آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • وضعیت شهروندی برای متقاضیانی که والدین آنها کانادایی هستند

  وضعیت شهروندی برای متقاضیانی که والدین آنها کانادایی هستند


متقاضیانی که والدینشان شهروند کانادا هستند، واجد شرایط شهروندی کانادا خواهند بود

شهروندان کانادایی می‌توانند در پذیرش درخواست شهروندی فرزندان خود که در خارج از کشور متولد شده اند، تأثیر بسزایی داشته باشند.


«اداره مهاجرت، پناهندگی، و شهروندی کانادا (IRCC) این موقعیت را فراهم کرده است تا دریافت وضعیت شهروندی برای فرزندان شهروندان کانادایی امکان پذیر باشد.


متقاضیانی که والدین آنها کانادایی هستند، واجد شرایط درخواست برای «مدرک شهروندی» (Proof of Citizenship) هستند، که تحت عنوان «گواهی شهروندی کانادا» (Canadian citizenship certificate)  نیز شناخته می‌شود.


پس از دریافت این مدرک، متقاضیان به عنوان شهروندان کانادایی در این کشور مستقر خواهند شد.

 

مزایای شهروندی کانادا

شهروندی کانادا مزایای بسیاری را در اختیار افراد قرار می‌دهد؛ از جمله حق رأی، نامزدی انتخابات سیاسی، و بهبود فرصت‌های اشتغال در کانادا. شهروندان کانادایی همچنین می‌توانند با دریافت پاسپورت، به بسیاری از کشورها بدون ویزا سفر کنند. به علاوه، داشتن پاسپورت کانادایی دریافت ویزا را (در صورت لزوم) بسیار آسان می‌کند.


بر اساس قوانین کانادا، شهروندی دو یا چندگانه نیز مجاز است. این بدان معناست که برای دریافت شهروندی کانادا، افراد قادرند شهروندی کشور خود را نیز داشته باشند.


مانند مقیمان دائم، شهروندان می‌توانند از بیمه بهداشت و درمان جهانی، و همچنین سایر خدمات اجتماعی کانادا بهره مند شوند.

 

دریافت شهروندی کانادا

برای دریافت شهروندی کانادا، متقاضیان باید شناسنامه خود را که نام پدر یا مادرشان در آن درج شده است، در درخواست خود ثبت کنند.


در صورتی که شناسنامه متقاضیان فاقد نام والدین ایشان باشد، آنها باید شناسنامه والدین خود را ارائه دهند. (مواردی مانند گواهی پیش از تولد، حکم دادگاه، یا سوابق بیمارستان والدین نیز قابل قبول خواهد بود.) متقاضیان همچنین لازم است در مورد اینکه چرا نام والدین کانادایی آنها در شناسنامه ایشان ذکر نشده، یا اینکه چرا شناسنامه آنها تغییر یافته یا جایگزین شده است، توضیحاتی ارائه دهند.


به علاوه، متقاضیان باید مدرکی مبنی بر اینکه در زمان تولد، حداقل یکی از والدین آنها شهروند کانادا بوده است، ارائه دهند؛ که می‌تواند شامل گواهی تولد، گواهی شهروندی، یا موارد دیگر باشد. آنها همچنین باید عکس‌های خود و والدین خود، و سایر مدارک (مانند پاسپورت) را ارائه دهند.


مدارک باید واضح، خوانا، و رنگی باشند.


پس از ارسال درخواست کامل، «IRCC» پیامی مبنی بر دریافت پرونده برای متقاضیان ارسال خواهد کرد. در صورت نقص پرونده، متقاضیان باید مدارک موردنیاز را ثبت کرده، و درخواست خود را مجدداً ارسال کنند.


پس از تأیید نهایی درخواست متقاضیان، آنها «گواهی شهروندی» خود را دریافت خواهند کرد.


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط:
آخرین مطالب سایت:
وضعیت شهروندی برای متقاضیانی که والدین آنها کانادایی هستند

وضعیت شهروندی برای متقاضیانی که والدین آنها کانادایی هستند

۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - متقاضیانی که والدینشان شهروند کانادا هستند، واجد شرایط شهروندی کانادا خواهند بودشهروندان کانادایی می‌توانند در پذیرش درخواست شهروندی فرزندان خود که در خارج از کشور متولد شده اند، تأثیر بسزایی داشته...
محدودیت ۳ ساعته دفتر تهران

محدودیت ۳ ساعته دفتر تهران

در پاسخ‌گویی تلفنی و حضوری ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - به اطلاع می رساند در روز دوشنبه 24 خرداد استثناً به مدت 3 ساعت، از ساعت 8 تا 11 صبح، به دلیل تعمیرات، امکان پاسخ گویی تلفنی به شما عزیزان یا...
مسافران به جای هتل در خانه قرنطینه شوند

مسافران به جای هتل در خانه قرنطینه شوند

۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - توصیه پنل کووید۱۹ به دولت فدرال در خصوص حذف قرنطینه در هتل‌های موردتأیید و اعمال قرنطینه 14 روزه در خانهپنل کووید19 که به دولت فدرال کانادا در زمینه مسائل مربوط به...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.