آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • مشکلات ناشی از افزایش احتمالی نرخ بهره برای کانادایی ها و راه های مقابله با پیامدهای آن

  مشکلات ناشی از افزایش احتمالی نرخ بهره برای کانادایی‌ها و راه‌‌های مقابله با پیامدهای آن


بانک مرکزی کانادا انتظار دارد که در سال جاری مقداری نرخ بهره را افزایش دهد و حتی اگر این افزایش بسیار کم و ناچیز هم باشد، به طور قطع میلیون‌ها کانادایی که وام مسکن، وام ماشین و بدهی خط اعتباری یا line of credit دارند از این اتفاق متاثر خواهند شد.

آقای جیسن هیت از برنامه‌ریزان مالی در شهر تورنتو در این‌باره می‌گوید: «برای این که تغییر در نرخ بهره بر میزان بازپرداخت بدهی شما تاثیر بگذارد لازم نیست که این تغییر خیلی هم بزرگ باشد. به محض این که نرخ بهره یک چهارم یا 0.25 درصد افزایش یابد، تاثیر روانی آن روی افراد به سرعت مشهود خواهد بود.» 

به احتمال زیاد در پی افزایش نرخ بهره در امریکا این اتفاق در کانادا هم خواهد افتاد و احتمالا این اتفاق تا سه‌ماهه سوم سال جاری رخ نخواهد داد. اما شاید در پایان سال، کانادایی‌ها نرخ پایه بهره 1.5 درصدی را به جای نرخ بهره 1 درصدی فعلی داشته باشند که این موضوع می‌تواند هزینه‌های قرض‌گرفتن را برای آنها بالاتر ببرد.

 

افزایش نرخ بهره: چهار راه برای برخورد بهتر با این اتفاق

راه اول: بازپرداخت بدهی

شاید برخی از مصرف‌کنندگان وسوسه شوند که تا قبل از بالارفتن نرخ بهره خریدهای بزرگ بکنند اما تحلیل‌گران با این کار مخالف هستند و معتقدند که افراد باید به جای این کار توجه خود را بر پرداخت بدهی‌هایشان متمرکز کنند.

آقای هیت می‌گوید: «به نظرم در برخی این حس وجود دارد که حالا که نرخ بهره پایین است نیازی به بازپرداخت بدهی وجود ندارد. اصلا برای چه و چرا با عجله؟ اما حالا که نرخ بهره هنوز پایین است این بهترین فرصت برای بازپرداخت بیشتر بدهی‌ها است که باید با قدرت تمام از آن استفاده کرد. اگر بتوانید یک‌باره مقدار زیادی را بابت بدهی وام مسکن خود پرداخت کنید، این مبلغ مستقیما از اصل بدهی شما کم می‌شود و از مقدار بهره‌ای هم که در آینده و به هنگام افزایش نرخ بهره مجبور هستید بپردازید کم می‌کند.»

اگرچه ممکن است افراد وسوسه شوند که اول از همه بدهی وام مسکن خود را بپردازند اما قبل از این وام بهتر است که به فکر پرداخت بدهی‌های خود به کارت‌های اعتباری و فروشگاه‌ها باشند که در آنها نرخ بهره بسیار بالاتر است و به هنگام افزایش نرخ بهره پایه از طرف بانک مرکزی بالاتر هم خواهد رفت.

 

راه دوم: تثبیت نرخ بهره وام مسکن و یا بدهی خط اعتباری

آقای یان لی، استاد دستیار در Sprott School of Business در دانشگاه کارلتون مثل اغلب افراد معتقد است که کسانی که وام با نرخ بهره متغیر دارند بهتر است وامشان را به یک وام با نرخ بهره ثابت برای مدتی معین تغییر دهند. البته نکته منفی در این مورد این است که در این صورت برخلاف وام خط اعتباری روی ارزش مسکن باید اصل وام و بهره آن در مدت معینی پرداخت شود.

آقای لی می‌گوید: «شاید این سوال مطرح شود که کجای این کار به نفع ماست؟ پاسخ این است که اگر نرخ بهره وام شما متغیر باشد، تبدیل آن به یک وام با نرخ بهره ثابت برای طولانی‌ترین مدتی که امکان آن هست بسیار سودمند خواهد بود زیرا زمانی که نرخ بهره‌ها افزایش پیدا می‌کند دیگر امکان ندارد که بتوانید نرخ بهره ثابت خود را جایی پیدا کنید.»

