آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • چگونه در کانادا خوب کار کنیم

  چگونه در کانادا خوب کار کنیم؟

شروع کاری جدید در کشوری دیگر، هیجان‌انگیز و پرچالش است. محیط کار جدید، می‌تواند شبیه محل کار قبلی‌تان باشد و می‌تواند کاملا متفاوت از چیزی باشد که به آن عادت دارید.

هدف کنپارس از همان گام نخست "موفقیت شما در سرزمین جدید بوده است" و از آن جا که "رمز موفقیت" را "آگاهی" می داند، تمام تلاش خود را برای تولید محتوای سودمند و به روش های گوناگون انجام داده است و در آخرین گام دست به انتشار مجموعه کتاب های راهنمای کاربردی موفقیت با عنوان "چگونه" و کتاب های راهنمای مهاجران برای کسب موفقیت در بازار کار کانادا کرده است. آنچه در ادامه می خوانید جدیدترین کتاب ترجمه شده شرکت کنپارس است که امیدواریم در نیمه نخست سال آینده بتوانیم آن را به بازار نشر عرضه کنیم. کتاب های "چگونه در کار و زندگی موفق باشیم؟" (کتاب پرفروش سایت آمازون با موضوع موفقیت)، "چگونه در مصاحبه شغلی موفق باشیم؟" و "چگونه به شغل دلخواه خود برسیم؟" (که تا پایان بهمن ماه وارد بازار نشر خواهد شد)؛ کتاب های سودمندی هستند که تا به امروز منتشر گردیده اند و خواندن آن ها را به تمامی کسانی که در اندیشه مهاجرت هستند، توصیه می کنیم. برای تهیه این کتاب ها می توانید با شماره تلفن 09902795725 و یا نشانی تلگرامی prcanpars@ در تماس باشید.

 

فرهنگ کانادایی در محل کار

فرهنگ، واژه‌ای است که به پیشینه‌ی شما یا پیشینه‌های دیگران اطلاق می‌شود. دیکشنری آکسفورد ای‌اِس‌اِل، واژه فرهنگ را چنین تعریف کرده است: «رسومات، ایده‌ها و تمدنِ جامعه‌ای خاص یا گروهی خاص از افراد».

 

همه‌ی ما مجموعه قواعدی رفتاری را از خانواده‌های خود، و از معلمان و جامعه‌مان آموخته‌ایم. این اصول و قواعد، رفتار ما در قبال دیگران در موقعیت‌های مختلف را هدایت می‌کنند. در مورد رویدادهای مهم زندگی، مانند تولد، ازدواج و مرگ نیز هر فرهنگ مجموعه قواعدی دارد که نحوه‌ی رفتار ما در آن رویداد را تعیین می‌کند. در مورد نحوه‌ی پوشیدن، نحوه‌ی غذا خوردن، نحوه‌ی سپری کردن وقت، و نحوه‌ی حرف زدن با دیگران نیز همین قواعدِ رفتاری، ایفای نقش می‌کنند.

فرهنگ مثل یک کوه یخ است. فقط بخش کوچکی از کوه یخ روی آب است و دیده می‌شود. قسمت اصلی کوه یخ، در زیر آب مخفی است. مانند نوک کوه یخ، جنبه‌های فراوانی از فرهنگ وجود دارد که به راحتی با حواس پنج‌گانه‌ی هر فرد قابل تشخیص است. این جنبه‌ها چیزهایی است که ما می‌بینیم، می‌شنویم، بو می‌کشیم، می‌چشیم و لمس می‌کنیم. این جنبه‌های حس‌شدنیِ فرهنگ، شامل لباس‌هایی است که می‌پوشیم، غذاهایی است که می‌خوریم، و هنرها، ورزش‌ها و تفریحاتی است که خود را با آن‌ها مشغول می‌نماییم. این جنبه‌ها، بر نحوه‌ی عملکرد ما در محیط کار نیز تاثیر می‌گذارند.

اما زیرِ این سطحِ قابل مشاهده، تاثیرات فرهنگیِ بسیار زیادی وجود دارد که به راحتی دیده نمی‌شود. این تاثیرات، مثلا عبارت‌اند از دیدگاه ما نسبت به زمان، میزان اهمیتی که به کار خود می‌دهیم، نگرش‌مان به مردان و زنان در محل کار، و امثالهم. این نگرش‌ها و دیدگاه‌ها روش تعامل ما با دیگران در محل کار را شکل می‌دهند.

