آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • 15 هزار متقاضی پناهندگی از کانادا اخراج می شوند

  15 هزار متقاضی پناهندگی از کانادا اخراج می شوند

بیش از پانزده هزار نفر اتباع خارجی در فهرست اخراج از کانادا هستند.

یکی از موضوعاتی که وزارت مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا به صورت روزانه در صفحه توییتر و سایت رسمی خود بر آن تاکید می کند، برخورد جدی با ورود غیرقانونی پناهندگانی است که به امید واهی گرفتن اقامت دایم به کانادا می آیند. این افراد  با ویزای توریستی، کار یا تحصیلی وارد خاک کانادا می شوند و پس از پایان مدت ویزا، درخواست پناهندگی می دهند.

بخشی از متقاضیان پناهندگی نیز ایرانیانی هستند که از دست و دلبازی کانادا در صدور ویزای موقت سو استفاده کرده و پس از آمدن به کانادا درخواست پناهندگی می دهند. این دسته از ایرانیان شانس بسیار کمی برای قبولی دارند و بیش از ۹۵ درصد تقاضاهای آنان رد شده است. این روند باعث شده که دولت کانادا احتمالا به زودی در رویه صدور ویزای موقت برای ایرانیان تجدید نظر کند. 

مشکل دیگر افرادی هستند که با ویزای آمریکا می خواهند به کانادا وارد شده و پناهنده شوند. احمد حسین، وزیر مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا بارها در سخنان خود بر این مسئله تاکید داشته است که مهاجرانی که ویزای موقت آمریکا را دارند، نمی توانند با همان وضعیت موقت به کانادا بیایند چرا که قوانین مهاجرتی این دو کشور کاملا متفاوت است.

در اینجا پیام وزارت مهاجرت کانادا مبنی بر درخواست پناهندگی کانادا و ورود به این کشور به دلیل اطلاعات اشتباه را بشنوید که تاکید بر شرایط سخت گیرانه دولت کانادا برای پذیرش پناه جویان دارد.

از زمانی که رییس جمهور آمریکا قوانین جدید مهاجرتی را برای این کشور تعریف کرد، شهروندان آمریکایی به مرزهای کانادا هجوم آوردند و با عبور غیر قانونی از مرز به دنبال پناهندگی  کانادا هستند، به طوری که کانادا را با مشکلات زیادی مواجه کرد و ارتش این کشور برای اسکان این پناهندگان وارد عمل شد.

در همین راستا، نخست وزیر کانادا، جاستین ترودو، نیز در جلسات متعدد با مقامات فدرال و استانی در مونترال گفته بود که کانادا هیچ دستور عمل و برنامه ای برای کسانی که به دنبال ورود سریع به این کشور هستند، اعم از پناهندگان آمریکایی ندارد.

در وب سایت وزارت مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا به طور واضح و شفاف نوشته شده است: «دولت کانادا تلاش می کند تا علاوه بر حفظ امنیت مرزی این کشور، پناه جویان را مورد حمایت خود قرار دهد، اما هنگامیکه پناه جویان به مرزهای کانادا می آیند و از دولت کانادا درخواست کمک می کنند، ما خط و مشی و رویه های سخت گیرانه را اجرا خواهیم کرد و در صورت داشتن شرایط و الزامات خاص می توانیم آنها را بپذیریم.»

«درخواست وضعیت پناهندگی در کانادا، شرایط خاصی را می طلبد. نداشتن و یا گم کردن Temporary Protected Status در آمریکا بدین معنی نیست که شما می توانید در کانادا درخواست پناهندگی بدهید و وزارت مهاجرت کانادا، برنامه خاصی برای افرادی با وضعیت Temporary Protected Status ندارد.»

سازمان خدمات مرزی کانادا، نیز چندی پیش اعلام کرده بود که بیش از 8200 پرونده پناهندگی در سال 2017 مردود شدند؛ این پرونده ها مربوط به افرادی ست که پس از پایان ویزاهای توریستی، کار یا دانشجویی درخواست پناهندگی داده اند.

از این تعداد پرونده 3639 مورد، مردودی را پذیرفته اند و به صورت داوطلبانه به کشور خود باز گشته اند اما باقی این پرونده ها با هزینه های دولت کانادا به کشورهای خود باز گردانده شدند.

به گزارش سازمان خدمات مرزی کانادا، این روند در 6 سال گذشته تکرار شده و درخواست پناهندگی بیشتر این افراد رد شده است اما عده کمی به طور داوطلبانه به کشورهای خود باز می گردند. در بیشتر موارد افراد حتی هزینه بازگشت به کشور خود را ندارند و دولت کانادا مجبور است که هزینه های بازگشت این افراد را بپردازد و گاهاً پیش می آید که کشورها پذیرای این افراد نیستند.

پیش از اینکه  زندگی خود را در خطر قرار دهید و لبه پرتگاه بایستید، سیستم پناهندگی کانادا را بیشتر بشناسید.

