آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • آیا کانادا مهاجر پزشک دندانپزشک داروساز وکیل و دیگر شاغلین حرفه ای را می پذیرد

  آیا کانادا مهاجر پزشک، دندانپزشک، داروساز، وکیل و دیگر شاغلین حرفه ای را می پذیرد؟


کانادا دوره خاصی را در زمینه مهاجرت تجربه می کند. از طرفی نیاز شدید به نیروی انسانی بیش از پیش وجود دارد و از سوی دیگر به دلیل حضور ۹ ساله محافظه کاران ضد مهاجر در قدرت و تلاش آنان برای غیر شفاف و نیز ناکارآمد کردن حداکثری سیستم مهاجرت شاهد نوعی به هم ریختگی و سردرگمی در کلیت سیستم هستیم. با آمدن لیبرالها البته امید می رود که شاهد شرایط بهتری باشیم و مقررات منطقی در این زمینه حاکم شود.

در این مطلب تلاش می کنم امکانات پیش روی فارغ التحصیلان رشته های حرفه ای مانند پزشکان، دندانپزشکان، داروسازان، صاحبان آزمایشگاههای تشخیص طبی، وکلا، حسابداران، مهندسین مشاور و........  که از آنها به عنوان افراد حرفه ای و یا Professionals یاد می شود  در شرایط فعلی یعنی مطابق مقررات موجود در  فوریه ۲۰۱۶ برای مهاجرت به کانادا بررسی کنم.

افراد حرفه ای مورد بحث ما شامل افرادی هستند که در یکی از رشته های مورد مثال ما تحصیل کرده اند و مجوز کار دریافت کرده اند این افراد شخصا مسوول اقدامات حرفه ای خود هستند اگر چه ممکن است در قالب یک مجموعه نیز به کار اشتغال داشته باشند ولی مجوز کار آنها قایم به شخص است و نمایندگی پذیر نیست. 

این افراد به دو دسته کلی قابل تقسیمند: 

الف- شاغلین جوان و تازه کار: افرادی که به تازگی وارد این مشاغل شده اند و زیر سی سال سن دارند و هدفشان از مهاجرت در درجه اول خود و سپس فرزندانی است که احتمالا یا هنوز دنیا نیامده اند و یا بسیار کم سن و سال هستند.

ب- شاغلین میان سال و با سابقه:  افرادی که سالهاست در این مشاغل کار کرده اند و هدفشان از مهاجرت در درجه اول ایجاد امکان برای فرزندانی است که معمولا در دهه دوم زندگی خود هستند

برای مهاجرت به کانادا  دو دسته برنامه مهاجرتی متصور است:

۱- برنامه های نیروی متخصص شامل برنامه نیروی متخصص فدرال (از مسیر سیستم ورود سریع)، برنامه نیروی متخصص کبک و نیز برنامه های جسته و گریخته نیروی متخصص استانی. این برنامه ها در شرایطی ممکن است برای دسته اول مناسب باشد 

۲- برنامه های تجاری موجود شامل برنامه نیروی متخصص کبک، برنامه کارآفرینی کبک  و برنامه های تجاری استانی که این برنامه ها بیشتر مناسب دسته دوم خواهد بود

ابتدا به برنامه های نیروی متخصص می پردازیم:

زمانی بود که عملا همه افراد حرفه ای امکان اقدام در برنامه های نیروی متخصص را داشتند و بدون هر گونه مانعی نیز پذیرفته می شدند این روند دست کم در مورد برخی از این رشته ها تا پایان سال ۲۰۱۴ به خوبی برقرار بود کافی بود همت می کردند نمره زبانی به دست می آورند و آنگاه پزشک یا حسابدار و یا ..... با هزینه اندکی امکان مهاجرت داشت. این روزها البته شرایط مانند قبل نیست. برای برنامه فدرال باید از سیستم ورود سریع اقدام کنید که می توانید اینجا در مورد آن بخوانید و اینجا هم امتیاز خود را محاسبه کنید. در این برنامه افراد پروفایل می سازند و منتظر دریافت دعوتنامه از دولت فدرال می شوند این دعوتنامه البته بدون داشتن پیشنهاد شغل و یا مورد علاقه قرار گرفتن از سوی یکی از استانها شانس زیادی برای صدور ندارد به این ترتیب اگرچه پزشک و یا دندانپزشک و یا وکیل دادگستری ما امکان باز کردن پروفایل دارد ولی شانس چندانی ندارد. چرا؟