کانادا محل زندگی آمیزه‌ای از مردمانِ بومی، کانادایی‌های انگلیسی زبان، و کانادایی‌های فرانسوی زبان است و افزون بر این‌ها، جمعیتِ رو به رشدی از مهاجرانِ کشورهای مختلف نیز در این کشور زندگی می‌کنند. کانادایی‌ها به واسطه‌ی نزدیکیِ جغرافیایی خود با ایالات متحده و تاثیرِ گسترده‌ی فرهنگ آمریکایی، ارزش‌های مشترکِ فراوانی با آمریکایی‌ها دارند، اما تفاوت‌های بین آمریکایی‌ها و کانادایی‌ها نیز بسیار فراوان است.

نعیم نورانی در کتاب «رسیدن و زنده‌ماندن در کانادا» می‌نویسد که «کانادایی‌ها از این که کشورشان آغوش خود را به روی فرهنگ‌های مختلف باز کرده است به خود می‌بالند. در واقع، کانادا یکی از کشورهایی است که از نظر قومی و نژادی، بیشتر تکثر را در جهان دارد. کانادا کشوری است که سرزمین خود را با 33 میلیون انسانِ‌ واقعاً چندفرهنگی پر کرده است».

کانادا که «کشور مهاجران» نیز نامیده می‌شود سرزمین تکثر قومی و نژادی است و این موضوع، ریشه در دهه‌ی 1880 میلادی دارد که مردان چینی برای کار بر روی خط آهنِ شرف به غرب کانادا در قالب یک شرکت چندملیتی وارد کانادا شدند. بعضی از مردم می‌گویند که کانادا از این جهت کشور منحصر به فردی است که نه از طریق جنگ و خونریزی، بلکه به خاطر ساخت راه‌آهن ساخته شد.

 

اگرچه این گفته، خیلی ساده‌انگارانه و نادرست است، اما نشان می‌دهد که در طول سالیان متمادی، نژادهای مختلف مردم، در کنار یکدیگر و با نظم و صلح نسبی در این کشور زندگی کرده‌اند.

هر چه این کشور، بیشتر پذیرای مهاجران می‌ود، کانادایی‌هایی که از نژاد و پیشنه‌های مختلفی به این کشور می‌آیند، جای خود را در این سرزمین باز می‌کنند و یاد می‌گیرند که از این تکثر، لذت ببرند. طبق «قانون تکثر فرهنگی کانادا»، همه‌ی مردم می‌توانند تا آن‌جا که مغایرتی با قوانین کانادا نداشته باشد، آزادانه سنت‌ها، رسم‌ها و باورهای مذهبی خود را حفظ و اجرا نمایند».

ممکن است برای شما، فرهنگ کانادایی و رسم و رسوماتِ محل کارتان تازگی داشته باشد. دنیای کسب و کار، مجموعه قواعد خاص خود را دارد که این قواعد به شما می‌گویند چه بپوشید، به یکدیگر چه بگویید، و چه رفتاری با یکدیگر داشته باشید. هر شرکت، فرهنگ متمایز و منحصر به خود را نیز دارد. شرکت‌ها ممکن است رسمی یا غیررسمی باشند، سرعت کار در آن‌ها تند یا کند باشد، و عملکردشان سنتی یا آینده‌نگر باشد.

در این نوشته و قسمت های بعدی آن، فرهنگ کسب و کار کانادایی را با هم مرور می‌کنیم تا دریابید که چگونه می‌توانید خود را با این فرهنگ انطباق دهید.

رفتار حرفه‌ای در کانادا

دیکشنری آکسفورد ای‌اِس‌اِل، «حرفه‌ای‌گری» را این گونه تعریف کرده است: «کیفیتِ نشان دادن مهارت‌ها هنگام انجام کار». شما به خاطر دانش و مهارت‌ها و توانایی‌تان در انجام کار استخدام شده‌اید. با این حال، برای کسب موفقیت در کار، نحوه‌ی انجام کار نیز به همین اندازه مهم است و چه بسا از اهمیت بیشتری برخوردار باشد.

