آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • آشنایی با برنامه مهاجرتی نیروی متخصص استان ساسکچوان قسمت هشتم فهرست مشاغل مورد نیاز

  آشنایی با برنامه مهاجرتی نیروی متخصص استان ساسکچوان (قسمت هشتم: فهرست مشاغل مورد نیاز)

آشنایی با برنامه مهاجرتی نیروی متخصص استان ساسکچوان (قسمت هشتم: فهرست مشاغل مورد نیاز)

همانطور که در قسمت اول سری مقالات «آشنایی با برنامه مهاجرتی نیروی متخصص استان ساسکچوان» توضیح داده ایم، برنامه های انتخابی استان ساسکچوان یا SINP دارای زیرشاخه های متفاوتی است که برنامه مورد بحث ما International Skilled Worker است که خود دارای سه زیرشاخه است:

 • Employment Offer
 • Occupation In-Demand (OID)
 • Saskatchewan Express Entry (EE)

زیرشاخه اول کاربرد چندانی ندارد چرا که متقاضیان نیاز به پیشنهاد کار از سوی کارفرما یا همان Job Offer دارند. زیر شاخه های اصلی همان OID و EE هستند که اساس هر دو برنامه، داشتن سابقه کار در فهرست مشاغل موردنیاز این استان است که می تواند بین 2 تا 15 امتیاز به متقاضی بدهد.

فقط و فقط زمانی می توانید در این برنامه ها شرکت کنید که شغل شما در فهرست مشاغل اعلامی از طرف این استان موجود باشد و حداقل یک سال در عنوان شغلی انتخابی سابقه کاری داشته باشید.

فهرست مشاغل موردنیاز این استان در اینجا در دسترس است.

نکات مهم

 • این فهرست برای هر دو روش EE و OID یکسان است.
 • فهرست مشاغل مورد نیاز هر لحظه ممکن است تغییر کند، برای مثال در سال 2017 سه بار در هنگام باز شدن برنامه، فهرست مشاغل تغییر کرد، در 27 دسامبر نیز دو شغل تکنسین مهندسی عمران و تکنسین نقشه کشی از فهرست مشاغل حذف شدند، در تاریخ 4 ژانویه 2018 نیز 5 عنوان شغلی دیگر از فهرست حذف شدند. بنابراین اداره مهاجرت استان ساسکچوان بر اساس نیاز بازار کار خود، هر زمانی می تواند عناوین شغلی را حذف یا اضافه کند. 
 • جدول فهرست مشاغل مورد نیاز سه ستون دارد: ستون اول مربوط به کد ناک و ستون دوم مربوط به نام ناک مربوطه است. در ستون سوم مشاغل مورد نیاز، در لینک اول، توضیحاتی در مورد آن ناک نوشته شده است.
 • در ستون سوم فهرست مشاغل، دو دسته اطلاعات آورده شده است:
  • اول اینکه آیا آن عنوان شغلی، ریگولیتد یا نظام مند است یا نه؟ اگر کلمه none نوشته شده است یعنی این ناک ریگولیتد نیست و نیازی به ارائه تاییدیه مجزا از سازمان سومی برای اقدام به مهاجرت از طریق این ناک وجود ندارد.
  • اما اگر گلمه none نوشته نشده است یعنی این ناک ریگولیتد است و در ادامه نوشته شده است که چه سازمانی مسئول ارائه تاییدیه های مربوط به آن است و چه تاییدیه ای مدنظر است.
  • اگر ناک انتخابی شما ریگولیتد است شما باید طبق اطلاعات مندرج در جدول با سازمان مربوطه تماس گرفته و مراحل دریافت تاییدیه اعلامی در جدول را از طریق این سازمان انجام دهید. 
  • دریافت این تاییدیه با توجه به سازمان مربوطه، مراحل و زمان های متفاوتی دارد.
  • اگر عنوان شغلی شما، هم در مشاغل ریگولیتد وجود دارد و هم در مشاغل غیر ریگولیتد، توصیه می شود که با ناک غیر ریگولیتد اقدام کنید چرا که نیاز به تاییدیه از سوی سازمان سوم نیست.
 • نکته مهم اینجاست که کنپارس حتی برای مشاغل ریگولیتد (نظام مند) که نیاز به تاییدیه از سوی سازمان سوم دارند، موکل می پذیرد و مراحل دریافت تاییدیه های لازم برای این متقاضیان را انجام می دهد. مثلا متقاضیان رشته کامپیوتر که در فهرست فعلی با سه کد ناک می توانند اقدام کنند: یکی مهندسی کامپیوتر که نیاز به ارائه تاییدیه APEGS دارد و دیگری مهندسی نرم افزار و طراحان و همچنین طراحان و توسعه دهندگان وب که باید از CIPS تاییدیه دریافت کنند.
 • اگر مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا دارید، مشکلی برای شرکت در ناک های تکنولوژیست و تکنیسینی وجود ندارد، به عبارتی تاکنون اداره مهاجرت ساسکچوان مشکلی با این موضوع نداشته که متقاضیان با مدارک تحصیلی بالاتر با عناوین شغلی تکنسین اقدام کنند.
 • برای اقدام با عناوین شغلی نظام مند، می توانید پرونده خود را ثبت کنید ولی پرونده شما اصطلاحاً HOLD می شود تا تأییدیه را از سازمان مربوطه بگیرید.
 • در این نشانی با وارد کردن کد ناک یا عنوان ناک در قسمت Filter items در پایین صفحه و کلیک بر آن، می توانید توضیحات و جزییات مربوط به هر ناک را مطالعه کنید.

