آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • برای نخستین بار در دو سال گذشته لیبرال ها در نظرسنجی از محافظه کارها عقب ماندند

  برای نخستین بار در دو سال گذشته لیبرال‌ها در نظرسنجی از محافظه‌کارها عقب ماندند


برای نخستین بار طی دو سال گذشته، یعنی زمانی که جاستین ترودو رهبری حزب لیبرال را به عهده گرفت، ‌لیبرال‌ها در نظرسنجی عمومی از محافظه‌کارها عقب ماندند.

با این‌که اختلاف مذکور سبب شد تا محافظه‌کارها در صدر جدول قرار بگیرند اما در حقیقت برنده اصلی این رقابت حزب نیودموکرات یا همان NDP بود که از سقوط آرای لیبرال‌ها بیشترین بهره را نصیب خود ساخت.  

در وب‌سایت تحقیقاتی ThreeHundredEight.com، محافظه‌کارها به طور متوسط  و تنها با یک درصد اختلاف از حمایت 32 درصدی شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی برخوردار شدند. لیبرال‌ها با 31 درصد در جایگاه دوم قرار گرفتند و پس از آنها نیز نوبت به حزب NDP به رهبری توماس مولکه با 22 درصد رسید.

متوسط میزان حمایت عمومی از حزب سبز 7 درصد و این رقم برای حزب بلاک کبکوا 5 درصد بود.

حزب محافظه‌کار به رهبری استفن هارپر که این اواخر جای خود را به حزب لیبرال داده بود، از اوایل ماه دسامبر با کسب 32 و 33 درصد حمایت عمومی توانست جای خود را با لیبرال‌ها عوض کند.

در سه ماهه نخست امسال حزب ترودو 33 و 34 درصد حمایت عمومی را با خود داشت اما در سه هفته گذشته از این میزان کاسته شد.

علت این امر هم تلاش حزب NDP و کسب حمایت بیشتر از جانب رای‌دهندگان در یک سال گذشته بود. برای آخرین بار NDP توانست در چهارنظرسنجی متوالی حداقل حمایت 23 تا 25 درصدی رای‌دهندگان را از آن خود کند و اکنون هم همین مسیر را ادامه می‌دهد.

اگر حمایت‌ها به همین ترتیب ادامه داشته باشد،‌ محافظه‌کارها خواهند توانست 120 تا 161  کرسی مجلس را از  آن خود کنند. این تعداد کرسی کمتر از 170 کرسی‌ای است که این حزب برای رسیدن به اکثریت بلامنازع در مجلس فدرال به آن نیاز دارد. لیبرال‌ها نیز خواهند توانست بین 98 تا 136 کرسی را از آن خود کنند و در این میان سهم NDP نیز 61 تا 88 کرسی خواهد بود.

حزب سبز احتمالا دو کرسی خواهد داشت و بین 1 تا 9 کرسی نیز به حزب بلاک کبکوا تعلق خواهد گرفت.

 

حزب NDP و موفقیت بیشتر در استان‌های انتاریو و بریتیش کلمبیا

به نظر می‌رسد که آرای حزب لیبرال در مناطقی که این حزب قدرت زیادی ندارد به سمت حزب NDP سرریز می‌شود. در استان انتاریو که محافظه‌کارها حمایت 37 درصدی افراد را همچنان حفظ کردند،‌ لیبرال‌ها با از دست دادن چهار درصد به رقم 35 درصد رسیدند و در همین حال NDP با سه درصد رشد به حمایت 19 درصدی شرکت‌کنندگان در نظرسنجی رسید.

با  این ارقام محافظه‌کارها خواهند توانست 49 تا 65 کرسی را از آن خود کنند، لیبرال‌ها به 40 تا 57 کرسی دست خواهند یافت و حزب NDP 14 تا 17 کرسی مجلس استان را از آن خود خواهد کرد.  

