نکاتی درباره فراگیری موثرتر زبان انگلیسی یا فرانسه برای مهاجران
نکاتی درباره فراگیری موثرتر زبان انگلیسی یا فرانسه برای مهاجران دوستان زیادی در مواجهه حضوری یا از طریق تماس با همکاران کنپارس درباره نحوه فراگیری زبان انگلیسی یا فرانسه سوال می‌کنند. برخی می‌پرسند چه میزان زبان برای امر مهاجرت کافی است؛ برخی دیگر از منابع، روش‌ها و کتب مفید و معتبر پرسش می‌کنند. در اینجا و با ارائه چند مطلب دنباله‌دار به آسیب‌شناسی این بحث برای کسانی‌که در ایران زندگی می‌کنند و می‌خواهند برای کار یا زندگی در کانادا آماده شوند می‌پردازیم و برخی منابع و روش‌های مفید را به آنها معرفی می‌کنیم. همچنین دوره‌های رایگان آموزش زبان در کانادا هم معرفی شده‌اند. عمده مطالب به قلم مجید بسطامی است اما نویسندگان و مترجمان دیگری چون نشاط تهرانی، نادیا غیوری و محمدعلی شاکرمی هم در آماده‌سازی این کتابچه کمک کرده‌اند

نکاتی درباره فراگیری موثرتر زبان انگلیسی یا فرانسه برای مهاجران

loading

در دست تهیه

مطلب مورد نظر شما هنوز آماده نشده است.

آزمون زبان، ابزاری برای سنجش امتیاز

آزمون زبان در پروسه مهاجرت تنها ابزاری برای سنجش امتیاز است. یک سطح‌بندی برای اینکه افسر بررسی کننده و اداره مهاجرت به شکل استاندردتر و بدون وابستگی به سلایق شخصی (که در سیستم قبلی و بر اساس نظر مستقیم افسر انجام می‌پذیرفت) تکلیف یکی از سنجه‌های قانونی درباره وضعیت مهاجر را مشخص و چه بسا مرحله مصاحبه را بر همین اساس حذف کنند. بر این اساس، ممکن است کسی با نمره آیلتس ۵ و نیم هم حداقل امتیاز مورد نیاز را بیاورد اما آیا چنین نمره‌ای به معنای آمادگی وی برای برعهده گرفتن یک شغل مرتبط است. مثلا اگر وی بخواهد در پستی نظیر استادی دانشگاه فعالیت کند آیا این سطح از مهارت‌های زبانی (و حتی بالاتر از آن تا نمره ۷) برای ورود موفقیت‌آمیز وی به بازار کار کفایت می‌کند؟ در حالیکه با استدلال دوستمان، وی می‌تواند ادعا کند که آنچه مورد نیاز بوده کسب کرده است. به سخن دیگر، به جای اینکه متقاضی ببیند برای اخذ ویزا چه سطحی از زبان را نیاز دارد، باید بپرسد برای زندگی موفق در کانادا چه سطحی از آمادگی ضروری است. 

 

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.