آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • گمراه سازی دوستانه و از سر لطف در فضای مجازی

  گمراه سازی دوستانه و از سر لطف در فضای مجازی


این روزها فضای مجازی مملو از اطلاعات است. هر کس می تواند با باز کردن صفحه ای در فیسبوک و یا راه اندازی وبلاگی تجربیات خود را با دیگران در میان بگذارد. گاه این اتفاق در قالب گروههای فیسبوکی اتفاق می افتد و گاه در دیگر اپلیکیشنهای مرسوم که یکی پس از دیگری می ایند و پس از چندی از تب می افتند صورت می گیرد. 

در حوزه مهاجرت درست مانند حوزه سیاست و پزشکی امکان ندارد کسی خود را بی اطلاع فرض کند و به صرف اینکه خود یک بار این مسیر را طی کرده باشد و یا بر مبنای شنیده ها، به سان یک متخصص ابراز نظر می کند. همین اظهار نظرها و اطلاعات گاه ناقص راهنمای بسیاری از متقاضیان می شود و نتیجه می شود وضعیتی که در مورد پرونده های ثبت شده سال ۲۰۱۱ ایجاد شده است و ارسال آپدیتهای ناقص و نتیجتا نرخ رد ۷۰ درصدی افرادی که از خدمات حرفه ای بهره نبرده اند.

در فضای مجازی با طرح هر موضوعی کامنتها و مطالب مختلفی از طرف دیگران مطرح می شود که از چند حالت زیر خارج نیست. فرض کنید یک تازه وارد به یک گروه یک سوال مهاجرتی می کند و ضمن آن می پرسد وکیل بگیرم یا نه:

۱- برخی از پاسخها از طرف افرادی است که خود این مسیر را بدون وکیل رفته اند. این دسته که چه بسا هنوز نیز پروسه خود را به طور کامل طی نکرده اند و معلوم نیست جوجه های آخر پاییز ارزش شمارش داشته باشند یا نه با اعتماد به نفس کامل ضمن دادن پاسخی قاطع به آن سوال مهاجرتی توصیه اکید می کنند که چه نیازی به وکیل است خود شما می توانید با استفاده از تجربیات امثال من اقدام کنید.

۲- در این میان اگر نام مجموعه مشخصی برده شده باشد نیز هستند کسانی که بدون داشتن هر گونه اطلاعی برچسبی نثار آن مجموعه می کنند بدون آنکه یکبار هم با آن مجموعه تماسی داشته باشند البته بدون شک از مجموعه اخبار و اطلاعاتی که آن مجموعه تولید می کند بهره برده اند. گاهی نیز فردی که در آن مجموعه پرونده ناموفق داشته سراسیمه وارد می شود و می شود مثال زنده آن برچسب ناچسب. نمونه بگویم چندی پیش ایمیلی دریافت کردم از دوستی که سخن از کامنتی در مورد کنپارس در فضای مجازی داد و تصویر آنرا برای من فرستاد. موکل سابق ما اظهار کرده بود که تاکنون دو بار با کنپارس اقدام کرده و نتیجه نگرفته است. ایشان البته انصاف به خرج نداده بود که بگوید بار اول مدارک را دیر به مجموعه ما رسانده و در بار دوم نیز به دلیل تغییر قوانین امکان اقدام نداشته است و با وجود اصرار وی برای اقدام در روشی که از نظر ما مناسب نبود قراردادش فسخ شده و پولش را گرفته است. ولی همین سخن دستمایه چند کامنت گذار دیگر شده که آفتاب را دلیل آفتاب گرفته و داد سخن دهند که ای آقا شما چرا دو بار از یک سوراخ گزیده شده اید.

۳- گاهی نیز ادمین آن صفحه که در برخی موارد کاملا جهت دار با یک مجموعه مهاجرتی برخورد می کند، ضمن رد کردن علنی ایده داشتن وکیل با پیام خصوصی به شخص مورد نظر خود را به عنوان وکیل معرفی می کند. در موردی که خود بنده شاهد بودم آن فرد در حال تلاش بود اولین پرونده خود را قرارداد ببندد.