در استان‌های دیگر نیز حزب نیودموکرات توانسته تا بخشی از حامیان لیبرال‌ها را به طرفداری از خود متقاعد کند. در استان بریتیش کلمبیا هر دو حزب محافظه‌کار و لیبرال از 29 درصد حمایت مردم برخوردار هستند اما این به این معناست که طی دو ماه گذشته لیبرال‌ها 5 درصد از حامیان خود را در این استان از دست داده‌اند و در مقابل میزان طرفداران  NDP با 5 درصد رشد به 27 رسیده است.

حزب سبز در استان بریتیش کلمبیا با 13 درصد طرفدار بهترین وضعیت را در سراسر کشور دارد.

در استان‌های غربی یا استان‌های آتلانتیک هم که لیبرال‌ها همیشه جایگاه نخست را داشته‌اند، به تدریج از میزان محبوبیت جاستین ترودو کاسته شده است. در ابتدای امسال میزان طرفداران حزب لیبرال در این مناطق 53 درصد بود که اکنون این رقم به 46 درصد کاهش پیدا کرده است. سه حزب دیگر اما در این مناطق طرفداران بیشتری پیدا کرده‌اند.

وضعیت رای‌دهندگان در استان‌های ساسکاچوان و منیتوبا در این مدت ثابت بوده است. محافظه‌کارها از 42 درصد حمایت اهالی استان،‌ لیبرال‌ها از 30 درصد و NDP از 20 درصد حمایت آنها برخوردار بوده‌اند.

 

ثبات وضعیت لیبرال‌ها و NDP در استان کبک

حزب نیودموکرات نتوانسته در استان کبک هم بر میزان طرفداران خود بیفزاید. این حزب و حزب لیبرال هر دو از 27 درصد حمایت اهالی استان برخوردار هستند و این در حالی است که در ماه اکتبر میزان این حمایت برای حزب لیبرال 34 درصد و برای NDP رقم 32 درصد بوده است.

در مقابل و در نتیجه این اوضاع میزان طرفداران دو حزب محافظه‌کار و بلاک کبکوا به ترتیب با 6 و 4 درصد رشد به 20 و 19 درصد رسید. اما هنوز هم دو حزب لیبرال و NDP بیشترین کرسی‌ها را در مجلس استان خواهند داشت: لیببرال‌ها با 29 تا 45 کرسی و NDP با 19 تا 25  کرسی. محافظه‌کارها شاید بتوانند تعداد کرسی‌های خود در این استان را تا سه برابر اکنون افزایش داده و به 13 تا 18 عدد برسانند. کاندیداتوری رهبر سابق ADQ، آقای ژرارد دلتل و الین ریز، شهردار محبوب ویکتوریاویل، شاید بتواند در این مسیر به محافظه‌کارها کمک کند.

 

نشت استانی در البرتا؟

غیرمنتظره‌ترین تغییر در میزان حامیان احزاب در استان البرتا و در مورد محافظه‌کارها و کم شدن چشمگیر تعداد طرفداران آنها به وقوع پیوست. در این استان که افراد به طور سنتی همیشه طرفدار حزب محافظه‌کار هستند، 9 درصد از میزان حامیان این حزب کاسته شد.

هنوز هم محافظه‌کارها با 46 درصد طرفداری اهالی استان در رتبه اول قرار دارند اما اگر در روز انتخابات هم همین میزان حمایت از حزب وجود داشته باشد، این انتخابات بدترین انتخابات از سال 1963 به این سو برای حزب محافظه‌کار خواهد بود.

لیبرال‌ها در این مدت حمایت ثابت 25 درصدی اهالی استان را داشته‌اند و دراین میان طی دو ماه گذشته بیشترین بهره را حزب NDP با 7 درصد رشد حامیان خود در این استان برده است. تعداد حامیان این حزب در این استان اکنون به 19 درصد بالغ شده و امید این می‌رود که در مجلس 2 تا 3 کرسی را برای این حزب به ارمغان بیاورد. لیبرال‌ها در این استان 4 تا 7 کرسی خواهند برد و محافظه‌کارها 23 تا 28 کرسی.