صدور پیشنهاد شغل از طرف کارفرمای کانادایی برای این افراد نشدنی است چرا که این افراد برای کار در کانادا نیازمند دریافت مجوزهای مربوطه اند یعنی وکیل باید به عضویت کانون وکلا در آید و پزشک باید در سیستم پزشکی این سامان شناخته شود. برای این داستان اولا باید اقامت داشت و ثانیا باید همه مسیر چندساله و پر فراز و نشیب آنرا طی کرد. هیچ کارفرمایی نمی تواند به پزشک بدون مجوز کار، پیشنهاد شغل بدهد اگر هم بدهد معتبر نیست پس عملا این راه بسته است فرقی نمی کند حسابدار باشید، وکیل باشید یا پزشک. این افراد دقیقا به همین دلیل شانسی برای مورد توجه قرار گرفتن از سوی استانها هم ندارند. 

تنها در حالتی ممکن است در سیستم فدرال شانسی داشته باشند که سطح بالایی از زبان بدانند به گونه ای که تمام امتیاز زبان را بگیرند سن زیر سی سال داشته باشند خواهر و برادری هم در کانادا منتظرشان باشد و عملا امتیازی بالاتر از ۴۵۰ در سیستم ورود سریع بدون پیشنهاد شغل کسب کنند. در این صورت با توجه به روند انتخاب افراد که معمولا کف امتیاز انتخاب شوندگان در همین حوالی است شانسی برای انتخاب خواهند داشت. برای فهم بهتر مطلب به نتایج آخرین انتخاب در سیستم ورود سریع نگاهی بیاندازید.

برنامه نیروی متخصص کبک هم که باز است و باز نیست به فرض اینکه مشکل ثبت پرونده و داستانهای تمام نشدنی کبک را ندیده بگیریم بله محدودیتی برای اقدام نیست اما این افراد تنها زمانی شانس قبولی دارند که زبان فرانسه بسیار عالی بدانند و دست کم مدرک زبان b2 داشته باشند و از سوی دیگر سنشان زیر ۳۵ سال باشد و  اگر همسر دارند او نیز شرایط مناسبی داشته باشد. این شرایط به ندرت ممکن است در گروه های شغلی مورد اشاره ما جمع شود.  برنامه های استانی نیروی متخصص نیز عملا بی خاصیتند و کمکی به این گروه نمی کند و نامشان را نمی توان امکان نهاد. این برنامه ها مقطعی و معمولا مختص فارغ التحصیلان و یا ساکنین آن استانهاست و شرط پیسنهاد شغل نیز شاه بیت غزل پر آب چشم آنها است. 

به طور خلاصه می توان گفت برنامه نیروی متخصص برای جوانان تازه کاری که تلاش زیادی در زبان آموزی داشته اند ممکن است راه حل مفیدی باشد به خصوص که معمولا هنوز توان مالی اقدام تجاری را ندارند.

درمورد برنامه های تجاری:

افراد حرفه ای موضوع بحث ما بیشتر دسته دوم هستند یعنی شاغلین میان سال و با سابقه که معمولا دفتر و دستکی برای خود دارند و چه بسا کارمندانی را نیز در دفتر خود به کار گرفته اند. بسیاری از آنها در طول سالیان کار اندوخته ای نیز دارند و به اندازه کافی دارایی دارند و هدف اولیه برای اقدام نیز ایجاد فرصت برای فرزندانشان است. این دسته گاهی اصلا قصد ماندن در خارج از کشور را ندارند و مایلند فرزندان را مستقر کنند و خود در رفت و آمد باشند.

برنامه های تجاری امکان اقدام را برای این دسته از افراد ممکن است فراهم کند اما مهم است که بدانیم کدام برنامه و چگونه؟

برنامه های تجاری دست کم در زمان حال در میان برنامه های فدرال نداریم می ماند برنامه سرمایه گذاری کبک و برنامه های کارآفرینی کبک و دیگر استانها نظیر بریتیش کلمبیا، منیتوبا و ....