در اینکه افراد در اکثر موارد با حسن نیت این صفحات را می گردانند و در اینکه قصد کمک به همنوعان و دوستان را دارند شکی نیست اما ایرادات متعددی به اتکا کردن به این اطلاعات و کامنتها وجود دارد که تلاش می کنم آنها را برشمرم:

۱- قوانین مهاجرتی دایم در حال تغییر است و از آن بدتر رویه های مهاجرتی و واکنش های افسران به موضوعات مختلف است. همه اینها قید زمان دارد یعنی ممکن است رویه ای از یک ماه به ماه دیگر یا هفته ای به هفته دیگر تغییر کند یک مجموعه مهاجرتی حرفه ای همه تغییرات را روزانه رصد می کند و اگر در میان صدها پرونده ای که دارد یک پرونده با ایرادی مواجه شود ضمن تلاش برای رفع آن ایراد تمام هم خود را بر این خواهد گذاشت که دیگر پرونده ها از آن ایراد بری باشند. به تعبیر دیگر مجموعه حرفه ای منتظر مشکل نمی ماند حال آنکه فردی که خود اقدام کرده است زمانی از بروز مشکل آگاه می شود که کار از کار گذشته است. گاه رویه های اداره مهاجرت به خصوص اداره مهاجرت کبک  کاملا غیر منطقی است و یا رفتار افسران از دایره منطق خارج است ولی بسیاری از متقاضیان بدون اطلاع از این فضا و بر اساس استانداردهایی که از یک کشور متمدن شنیده اند حتی اگر برخی از این تغیر رویه های شبانه  را شنیده باشند آنرا جدی نمی گیرند. این اتفاقی است که به خصوص در مورد کبک دامن گیر بسیاری از متقاضیان بدون وکیل شده است. کسی که برای شما کامنت راهنمایی می گذارد خود یک بار این مسیر را ممکن است رفته باشد و از دوستانی هم خبر داشته باشد ولی به کار و زندگی خود مشغول است و زندگی را صرف اطلاع از جزییات اتفاقات بعدی در حوزه مهاجرت نمی کند. 

۲- گاه یک مجموعه اطلاعات غلط در میان افراد می چرخد. متاسفانه ما ملتی شفاهی هستیم و به نقل شنیده ها بسیار علاقه داریم و به دنبال منبع خبر و اطمینان از درستی آن نیستیم، این است که گاه شایعات بی اساس در همین فضای های مجازی مانند بمب می ترکد. نمونه های آن بسیار است به خصوص در حوزه الزامات اقامتی و موارد مربوط به زمانهای حضور در خاک کانادا. افراد با تجربه زندگی در کانادا و یا مسلط به قوانین معمولا فرصت حضور در این فضاهای مجازی را ندارند و میدان برای تکرار شایعات خالی است. 

۳- شفاهی بودن ما و عدم عادت به تحقیق و بررسی بیشتر راه را برای افراد مغرض نیز باز می کند. افرادی هستند که از سوی رقبای برخی مجموعه های حرفه ای استخدام شده اند برای تخریب وجهه مجموعه ای مشخص و این دسته با راه اندازی شایعاتی موجب سلب اعتماد افراد به آن مجموعه می شوند حال آنکه مخاطبان آن شبکه مجازی را گمان آن است که گوینده آن سخن فرد دلسوزی است که نگران از دست رفتن فرصت اوست.

۴- به این نکته توجه کنید که آنجا که سخن از توصیه و یا عدم توصیه یک مجموعه مهاجرتی است معمولا خبری از صدها و گاه هزاران موکل راضی آنها نیست و گاه یکی دو نفر ناراضی آن هم گاه با توهم کوتاهی مجموعه مهاجرتی اینجا و آنجا به تخریب مشغول است. بنابراین شما با اظهار نظر منصفانه ای روبرو نیستید به خصوص اینکه فرصت دفاعی در برابر این کامنتها به آن مجموعه داده نمی شود.

