نکاتی درباره تمدید کارت اقامت دائم و دریافت شهروندی کانادا
نکاتی درباره تمدید کارت اقامت دائم و دریافت شهروندی کانادا این کتابچه در قالب دو سر فصل اصلی به مهم‌ترین نکات در مورد دریافت و تمدید کارت اقامت دائم کانادا PR Card و همچنین دریافت شهروندی این کشور Canadian Citizenship در قالب قانون جدیدی که C-۲۴ نامیده می‌شود می‌پردازد. معرفی قانون جدید شهروندی و نکاتی که باید در این زمینه به آنها توجه داشت بخشی از مباحث را دربر می‌گیرد و همچنین به پرسش‌های فراوانی که در این زمینه مطرح بوده و در وبسایت‌ها و وبلاگ‌های مرتبط با کنپارس انعکاس یافته پاسخ داده شده است. عمده مطالب تالیفی این جزوه به قلم آقای علی مختاری است اما مطالبی از نویسندگان یا مترجمان دیگری نظیر مجید بسطامی و نادیا غیوری هم به تناسب موضوعات در این کتابچه منعکس شده است.

نکاتی درباره تمدید کارت اقامت دائم و دریافت شهروندی کانادا

loading

در دست تهیه

مطلب مورد نظر شما هنوز آماده نشده است.

اگر می‌خواهید قبل از دریافت کارت PR کانادا را ترک کنید عکس بگیرید

یادآوری: این مطلب در مردادماه 1393 به قلم علی مختاری نگارش یافته و منتشر شده است.

این روزها دوستان زیادی به کانادا وارد می‌شوند ولی بسیاری از آنها برای کسب آمادگی بیشتر و یا دلایل متفاوت دیگر مجبورند بعد از لندینگ کانادا را ترک کنند و برای بازکشت در زمان مناسب برنامه ریزی کنند. دوستی پدر نازنین خود را از دست داده بود و دوست دیگری بیزنس و کارخانه را به حل خود رها کرده بود و ……

دریافت کارت پی آر هم حساب و کتاب روشن ندارد برخی یک ماهه می‌گیرند و هستند دوستانی که ۴ ماه است منتظرند و هنوز نیامده است.

 

در چنین شرایطی چه باید کرد؟

توصیه نخست بنده این است که اگر می‌توانید تا کارت پی آر را نگرفته‌اید و در جیب مبارک نگذاشته‌اید از کانادا خارج نشوید. زمان ورود به کانادا نداشتن کارت پی آر به هر دلیل به معنی این است که باید درخواست Travel Document به سفارت کانادا در آنکارا و یا دیگر شهرهای دنیا بدهید و منتظر بررسی آن بشوید که زمان‌بر است.

اگر نمی‌توانید بمانید و راه دیگری ندارید اطمینان حاصل کنید که اگر کارت پس از رفتن شما به نشانی ارایه شده آمد حتما به دست شما می رسد. از این جهت دوستان تازه وارد و آنها که قصد آمدن دارد دقت کنند که نشانی مطمینی تهیه کنند و فردی مسوولیت‌پذیر نامه‌ها را دریافت کند.

درصدی از موارد هم به جای دریافت کارت، نامه‌ای دریافت می‌کنند مبنی بر اینکه عکس شما ایراد دارد و مطابق استانداردهای آنها نیست و از شما می‌خواهند عکس جدید بفرستید.

توصیه کلیدی اینکه اگر قرار است بدون کارت پی آر کانادا را ترک کنید محض احتیاط، قبل از رفتن به یک عکاسی در کانادا مراجعه کنید و عکس مطابق استانداردهای اداره مهاجرت بگیرید و نزد آن دوست مطمین خود بگذارید تا در صورت دریافت آن نامه خاص، عکسها را مطابق درخواست اداره مهاجرت بفرستد و کارت را دریافت کند. به این ترتیب شما ۵۰٪ شانس اجبار به دریافت برگ سفر از سفارت را کم کرده‌اید.

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.