اطلاعات در مورد سیستم ورود سریع Express Entry
اطلاعات در مورد سیستم ورود سریع Express Entry در این مجموعه، اخبار، مقالات و تحلیل‌های منعکس شده بر روی مجموعه وبسایت‌ها و وبلاگ‌های شرکت مهاجرتی کنپارس مرتبط با موضوع سیستم جدید شناسایی و جذب نیروهای متخصص که از سال ۲۰۱۵ در کانادا آغاز شده و با عنوان ورود سریع EXPRESS ENTRY خوانده می‌شود گردآوری شده است. از آنجا که این سیستم در مراحل ابتدایی شکل‌گیری است و مرتبا بسته به تجربه‌های گوناگون، تحلیل‌ها و اخبار جدیدی در مورد آن منتشر می‌شود مطالب این جزوه هم به تدریج به روزرسانی خواهند شد و البته باید در نظر داشت که بخشی از مطالب به همین دلیل مشمول مرور زمان خواهند شد. عناوین مطالب منتشر شده در این جزوه در مارچ ۲۰۱۵ به قرار زیر است:

اطلاعات در مورد سیستم ورود سریع Express Entry

loading

در دست تهیه

مطلب مورد نظر شما هنوز آماده نشده است.

نکاتی مهم در مورد اقدام در سیستم Express Entry

سیستم جدید مهاجرت زیر عنوان Express Entry از سوی وزارت مهاجرت اعلام شد و علاقمندان می‌توانند در مورد آندر همین شماره بخوانند. از آنجا که این سیستم کاملا جدید است و برای اولین بار تجربه می‌شود هنوز سوالات بی‌پاسخ زیادی پیرامون آن وجود دارد اما در همین اندازه‌ای که اطلاعات در مورد آن عرضه شده روشن است که اقدام در این روش به سادگی اقدامات قبلی برای درخواست مهاجرت نیست و از آنجا که سیستم به گونه‌ای اشتغال‌محور طراحی شده است، کیفیت اقدام، اثر قابل توجهی در موفقیت اقدام دارد و استفاده از خدمات حرفه‌ای موسسات مهاجرتی معتبر می‌تواند شانس موفقیت را به شکل قابل توجهی بالا برد. تلاش می‌کنم دلیل این گفته را با طرح چند نکته زیر روشن کنم.

۱-  بر اساس این سیستم افراد اطلاعات اولیه خود را وارد سیستم می‌کنند که در این مرحله Express of Interest یا EOI خوانده می‌شود. این مرحله دست کم از دو جهت بسیار مهم است: 

الف) وارد کردن درست اطلاعات چرا که هرگونه اظهار خلاف واقع و یا بی‌دقتی در ورود اطلاعات می‌تواند باعث شود که متقاضی برای ۵ سال از اقدام دوباره محروم شود؛ بنابراین استفاده از تجربه افراد حرفه‌ای می‌تواند این خطر را تا حدود زیادی کم کند؛

ب) کیفیت اطلاعات و چگونگی ورود اطلاعات نیز مهم است. اشراف به بازار اشتغال کانادا و تشخیص نیاز در بخش‌های مختلف اهمیت ویژه‌ای دارد و چه‌بسا در مورد افرادی که بیش از یک تجربه کاری دارند برجسته کردن آن بخش که شانس بیشتر و یا جذابیت بیشتری برای کارفرمایان دارد به موفقیت افراد کمک به‌سزایی می‌کند. در عین حال استفاده از کلمات مناسب و ترم‌های استاندارد در آن حوزه کاری نیز بسیار مهم است و از این رو ورود اطلاعات به سیستم باید زیر نظر افراد با تجربه و با شناخت کافی از بازار اشتغال انجام شود.