 


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


جمعه ۶ بهمن ماه ۱۳۹۶ در ۱۰:۲۶:۰۰ ب.ظ - پیوند همیشگی
گروه نویسندگان کنپارس - بازدید : ۳۹۹۸ - برچسب ها:
پناهندهفهرست اخراج از کانادادرخواست پناهندگیپناهندگان آمریکاسازمان خدمات مرزی کانادا
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط:
آخرین مطالب سایت:
آیا کانادا مهاجر پزشک دندانپزشک داروساز وکیل و دیگر شاغلین حرفه ای می پذیرد
با توجه به وضعیت قوانین فعلی مهاجرت و محدودیتها

آیا کانادا مهاجر پزشک، دندانپزشک، داروساز، وکیل و دیگر شاغلین حرفه ای می پذیرد؟

اگر بله روش مناسب کدام است؟ ۲۸ اردي بهشت ۱۳۹۷ - کانادا دوره خاصی را در زمینه مهاجرت تجربه می کند. از طرفی نیاز شدید به نیروی انسانی بیش از پیش وجود دارد و از سوی دیگر به دلیل حضور ۹ ساله...
برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی جمعه ساعت ۹ شب تهران آغاز می شود
برنامه بعدی: 28 اردیبهشت 1397

برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی جمعه ساعت ۹ شب تهران آغاز می شود

ساعت 12:30 به وقت مونترال ۲۸ اردي بهشت ۱۳۹۷ - برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی،  به درخواست مخاطبین کنپارس، با حضور علی مختاری، عضو رسمی انجمن کانادایی نظارت بر مشاورین مهاجرت ICCRC و نیز عضو کانون وکلای دادگستری تهران، جمعه ها اجرا می شود.  این برنامه...
تخفیف ویژه کنپارس برای دریافت ویزای بازدید و توریستی کانادا
برای مدت محدود در دفاتر ایران و کانادا

تخفیف ویژه کنپارس برای دریافت ویزای بازدید و توریستی کانادا

۲۷ اردي بهشت ۱۳۹۷ - به گزارش روابط عمومی کنپارس این شرکت پروموشن ویژه ای را برای دریافت ویزای موقت کانادا (بازدید بستگان یا توریستی) برای متقاضیانی که تا پایان خرداد ماه ۱۳۹۷ (۲۱ جون ۲۰۱۸)...
استان منیتوبا 626 دعوت نامه جدید صادر کرد

استان منیتوبا 626 دعوت نامه جدید صادر کرد

۲۵ اردي بهشت ۱۳۹۷ - اداره مهاجرت استان منیتوبا، در جدید ترین صدور دعوت نامه برای متقاضیان نیروی متخصص برنامه انتخابی استانی در 11 می 208 تعداد 626 دعوت نامه صادر کرد.  در مجموع تعداد 626 دعوت...
انگشت نگاری برای ویزای اقامت کانادا نیز اجباری شد
از 31 ژوییه 2018 اجرا می شود

انگشت نگاری برای ویزای اقامت کانادا نیز اجباری شد

۲۵ اردي بهشت ۱۳۹۷ - وزارت مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا اعلام کرد که از تاریخ 31 ژوییه 2018 انگشت نگاری و عکس برای دریافت همه ویزاهای کانادا اعم از ویزای ویزیتوری، ویزای تحصیلی، ویزای کاری...
دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 441
انتخاب شماره 89 اکسپرس انتری در 9 می 2018

دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 441

۱۹ اردي بهشت ۱۳۹۷ - در انتخاب شماره 89 اکسپرس انتری که صبح امروز چهارشنبه 9 می 2018 انجام شد، تعداد 3500 دعوت نامه با حداقل امتیاز 441 صادر شد.  در انتخاب شماره 88 نیز همین تعداد دعوت نامه...
حداقل دستمزد در کبک به 12 دلار افزایش یافت
از اول می 2018 اجرا شد

حداقل دستمزد در کبک به 12 دلار افزایش یافت

۱۲ اردي بهشت ۱۳۹۷ - همان طور که روزنامه رسمی کبک صبح روز چهارشنبه 11 آوریل 2018 اعلام کرده بود، بر اساس پیشنهادات وزیر مهاجرت کبک، حداقل دستمزد در این استان از 11.25 دلار به 12 دلار افزایش...
دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 441
انتخاب شماره 88 اکسپرس انتری در 25 آوریل 2018

دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 441

۵ اردي بهشت ۱۳۹۷ - در انتخاب شماره 88 اکسپرس انتری که صبح امروز چهارشنبه 25 آوریل 2018 اعلام شد، تعداد 3500 دعوت نامه با حداقل امتیاز 441 صادر شد.    انتخاب شماره 87 برای متقاضیان با حداقل امتیاز 444...
ابراز همدردی کنپارس با قربانیان حادثه تورنتو

ابراز همدردی کنپارس با قربانیان حادثه تورنتو

۳ اردي بهشت ۱۳۹۷ - بدین وسیله کنپارس ضمن ابراز همدردی با قربانیان حادثه غم انگیز تورنتو، برای همه مجروحان این حادثه آرزوی بهبودی می کند. حادثه غم انگیز و تلخ حمله یک ون اجاره ای به...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.