کانادا ۲ مهر ۱۳۹۸ - مرکز آمار کانادا اعلام کرد جمعیت این کشور تا 50 سال آینده دو برابر خواهد شد و این در حالی است که احتمال می رود برخی استان ها شاهد رشد جمعیت...
مدارس پرجمعیت کلگری و نگرانی والدین

مدارس پرجمعیت کلگری و نگرانی والدین

۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - امسال بیش از 2000 دانش آموز در سراسر کلگری در مدارس دولتی این شهر ثبت نام کرده اند. گفته می شود تعداد جمعیت برخی از کلاس ها 38 نفر است و این...
به ساسکاچوان خوش آمدید
با خدمات پس از ورود کنپارس

به ساسکاچوان خوش آمدید

۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ساسکاچوان، استانی در غرب کانادا و تنها استان بدون مرز طبیعی این کشور است. ساسکاچوان در میان دو استان آلبرتا و منیتوبا واقع شده و از جنوب با ایالت متحده ی امریکا هم مرز...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.