آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • تصمیم کبک در مورد ۱۸۰۰۰ پرونده نیروی متخصص نهایی شد چه کردیم و چه می توان کرد

  تصمیم کبک در مورد ۱۸۰۰۰ پرونده نیروی متخصص نهایی شد: چه کردیم و چه می توان کرد؟


خبر عجیبی بود. ساعت ۴ صبح روز یکشنبه لایحه را تصویب کردند. زمانی که همه خواب هستند و تعطیل آخر هفته است بدون خبر قبلی. نمی دانم چرا با این عجله و با این شکل دولت جدید کبک در مورد این لایحه عمل کرد ولی هر چه بود خاطره بسیار بدی از این دولت در اذهان ساخته شد. برای جزییات اتفاق اینجا را بخوانید

طرفه آنکه دیگر لایحه جنجالی مربوط به سکولاریزم هم که خود مورد انتقاد شدید محافل حقوق بشری است در ادامه همین روز به تصویب رسید. این در حالی است که قرار بود در مورد این دو لایحه به دلیل حساسیتهای ویژه آنها و مخالفت بخش عمده ای از مردم بحث بیشتری بشود.

منتقدین می گویند دولت فرانسو لگو هیچ استدلال معتبری برای تصویب این دو لایحه به خصوص لایحه ۹ ندارد. نه از نظر اقتصادی تصمیم درستی است و نه وجهی از انسانیت در آن است. با تصویب این لایحه عملا پرونده های باز در برنامه نیروی متخصص همه بسته می شود و عملا کار آن پرونده ها تمام است. کبک البته وعده داده است که سیستم جایگزین خواهد داشت ولی کبک در عمل به وعده هایش سابقه درخشانی ندارد هر چند که بخشی از وعده های عمل نشده مربوط به دولت قبل است.

در هر صورت گذشته از درستی یا نادرستی آنچه اتفاق افتاده است راهی جز پذیرش واقعیت نیست ولی جای دو پرسش باقی می ماند:

۱- اینکه کنپارس برای متقاضیان چه کرد؟

۲- کنپارس برای موکلینی که قربانی این ماجرا هستند چه می تواند بکند؟

پاسخ پرسش نخست:

به عنوان مدیر کنپارس بسیار خرسندم که با سربلندی اعلام کنم هر چه در توان داشتیم انجام دادیم. 

گذشته از تلاش فردی برای متقاعد کردن مسوولین در قالب ملاقاتهای متعدد با افرادی که تصور می رفت ممکن است در این ماجرا و تفهیم عمق فاجعه به مسوولین حزب CAQ موثر باشند، مستندی حرفه ای به زبان فرانسه زیر عنوان ؛هزار توی مهاجرت؛ با زحمت و هزینه بسیار تهیه شده که در شبکه های اجتماعی منتشر شد. این مستند برای همه تصمیم گیران دولت کبک ارسال شد و اطمینان حاصل کردیم که به دست همه نمایندگان مجلس و اعضای کابینه رسیده است. این مستند را می توانید  اینجا ببینید

به دنبال پخش مستند مورد اشاره در شبکه های تلویزیونی کبکی بودیم و دست کم برای این هفته در نوبت پخش یک شبکه قرار داشت که قبل از شروع هفته یعنی امروز با خبر حیرت آور تصویب مواجه شدیم. نمی دانم که آیا پخش خواهد شد یا به دلیل اینکه کار از کار گذشته است قید پخش آن را بزنند. 

دست کم خوشحالیم که تلاش کردیم و پیام را به افراد موثر رساندیم هر چند موفق به رساندن پیام به توده مردم کبک نشدیم.

پاسخ پرسش دوم:

در مورد پرونده های موجود کاری نمی توان کرد ولی این به این معنی نیست که هیچ راهی برای مهاجرت این افراد وجود ندارد. 