۵- از مضرات راهنمایی های دوستانه که بگذریم نفس این کار غیر قانونی است و به منزله دخالت غیر مجاز در امر مهاجرت است. هیچکس بدون داشتن صلاحیت قانونی حق ندارد در این زمینه کسی را راهنمایی کند و یا سوال مهاجرتی پاسخ دهد.

۶- نکته بسیار مهم دیگر این است که دوستی که به شما در فضای مجازی مشورت می دهد هرگز خود را مسوول تبعات آن مشاوره نمی داند شما هم نمی توانید بعدا ایشان را مواخذه کنید که چرا راهنمایی غلط کرده است اما در یک مجموعه حرفه ای مسوولیت مشاوره و اقدامات بعدی پذیرفته شده است و آن مجموعه در قبال اشتباهات خود پاسخگوست. ضمن اینکه مسیر شکایت از مجموعه های حرفه ای روشن است و در قراردادهای آنها همه اطلاعات در مورد روش طرح شکایت آمده است.

کوتاه سخن اینکه در مورد بسیاری از برنامه های مهاجرتی مانند برنامه نیروی متخصص کبک ظرفیت محدود است و فرصت اندک. متقاضی جدی مهاجرت نمی تواند چنین فرصتی را با سعی و خطا به خطر بیندازد. کوچکترین سهل انکاری و اشتباه شما باعث رد پرونده است. تجدید نظر نیز عملا بی فایده است و کبک را بنا بر این نیست که منصفانه رای افسران را باز بینی کند و شاید به همین دلیل است که تعدادی از افسران متهورانه می تازند. اقدام برای رفتن به دادگاه نیز هزینه ای کمرشکن دارد پس چاره آن است که از خدمات مجموعه ای حرفه ای بهره بریم تا احتمال خطا را به حداقل برسانیم.

در کنپارس یک تیم قوی نظارت شبانه روزی دارد بر هر گونه تحولی در مقررات و رویه های مهاجرتی به خصوص در مورد کبک. بیهوده نیست که نرخ قبولی موکلین ما در کبک بالای نود درصد است. ضمن اینکه آنان که قبول نشده اند در ۹۰ درصد موارد به دلیل نگرفتن نمره زبان در مهلت تعیین شده بوده است. آمار ما در مورد موکلینی که مصاحبه شده اند نرخ قبولی ۹۸ درصد را نشان می دهد. این همه تنها به اتکای تلاش شبانه روزی و دقت بسیار زیاد اعضای تیم کنپارس میسر شده است.


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


دو شنبه ۱۱ خرداد ماه ۱۳۹۴ در ۰۱:۳۶:۲۲ ق.ظ - پیوند همیشگی
علی مختاری - بازدید : ۳۳۹۵ - برچسب ها:
فیسبوک
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط:
بخشی از برنامه زنده فیسبوکی علی مختاری جمعه ۲۸ اکتبر برنامه زنده شماره 11
جمعه ۲۸ اکتبر ساعت ۱۲ به وقت تورنتو

بخشی از برنامه زنده فیسبوکی علی مختاری: جمعه ۲۸ اکتبر (برنامه زنده شماره 11)

۲۸ آبان ۱۳۹۵ - برنامه زنده علی مختاری در فیسبوک هر جمعه ساعت 12:00  به وقت تورنتو و 20:30 به وقت تهران برقرار است. آنچه می بینید ده دقیقه از برنامه یک ساعتی زنده وی در تاریخ...
بخشی از برنامه زنده علی مختاری در فیسبوک در تاریخ ۲۱ اکتبر ۲۰۱۶ برنامه زنده شماره 10
هر جمعه ساعت ۱۲ به وقت مونترآل مهمان برنامه زنده ما باشید

بخشی از برنامه زنده علی مختاری در فیسبوک در تاریخ ۲۱ اکتبر ۲۰۱۶ (برنامه زنده شماره 10)