برای مشاهده اصل مطلب اینجا کلیک کنید.

 

آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


شنبه ۲۹ فروردين ماه ۱۳۹۴ در ۰۹:۳۸:۰۶ ب.ظ - پیوند همیشگی
برگردان نادیا غیوری - بازدید : ۳۵۰۷ - برچسب ها:
justin trudeauانتخابات فدرال کاناداان دی پیحزب دمکرات جدید کاناداndp
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط:
پیروزی دومین ایرانی در انتخابات داخلی حزب لیبرال
افزایش شانس ایرانیان کانادا برای حضور موثر در پارلمان فدرال

پیروزی دومین ایرانی در انتخابات داخلی حزب لیبرال

۹ مهر ۱۳۹۳ - شب گذشته، 30 سپتامبر 2014، علی احساسی توانست در یک رقابت نفس‌گیر پیروز انتخابات داخلی حزب لیبرال از حوزه ویلودیل باشد. به‌رغم حضور دو ایرانی سرشناس، احساسی و لیلی پورزند به عنوان...
احتمال راه یافتن اولین نماینده ایرانی تبار به مجلس فدرال در سال 2015
با حضور دو ایرانی‌تبار از حوزه ریچموندهیل

احتمال راه یافتن اولین نماینده ایرانی‌تبار به مجلس فدرال در سال 2015

۲۴ شهريور ۱۳۹۳ - با انتخاب مجید جوهری به عنوان کاندیدای نهایی حزب لیبرال در حوزه ریچموندهیل ایرانیان شانس زیادی برای فرستادن یک فرد از جامعه ایرانیان به مجلس فدرال پیدا کردند. انتخابات داخلی حزب لیبرال...
پیرامون یک توهم پارلمانی
به بهانه تلاش ایرانیان برای فرستادن یک نماینده به مجلس فدرال

پیرامون یک توهم پارلمانی

۸ فروردين ۱۳۹۳ - هر از چند گاهی، بنا به ساز و کار و ضرورتهای دست به دست شدن سکان راهبری سیاسی و اجتماعی کانادا، انتخاباتی در سطح شهرداری و پارلمان‌های ایالتی و فدرال برگزار...
تاثیر انتخابات بر سیاست های مهاجرتی آینده کانادا قسمت دوم

تاثیر انتخابات بر سیاست‌های مهاجرتی آینده کانادا-قسمت دوم

تاثیرات بلندمدت چه هستند و چرا باید به لیبرال‌ها رای داد؟ ۱۵ فروردين ۱۳۹۰ - مجید بسطامی در قسمت اول به برخی تاثیرات کوتاه‌مدت برگزاری انتخابات آتی در برنامه‌های مهاجرتی سال ۲۰۱۱ و تغییرات احتمالی، اشاراتی شد. در این قسمت درباره تاثیرات بلندمدت‌تر سخن خواهیم گفت. معمولا...
تاثیر انتخابات بر سیاست های مهاجرتی کانادا قسمت اول

تاثیر انتخابات بر سیاست‌های مهاجرتی کانادا-قسمت اول

تاثیرات کوتاه‌مدت چه خواهند بود؟ ۱۱ فروردين ۱۳۹۰ - مجید بسطامی با اعلام تاریخ دوم می برای انتخابات جدید در کانادا این پرسش مطرح می‌شود که سیاست‌های مهاجرتی کانادا در چشم‌انداز بعد از انتخابات چه تغییراتی خواهند داشت. اگر چه در کانادا...
مهاجرت یک موضوع مهم در مبارزات انتخاباتی آتی
گزارش تورنتواستار از یکی از آوردگاه‌های احتمالی در انتخابات فدرال 2015