 

سری مقالات «آشنایی با برنامه مهاجرتی نیروی متخصص استان ساسکچوان» را در زیر بخوانید. 


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


پنج شنبه ۱۴ دي ماه ۱۳۹۶ در ۱۰:۱۲:۰۰ ب.ظ - پیوند همیشگی
گروه نویسندگان کنپارس - بازدید : ۴۵۶۵ - برچسب ها:
ساسکاچوانمهاجرت به ساسکاچوانبرنامه استانی کاناداشرایط لازم برای ساسکاچوانسسکچواناسکیل ورکر ساسکچوان
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط:
فهرست مشاغل مورد نیاز استان ساسکچوان تغییر کرد
22 آگوست 2018

فهرست مشاغل مورد نیاز استان ساسکچوان تغییر کرد

۱ شهريور ۱۳۹۷ - اداره مهاجرت استان ساسکچوان ساعاتی پیش در 22 آگوست 2018 فهرست مشاغل مورد نیاز خود را تغییر داد.  متاسفانه بر اساس این تغییر، مشاغل زیر از فهرست حذف شدند و کد شغلی جدیدی به...
چه خبر از مهاجرت به کانادا در ماه فوریه 2018
مهم ترین اخبار مهاجرتی کانادا در ماه فوریه

چه خبر از مهاجرت به کانادا در ماه فوریه 2018؟

۱۷ اسفند ۱۳۹۶ - خلاصه اخبار مهاجرتی در ماه فوریه 2018 را همچون سال گذشته در زیر بخوانید.   تغییر در دستورالعمل گواهی سوءپیشینه برای متقاضیان سیستم اکسپرس انتری فدرال 28 فوریه  وزارت مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا، دستورالعمل ارائه گواهی...
تغییرات در ساخت پروفایل برنامه نیروی متخصص استان ساسکچوان

تغییرات در ساخت پروفایل برنامه نیروی متخصص استان ساسکچوان

نحوه بارگذاری مدارک ضمیمه آسان تر شد ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - اداره مهاجرت استان ساسکچوان صبح امروز دوشنبه 12 ژانویه 2018 تغییرات جدیدی را در پروفایل متقاضیان برنامه نیروی متخصص این استان (OASIS) اعمال کرد. به موجب این تغییرات جدید در پروفایل OASIS...
فهرست مشاغل مورد نیاز ساسکچوان تغییر کرد
پنج عنوان شغلی حذف شدند