کبک وعده داده است که سیستمی جدید پایه گذاری کند بنابراین اولین توصیه این است که در سیستم آریما پروفایل داشته باشید. کنپارس برای همه موکلان خود که پرونده در سیستم گذشته داشتند این کار را کرده است. توجه به زبان فرانسه مهم است و اینکه در سیستم جدید کبک فرانسه از اهمیت بیشتری نسبت به قبل برخوردار است شکی نیست. پس اگر به کبک فکر می کنید فرانسه را فراموش نکنید.

راههای دیگر اقدام مانند نیروی متخصص فدرال در سیستم اکسپرس انتری هم ممکن است بتواند برای برخی مورد توصیه باشد به خصوص اگر در کانادا فامیل درجه یک دارید و یا در استانهایی نظیر ساسکاچوان، منیتوبا یا آلبرتا وابستگی دارید. 

در برنامه نیروی متخصص ساسکاچوان هم عده ای ممکن است شانسی داشته باشند.

گذشته از همه اینها برای آنانکه توان مالی بیشتری دارند ممکن است اقدام دانشجویی با توجه به اینکه همسر هم امکان کار خواهد داشت و این روزها کار در کبک کم نیست مطلوب باشد. این مسیر راه را برای تجربه کبکی یا همان PEQ باز می کند هم سابقه کار همسر در کبک و هم تحصیل اگر تمام شود می تواند هر کدام جداگانه و به انتخاب فرد پایه اقدام باشد. در کبک تنها دو برنامه مهاجرتی عملا جریان دارد و کار می کند یکی سرمایه گذاری است و دیگری تجربه کبکی. نباید تجربه تلخ ناشی از تصمیمات غلط در نیروی متخصص را به تجربه کبکی تعمیم دهیم و از این مسیر بی دردسر غافل شویم.

راههای دیگری هم برای برخی افراد ممکن است باز باشد برنامه خوداشتغالی و کارآفرینی کبک برای آنانکه بی۲ فرانسه دارند ممکن است شدنی باشد و همینطور برنامه های کارآفرینی سایر استانها و .... 

امکان خرید بیزنس و دریافت ویزای کار نیز می تواند برای برخی دیگر راه حل مناسبی باشد.

در هر صورت کنپارس کمیته ای از کارشناسان مبرز خود را تشکیل داده است با وظیفه یافتن بهترین راه حل برای تک تک موکلین کنپارس که پرونده کبک دارند.

همه موکلین به نوبت برای یک نشست دعوت می شوند اگر انتخاب دیگری متصور بود و توصیه شد که قرارداد فرد تغییر کرده و مسیر جدید را پی می گیریم. اگر هیچ راه دیگری متصور نبود مطابق شرایط قرارداد عمل خواهد شد و قرارداد را تسویه می کنیم.

آنچه مسلم است اینکه تلاش خواهیم کرد رضایت حداکثری عزیزان موکل را برآورده کنیم.

 


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


دو شنبه ۲۷ خرداد ماه ۱۳۹۸ در ۱۰:۵۲:۳۷ ب.ظ - پیوند همیشگی
علی مختاری - بازدید : ۱۲۲۳۰ - برچسب ها:
quebecbill9immigrationcaqکبکنیروی متخصص کبک۱۸۰۰۰ پروندهمهاجرتمهاجرت به کبککانادامجلس کبکلایحه ۹

دیدگاه خوانندگان

 • به این دیدگاه پاسخ دهید مريم
  سه شتبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

  اين كنپارس نبود كه از اين دولت در زمان انتخابات دفاع كرد و قرار ملاقات شام ميزاشت ؟؟
  چه قدر راحت رنگ عوض ميكنين...

  • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
   سه شتبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

   این همان کنپارس بود که هرگز از این حزب دفاع نکرد ولی با توجه به احتمال بالای پیروزی آنها، در نشستهای آنها شرکت کرد تا بتواند حقیقت دنیای مهاجرت کبک را به آنها حالی کند. ما با کاندیدایی طرف بودیم که در حال پیروزی بود و الفبای سیستم مهاجرت را نمی دانست

 • به این دیدگاه پاسخ دهید امیر حسین
  سه شتبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

  با احترام، با شما مخالفم. این حزب وقتی به اصول اولیه دموکراسی و حقوق بشر اعتنایی نمی کند و در پاسخ به سوالات منطقی خانم آنگلید مطالب بی ربط عنوان می کند، چه انتظاری از بقیه حرفهایشان می توان داشت. راستش نسبت به پس دادن وجه پرونده ها که سیمون ادعایش را کرده هم خیلی خوشبین نیستم! چندماه دیگر اریما را با طمطراق باز می کنند و سال بعد هم دوباره جلسه می گذارند که پرونده های اریما را روانه سطل زباله کنند. جالب اینجاست که این دولت اکثریت و منتخب مردم است، این یعنی اکثریت مردم کبک همین تفکر و رفتار را دارند.
  کبک بقول شما بارها بدعهدی اش را به اثبات رسانده، امید بستن به اریما هم هیچ چیز را تضمین نمی کند. بقیه استانها را باید مد نظر قرار داد.

 • به این دیدگاه پاسخ دهید پریسا
  چهار شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸

  باسلام
  بسیار بسیار اندوهگینم بابت این تصمیم نا عادلانه- ولی از شما و بقیه موکلین که تلاش بسیار جهت جلوگیری از این لایحه نمودید نهایت تشکر را دارم.
  آیا پرونده هایی که csq در ماه پیش دریافت کرده اتد نیز شامل این قانون شدند؟

  • به این دیدگاه پاسخ دهید الناز مالمیر
   يك شنبه ۳ شهريور ۱۳۹۸

   همراه عزیز
   ممنون از نظر شما
   خیر، پرونده هایی که قبولی کبک (CSQ) دریافت کرده اند مشمول این قانون نمی شوند.
   موفق باشید

 • به این دیدگاه پاسخ دهید نوید
  جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸

  سلام و تشکر از زحمات شما. با توجه که به این که حساب بین المللی در اختیار نداریم، چطور میتونیم وجه پرداختی را در صورتی که قصد بازپرداخت داشته باشند دریافت کنیم؟

  • به این دیدگاه پاسخ دهید الناز مالمیر
   يك شنبه ۳ شهريور ۱۳۹۸

   همراه عزیز
   می توانید با توجه به دستورالعمل اعلامی، از اطلاعات حساب فرد معتمد خود در خارج از کشور استفاده نمایید.
   موفق باشید

 • به این دیدگاه پاسخ دهید وحيد
  شنبه ۱ تير ۱۳۹۸

  از شما كه زحمت مي كشيد تشكر مي كنم ولي ايا بنظر نميرسه كه كانادا داره مهاجرت را لااقل در زمينه هاي اسكيل وركر و كاري محدود و محدودتر مي كنه ؟

  • به این دیدگاه پاسخ دهید الناز مالمیر
   يك شنبه ۳ شهريور ۱۳۹۸

   همراه عزیز
   اداره مهاجرت همانطور که اذعان داشته تمایل به پذیرش نیروی متخصصینی دارد که پاسخگوی نیاز بازار کار کانادا هستند و این به معنای محدود کردن مقوله مهاجرت نیست.
   موفق باشید

 • به این دیدگاه پاسخ دهید afshin
  شنبه ۱ تير ۱۳۹۸

  سلام جناب آقای مختاری، یک سوالی که برای خود من پیش آمده که ممکن است سوال دیگران هم باشد و آن این است که چه پرونده های بازی و در چه مرحله ای مشول این قانون شده اند؟
  به طور مثال پرونده خود ما که به صورت فیزیکی بوده (سال 2013 ارسال شده بود) و در دست بررسی بود و شمارش امتیاز نیز شده بوده و چند ماه قبل جدول امتیاز نیز برای ما ارسال شده بود و ما در حال تکمیل مدارک در مدت زمان فرجه ای بودم که به ما داده شده و هنوز این زمان به پایان نرسیده است. آیا این پرونده ما با این شرایط هم مشمول این قانون شده است یا مخصوص پرونده های بازی است که هنوز شمارش امتیاز نشده بودند آیا ارسال پرونده ها از تاریخ خاصی مد نظر بوده؟ یا بطور کل هر پرونده ای بازی بسته شده است. البته برای ما همان شب یک ایمل (بدون درج شماره پرونده مانند ایمیل های عمومی دیگر که ارسال میکردند ) از وزارت مهاجرت برای ما آمد و این مطلب نوشته شده بود که پرونده شما بسته شد؟