مهاجرت: یک موضوع مهم در مبارزات انتخاباتی آتی

۲۸ اردي بهشت ۱۳۹۴ - سیاست‌های مهاجرتی در دوران زمامداری دولت محافظه‌کار تغییرات فاحشی را به خود دیده؛ از آن جمله‌اند قوانین متعددی که کار را برای پناهندگان و مهاجرانی که قصد دارند کانادا را به...
کبک اولین رییس دولت زن تاریخ خود را انتخاب کرد
با پیروزی پالین مروا، رهبر حزب کبکی

کبک اولین رییس دولت زن تاریخ خود را انتخاب کرد

۱۵ شهريور ۱۳۹۱ - نتایج انتخابات سه‌شنبه ۴ سپتامبر ۲۰۱۲ که در ساعات پایانی همان شب اعلام شد نشان داد که این بار، برخلاف انتخابات البرتا و انتاریو در دو سال اخیر، نظرسنجی‌های انجام شده...
رقابت های انتخاباتی در کبک داغ تر می شوند
با فرارسیدن زمان مناظره تلویزیونی رهبران احزاب

رقابت‌های انتخاباتی در کبک داغ‌تر می‌شوند

۲۷ امرداد ۱۳۹۱ - در حالی‌که بیش از دو هفته از زمان اعلام برگزاری انتخابات استانی در کبک و آغاز مبارزات انتخاباتی می‌گذرد اما عملا هنوز رقابت‌ها گرمای لازم را پیدا نکرده‌اند؛ با این حال...
محافظه کاران در تنگنا
چند خبر سیاسی کوتاه از کانادا

محافظه‌کاران در تنگنا

۲۱ فروردين ۱۳۹۱ - ماجرای سفارش خرید جت‌های اف-۳۵ معضل جدید محافظه‌کاران اگر چه نزدیک به ۳ ماه است که جزییات خرید مربوط به سفارش جت‌های اف-۳۵ در صدر اختلافات احزاب مخالف با دولت بوده اما...
NDP گریزلی را به مصاف هارپر فرستاد
توماس مولکر رهبر جدید حزب دموکراتیک نوین

NDP گریزلی را به مصاف هارپر فرستاد!

۷ فروردين ۱۳۹۱ - شنبه ۲۴ مارچ، پس از یک رقابت بسیار سنگین و رای‌گیری طولانی که از اولین ساعات صبح تا بعد از ۹ شب برای ۴ نوبت انجام شد، اعضا حزب NDP تام...
جک لیتون خبرسازترین چهره سال کانادا
آشنایی عمیق‌تر با یک شخصیت نام‌آشنای کانادایی

جک لیتون، خبرسازترین چهره سال کانادا

۱۲ دي ۱۳۹۰ - علی شریفیان  جک لیتون، سیاستمدار، استاد دانشگاه، گیتاریست، نویسنده و افتخارآفرین‌ترین و موفق‌ترین رهبر حزب دموکراتیک نو، ان‌دی‌پی، در نظرسنجی خبرگزاری کانادا از دست‌اندرکاران رسانه‌ها با نود درصد آرا، خبرسازترین چهره سال...
نتیجه اقدامات سیاسی مانند حضور در پارلمان چیست
پاسخ به سوالی که تکرار می شود

نتیجه اقدامات سیاسی مانند حضور در پارلمان چیست؟

۸ آبان ۱۳۹۰ - علی مختاری؛ ظرف یکی دو روز گذشته دوستان زیادی از نتیجه حضور در جلسه کمیسیون مهاجرت و شهروندی پارلمان می پرسند. در نظر برخی از این دوستان این جلسه برای تصمیم گیری...
حاشیه های جلسه پارلمان و چند واقعیت
در وبلاگ شخصی علی مختاری بخوانید

حاشیه های جلسه پارلمان و چند واقعیت

۸ آبان ۱۳۹۰ - علی مختاری  در وبلاگ شخصی خود به حاشیه های حضور خود در کمیته پارلمانی مهاجرت و تابعیت کانادا پرداخته است  که می توانید اینجا بخوانید. وی همچنین در پست دیگری با...
کنپارس در برابر چه کمیته ای شهادت خواهد داد
آشنایی با وظایف و اعضا کمیته مهاجرت مجلس فدرال

