آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • تحلیلی بر سیستم ورود سریع Express Entry کانادا

  تحلیلی بر سیستم ورود سریع Express Entry کانادا


برنامه یا در واقع سیستم جدید مهاجرتی که آن را باید انقلابی در سیستم پذیرش مهاجر در کانادا دانست از ابتدای سال 2015 آغاز خواهد شد. موارد مبهم فراوان است و با توجه به سابقه وزارتخانه مهاجرت و وزرای مذبذب و سیاسی‌کارش در دولت هارپر، نقاط تاریک فراوان اما اجازه دهید فعلا با خوش‌بینی و امید به اینکه تیم کارشناسی وزارتخانه تدارک مناسبی برای اجرای این سیستم دیده باشد به آن نگاه کنیم.

مهم‌ترین نکاتی که تا همینجا می‌توان از این برنامه درک کرد عبارتند از:

1-      سیستم جذب متخصصین یکپارچه می‌شود

شاید مهم‌ترین حسن این سیستم برای متخصصین این باشد که آنها را از دردسرهای انتخاب برنامه مناسب مهاجرتی در ابتدای کار در سطح فدرال و استان تا حدودی خلاص می‌کند. هر چند اگر متقاضی کبک هستید این سیستم تاثیری در آن ندارد و مانند قبل باید تقاضا بدهید. حالا باید اطلاعات پایه خود در مورد سطح مهارت‌های شغلی، زبانی و سایر موارد مطرح شده را وارد کرده و پروفایل شخصی خود را در کنار ده‌ها هزار متقاضی دیگر قرار دهید تا بعد مشخص شود بسته به امتیازات کسب شده در قالب کدامیک از چهار برنامه نیروی متخصص فدرال، فنی-حرفه‌ای، استانی و تجربه کانادایی امکان اقدام دارید. این امر از طریق وضعیت متقاضی و اینکه کجا طالبش باشد و چقدر امتیاز کسب کرده باشد مشخص می‌شود. 

2-      همه می‌توانند اقدام کنند اگر خواهان داشته باشند

برنامه نیروی متخصص فدرال که زمانی مهم‌ترین برنامه جذب مهاجران متخصص به بازار کار کانادا بود در چند سال اخیر از یک نوعی بی‌عدالتی شدید رنج می‌برد و آن اینکه درهای ورود را به روی افراد مستعد زیادی بسته بود؛ فقط چون رشته شغلی آنها در لیست نبود یا اینکه -در این سال‌های اخیر- آن را برای کسانی‌که سن و سالی از آنها گذشته بود خیلی تنگ کرده بود. البته قبل از آن دوره هم، سیستم امتیازبندی به‌گونه‌ای بود که شانس متاهلان افزایش زیادی پیدا می‌کرد و کار برای مجردها بسیار دشوار شده بود. همه این موارد در سیستم فعلی حذف یا اصلاح شده است.

محدودیت رشته عملا برداشته شده و اینکه شما مثلا در رشته‌های علوم انسانی، رسانه‌ای یا هنری فعال باشید مانع از تقاضا نمی‌شود البته واضح است که در رشته‌هایی که نیاز به آنها در بازار کار کانادا کمتر است، کسب امتیاز لازم و دریافت دعوتنامه هم مشکل‌تر می‌شود اما اگر متقاضی واقعا در خودش توانایی‌هایی می بیند که می‌تواند برای کارفرمایی در کانادا مفید باشد می‌تواند شانس خودش را امتحان کند.

همچنین مجردها حالا اگر در سایر زمینه‌ها وضع امتیازی خوبی داشته باشند می‌توانند به راحتی به کانادا مهاجرت کنند و اتفاقا چون جابجایی در داخل کانادا و زندگی در استان‌ها و شهرهای کوچک‌تر و یا فاقد جوامع قومی برای آنها آسان‌تر است شانس آنها در دریافت نامه کارفرمایان و یا برنامه‌های استانی برای چنین مواردی افزایش می‌یابد که به معنای دریافت سریع‌تر امتیازهای بالا و ورود سریع‌تر است. در مجموع همه شما با هر تخصص و مدرک تحصیلی برای مهاجرت شانس دارید بسته به اینکه کارفرمایی در کانادا یا مسئول برنامه استانی باور کند که حضور شما برایش مفید است.

