از مجموعه چای سرد: تجربه متقاضیان کبک از آمادگی و مصاحبه
از مجموعه چای سرد: تجربه متقاضیان کبک از آمادگی و مصاحبه خانم آرزو فاطمی، همکار کنپارس در «دفتر روابط عمومی و تبلیغات کاریابی بین‌المللی کنپارس» برای شماره‌های مختلف خبرنامه داخلی پرنیان (چاپ ایران) گفتگوهایی با آن دسته از موکلین کنپارس که مرحله مصاحبه کبک را با موفقیت پشت سر گذاشته‌اند انجام داده‌ است. این گفتگوها سرشار از اطلاعات خواندنی درباره نحوه آمادگی برای مصاحبه و همچنین حضور در مصاحبه بوده است ضمن اینکه در آنها دیدگاه‌های افراد و دلایل آنها برای مهاجرت و انتخاب کبک هم به بحث گذاشته شده است. مجموعه‌ی این گفتگوها در این کتابچه گردآوری شده است. لازم به یادآوری است که منهای گفتگوی آخر، این مجموعه به صورت نسخه چاپی هم پیشتر منتشر شده است. 
loading

در دست تهیه

مطلب مورد نظر شما هنوز آماده نشده است.

آمادگی پیش از مصاحبه

رسانه‌های کنپارس آرامش‌بخش بودند و امیدوارکننده

 

عباس قلی‌نژاد که آرامش پیش از مصاحبه خود را نتیجه حضور همسرش می‌داند بر این باور است که رسانه‌های کنپارس افزون بر اطلاعات مفیدیشان، بر خلاف دیگر رسانه‌ها، فضایی امیدوارکننده و آرامش‌بخش برای متقاضیان مهاجرت ایجاد کرده‌اند و همکاران کنپارس ایشان را با دست پر برای مصاحبه فرستاده‌اند.

مهندس قلی‌نژاد که دارای مدرک فوق لیسانس هوا و فضا از دانشگاه صنعتی شریف است، ده سال سابقه کار دارد که ۴ سال آن مرتبط با رشته تحصیلی‌اش بوده است. 

 1. آقای قلی‌نژاد؛ چه شد که تصمیم گرفتید وکیل بگیرید و چطور با کنپارس آشنا شدید؟

می‌خواستم از انجام درست و موفقیت‌آمیز امور مهاجرت مطمئن باشم. نمی‌خواستم برای انجام مراحل آن مجبور به دوباره کاری بشوم و البته به دلیل شرایط کاری‌ام نیز فرصت پیگیری شخصی را نداشتم. از طریق یکی از دوستانم با کنپارس آشنا شدم. نظر ایشان بود که این موسسه در تهران بیشترین پرونده موفق مهاجرتی را نسبت به دیگر موسسات داشته است. من هم امروز مانند دوستم کنپارس را به همه کسانی که می‌خواهند برای مهاجرت اقدام کنند توصیه می‌کنم، مخصوصأ به افرادی که از طریق نیروی کار و یا کارآفرینی قصد مهاجرت دارند. 

 1. شما چه زمانی اقدام کردید و کی فایل‌نامبر دریافت کردید؟

ما دقیقأ تابستان ۸۹ اقدام کردیم و مدارک‌مان را آبان ماه همان سال به کنپارس ارائه کردیم. اول بهمن ماه ۸۹ هم برای مصاحبه دعوت شدیم.

 1. مصاحبه شما در چه تاریخی و در کجا انجام شد؟

مصاحبه من دوبار لغو شد. یک بار اردیبهشت و بار دیگر خرداد ۹۰. این موضوع توسط کشور کانادا به دلیل مشکلات کشور سوریه اتفاق افتاد. و سرانجام ۱۹ آبان در استانبول مصاحبه انجام شد.

 1. چگونه خودتان را برای مصاحبه آماده کردید؟

پیش از ارسال مدارک و مراجعه به کنپارس نزدیک به ۵ ماه زبان فرانسه می‌خواندیم. پس از آن به کلاس زبان رفتیم. زمان مصاحبه از طریق جلسات خصوصی و دو جلسه‌ای که کنپارس برای آمادگی مصاحبه هماهنگ کرده بود، آماده شدم. هم چنین از طریق اطلاعاتی که در سایت کنپارس بود و مشاوره‌های آن، آماده و با مدارک کامل و دست پر برای مصاحبه راهی ترکیه شدیم.

 1. از کلاس‌های آمادگی مصاحبه کنپارس استفاده کردید؟ تا چه حد مفید بود؟ و آیا مشاوران کنپارس به شما پیشنهادات مفیدی برای پیش از مصاحبه دادند؟

بله استفاده کردم و بسیار مفید بود. یکی از کارمندان کنپارس که اکنون در مونترال هستند، هم رشته‌ای من بود و مشورت‌های خیلی خوبی به من داد، درباره اینکه چه چیزهایی را آماده کنیم و چه کارهایی انجام دهیم. من کاملأ از خدماتی که در این مورد گرفتم، راضی هستم.

 1. آیا مقالات و اخبار سایت به شما برای یک مهاجرت موفقیت‌آمیز و به طور خاص یک مصاحبه خوب کمکی کرد؟

من به دلیل شرایط کاری‌ام حدود ۱۴ ساعت در روز با اینترنت سروکار داشتم و این باعث می‌شد که خیلی زیاد از سایت شرکت استفاده کنم. ایمیل‌هایی نیز  از طرف کنپارس و به صورت مداوم برایم ارسال می‌شد که با دقت می‌خواندم. نکته مهم در این ایمیل‌ها، سایت و اخبار و اطلاعاتی که در اختیارمان قرار می‌گرفت، فضای امیدوارکننده و مثبت آن بود. فضای وبلاگ‌های دیگر و تصویری که از مهاجرت ایجاد می‌کردند بسیار منفی و ناامید کننده و دور از واقعیت بود. اما رسانه‌های کنپارس علاوه بر اطلاعات مفیدی که در اختیار فرد می‌گذاشت، خیلی آرامش‌بخش بود و اضطراب ایجاد نمی‌کرد و همین مانع از این می‌شد که به سراغ جاهای دیگر برویم و نیازی در این باره احساس کنیم.

 1. آیا پیش از مصاحبه استرس داشتید؟

خیر، به هیچ وجه استرس نداشتم! چون یک فضای ناشناخته بود و دوست داشتم که فضا را تجربه کنم. در حقیقت من اعتماد بنفس زیادی داشتم که از مشورت با مشاوران کنپارس بدست آوردم.

 1. آیا زودتر از تاریخ مصاحبه، شهر و مکان مصاحبه را شناسایی کرده بودید؟

بله من مکان مصاحبه را شناسایی کرده بودم و شرایطش را در فروم‌های دیگر بررسی کرده بودم. حتی روز انتخاب هتل، متناسب با مکان مصاحبه در فاصله‌ای نزدیک، هتلی را انتخاب کردم.

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.