  • به این دیدگاه پاسخ دهید الناز مالمیر
   يك شنبه ۳ شهريور ۱۳۹۸

   همراه عزیز
   متاسفانه پرونده شما نیز مشمول این قانون شده است.
   موفق باشید

ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط:
جدیدترین انتخاب استان کبک

جدیدترین انتخاب استان کبک

۵ اسفند ۱۳۹۸ -  در تاریخ 16 ژانویه وزارت مهاجرت استان کبک، 23 دعوتنامه تحت برنامه نیروی متخصص صادر کرد. این انتخاب از طریق پرتال آریما انجام شد.  از جولای 2019 تا کنون کبک برای 2،085...
وزیر مهاجرت کبک از اقدامات جدید مهاجرتی برای پاسخگویی بهتر به نیازهای این استان خبر داد

وزیر مهاجرت کبک از اقدامات جدید مهاجرتی برای پاسخگویی بهتر به نیازهای این استان خبر داد

۸ آبان ۱۳۹۸ - سیمون جولین بارت، وزیر مهاجرت کبک، امروز از اقدامات جدیدی به منظور تقویت رقابت بین مهارت های منتخبان و نیازهای بازار کبک پرده برداشت. این اقدامات همچنین مشارکت کامل مهاجران در...
قسمت چهارم  اشتغال به حرفه پرستاری در کبک
آشنایی با مشاغل رگولیتد در کبک

قسمت چهارم - اشتغال به حرفه پرستاری در کبک

۱۶ آبان ۱۳۹۵ - آنچه در اینجا می آید بخش چهارم و آخرین بخش از ترجمه رسمی اشتغال به حرفه پرستاری در کبک است که توسط نهاد رسمی بررسی کننده مدارک و ارائه دهنده مجوز...
قسمت سوم  اشتغال به حرفه پرستاری در کبک
آشنایی با مشاغل رگولیتد در کبک

قسمت سوم - اشتغال به حرفه پرستاری در کبک

۱۱ آبان ۱۳۹۵ - آنچه در اینجا می آید بخش سوم از ترجمه رسمی اشتغال به حرفه پرستاری در کبک است که توسط نهاد رسمی بررسی کننده مدارک و ارائه دهنده مجوز پرستاری در کبک...
قسمت اول  اشتغال به حرفه پرستاری در کبک
آشنایی با مشاغل رگولیتد در کبک

قسمت اول - اشتغال به حرفه پرستاری در کبک

۶ آبان ۱۳۹۵ - آنچه در اینجا می آید بخش اول از ترجمه رسمی اشتغال به حرفه پرستاری در کبک است که توسط نهاد رسمی بررسی کننده مدارک و ارائه دهنده مجوز پرستاری در کبک...
برنامه سرمایه گذاری کبک از ۳۰ می ۲۰۱۶ تا ۲۸ فوریه ۲۰۱۷ پرونده می پذیرد
تنها ۱۹۰۰ پرونده برای رسیدگی دریافت می شود

برنامه سرمایه گذاری کبک از ۳۰ می ۲۰۱۶ تا ۲۸ فوریه ۲۰۱۷ پرونده می پذیرد

۱۳ فروردين ۱۳۹۵ - امروز پس از مدتها انتظار کبک سیاست خود را برای دریافت پرونده در برنامه سرمایه گذاری کبک اعلام کرد. از قرار اطلاع این برنامه بین ۳۰ می ۲۰۱۶ تا ۲۸ فوریه...
ثبت پرونده های نیروی متخصص کبک به تابستان موکول شد
در ادامه وضعیت به هم ریخته سایت اداره مهاجرت کبک