3-      آمادگی شرط اول و آخر؛ خودتان را بهتر کنید، شانس‌تان را افزایش دهید؛

در کنپارس در تمامی این سال‌های فعالیت بر موضوع «آمادگی برای مهاجرت» و مهاجران آماده سخن رفته است. صاحب این قلم ده‌ها یادداشت و توصیه در مورد معنای این آمادگی در حوزه‌ها و مهارت‌های مختلف اعم از شغلی و زبانی و روحی و خانوادگی و اطلاعاتی و...عرضه کرده است. در قبل از این، همه این حرف‌ها می‌توانست به کار گرفته شود و متقاضی، مهاجرت موفق‌تری را تجربه کند و یا اینکه اصلا شنیده نشود و متقاضی دوران دشواری را در کانادا تجربه کند اما قرار است در این برنامه جدید، «آمادگی» به شکلی، فرمول‌بندی شده و بخشی از فرآیند درخواست و پذیرش شود.

شما وقتی آمادگی‌های زبانی لازم (فراتر از یک نمره آیلتس) نداشته باشید نه تنها امتیاز خوبی نمی‌گیرید (که در سیستم جدید، طیف‌بندی امتیازی هم تغییر فراوانی کرده است) بلکه در کسب امتیاز در دسته‌بندی‌های دیگری هم ممکن است کم بیاورید مثلا در صورتی‌که یک مصاحبه تلفنی با کارفرما یا کاریابی تدارک شود، در صورت فقدان آمادگی‌های زبانی (به‌ویژه مرتبط با حوزه شغلی) در واقع شانس شما از دست رفته است؛ مهم‌تر از آن اگر شما توان زبانی بالایی هم داشته باشید اما با ضرورت‌های تکنیکی، واقعیت‌های بازار کار کانادا، نیازهای روز بازار کار کانادا و...آشنا نباشید نه رزومه‌ درستی آماده می‌کنید و نه پروفایل شغلی مناسبی و نه در مصاحبه توان رقابت دارید؛ توجه داشته باشید که سیستم جدید قرار است رقابتی میان متقاضیان مهاجرت باشد تا کسی که برای نیازهای بازار کار کانادا یا برنامه‌های استانی آمادگی بیشتری دارد جذب شود و شما قبل از هر چیز باید بدانید که 1- آن نیازها چیست؛ 2- فاصله شما تا تامین آن نیازها چقدر است؛ 3- چه کارهایی – کسب مهارت‌ها، شرکت در دوره‌های آموزشی، دریافت گواهی‌نامه‌های شغلی...- باید انجام دهید تا قادر به تامین آن نیازها و پرکردن خلاهای مهارتی مورد نظر باشید؛ 4- چگونه خود را معرفی کنید که طرف مقابل هم بفهمد و هم باور کند شما دوای دردش هستید. همه این نکات یعنی آماده شدن برای ورود به زندگی و بازار کار کانادا و برای چنین اموری باید وقت، انرژی و ممارست داشت.

4-      کیفیت مهم‌تر از سرعت؛

خوب تا حالا همه‌اش نگران بودید که چرا فایل نامبر نمی‌آید؟ چرا مدیکال نمی‌آید؟ چرا ویزا نمی‌آید؟ اینها بیاید چه شود؟ وارد کانادا شوید چه می‌کنید؟ سیستم جدید می‌خواهد به شما بگوید کیفیت ورود به کانادا خیلی مهم‌تر از زمان است. شما آماده باشید، سریع‌تر وارد می‌شوید. آماده نباشید، حضوری در کار نیست.

