نکاتی درباره فراگیری موثرتر زبان انگلیسی یا فرانسه برای مهاجران
نکاتی درباره فراگیری موثرتر زبان انگلیسی یا فرانسه برای مهاجران دوستان زیادی در مواجهه حضوری یا از طریق تماس با همکاران کنپارس درباره نحوه فراگیری زبان انگلیسی یا فرانسه سوال می‌کنند. برخی می‌پرسند چه میزان زبان برای امر مهاجرت کافی است؛ برخی دیگر از منابع، روش‌ها و کتب مفید و معتبر پرسش می‌کنند. در اینجا و با ارائه چند مطلب دنباله‌دار به آسیب‌شناسی این بحث برای کسانی‌که در ایران زندگی می‌کنند و می‌خواهند برای کار یا زندگی در کانادا آماده شوند می‌پردازیم و برخی منابع و روش‌های مفید را به آنها معرفی می‌کنیم. همچنین دوره‌های رایگان آموزش زبان در کانادا هم معرفی شده‌اند. عمده مطالب به قلم مجید بسطامی است اما نویسندگان و مترجمان دیگری چون نشاط تهرانی، نادیا غیوری و محمدعلی شاکرمی هم در آماده‌سازی این کتابچه کمک کرده‌اند

نکاتی درباره فراگیری موثرتر زبان انگلیسی یا فرانسه برای مهاجران

loading

در دست تهیه

مطلب مورد نظر شما هنوز آماده نشده است.

راستی این آزمون‌ها به چه دردی می‌خورند؟

ممکن است پرسیده شود پس نتیجه این آزمون‌های استاندارد به چه کاری می‌آیند؟ توجه داشته باشید که این آزمون‌ها به هر حال سطحی از آمادگی شما در مهارت‌های زبان انگلیسی یا فرانسه را مشخص می‌سازند. چیزی که به شما کمک می‌کند تا ضعف‌های مهارتی خود را شناسایی کرده و بر روی آنها تمرکز بیشتری داشته باشید.

همچنین بر اساس نتایج آنها امتیاز ویزای شما محاسبه می‌شود. در کانادا هم به شرطی که از زمان اعتبار آنها چیزی باقیمانده باشد با همان‌ نمرات می توانید برای رشته‌های دانشگاهی تقاضا بدهید یا در مشاغلی که نیازمند به کسب مجوز هستند (و معمولا یکی از شروط آن، نمره زبان است) می‌توانید از این امکان بهره‌ ببرید. 

اما همانطور که مطرح شد نباید این ابزار به عنوان یگانه منبع برای ارزیابی مهارت‌های زبانی به کار روند. شما همواره باید در حال زبان‌آموزی بر اساس نیازهای واقعی (کار یا تحصیل یا زندگی) باشید و متناسب با آن روش‌های ارزیابی متنوعی را هم به کار ببرید تا ضعف‌های مهم خود را شناسایی و در جهت رفع آنها بکوشید. 

برای آگاهی از جزییات تفصیلی به مطالب بخش اول، «الزام به دانستن زبان انگلیسی: نکاتی در مورد فراگیری زبان انگلیسی برای مهاجران» مراجعه کنید.

 

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.