ثبت پرونده های نیروی متخصص کبک به تابستان موکول شد

۸ اسفند ۱۳۹۴ - سرانجام ده روز بعد از بسته شدن سایت اداره مهاجرت کبک به دلیل پیش آمدن مشکل فنی، امروز دولت کبک تاریخ جدیدی برای باز شدن دوباره برنامه اعلام کرد. ترجمه متن خبر...
پروفایل کامل موکلین کنپارس در سیستم آنلاین کبک ایجاد شد
تنها منتظر ۱۶ فوریه برای ثبت نهایی پرونده ها هستیم

پروفایل کامل موکلین کنپارس در سیستم آنلاین کبک ایجاد شد

۱۵ بهمن ۱۳۹۴ - خوشبختانه موفق شدیم پروفایل کامل همه موکلین کنپارس را که در برنامه نیروی متخصص کبک با ما قرارداد داشته اند (و ثبت پرونده آنلاین آنها تعهد شده بود) در سیستم آنلاین...
تغییرات مثبت مقررات در برنامه های مهاجرتی کبک
روز ۵ ژانویه ۲۰۱۶ اعلام شد

تغییرات مثبت مقررات در برنامه های مهاجرتی کبک

۱۶ دي ۱۳۹۴ - بنا به اعلام اداره مهاجرت کبک سه تغییر در مقررات مربوط به رسیدگی به تقاضاهای اقامت کبک اعمال می شود. این تغییرات هم در پرونده های نیروی متخصص و هم در...
آخرین مطالب سایت:
جدیدترین انتخاب اکسپرس انتری ساسکاچوان

جدیدترین انتخاب اکسپرس انتری ساسکاچوان

28 می 2020 ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - استان ساسکاچوان نتایج اولین انتخاب برنامه مهاجرتی استانی(PNP)  بعد از 26 مارس را اعلام کرد. این برنامه از متقاضیان با سابقه کار در 44 شغل مورد تقاضای استان(Occupation-In-Demand)  دعوت به عمل...
جدیدترین انتخاب اکسپرس انتری آلبرتا

جدیدترین انتخاب اکسپرس انتری آلبرتا

۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - برنامه مهاجرت استانی آلبرتا (AINP) در تاریخ 13 مه، 191 متقاضی اکسپرس انتری را دعوت کرد تا از طریق استان برای اقامت دائم تقاضا دهند. متقاضیان برای دریافت اعلام علاقه مندی (NOI)...
انتخاب 150 اکسپرس انتری

انتخاب 150 اکسپرس انتری

۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - حداقل امتیاز لازم برای انتخاب اکسپرس انتری در کانادا در حال کاهش است، زیرا در دومین انتخاب این هفته تنها 440 امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی برای دریافت دعوتنامه مورد...
انتخاب 149اکسپرس انتری

انتخاب 149اکسپرس انتری

۹ خرداد ۱۳۹۹ - در انتخاب برگزار شده در 27 می، 385 متقاضی اکسپرس انتری که نامزدی استانی داشتند برای اقامت دائم کانادا دعوتنامه دریافت کردند. کانادا در انتخاب 27 می برای متقاضیان اقامت دائم...
جدیدترین انتخاب بریتیش کلمبیا در حوزه تکنولوژی

جدیدترین انتخاب بریتیش کلمبیا در حوزه تکنولوژی

۷ خرداد ۱۳۹۹ - در تاریخ 26 می، استان بریتیش کلمبیا تحت برنامه مهاجرتی استانی(BC PNP)  برای متقاضیان واجد شرایط اقامت دائم در حوزه تکنولوژی (Tech Pilot) دعوتنامه صادر کرد. در این برنامه 133 دعوتنامه برای...
شروع مجدد برگزاری آزمون های آیلتس و سلپیپ

شروع مجدد برگزاری آزمون های آیلتس و سلپیپ

۵ خرداد ۱۳۹۹ - متقاضیانی که به دنبال دریافت ویزای مهاجرت کانادا هستند، علی رغم محدودیت های کرونا در کانادا و سراسر جهان به زودی می توانند دسترسی به آزمون های رسمی زبان را داشته...
راه اندازی برنامه مهاجرتی کشاورزی صنایع غذایی