 

راه سوم: برای خرید خانه عجله نکنید

نرخ بهره بالاتر می‌تواند سبب تغییر و اصلاح در قیمت‌های مسکن شود.

خانمم لوری کمپبل، CEO شرکت Credit Canada Debt Solution در این‌باره می‌گوید: «تا جایی که به ذهن من می‌رسد مهم‌ترین مسئله این است که وقتی افراد حس می‌کنند قرار است نرخ بهره افزایش پیدا کند می‌ترسند و فکر می‌کنند که باید قبل از این اتفاق برای خرید خانه اقدام کنند. اما آنها باید این را هم بدانند که در نهایت و در درازمدت افزایش نرخ بهره چه تاثیراتی را بر بازار مسکن خواهد داشت.»

خریدارانی که برای مقابله با افزایش نرخ بهره با سرعت خانه‌ای را می‌خرند ممکن است بعد از مدتی با مشکل کاهش ارزش خانه خود مواجه شوند.

آقای هیت می‌گوید: «به نظر من افراد باید در چند وقت آینده نسبت به انجام خریدهای بزرگی که در نظر دارند -به ویژه در مورد مسکن- خیلی مراقب باشند. اگر کسی واقعا قصد خرید خانه دارد باید به هنگام تنظیم بودجه‌های خود رقم نرخ بهره را طوری در نظر بگیرد که به رقم طبیعی آن نزدیک‌تر باشد.»

 

راه چهارم: فروش خانه؟

آقای چد ویمینیتز، برنامه‌ریز مالی از ادمونتون و نویسنده کتاب Money Assassins معتقد است که در حال حاضر بعضی از کانادایی‌ها خود را از نظر مالی برای خرید خانه در فشار خیلی زیادی قرار داده‌اند به گونه‌ای که اگر نرخ بهره افزایش پیدا کند دیگر به هیچ وجه نمی‌توانند از پس افزایش این هزینه‌ها برآیند.

وی می‌گوید: «برای این که این عده بتوانند خود را از نظر مالی در موقعیت بهتری قرار بدهند دیگر تنها  نخریدن قهوه و انجام بعضی صرفه‌جویی‌های کوچک نمی‌تواند کارساز باشد. وقتی شما همه چیز را پیشتر برای خرید خانه و خودروی خود صرف کرده‌اید حالا یک درصد تغییر در نرخ بهره با شما چه خواهد کرد؟ خوب! این یعنی یک درصد تغییر بر روی حدود 50 درصد از هزینه‌های شما؛ معنای آن این است که شما در موقعیت بسیار بسیار دشواری قرار خواهید گرفت.»  

به اعتقاد او این تغییر سبب خواهد شد تا بسیاری از صاحبان خانه در موقعیت تصمیم‌گیری سختی قرار بگیرند.

ویمینیتز می‌گوید: «اگر کسی شجاعت و دوراندیشی لازم را داشته‌ و از خرید خانه‌اش هم بیشتر از چند سال نگذشته باشد و البته نگران افزایش نرخ بهره هم باشد، شاید تصمیم درستی باشد که خانه‌اش را بفروشد و هزینه کمتری را صرف خرید خانه بعدی کند. این موضوع سخت است اما کسانی را دیده‌ام که گفته‌اند: «باید تغییری در اوضاع بدهم چون از پس هزینه‌ها برنمی‌آیم و دیگر صرفه‌جویی در پول قهوه هم مشکلی را حل نمی‌کند.»

برای مشاهده اصل مطلب اینجا کلیک کنید.   

در صورت تمایل به خرید ملک، بیزنس و یا اقدام در مورد هرگونه سرمایه گذاری در کانادا، از کارشناسان کنپارس مشاوره بگیرید. برای تماس با ما به آدرس info[at]canpars[dot]com ایمیل بزنید.