فهرست مشاغل مورد نیاز ساسکچوان تغییر کرد

۱۵ دي ۱۳۹۶ - اداره مهاجرت استان ساسکچوان دقایقی پیش در عصر روز پنجشنبه 4 ژانویه 2018،  فهرست مشاغل مورد نیاز خود برای برنامه مهاجرتی نیروی متخصص را تغییر داد.  بر اساس این تغییر، 5 عنوان...
برنامه نیروی متخصص استان ساسکچوان ساعاتی پیش بسته شد همه پرونده های موکلین کنپارس ثبت شدند
اولین خبر خوب سال 2018

برنامه نیروی متخصص استان ساسکچوان ساعاتی پیش بسته شد (همه پرونده های موکلین کنپارس ثبت شدند)

۱۲ دي ۱۳۹۶ - برنامه نیروی متخصص استان ساسکچوان از هر دو طریق OID  و EE بامداد دوشنبه اول ژانویه  2018 به طوری ناگهانی و غیر منتظره بازگشایی و پس از 24 ساعت بسته شد. مفتخریم...
آخرین مطالب سایت:
کانادا گسترده ترین شبکه مراکز درخواست ویزا در جهان را دارد
انگشت نگاری کانادا 10 سال اعتبار دارد

کانادا گسترده ترین شبکه مراکز درخواست ویزا در جهان را دارد

برای انگشت نگاری به کجا باید مراجعه کنیم؟ ۲۷ مهر ۱۳۹۷ - همان طور که وزارت مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا پیش از این در ماه جولای اعلام کرده بود کانادا گسترده ترین و منسجم ترین شبکه مراکز درخواست ویزا در جهان را دارد...
روز ۳ اکتبر تعداد ۳۹۰۰ نفر در اکسپرس انتری فدرال دعوتنامه گرفتند

روز ۳ اکتبر تعداد ۳۹۰۰ نفر در اکسپرس انتری فدرال دعوتنامه گرفتند

آخرین امتیاز ۴۴۵ بوده است ۱۲ مهر ۱۳۹۷ -   در انتخاب شماره 101 اکسپرس انتری که صبح امروز جهارشنبه ۳ اکتبر 2018 انجام شد، تعداد 3900 دعوت نامه با حداقل امتیاز ۴۴۵ صادر شد.  در انتخاب سری ۱۰۰ تعداد ۴۰۰ دعوتنامه برای برنامه...
کبک بالاخره سیستم آریما ARRIMA را باز کرد

کبک بالاخره سیستم آریما ARRIMA را باز کرد

۲۷ شهريور ۱۳۹۷ - پس از مدتها انتظار سیستم ARRIMA یا همان سیستم ابراز علاقمندی که به عنوان سیستم اکسپرس انتری کبک هم از آن یاد می شود، باز شد. به این ترتیب کبک پرونده های...
دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 440
افزایش تعداد دعوت نامه ها در انتخاب 5 سپتامبر 2018

دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 440

۱۴ شهريور ۱۳۹۷ - در انتخاب شماره 99 اکسپرس انتری که صبح امروز چهارشنبه 5 سپتامبر 2018 انجام شد، تعداد 3900 دعوت نامه با حداقل امتیاز 440 صادر شد.  در 6 دور انتخاب های قبلی تعداد دعوت نامه...
فهرست مشاغل مورد نیاز استان ساسکچوان تغییر کرد
22 آگوست 2018

فهرست مشاغل مورد نیاز استان ساسکچوان تغییر کرد

۱ شهريور ۱۳۹۷ - اداره مهاجرت استان ساسکچوان ساعاتی پیش در 22 آگوست 2018 فهرست مشاغل مورد نیاز خود را تغییر داد.  متاسفانه بر اساس این تغییر، مشاغل زیر از فهرست حذف شدند و کد شغلی جدیدی به...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.