دقت کنید تنها برنامه سرمایه گذاری، برنامه کبک است و برنامه های استانهای دیگر به غلط در بازار ایران به عنوان سرمایه گذاری خوانده می شوند این برنامه ها، برنامه های کارآفرینی هستند یعنی لازمه آنها ایجاد یک کسب و کار و اداره آن زیر شرایط معینی است ضمن اینکه این روزها در اگثر آنها ویزای اقامتی در کار نیست و باید با ویزای کار بروید و دو سال بیزنس کنید تا شاید واجد شرایط اقدام برای اقامت شوید. کبک نیز برنامه کارآفرینی دارد که با ظرفیت کمی که خیلی زود تکمیل شد فعلا بسته است.  در همه این برنامه ها یعنی سرمایه گذاری کبک و انواع کارآفرینی استانی مدیریت شرط لازم برای اقدام است و متقاضی باید اثبات کند که دست کم دو سال مدیر بوده است.

نکته ای که بسیاری از شرکتهای مهاجرتی به آن توجه ندارند و به این دسته از شاغلین حرفه ای مشاوره غلط می دهند این است که تعریف مدیریت در برنامه  های تجاری استانی و همینطور کارآفرینی کبک درمورد پزشکان، دندانپزشکان و ...... صدق نمی کند. ضمن اینکه الزام به راه اندازی بیزنس در کانادا نیز با توجه به جنس کار این افراد عملا بی وجه است.

تنها برنامه ای که تعریفش از مدیریت شامل مشاغل پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، دامپزشکی، وکالت، صاحبان کلینیکهای روانشاسی، صاحبان دفاتر حسابداری، صاحبان دفاتر مهندسی مشاور و این قبیل افراد می شود برنامه سرمایه گذاری کبک است.  و عملا اقدام در برنامه های پیش گفته اتلاف وقت و پول شماست. علاوه بر این در برنامه سرمایه گذاری کبک که اتفاقا به راحتی افراد حرفه ای را می پذیرند هیچ تعهدی برای ایجاد شغل و یا هر گونه اقدام ویژه پس از مهاجرت ندارید و اقامت دایم بدون شرط کانادا را دریافت می کنید. از این جهت متقاضی پس از مستقر کردن خانواده به راحتی می تواند زندگی خود را به گونه ای که هم کسب و کار خود در ایران را حفظ کند و هم وضعیت اقامتی خود و خانواده را تثبیت کند تنظیم کند. 

کوتاه سخن اینکه برای افراد حرفه ای به خصوص دسته دوم تنها مسیر باقی مانده و منطقی اقدام از طریق برنامه سرمایه گذاری کبک است.

برنامه سرمایه گذاری کبک در سال ۲۰۱۸ با ظرفیت بسیار محدود باز است و کنپارس نیز در آن، ظرفیت محدود و قطعی دارد. برای اطلاعات بیشتر در مورد برنامه اینجا کلیک کنید و در صورت تمایل به اقدام با ما از طریق ایمیل info@ parscanada.com تماس بگیرید.


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


دیدگاه خوانندگان

 • به این دیدگاه پاسخ دهید آزاد
  پنج شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۴

  با سپاس
  ولی تا اونجا که میدونم اگه امتیاز کافی رو برا کبک بیارید مدرک ب 2 اجبار نیست و تا حدی که تو مصاحبه قبول بشید کافیه، درسته؟

 • به این دیدگاه پاسخ دهید امیر
  شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۴
  وکیل

  سلام بنده یک وکیل پایه یک دادگستری هستم کاملا شما صحیح میفرمایید برای شغل از این دست مانند وکالت و پزشکی در هر کشوری نیاز به صدور مجوز است که در هر سیستم کشوری به صورت خاصی تدوین شده از آنجایی که قانون وکالت ایران کاملا اقتباسی میباشد و با تلاشهای بسیار عزیزانی در زمانهای بسیار دور تدوین شده حالیه مطلب اساسی این است که آیا بنده که به عنوان یک وکیل خارجی از نظر کانادا محسوب میشوم یا همچنین پزشک آیا حتما باید اقامت داشته باشم تا بتوانم درخواست صدور مجوز را
  Federation of Law Societies of Canad از این سازمان بکنم که در نهایت مدرک بنده را مورد ارزیابی قرار دهد تا مرا در یکی از سیستمهای تصمیم گیری خود یعنی آزمون مهارت یا مراجعه به دانشگاه قرار دهد؟The NCA assesses the legal education credentials of individuals trained outside of Canada, or in a civil law degree program in Canada who intend to apply for admission to a law society in a Canadian common law jurisdiction. که نهادی به نام مخففnca میباشد./ لازم بذکر است همسر بنده 24 ساله و دارای مدرک ارشد کشاورزی - مهندسی آب است و بنده هم 28 ساله هستم. حال اگر میتوانید مرا راهنمایی کنید بنده بشدت نیازمند کمک شما عزیزان هستم

  • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
   چهار شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۴

   این مطلب در مورد امکان کار در کانادا نیست موضوع بحس این است که آیا امکان دریافت اقامت دایم برای این افراد هست یا خیر
   موضوع کار بحث متفاوتی است

   بله برای کار در زمینه وکالت و پزشکی باید حتما مقیم باشید
   شما به عنوان وکیل خارجی می توانید با طی دوره های ویژه ای که در برخی استانها هست امکان دریافت پروانه وکالت را پس از طی مراحل قانونی خواهید داشت داستان NCA که اشاره کردید بخشی از هین پروسه است ولی این خود دست کمی از گرفتن یک لیسانس حقوق کانادایی ندارد.

   • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
    چهار شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۴

    البته بحس نه و منظور بحث بود در خط اول

    • به این دیدگاه پاسخ دهید امیر
     چهار شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۴
     وکیل

     سلام ممنون از اینکه پاسخ بنده رو دادین مطلع هستم که این کار چه کار سختی تقریباً بنده اگه بخوام از طریق nca اقدام کنم باید به دانشگاه برم البته نه یک دوره 4 ساله ولی قاعده ایی هست که بنظر شدنی میاد یعنی قانونش موجود که بشه از همین طریق اقامت دایم رو هم گرفت البته طبق شرایطی در هر صورت از شما ممنونم پاینده باشید.

     • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
      چهار شنبه ۲ تير ۱۳۹۵

      ابتدا باید اقامت را بگیرید بعد وارد آن پروسه شوید می توانید از طریق برنامه PEQ اقامت بگیرید و ...
      برای اطلاعات بیشتر به دفتر ما در تهران مراجعه کنید

 • به این دیدگاه پاسخ دهید آذین
  پنج شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۴
  ایا من و همسرم میتوانیم برای اقامت دانمارک اقدام کنیم

  من 38 ساله و فوق لیسانس مهندسی فناوری اطلاعات ict و با سابقه 10 ساله مدیریت و همسر 38 ساله فوق لیسانس حقوق و وکیل پایه یک دادگستری با سابفه کاری 12 ساله رئیس واحد حقوقی با یک فرزند 4 ساله ، ایا امکان دریافت اقامت کانادا یا اتریش برای ما وجود دارد ؟؟ ممنون میشم پاسخ دهید ؟؟

  • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
   چهار شنبه ۲ تير ۱۳۹۵

   در مورد اطریش تخصص ندارم
   در مورد کانادا لطف کنید فرم ارزیابی را در همین وب سایت تکمیل کنید و به دفتر ما در تهران مراجعه کنید

 • به این دیدگاه پاسخ دهید حامد رمضانی
  چهار شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۵
  مهندس عمران

  با سلام ممنون میشم به سوالات من پاسخ دهید
  درباره مهندسین عمران داستان چگونه است؟
  بنده مهندس عمران با دو سال سابقه کار مربوطه و 30 سال سن و مدرک آیلتس( اورال 7)و همسرم مهندس معماری با یک سال سابقه مربوطه و بدون مدرک زبان.
  آیا مهندسین هم باید ابتدا اقامت دائم بگیرند تا بتوانند پروانه اشتغال یا PE را دریافت کنند ؟و اگر جواب بله است ، بهترین راه پیشنهادی شما برای گرفتن اقامت دائم چیست؟ در ضمن فرزند 4 ساله ای هم داریم.
  و آیا برای آمادگی در آزمون PE دوره هایی در کانادا هستند یا یا خیر؟
  و آیا مدرک "مهندسی حرفه ای"صادره از سازمان سنجش که برگذار کننده آن است از نظر نظام مهندسی کانادا مورد تایید است یا خیر؟

  • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
   پنج شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵

   شما مشکلی برای دریافت اقامت ندارید اگر زبان بدانید فرم ارزیابی را تکمیل کنید تا شرایط شما بررسی شود و برای مشاوره حضوری رایگان دعوت شوید