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


سه شتبه ۲۳ دي ماه ۱۳۹۳ در ۱۰:۰۰:۰۶ ق.ظ - پیوند همیشگی
برگردان نادیا غیوری - بازدید : ۴۳۵۱ - برچسب ها:
buyingmortgageinterest rateمسکن در کبکمسکن در کانادا
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط:
دلالان وام خدمات مناسب تر و جلب اعتماد مشتریان

دلالان وام، خدمات مناسب‌تر و جلب اعتماد مشتریان

۱۰ اردي بهشت ۱۳۸۹ -       یک گستره از پرسش‌های خوانندگان سایت را موضوع نحوه و شرایط خرید خانه در کانادا تشکیل می‌دهد. ما در قالب دو گروه از مقالات با عناوین «مقدمه‌ای بر سرمایه‌گذاری در کانادا»...
نکاتی درباره خرید خانه در کانادا قسمت اول

نکاتی درباره خرید خانه در کانادا: قسمت اول

۱۵ امرداد ۱۳۸۹ - برخی از دوستان از ما خواسته‌اند تا درباره شرایط خرید خانه، حداقل سرمایه مورد نیاز، متوسط قیمت منزل، شرایط دریافت وام و نظایر اینها توضیحاتی را ارئه دهیم. مشروح این گونه...
دلالان وام خدمات مناسب تر و جلب اعتماد مشتریان

دلالان وام، خدمات مناسب‌تر و جلب اعتماد مشتریان

۱۰ اردي بهشت ۱۳۸۹ -       یک گستره از پرسش‌های خوانندگان سایت را موضوع نحوه و شرایط خرید خانه در کانادا تشکیل می‌دهد. ما در قالب دو گروه از مقالات با عناوین «مقدمه‌ای بر سرمایه‌گذاری در کانادا»...
شمارش معکوس برای آغاز یک حرکت جدید

شمارش معکوس برای آغاز یک حرکت جدید

۱۳ اردي بهشت ۱۳۸۹ -   زمان افزایش نرخ پایه بهره در بانک مرکزی کانادا فرا می‌رسد    کانادا همین روزها به برداشتن آخرین گام در مسیر خروج از دوران رکود و آغاز دوران جدید پس از آن نزدیک...
قسمت بیست و یکم  حقوق مالک و مستاجر در کبک
راهنمای زندگی در مونترال برای مهاجران

قسمت بیست و یکم - حقوق مالک و مستاجر در کبک

۲۰ آذر ۱۳۹۵ -    درادامه بحث اجاره خانه در شهر مونترال بخشی بود که با وجود اهمیتی که داشت از قلم افتاد. در این نوشتار قصد داریم به این مورد بپردازیم. آنچه که بسیاری از تازه...
قسمت یازدهم  آشنایی با محله های مونترال بخش دوم
راهنمای زندگی در مونترال برای مهاجران

قسمت یازدهم - آشنایی با محله‌های مونترال (بخش دوم)

۴ آبان ۱۳۹۵ - شهر مونترال که در جنوب غربی استان کبک قرار گرفته است موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی نسبت به شهرهای مهم اطراف دارد و در فاصله اندکی از شهرهایی چون اتاوا (پایتخت)، تورنتو...
قسمت دهم  آشنایی با محله های مونترال بخش اول
راهنمای زندگی در مونترال برای مهاجران

قسمت دهم - آشنایی با محله‌های مونترال (بخش اول)

۱ آبان ۱۳۹۵ - پس از سپری شدن روزها و هفته های اولیه اقامت در کانادا هنگام انتخاب مکانی برای اقامت دائم در کشور جدید فرا میرسد. در این مقاله سعی داریم شما را با...
قسمت نهم  نکاتی درباره اجاره خانه در شهر مونترال  بخش دوم
راهنمای زندگی در مونترال برای مهاجران

قسمت نهم - نکاتی درباره اجاره ‌خانه در شهر مونترال (بخش دوم)

۲۸ مهر ۱۳۹۵ - در نوبت قبل به برخی نکات درباره موقعیت محل اجاره نظیر امکانات رفاهی، دسترسی‌ها و وضعیت خانوادگی افراد اشاره کردیم. انتخاب محلی برای سکونت به بودجه ای که خانواده برای این...
آخرین مطالب سایت:
یافتن شغل در کانادا برای تازه واردان

یافتن شغل در کانادا برای تازه واردان

۹ اسفند ۱۳۹۹ - مهاجران جدید می توانند جستجوی شغل خود را به صورت آنلاین آغاز کنند. پس از استقرار در کانادا، اولین قدم برای افراد، یافتن شغلی متناسب با تجربه و علاقه آنهاست. (پروسه ای...
قرنطینه در هتل های تأیید شده

قرنطینه در هتل‌های تأیید شده

۳ اسفند ۱۳۹۹ - دولت کانادا فهرست هتل های مذکور برای قرنطینه مسافران هوایی را اعلام کرد. دولت کانادا لیستی از برخی هتل های مورد تأیید را برای میزبانی مسافران هوایی بین الملل منتشر کرد.   از روز...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.