کنپارس در برابر چه کمیته‌ای شهادت خواهد داد؟

۲۲ مهر ۱۳۹۰ - همانطور که مدیریت کنپارس اعلام کرده‌اند، در تاریخ ۲۷ اکتبر به همراه خانم کاترینا پارکر در برابر اعضا کمیته مهاجرت و شهروندی مجلس فدرال حضور یافته و درباره وضعیت پرونده‌های ۳۸رشته‌ای...
آخرین مطالب سایت:
برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی این جمعه پخش نخواهد شد

برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی، این جمعه پخش نخواهد شد

برنامه بعدی: جمعه 26 مهر ماه 1398 ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی با حضور علی مختاری، عضو رسمی انجمن کانادایی نظارت بر مشاورین مهاجرت ICCRC و نیز عضو کانون وکلای دادگستری تهران، جمعه ها   ساعت 21:00 به وقت تهران  12:30...
انتخاب استانی ساسکچوان

انتخاب استانی ساسکچوان

۱۷ مهر ۱۳۹۸ - این انتخاب در تاریخ 8 اکتبر 2019 انجام شد و پیرو آن تعداد 328 دعوتنامه در گروه مشاغل مورد تقاضا (Occupations In-Demand) صادر شد. حداقل امتیاز مورد نیاز در این گروه...
کمبود نیروی کار ماهر در کانادا

کمبود نیروی کار ماهر در کانادا

۱۶ مهر ۱۳۹۸ - مرکز آمار کانادا می گوید این کشور در معرض کمبود نیروی کار ماهر است. این امر باعث محدودیت در رشد کسب و کار می شود. طبق نظر سنجی بانک توسعه تجارت...
سمینار دانشجو و چالش مهاجرت

سمینار دانشجو و چالش مهاجرت

۱۰ مهر ۱۳۹۸ -   سمینار رایگان دانشجو و چالش مهاجرت   با حضور: علی مختاری مشاور رسمی مهاجرت، وکیل رسمی دادگستری در ایران   علی پاکنژاد مشاور امور مالی و بیمه   حمید نجات پژوهشگر و مدرس زبان و ادبیات فرانسه   این سمینار در تاریخ 11...
تا پنجاه سال آینده جمعیت کانادا دو برابر می شود

تا پنجاه سال آینده جمعیت کانادا دو برابر می شود

مهاجرت، دلیل اصلی افزایش جمعیت کانادا ۲ مهر ۱۳۹۸ - مرکز آمار کانادا اعلام کرد جمعیت این کشور تا 50 سال آینده دو برابر خواهد شد و این در حالی است که احتمال می رود برخی استان ها شاهد رشد جمعیت...
مدارس پرجمعیت کلگری و نگرانی والدین

مدارس پرجمعیت کلگری و نگرانی والدین

۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - امسال بیش از 2000 دانش آموز در سراسر کلگری در مدارس دولتی این شهر ثبت نام کرده اند. گفته می شود تعداد جمعیت برخی از کلاس ها 38 نفر است و این...
به ساسکاچوان خوش آمدید
با خدمات پس از ورود کنپارس

به ساسکاچوان خوش آمدید

۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ساسکاچوان، استانی در غرب کانادا و تنها استان بدون مرز طبیعی این کشور است. ساسکاچوان در میان دو استان آلبرتا و منیتوبا واقع شده و از جنوب با ایالت متحده ی امریکا هم مرز...
گسترش خدمات مهاجرتی در کبک

گسترش خدمات مهاجرتی در کبک

۱۱ شهريور ۱۳۹۸ - وزیر مهاجرت سیمون ژولین-بارت از گسترش بی سابقه اداره مهاجرت در کلیه مناطق کبک و بهبود خدمات خبر داد. این اقدامات جدید نشان دهنده سرمایه گذاری 8.3 میلیون دلاری MIDI است. کارمندان...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.