۲۱ آبان ۱۳۹۵ - برنامه زنده علی مختاری در فیسبوک هر جمعه ساعت 12:00  به وقت تورنتو و 20:30 به وقت تهران برقرار است. آنچه می بینید ده دقیقه از برنامه یک ساعتی زنده وی در تاریخ...
بخشی از برنامه زنده فیسبوکی علی مختاری جمعه ۱۴ اکتبر برنامه زنده شماره 9
جمعه ۱۴ اکتبر ساعت ۱۲ به وقت تورنتو

بخشی از برنامه زنده فیسبوکی علی مختاری: جمعه ۱۴ اکتبر (برنامه زنده شماره 9)

۳ آبان ۱۳۹۵ - برنامه زنده علی مختاری در فیسبوک هر جمعه ساعت 12:00  به وقت تورنتو و 20:30 به وقت تهران برقرار است. آنچه می بینید ده دقیقه از برنامه یک ساعتی زنده وی در تاریخ...
بخشی از برنامه زنده فیسبوکی علی مختاری جمعه ۷ اکتبر برنامه زنده شماره ۸
جمعه ۷ اکتبر ساعت ۱۲ به وقت تورنتو

بخشی از برنامه زنده فیسبوکی علی مختاری: جمعه ۷ اکتبر (برنامه زنده شماره ۸)

۲۱ مهر ۱۳۹۵ - برنامه زنده علی مختاری در فیسبوک هر جمعه ساعت ۱۲:۰۰  به وقت تورنتو و ۲۰:۳۰ به وقت تهران برقرار است. آنچه می بینید ده دقیقه از برنامه یک ساعتی زنده وی در تاریخ...
بخشی از برنامه زنده فیسبوکی علی مختاری جمعه ۲۳ سپتامبر برنامه زنده شماره 7
جمعه ۲۳ سپتامبر ساعت ۱۲ به وقت تورنتو

بخشی از برنامه زنده فیسبوکی علی مختاری: جمعه ۲۳ سپتامبر (برنامه زنده شماره 7)

۹ مهر ۱۳۹۵ - برنامه زنده علی مختاری در فیسبوک هر جمعه ساعت 12:00  به وقت تورنتو و 20:30 به وقت تهران برقرار است. آنچه می بینید ده دقیقه از برنامه یک ساعتی زنده وی در تاریخ...
آخرین مطالب سایت:
علی مختاری در نشست روز ۱۵ ماه می ۲۰۱۹ IBNG سخنرانی می کند
چهارشنبه 15 می 2019 ساعت 8 صبح برگزار می شود

علی مختاری در نشست روز ۱۵ ماه می ۲۰۱۹ IBNG سخنرانی می کند

۲۳ اردي بهشت ۱۳۹۸ - نشست هفتگی گروه همبستگی بازرگانان ایرانی مقیم مونترال (IBNG) روزهای چهارشنبه هر هفته از ساعت ۸ تا ۹ صبح در رستوران Eggsfrutti  واقع در 6710 خیابان saint Jacques شهر مونترال برگزار می...
برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی جمعه ها اجرا می شود

برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی، جمعه ها اجرا می شود

برنامه بعدی: جمعه 3 خرداد 1398 ۲۲ اردي بهشت ۱۳۹۸ - برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی با حضور علی مختاری، عضو رسمی انجمن کانادایی نظارت بر مشاورین مهاجرت ICCRC و نیز عضو کانون وکلای دادگستری تهران، جمعه ها   ساعت 21:00 به وقت تهران  12:30...
اگر قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارید

اگر قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارید،...

ارائه بسته خدمات تحصیلی با مبالغ رقابتی ۱۹ اردي بهشت ۱۳۹۸ -   به اطلاع می رساند که بخش تحصیلی شرکت کنپارس، با بیش از ده سال تجریه، اکنون با گسترش فضای فیزیکی و افزایش نیروی انسانی در راستای ارائه خدمات بهتر با مبالغ...
در سرزمـین جدید هم بیمه باشید