 • به این دیدگاه پاسخ دهید مریم
  چهار شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵

  با سلام و خسته نباشید.
  در حقیقت منم سوال مشابهی دارم.من وکیلم و 4 ساله پایه یک شدم ولی حالا بنا به دلایلی از جمله شرایط بسیار بد کاری متقاضی مهاجرت به کانادا هستم و اینکه کجای کانادا برم برام فرق چندانی نداره.ولی مشکل اصلی من اینه که واقعا فکر نمیکنم بتونم از پس هزینه هاش بربیام.چطور میتونم برم اونجا و وکیل بشم دوباره؟من ارشد تجارت بین الملل هستم.ممکنه از طریق تحصیلی اقدام کنم و بعد از گرفتن لیسانس کانادا دوباره برای ازمون شرکت کنم؟چون فکر نمیکنم اگر برای دکتری اقدام کنم لیسانس و فوق منو قبول کنن.

  • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
   يك شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵

   بله ممکن است

   فرم ارزیابی را در سایت ما تکمیل کنید تا شرایط شما دقیق بررسی شود
   http://www.canpars.ca/__fill+the+free+assessment+form+to+see+if+you+qualify+for+immigration+to+canada?language=fa-IR

 • به این دیدگاه پاسخ دهید مریم یزدان
  يك شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵

  سلام
  برای من یه سوال پیش اومده.خواستم بدونم مهاجرت از طریق تحصیلی برای رشته حقوق راحت تره یا کاری؟من وکیل هستم و فوق لیسانس دارم.برای دکتری اقدام کنم بهتره یا از طریق نیروی متخصص؟حقیقت فکر نمیکنم اگر با عنوان نیروی متخصص برم از پس هزینه هاش بربیام.چون همونطور که گفته شده باید لیسانسم رو اونجا معادل سازی کنم.یعنی برم دوباره درس بخونم!

  • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
   يك شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵

   فرم ارزیابی را در سایت تکمیل کنید تا مشاوره بگیرید
   http://www.canpars.ca/__fill+the+free+assessment+form+to+see+if+you+qualify+for+immigration+to+canada?language=fa-IR

 • به این دیدگاه پاسخ دهید ستوده
  دو شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶
  پذیرش داروساز

  سلام
  من دکتر داروساز تازه فارغ التحصیل شده از دانشگاه شهید بهشتی هستم و 25ساله( بعد از پایان خدمت طرح داروسازی و امکان مهاجرات 27 سال خواهم داشت) نامزدم نیز شرایطش کاملا مشابه من هست(دکتر داروساز فارغ التحصیل داشنگاه شهید بهشتی و 26 ساله)
  امکان مهاجرت به کانادا برای کار چگونه است و چه شرایطی و حدود چه مقدار سرمایه نیاز است؟؟ (بر اساس فرم express entry امتیاز حدود 320 بود )

  • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
   جمعه ۲۱ مهر ۱۳۹۶

   ضمن تشکر از تماس و ابراز علاقه شما به خدمات کنپارس

   برای بررسی شرایط شما لطفا فرم ارزیابی را در سایت ما تکمیل کنید

   http://www.canpars.ca/__fill+the+free+assessment+form+to+see+if+you+qualify+for+immigration+to+canada?language=fa-IR

   • به این دیدگاه پاسخ دهید ستوده
    دو شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۶

    فرم ارزیابی پر شده
    بررسی شرایط چگ.نه صورت می گیرد؟
    -برای مهاجرت کاری چه شرایطی نیاز است؟

    • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
     جمعه ۲۸ اردي بهشت ۱۳۹۷

     با شما در تماس خواهیم بود
     اگر ظرف یک هفته پاسخی نگرفته اید ایمیل بزنید

 • به این دیدگاه پاسخ دهید محسن دیانتی
  دو شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶

  سلام ما درسال 2016باکلی مشکلات سابمیت کردیم ومبلغ1240دلاربه حساب دولت کانادا واریزکردیم اما ازاون موقع تاحالاهیج گونه خبری نشده وساینشون بستس ضمنا برای نیروکار متخصص اقدام کردیم شما این ÷روندها اطلاعی دارید

  • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
   جمعه ۲۸ اردي بهشت ۱۳۹۷

   آخرین اطلاعات در مورد برنامه نیروی متخصص کبک و دیگر برنامه ها را در سایت www.,canpars.com پیگیر باشید

 • به این دیدگاه پاسخ دهید آیلین
  سه شتبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷

  سلام. لیسانس ادبیات انگلیسی از دانشگاه سراسری(روزانه) را دارم. آیا برای مهاجرت نیاز به آزمون زبان دارم یا همین لیسانس کافیه. ارشد فیزیولوژی ورزشی هم دارم و الان دانشجوی دکتری هستم

  • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
   جمعه ۳۰ شهريور ۱۳۹۷

   برای امتیاز زبان باید نمره داشته باشید صرف تحصیل به زبان انگلیسی کافی نیست

 • به این دیدگاه پاسخ دهید شادی
  چهار شنبه ۱۳ تير ۱۳۹۷

  با سلام
  من فارغ التحصیل دکترای حرفه ای داروسازی و 28 ساله هستم حدود 4 سال سابقه کار دارم.متاهل هستم و همسرم کارشناس ارشد مهندسی کشاورزی هست.
  آیا برای مهاجرت به کانادا با توجه به مدرک خودم شانسی هست و اگر بله از کجا باید شروع کنم؟
  متشکرم

 • به این دیدگاه پاسخ دهید فرشته
  سه شتبه ۲۶ تير ۱۳۹۷
  مهاجرت شغلی کانادا

  من پرستار با ۶سال سابقه هستم بدون مدرک آیلتس هستم و همسرم فرهنگی با ۱۲سال سابقه با مدرک مهندسی کامپیوتر. ودارای دو فرزند . چگونه می توانم اقدام نمایم؟

ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط:
تمدید تعلیق برنامه سرمایه گذاری کبک

تمدید تعلیق برنامه سرمایه گذاری کبک

20 می 2020 ۳ خرداد ۱۳۹۹ - دولت لوگو قصد تجدیدنظر در برنامه مهاجرتی مختص سرمایه گذاران ثروتمند را دارد. تعلیق برنامه سرمایه گذاری کبک (PIIQ) که از پاییز گذشته صورت گرفته، تا 1 آوریل 2021 ادامه خواهد...
کنپارس به دلیل تاخیر در بررسی پرونده های سرمایه گذاری از وزیر مهاجرت شکایت می کند
فراخوان کنپارس برای همراهی متقاضیان در این شکایت

کنپارس به دلیل تاخیر در بررسی پرونده های سرمایه گذاری از وزیر مهاجرت شکایت می کند

۲۹ مهر ۱۳۹۸ - از آنجا که پرونده متقاضیان برنامه های تجاری در مرحله فدرال بیش از حد انتظار طولانی شده است، کنپارس بنا دارد با کمک کادر حقوقی بسیار کارآمد شکایتی را در دادگاه...
Start up راهی آسان یا سخت مسئله این است

Start up راهی آسان یا سخت مسئله این است!

۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - سال 2013 بود که دولت وقت کانادا برنامه استارت آپ را برای دریافت ویزای این کشور اعلام کرد. برنامه ای به ظاهر آسان و به مانند تمامی راه های آسان، پر...
پاسخ به سوالات مهاجرتی 31 آگوست 2018 با علی مختاری برنامه زنده شماره 97

پاسخ به سوالات مهاجرتی، 31 آگوست 2018 با علی مختاری (برنامه زنده شماره 97)

۱۳ شهريور ۱۳۹۷ - برای شنیدن فایل صوتی این برنامه اینجا را کلیک کنید.  برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی با حضور علی مختاری، عضو رسمی انجمن کانادایی نظارت بر مشاورین مهاجرت ICCRC و نیز عضو کانون وکلای دادگستری...
شرایط برنامه سرمایه گذاری کبک نهایی شد

شرایط برنامه سرمایه گذاری کبک نهایی شد

۱۷ تير ۱۳۹۷ - سرانجام وزیر مهاجرت کبک ماجرای برنامه سرمایه گذاری کبک را نهایی کرد و بر این اساس متقاضیان دریافت اقامت دایم کانادا از روش سرمایه کذاری کبک باید سه شرط زیر را...
چگونه برای مصاحبه سرمایه گذاری کبک آماده شویم
توصیه های ویدیویی علی مختاری

