آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • مهاجرت و کابوسی به نام LMIA

  مهاجرت و کابوسی به نام LMIA


به قلم Kim Covert

اگر وکیل مهاجرت باشید عبارت LMIA برایتان فقط یک کلمه چهارحرفی است.

این کلمه در واقع مخفف عبارت Labour Market Impact Assessment به معنای ارزیابی میزان تاثیر [نیاز] در بازار کار و بخش اساسی و مهم سیستم مهاجرتی Express Entry است که از اول ژانویه سال 2015 به اجرا درآمده است. در این سیستم کارفرماها به نیروهای کار خارجی کارهای تمام وقت پیشنهاد می‌دهند و سپس این افراد به عنوان نیروی کار متخصص به کانادا مهاجرت می‌کنند. 

در نشستی با مسئولان امور مهاجرت کانادا، آقای کوین زمپ، یکی از وکلای مهاجرتی و ریاست این نشست،‌ اعلام داشت که وزارت‌ اشتغال و توسعه اجتماعی کانادا و وزارت شهروندی و مهاجرت این کشور با جدیت در تلاش است تا پیش از هر چیز نیروی کار مود نیاز خود را از داخل کشور تامین کنند.  

وی علاوه بر این به مشکل بوروکراتیکی اشاره کرد که در سیستم آنلاین job bank وجود دارد به این معنا که این سیستم به صورت خودکار بعد از 30 روز آگهی استخدام کارفرماها را حذف می‌کند و به این ترتیب مابین کنسل شدن آگهی و انتشار دوباره آن فاصله‌ای ایجاد می‌شود. وی گفت: «اگر کسی مدام آگهی خود را بازنشر نکند از این چرخه عقب می‌افتد و هیچ راهی هم برای احتراز از این مشکل وجود ندارد.»

به گفته یکی از وکلای حاضر در این نشست: «در این سیستم وکلا برای کسب موفقیت باید همه موارد مورد نیاز را از پیش آماده کرده باشند و چه بسا این آمادگی باید فراتر از آن چیزی باشد که از آنها انتظار می‌رود.»

به گفته وی LMIA حتی یکی از قوانین منشور حقوق کانادا، یعنی سوال کردن از افراد در مورد شهروندی این کشور، را زیر سوال می‌برد زیرا در این سیستم کارفرماها باید گزارش دهند که چند تقاضا از طرف شهروندان کانادایی دریافت کرده‌اند تا ثابت کنند که برای تامین نیروی کار از داخل کانادا سعی لازم را به کار برده‌اند. به این ترتیب آنها مجبور می‌شوند از افراد سوالی را بپرسند که قانونا حق پرسیدن آن را ندارند.

آقای زمپ ضمن ابراز این شوخی که کار با سیستم فعلی به افزایش مصرف آنتی‌اسید در میان همکاران وی منجر شده، گفت: «در حال حاضر موقع کار باید عقل و منطق خود را کنار بگذارید.» وی به موردی در چند ماه گذشته اشاره کرد که یکی از بازرسان پرونده از کارفرما اطلاعات بسیار زیاد و مختلفی را خواسته بود و او نیز همه را ارائه کرده بود. وقتی چند ماه بعد همین کارفرما برای استخدام نیروی دیگری همان حجم عظیم اطلاعات را به بازرس دیگری ارائه داده بود، وی همه را بازپس فرستاده و به او گفته بود که اطلاعاتش به شکل احمقانه‌ای زیاد و پر از جزئیات هستند.

آقای زمپ در ادامه سخنان خود گفت: «گرفتن تایید برای یک پرونده LMIA آن‌قدر سخت و دشوار است که هروقت موفق به انجام آن شدیم باید با خود فریاد بزنیم «ما قهرمانیم!» و از خوشحالی برای خود جشن بگیریم و رژه برویم.»

برای مشاهده اصل مطلب اینجا کلیک کنید.

 


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


چهار شنبه ۱۳ خرداد ماه ۱۳۹۴ در ۰۲:۴۳:۳۲ ق.ظ - پیوند همیشگی
برگردان نادیا غیوری - بازدید : ۵۳۱۵ - برچسب ها:
lmiaاکسپرس انتریexpress entry
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط:
تسریع روند استخدام کارگران خارجی

تسریع روند استخدام کارگران خارجی

۲۷ فروردين ۱۳۹۹ - کانادا روند کار کارفرمایان برای استخدام کارگران خارجی در مشاغل کشاورزی، فرآوری مواد غذایی و حمل و نقل بار را تسریع کرده است. کارفرمایانی که در 10 شغل حوزه کشاورزی، فرآوری مواد...
قرنطینه در هتل های تأیید شده

قرنطینه در هتل‌های تأیید شده

۳ اسفند ۱۳۹۹ - دولت کانادا فهرست هتل های مذکور برای قرنطینه مسافران هوایی را اعلام کرد. دولت کانادا لیستی از برخی هتل های مورد تأیید را برای میزبانی مسافران هوایی بین الملل منتشر کرد.   از روز...
آخرین مطالب سایت:
یافتن شغل در کانادا برای تازه واردان

یافتن شغل در کانادا برای تازه واردان

۹ اسفند ۱۳۹۹ - مهاجران جدید می توانند جستجوی شغل خود را به صورت آنلاین آغاز کنند. پس از استقرار در کانادا، اولین قدم برای افراد، یافتن شغلی متناسب با تجربه و علاقه آنهاست. (پروسه ای...
قرنطینه در هتل های تأیید شده

قرنطینه در هتل‌های تأیید شده

۳ اسفند ۱۳۹۹ - دولت کانادا فهرست هتل های مذکور برای قرنطینه مسافران هوایی را اعلام کرد. دولت کانادا لیستی از برخی هتل های مورد تأیید را برای میزبانی مسافران هوایی بین الملل منتشر کرد.   از روز...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.