5-      دقت مهم‌تر از سرعت؛

در سیستم جدید که شما در معرض قضاوت نهادها، سازمان‌ها و افراد متفاوتی-بسیاری در بخش خصوصی در قالب کارفرما، مدیر ارشد، مسئول HR و...- قرار دارید خیلی بیشتر زیر ذربین هستید. حالا فقط طرف حساب شما یک کارمند ساده اداره مهاجرت کانادا که معلوم نیست چقدر در به دست آوردن آن کار علاقه و جدیت داشته و صبح از کدام دنده پاشده نیست! شما به امتیازهای زیادی نیاز دارید که حاصل پیگیری و ممارست در یافتن، معرفی درست و باوراندن به افرادی در شرکت‌هاست که روی هر دلار از هزینه‌های‌شان حساب می‌کنند. به همین دلیل همه کارهای‌تان را باید با دقت و حوصله انجام دهید. رزومه‌های ناقص و پرغلط، پروفایل‌های ضعیف در وبسایت‌های معرفی چون linked-In و جایابی‌های نادرست در job boardها می‌تواند برای شما دردسر شود.

از آن بدتر ناهمخوانی اطلاعات روی بردها و پروفایل‌های مختلف است. بفرض روی linked-In  یک چیز و روی فیس‌بوک و گوگل‌پلاس کلا آدم دیگری معرفی شده باشید. از آن بدتر نگارش کامنت‌هایی است که از نظر یک کارفرما یا مسئول HR در کانادا می‌تواند نوعی اذیت و آزار جنسی یا نفرت‌پراکنی درباره یک دین، یا تفکر یا پدیده اجتماعی پذیرفته شده در غرب باشد. همه اینها پتانسیل این را دارند که علیه شما عمل کنند. بسیار مهم است که در این باره خودتان یا فرد مطمئنی، مدیریت معرفی شما در فضای مجازی را برعهده بگیرد و البته عاقلانه این است که در این فاصله، حداقل تا زمان دریافت ویزا حضور در فضای مجازی را به حداقل ممکن و موارد صرفا ضروری برسانید.

«حالا کی کامنت‌های فارسی شما را می‌خواند؟» آیا مطمئن هستید که HR شرکت یا مسئول دپارتمان یا حتی خود کارفرمایی که دارد کامنت شما را می‌خواند ایرانی نیست؟ ضمنا مدت‌هاست که پدیده‌ای به نام مترجم گوگل اختراع شده که در مورد زبان‌هایی چون فارسی خیلی هم دقیق عمل نمی‌کند و عدم دقتش هم معمولا بیشتر برعلیه آدم است!

6-      بهترین فرصت برای جوانان، به جای راه‌های پرخطر با کمی تلاش از مسیر قانونی اقدام کنید؛

پدر یا مادری هستید که فرزند نوجوان‌تان پایش را در یک کفش کرده که می‌خواهد از ایران برود؟ دنبال پناهندگی و فرار از کوی و کمر با پاسپورت جعلی و آدم‌پران‌های غیر قابل اعتماد و یا دست به‌دامن وکلای متقلب برای بازکردن پرونده‌های دروغ است؟ به جای این به وی راهی مطمئن و بی‌خطر را معرفی کنید که توام با پیشرفت مهارت‌های اوست. به جای اینکه هر روز در گوشش بخوانید که همیشه آرزو داشته‌اید دکتر و مهندس و چه چه شود که هیچ جذابیتی برای او ندارد، تشویقش کنید که به زبان‌آموزی روی آورد و در یکی از حرفه‌های فنی مورد نیاز کانادا که خودش هم به آن علاقه دارد دوره‌های کارآموزی بگذارند و مشغول به کار شود.

تشویقش کنید که بعد از آن برای یافتن کار در یکی از کشورهای همسایه و نزدیک به ایران که تردد به آن آسان است دنبال کار باشد تا به مرور راه و رسم زندگی مستقل را بیابد. به شما قول می‌دهم اگر خودتان یا کسی که اطلاعات درستی در این زمینه دارد به خوبی راهنمایی‌اش کند و وی هم با انگیزه جدید، تلاش و جدیت نشان دهد در فاصله کمتر از دو سال شرایط مهاجرت را پیدا می‌کند با این تفاوت که این بار یک جوان عاطل و باطل که بدون دانش زبان، بدون مهارت و...با تلف کردن چندین ده هزار دلار و از مسیرهای پرخطر به کانادا آمده (و چیزی بیش از 2 سال هم ورود واقعی‌اش طول کشیده) و حالا نمی‌داند در اینجا از کجا درآورد و زندگی کند تفاوتی عظیم خواهد داشت؛