در سرزمـین جدید هم بیمه باشید

۱۱ اردي بهشت ۱۳۹۸ - آیا می دانید که کنپارس نماینده رسمی سازمان تامین اجتماعی ایران در کانادا ست؟ سازمان تامین اجتماعی ایران، کنپارس را به عنوان نماینده رسمی و تام الاختیار این سازمان در امور بیمه...
پایان مهلت ثبت نام دانش آموزان بین المللی در تورنتو و ونکوور فقط مدارس فرانسه زبان مونترال تا 31 ماه می دانش آموز می پذیرند

پایان مهلت ثبت نام دانش آموزان بین المللی در تورنتو و ونکوور/ فقط مدارس فرانسه زبان مونترال تا 31 ماه می دانش آموز می پذیرند

۱۱ اردي بهشت ۱۳۹۸ - مهلت ثبت نام دانش آموزان بین المللی برای سال تحصیلی 2019-2020 در همه شهرهای کانادا به پایان رسیده است و فقط  برای مدارس فرانسه زبان مونترال تا 31 ماه می 2019...
حداقل حقوق در کدام استان کانادا بیشتر است

حداقل حقوق در کدام استان کانادا بیشتر است؟

۱۰ اردي بهشت ۱۳۹۸ - اول آوریل برای اکثر استان های کانادا تاریخ افزایش حداقل حقوق است. استان کبک، حداقل حقوق را 50 سنت افزایش خواهد داد که از فردا اول می 2019 اجرایی خواهد شد. برخی...
Start up راهی آسان یا سخت مسئله این است

Start up راهی آسان یا سخت مسئله این است!

۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - سال 2013 بود که دولت وقت کانادا برنامه استارت آپ را برای دریافت ویزای این کشور اعلام کرد. برنامه ای به ظاهر آسان و به مانند تمامی راه های آسان، پر...
عید پاک یا جشن ایستر چه روزی است

عید پاک یا جشن ایستر چه روزی است؟

۲۹ فروردين ۱۳۹۸ - عید پاک یا عید قیام، در انگلیسی Easter (ایستر) که تا حدی با بهار و نوروز ما مصادف است، مهمترین روز تعطیل مسیحیان می باشد؛ جشنی است که به اعتقاد آنان...
دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 451
انتخاب شماره 115 اکسپرس انتری در 17 آوریل 2019

دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 451

۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - در انتخاب شماره 115 اکسپرس انتری که صبح امروز چهارشنبه 17 آوریل 2019 انجام شد، تعداد 3350 دعوت نامه با حداقل امتیاز 451 صادر شد.  انتخاب شماره 114 مورخ 3 آوریل 2019 نیز...
آخرین تغییرات برنامه نیروی متخصص استان ساسکچوان

آخرین تغییرات برنامه نیروی متخصص استان ساسکچوان

۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - اداره مهاجرت استان ساسکچوان، ساعاتی پیش چهارشنبه 17 آوریل 219 فهرست مشاغل مورد نیاز خود را بار دیگر تغییر داد.    برای متقاضیان برنامه نیروی متخصص استان ساسکچوان در دو زیر مجموعه اکسپرس...
آخرین فهرست مشاغل مورد نیاز استان ساسکچوان

آخرین فهرست مشاغل مورد نیاز استان ساسکچوان

۱۷ فروردين ۱۳۹۸ - اداره مهاجرت استان ساسکچوان در 4 آوریل 2019 فهرست مشاغل مورد نیاز این استان برای هر دو روش اکسپرس انتری و OID را تغییر داد.  این فهرست شامل مشاغلی ست که بازار...
10 شغل پر درآمد در کانادا که نیازی به مدرک دانشگاهی ندارند
همیشه رفتن به دانشگاه، حقوق بالا را ضمانت نمی کند

10 شغل پر درآمد در کانادا که نیازی به مدرک دانشگاهی ندارند

۱۳ فروردين ۱۳۹۸ - مونترال بلاگ هفته گذشته 10 شغل پردرآمد را که نیاز به داشتن تحصیلات دانشگاهی ندارند، معرفی کرد.  دغدغه بسیاری از نوجوانان و جوانان، شغل آینده آنهاست و برای بسیاری از آن ها...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.