چگونه برای مصاحبه سرمایه گذاری کبک آماده شویم؟

۴ مهر ۱۳۹۶ - بسیاری از متقاضیان برنامه سرمایه گذاری کبک چالشی را در پیش دارند که همان مصاحبه با افسر اداره مهاجرت است. امسال قرار نیست که هیچ مصاحبه ای در خارج از مونترآل...
باز هم ماجرای ثبت پرونده های کبک آنجا که مرزهای اخلاق در نوردیده می شود
پاسخ به شیطنت ها در فضای مجازی

باز هم ماجرای ثبت پرونده های کبک: آنجا که مرزهای اخلاق در نوردیده می شود

۲۱ شهريور ۱۳۹۵ - خاطره خوش ثبت همه پرونده های نیروی متخصص کبک کنپارس برای کارکنان این مجموعه و نیز موکلین همچنان زنده است. روز ۱۶ آگوست ۲۰۱۶ کارکنان ما باور نمی کردند که برنامه...
آخرین مطالب سایت:
انتخاب شماره 159 اکسپرس انتری

انتخاب شماره 159 اکسپرس انتری

۱۷ امرداد ۱۳۹۹ - کانادا دومین انتخاب «سیستم اکسپرس انتری» را به فاصله دو روز برگزار کرد. در مجموع 250 متقاضی برنامه «نیروی کار ماهر فدرال» (FSTP)، «دعوت نامه برای درخواست» (ITA) برای اقامت دائم دریافت...
اجازۀ کار به دانشجویان آنلاین

اجازۀ کار به دانشجویان آنلاین

۱۶ امرداد ۱۳۹۹ - اداره مهاجرت کانادا از این پس، مدت زمانی را که دانشجویان بین المللی به صورت آنلاین در خارج از کانادا تحصیل می کنند، به عنوان بخشی از «مجوز کار پس...
انتخاب شماره 158 اکسپرس انتری

انتخاب شماره 158 اکسپرس انتری

۱۶ امرداد ۱۳۹۹ - «اداره مهاجرت کانادا»، انتخاب دیگری را برگزار و از متقاضیان دعوت کرده است برای اقامت دائم درخواست بدهند. این انتخاب،  شامل تمامی برنامه های مهاجرتی «سیستم اکسپرس انتری» می شود. اداره مهاجرت...
برگزاری انتخاب برنامه مهاجرت استانی منیتوبا

برگزاری انتخاب برنامه مهاجرت استانی منیتوبا

۱۲ امرداد ۱۳۹۹ - استان «منیتوبا»، 31جولای، نودوپنجمین «انتخاب برنامه مهاجرت استانی» (PNP) خود را برگزار کرد. «انتخاب برنامه مهاجرت استان منیتوبا» (MPNP) در مجموع 199 «نامه مشاوره برای درخواست» (LAA) برای متقاضیان مهاجرت صادر کرد. «...
4 برنامه مهاجرتی که نیازی به اصل مدرک زبان ندارند

4 برنامه مهاجرتی که نیازی به اصل مدرک زبان ندارند

۱۲ امرداد ۱۳۹۹ - اداره مهاجرت کانادا، به جای نسخه اصلی، رونوشت های نتایج آزمون زبان را برای چهار برنامه مهاجرتی خود می پذیرد.   اداره «مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا» (IRCC) اعلام کرده است که رونوشت...
برگزاری انتخاب برنامه مهاجرتی استانی ساسکاچوان

برگزاری انتخاب برنامه مهاجرتی استانی ساسکاچوان

۹ امرداد ۱۳۹۹ - استان «ساسکاچوان» در 29 جولای یک انتخاب استانی برگزار کرد و از 502 متقاضی مهاجرت دعوت کرد برای اقامتِ دائم کانادا درخواست بدهند. «برنامه مهاجرتی انتخاب استان ساسکاچوان» (SINP) متقاضیانی از رده...
اجرایی شدن تغییرات برنامه تجربه کبکی

اجرایی شدن تغییرات برنامه تجربه کبکی

۲ امرداد ۱۳۹۹ - از امروز 22 ژوئیه، معیارهای جدیدی برای واجدان شرایط «برنامه تجربه کبکی» (PEQ) اجرا می شود که توسط دولت استانی اعلام شده است. برنامه تجربه کبکی در سال 2010 راه اندازی...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.