7-      اهمیت سرعت در یک رقابت؛

اگر چه در مقام مقایسه در وضعیت فعلی، اهمیت کیفیت و دقت از سرعت پیشی گرفته است اما این به معنای این نیست که سرعت بی‌اهمیت است. در یک مکانیزم رقابتی، سریع و با برنامه عمل کردن یک اصل اجتناب‌ناپذیر است. آن کارفرمای دارای پتانسیل برای دادن نامه کاری یا آن مدیر برنامه‌های استانی، تا قیامت منتظر شما نمی‌مانند. آنها حتی اگر درخواستی برای شما بدهند در یک سقف زمانی است؛ می‌توانند این درخواست را پس بگیرند و شما آن امتیاز را از دست خواهید داد برای همین باید کماکان دقت و کیفیت فعالیت‌های‌ خودتان را بالا ببرید که کارفرمایان بیشتری خواهان شما باشند، دقت کنید که رفتاری از خود نشان ندهید که پس از دریافت نامه از جایی، آنها را پشیمان کنید و سریع‌تر عمل کنید تا هیج‌یک از ددلاین‌های مربوطه اعم از ددلاین دوماهه در تقاضای اولیه، تهیه مدارک تحصیلی و شغلی، تهیه نمره زبان و ...از دست بدهید.

8-      عدم شفافیت در شرایط دریافت دعوتنامه؛ هیچ‌چیز تضمین شده نیست؛

واقعیت این است که این برنامه تا این لحظه همچنان پراز ابهام و پرسش‌های بی‌پاسخ است. به نظر می‌رسد سیستم هم توان خیلی بیشتری برای توصیف آن ندارد و بخشی را هم به امید اصلاح در آینده گذاشته است. از آن بدتر اینکه مشخص نیست چه میزان امتیاز برای دریافت دعوتنامه لازم است. ممکن است امتیاز شما خیلی بالا هم باشد و بنا به دلایلی دعوتنامه دریافت نکنید و با ناامید شدن کارفرما یا مدیر برنامه استانی، لغو درخواست شود و شما بخش مهمی از امتیاز کسب کرده را از دست بدهید؛ همه اینها فعلا مبهم است. شاید تا آغاز برنامه بخشی از آنها مشخص شود و شاید بخش‌هایی همچنان مبهم بماند اما برای کسی که قصد مهاجرت دارد نظیر هر بخش دیگری از زندگی و کار و تحصیل در آینده، مقابله با چالش‌های پیشرو بخشی از فرایند مهاجرت است. از این نظر بهتر است به جای شکوه و شکایت و انجام رفتار و گفتاری که به کاهش انگیزه‌های شخصی و اتلاف انرژی‌های مثبت درونی منجر شود این ابهامات و مشکلات را بهانه‌ای برای بهبود و پیشرفت خود کنید. در آینده خواهید دید این روش بیشتر به پیشرفت و موفقیت شما کمک خواهد کرد.


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


دو شنبه ۲۴ آذر ماه ۱۳۹۳ در ۰۹:۴۴:۴۳ ب.ظ - پیوند همیشگی
مجید بسطامی - Majid Bastami - بازدید : ۶۸۰۵ - برچسب ها:
اکسپرس انتریexpress entry
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط:
دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 465
انتخاب شماره 119 اکسپرس انتری در12 ژوئن 2019

دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 465

۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - انتخاب شماره 119 اکسپرس انتری که صبح روز چهارشنبه 12 ژوئن 2019 انجام شد، تعداد 3350 دعوت نامه با حداقل امتیاز 465 صادر شد.  حداقل امتیاز برگزیدگان در انتخاب شماره 118 نیز...
دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 452
انتخاب شماره 113 اکسپرس انتری در 20 مارس 2019

دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 452

۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - در انتخاب شماره 113 اکسپرس انتری که صبح امروز چهارشنبه 20 مارس 2019 انجام شد، تعداد 3350 دعوت نامه با حداقل امتیاز 452 صادر شد.  حداقل امتیازها در انتخاب شماره 112 که 6 مارس...
دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 457
انتخاب شماره 111 اکسپرس انتری در 20 فوریه 2019

دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 457

۱ اسفند ۱۳۹۷ - در انتخاب شماره 111 اکسپرس انتری که صبح امروز چهارشنبه 20 فوریه 2019 انجام شد، تعداد 3350 دعوت نامه با حداقل امتیاز 457 صادر شد.  در انتخاب شماره 110 که در تاریخ 30...
رکورد جدید در انتخاب های اکسپرس انتری حداقل امتیاز به 438 رسید
انتخاب شماره 110 اکسپرس انتری در 30 ژانویه 2019

رکورد جدید در انتخاب های اکسپرس انتری: حداقل امتیاز به 438 رسید

۱۰ بهمن ۱۳۹۷ - در انتخاب شماره 110 اکسپرس انتری که صبح امروز چهارشنبه 30 ژانویه 2019 انجام شد، تعداد 3350 دعوت نامه با حداقل امتیاز 438 صادر شد.  در اولین دور انتخاب های اکسپرس انتری در سال...
دومین انتخاب اکسپرس انتری در سال 2019 با حداقل امتیاز 443
انتخاب شماره 109 اکسپرس انتری در 23 ژانویه 2019

دومین انتخاب اکسپرس انتری در سال 2019 با حداقل امتیاز 443

۳ بهمن ۱۳۹۷ - در انتخاب شماره 109 اکسپرس انتری که صبح امروز چهارشنبه 23 ژانویه 2019 انجام شد، تعداد 3900 دعوت نامه با حداقل امتیاز 443 صادر شد.  در اولین دور انتخاب های اکسپرس انتری در...
سیستم اکسپرس انتری در سال 2018 چگونه عمل کرد روند سال ۲۰۱۹ چگونه خواهد بود

سیستم اکسپرس انتری در سال 2018 چگونه عمل کرد؟ روند سال ۲۰۱۹ چگونه خواهد بود؟

افزایش تعداد دعوت نامه و دور انتخاب ها در سال 2019 ۲۱ دي ۱۳۹۷ - بر اساس گزارش وزارت مهاجرت کانادا، تعداد 89.900 دعوت نامه از طریق سیستم اکسپرس انتری برای متقاضیان مهاجرت به کانادا در سال 2018 صادر شده است که این تعداد در مقایسه...
روز ۳ اکتبر تعداد ۳۹۰۰ نفر در اکسپرس انتری فدرال دعوتنامه گرفتند

روز ۳ اکتبر تعداد ۳۹۰۰ نفر در اکسپرس انتری فدرال دعوتنامه گرفتند

آخرین امتیاز ۴۴۵ بوده است ۱۲ مهر ۱۳۹۷ -   در انتخاب شماره 101 اکسپرس انتری که صبح امروز جهارشنبه ۳ اکتبر 2018 انجام شد، تعداد 3900 دعوت نامه با حداقل امتیاز ۴۴۵ صادر شد.  در انتخاب سری ۱۰۰ تعداد ۴۰۰ دعوتنامه برای برنامه...
دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 440
افزایش تعداد دعوت نامه ها در انتخاب 5 سپتامبر 2018

دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 440

۱۴ شهريور ۱۳۹۷ - در انتخاب شماره 99 اکسپرس انتری که صبح امروز چهارشنبه 5 سپتامبر 2018 انجام شد، تعداد 3900 دعوت نامه با حداقل امتیاز 440 صادر شد.  در 6 دور انتخاب های قبلی تعداد دعوت نامه...
دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 442
انتخاب شماره 95 اکسپرس انتری در 11 جولای 2018

دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 442

۲۰ تير ۱۳۹۷ - در انتخاب شماره 95 اکسپرس انتری که صبح روز چهارشنبه 11 ژوییه 2018 انجام شد، تعداد 3750 دعوت نامه با حداقل امتیاز 442 صادر شد.  در انتخاب شماره 94 اکسپرس انتری نیز حداقل امتیاز دعوت شده...
آخرین مطالب سایت:
کاهش هزینه پارکینگ در بیمارستان های کبک