۲-  ورود اطلاعات به بانک اشتغال Job Bank که باید ظرف ۳۰ روز از ورود اطلاعات به سیستم انجام شود. در این مرحله نیز استفاده از خدمات حرفه‌ای افرادی که شناخت کافی از بازار کار دارند یقینا در بالا بردن کیفیت ورود اطلاعات موثر است و باعث می‌شود شانس اینکه کارفرمای کانادایی متقاضی را از بین صدها فرد مشابه انتخاب کند و برای دادن پیشنهاد شغل قدم پیش بگذارد بسیار بالا می‌رود. از سوی دیگر کارفرمایان معمولا بدون مصاحبه با افراد درمورد استخدام فرد و یا دادن پیشنهاد شغل و پیگیری دریافت LMIA تصمیم نخواهند گرفت از این رو متقاضی نیازمند این است که در مصاحبه شغلی بتواند گلیم خود را از آب بکشد. برای این منظور یک مجموعه حرفه‌ای باید بتواند متقاضی را برای چنین چالشی آماده کند تا فرصت از کف نرود.

۳ - آپدیت اطلاعات در سیستم باید به طور منظم و مداوم اتفاق بیفتد و این از سوی مجموعه‌های حرفه‌ای کاملا قابل برنامه‌ریزی و هدایت است. آپدیت اطلاعات می‌تواند شانس انتخاب متقاضی را با بالا بردن رتبه وی بالا ببرد.

۴-  از آنجا که دریافت پیشنهاد شغل می‌تواند ۶۰۰ امتیاز به متقاضی بدهد و او را در رتبه قابل قبولی قرار دهد نمی‌توان به بانک اشتغال به تنهایی دل بست و لازم است که فعالانه در بازار کار به دنبال کارفرمای مناسب بود. این مهم از سوی مجموعه‌های حرفه‌ای البته شدنی است. به تعبیر دیگر به جای اینکه فرد منفعلانه منتظر کارفرما باشد می‌توان فعالانه متقاضی و توانایی‌های او را به اطلاع کارفرمایان برساند. این باعث می‌شود متقاضی شانس خود را در بین کارفرمایانی که شاید فعالانه در بانک اشتغال جستجو نمی‌کنند و یا از برنامه بی‌‌طلاعند بسیار بالا ببرد. 

۵-  دریافت گواهی انتخاب استان نیز می‌تواند شانس متقاضی را ده‌ها بار برای دریافت اقامت دایم بالا ببرد؛ از این رو تلاش برای دریافت این گواهی از استان‌های مختلف نیز می‌تواند از سوی یک مجموعه حرفه‌ای مورد توجه باشد و برای افرادی که این موفقیت حاصل می‌شود این انتظار را داشت که ظرف مدت کوتاهی اقامت خود را دریافت کنند.

۶-  دریافت گواهی صلاحیت شغلی از استان‌ها نیز کمک موثری است برای بالا بردن شانس فرد متقاضی و از این جهت یک مجموعه حرفه‌ای می‌تواند بسیار موثر عمل کند.

۷-  همان‌گونه که در معرفی سیستم اعلام شده است افرادی که امتیاز بالایی دارند می‌توانند از سوی دولت فدرال دعوت‌نامه برای اقدام برای مهاجرت دریافت کنند. پس از آن نیز افراد ۶۰ روز برای اقدام فرصت دارند. این اقدام نیز باید دقیق و حرفه‌ای انجام شود هر چند اهمیت آن از مراحل پیش‌گفته که منجر به دریافت چنین دعوت‌نامه‌ای شده است البته کمتر است.

خلاصه کلام اینکه ورود اطلاعات به سیستم بدون داشتن برنامه مدون، شناخت سیستم اشتغال در کانادا، توان ورود اطلاعات با کیفیت قابل قبول، تلاش برای بالا بردن امتیاز در سه جهت مختلف عملا کاری بیهوده است و راه به جایی نمی‌برد. کنپارس مدعی است با کادر مجربی که در اختیار دارد و برنامه‌ریزی دقیقی که برای موفقیت متقاضیان در این راه کرده است می‌تواند انتخاب مناسبی برای متقاضیان باشد.

توجه به دو نکته ضروری است که برای اقدام نیاز به ارایه هیچ مدرکی در مرحله ورود اطلاعات به سیستم و سپس بانک اشتغال نیست. هیچ محدودیتی نیز در مورد رشته‌های شغلی نیست و هیچ ظرفیت مشخصی هم فعلا در کار نیست.

 

 

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.