راه اندازی برنامه مهاجرتی کشاورزی صنایع غذایی

۵ خرداد ۱۳۹۹ - راه اندازی برنامه مهاجرتی کشاورزی صنایع غذایی برنامه طولانی مدت مهاجرت کانادا راهی برای اقامت دائم کارکنان در بخش کشاورزی صنایع غذایی خاص فراهم کرده است. در حال حاضر تقاضاها برای این برنامه...
برنامه مهاجرتی تاندر بی

برنامه مهاجرتی تاندر بی

۵ خرداد ۱۳۹۹ - برنامه مهاجرتی مناطق روستایی و شمالی تاندر بی (  Rural and Northern Immigration Pilot) متقاضی اقامت دائم می پذیرد. می توان از طریق برنامه مهاجرت کامیونیتی تاندر بی اقامت دائم دریافت کرد،...
جزئیات انتخاب 21 می منیتوبا

جزئیات انتخاب 21 می منیتوبا

۴ خرداد ۱۳۹۹ -   استان منیتوبا در تاریخ 21 ماه می از 99 متقاضی مهاجرت دعوت کرد تا از طریق برنامه نامزدی استانی منیتوبا (MPNP) برای اقامت دائم کانادا درخواست دهند.   این دعوتنامه ها که به...
انتخاب اخیر نوا اسکوشیا با دعوت از پرستاران

انتخاب اخیر نوا اسکوشیا با دعوت از پرستاران

۴ خرداد ۱۳۹۹ -   در آخرین انتخاب استانی نوا اسکوشیا پرستاران رسمی که دارای پروفایل معتبر در استخر اکسپرس انتری فدرال بودند، دعوت شدند تا برای نامزدی استانی درخواست دهند. نوا اسکوشیا در 22 ماه می،...
جزئیات سه انتخاب استانی جزیره پرنس ادوارد

جزئیات سه انتخاب استانی جزیره پرنس ادوارد

۴ خرداد ۱۳۹۹ -   جزیره پرنس ادوارد از زمان اعمال اقدامات ویژه ویروس کرونا، سه انتخاب تحت برنامه نامزدی استانی (PNP) برگزار کرده است. برای این سه انتخاب، برنامه نامزدی استانی جزیره پرنس ادوارد (PEI PNP)...
تمدید تعلیق برنامه سرمایه گذاری کبک

تمدید تعلیق برنامه سرمایه گذاری کبک

20 می 2020 ۳ خرداد ۱۳۹۹ - دولت لوگو قصد تجدیدنظر در برنامه مهاجرتی مختص سرمایه گذاران ثروتمند را دارد. تعلیق برنامه سرمایه گذاری کبک (PIIQ) که از پاییز گذشته صورت گرفته، تا 1 آوریل 2021 ادامه خواهد...
جدیدترین انتخاب بریتیش کلمبیا در حوزه تکنولوژی

جدیدترین انتخاب بریتیش کلمبیا در حوزه تکنولوژی

12 می 2020 ۲۸ اردي بهشت ۱۳۹۹ - در تاریخ 12 می 2020، بریتیش کلمبیا 92 دعوتنامه برای متقاضیان حوزه تکنولوژی (Tech Pilot) صادر کرده است. دعوتنامه ها برای نیروی های متخصص و فارغ التحصیلان خارجی در گروه مهاجرت از...
جدیدترین انتخاب اکسپرس انتری آلبرتا

جدیدترین انتخاب اکسپرس انتری آلبرتا

29 آوریل 2020 ۲۷ اردي بهشت ۱۳۹۹ - برنامه مهاجرت استان آلبرتا (AINP) در انتخاب 29 آوریل خود، تحت برنامه استانی (PNP) برای متقاضیان اکسپرس انتری تعداد 200 دعوتنامه صادر کرد. حداقل امتیاز برای این متقاضیان در سیستم جامع...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.