کاهش هزینه پارکینگ در بیمارستان های کبک

۲۱ آبان ۱۳۹۸ - دولت کبک به دنبال کاهش نرخ های بالای پارکینگ در بیمارستان ها و مراکز مراقبت های طولانی است. دنیل مک کین، وزیر بهداشت گفت: «با شروع بهار سال جدید، هزینه دو...
ثبت نام مدارس فرانسوی زبان مونترال برای سپتامبر 2020 آغاز شد

ثبت نام مدارس فرانسوی زبان مونترال برای سپتامبر 2020 آغاز شد

کاهش شهریه مدارس در سال تحصیلی جدید ۱۶ آبان ۱۳۹۸ -  ثبت نام مدارس فرانسه زبان مونترال برای دانش آموزان بین المللی در سال تحصیلی 2020-2021 آغاز شد.  اگر قصد دارید که فرزندتان برای سال تحصیلی آینده به کانادا بیاید، از خدمات مشاوره...
عقب نشینی دولت کبک

عقب نشینی دولت کبک

دانشجویان شاغل به تحصیل مشمول تغییرات برنامه تجربه کبکی نمی شوند ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - در پی تغییرات گسترده کبک در برنامه تجربه کبکی (PEQ)، موجی از اعتراضات دانشجویان شاغل به تحصیل در این استان در فضای مجازی به راه افتاد. دانشجویان به حق تغییرات را...
وزیر مهاجرت کبک از اقدامات جدید مهاجرتی برای پاسخگویی بهتر به نیازهای این استان خبر داد

وزیر مهاجرت کبک از اقدامات جدید مهاجرتی برای پاسخگویی بهتر به نیازهای این استان خبر داد

۸ آبان ۱۳۹۸ - سیمون جولین بارت، وزیر مهاجرت کبک، امروز از اقدامات جدیدی به منظور تقویت رقابت بین مهارت های منتخبان و نیازهای بازار کبک پرده برداشت. این اقدامات همچنین مشارکت کامل مهاجران در...
انتخاب 25 سپتامبر آریما

انتخاب 25 سپتامبر آریما

۸ آبان ۱۳۹۸ - کبک در آخرین انتخاب در سیستم آریما، برای 169 متقاضی جهت اقدام در برنامه نیروی متخصص دعوت نامه صادر کرد. از ماه جولای تا کنون، کبک 1،595 دعوت نامه برای دارندگان پروفایل...
هالووین 2019 در مونترال

هالووین 2019 در مونترال

۶ آبان ۱۳۹۸ - هالووین یک جشن سنتی مسیحی است که در کشورهای غربی در 31 اکتبر (9 آبان) برگزار می شود. بسیاری از افراد در این شب با چهره های نقاشی شده، لباس های...
افزایش قیمت مسکن در مونترال

افزایش قیمت مسکن در مونترال

۶ آبان ۱۳۹۸ - اگر خرید خانه را از سال گذشته یا قبل تر به تعویق انداخته اید حالا باید ده ها هزار دلار بیشتر برای خرید همان ملک پرداخت کنید. در صورتی که در فکر...
تغییر ساعت زمستانی کانادا از 3 نوامبر

تغییر ساعت زمستانی کانادا از 3 نوامبر

۳ آبان ۱۳۹۸ - مطابق هرسال اولین یکشنبه ماه نوامبر یعنی روز یکشنبه سوم نوامبر ساعت دو بامداد موقع تغییر ساعت زمستانه در کانادا ست و ساعت یک ساعت عقب کشیده می شود.  از آنجا که ساعت 2 بامداد...
برنامه اقامت کشور بلغارستان کلید خورد

برنامه اقامت کشور بلغارستان کلید خورد

۱ آبان ۱۳۹۸ - بنا به گزارش روابط عمومی شرکت کنپارس، خدمات دریافت اقامت کشور بلغارستان به مجموعه خدمات این شرکت اضافه شده است و در حال حاضر این شرکت آماده ارائه خدمات در این...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.