در ادامه، برخی از مهم‌ترین مفاهیمی که با حرفه‌ای بودن در کانادا ارتباط دارند را بر خواهیم شمرد: 

 • تصویری حرفه‌ای از خود به نمایش بگذارید. رفتار خوبی داشته باشد. به تناسب صنعت و شرکتی که در آن کار می‌کنید، لباس خوب و مناسب بپوشید، تا اعتماد دیگران را به خود جلب کرده و نشان دهید که شما نیز به همان فضا تعلق دارید.
 • حرفه‌ای صحبت کنید و سعی کنید در برقراری ارتباط با دیگران، واضح و شفاف باشید.
 • رفتاری حرفه‌ای داشته باشید. به دیگران احترام بگذارید و نگرشی مثبت داشته باشید.
 • به دیگران گوش فرا دهید و سعی کنید نیازها و خواسته‌های آنان را درک کنید.
 • قابل اعتماد باشید. کاری که می‌گویید را انجام دهید، و آن را به موقع انجام دهید. به برنامه‌ریزی‌های دیگران احترام بگذارید و کاری نکنید دیگران را در انتظار نگذارید.
 • همیشه بهترین کارتان را انجام دهید و تمام جزئیات کار را کنترل کنید.
 • تمام تلاش‌تان را بکنید تا از مدیرتان پشتیبانی نمایید و با همکاران‌تان خوب کار کنید.
 • صادق باشید. از شایعه‌پراکنی یا گفتن چیزهای خلاف واقع خودداری کنید.
 • بیاموزید که مدیرتان و شرکت‌تان چه انتظاری از شما دارند، و سعی کنید آن انتظارات را برآورده سازید.
 • مسئولیت کارهای خود را بپذیرید. اگر مرتکب اشتباهی شدید،‌ عذرخواهی کنید و برای رفع آن اشتباه، تمام تلاش‌تان را به خرج دهید.

به اشتراک گذاشتن ایده‌ها و یادگیری درباره‌ی کانادا

ماروی یاپ، مدیر شرکت ارتباطات اِی‌وی که نُه سال است از فیلیپین به کانادا آمده است می‌گوید که «ممکن است از بیرون، به خاطر رنگ پوست یا لهجه‌ی خاص‌تان متفاوت به نظر برسید، اما ما مهاجران، بیش از بومی‌های این کشور به تفاوت‌ها دقت می‌کنیم. اکثر افراد، بیش از آن‌چه تصور می‌کنیم، پذیرای این تفاوت‌ها هستند».

سعی کنید از رنگ پوست‌تان فراتر بروید. حلقه‌ی دوستان‌تان را گسترش داده و دوستانی با ملیت‌های مختلف پیدا کنید. با کسانی که متفاوت از شما به نظر می‌رسند سرِ صحبت را باز کنید تا ببینید که زندگی چقدر جذاب‌تر و سرزنده‌تر از چیزی است که فکر می‌کرده‌اید. کانادا از این جهت کشوری عالی است. نیازی نیست برای دیدن آدم‌های جدید، دور دنیا سفر کنید. خود دنیا در کانادا جمع شده است.

بالجیت چادا که در سن 21 سالگی به کانادا آمده است توصیه می‌کند که «ذهن‌تان را به روی ایده‌های جدید بگشایید. برای شروع کار، هر چیزی که لازم است را انجام دهید. سال‌های اول، سال‌های کسب تجربه است. گله نکنید. نگرش مثبت خود را حفظ کنید. شاید شرایط کار در کانادا متفاوت از شرایطی باشد که به آن عادت کرده‌اید، پس خود را با شرایط جدید وفق دهید. مثلا در آسیا، وقت رئیس مشغول صحبت می‌شود، همه عقب‌نشینی می‌کنند و کسی بالای حرف رئیس حرفی نمی‌زند. اما این‌جا همه به یک اندازه حق حرف‌زدن دارند.

نگرش مثبتِ آقای چادا به او کمک کرد تا در کار خود موفق شود. او بنیان‌گذار و رئیس شرکت بالکروپ لیمیتِد (یک شرکت بازرگانی و بازاریابی بین‌المللی) است و یکی از معروف‌ترین خیّرین کانادا به شمار می‌رود و رهبر انجمن سیکِ کانادا است.

چادا در سال 2003 از جانب نخست وزیر وقت (جین کریستین) به عنوان عضو کمیته‌ی بازنگری اطلاعات امنیتی، و عضو شورای محرمانه‌ی ملکه منصوب شد.

وقتی کار خود را در کانادا آغاز می‌کنید، پذیرای محیط‌های جدید باشید. حضور شما در این‌جا دلیل دارد، پس افکار منفی درباره کشور جدیدتان را از خود دور کنید. اگر مدام بگویید که «کانادا خیلی سرد است» یا «کانادا خیلی کشور محافظه‌کاری است»، همکاران‌تان ممکن است احساس کنند که کشور یا محیط کار جدیدتان را دوست ندارید.

کارن واللیس ماسلمَن (مدیر منابع انسانی شرکت مشاورین مستقل) که در کاراکاس ونزوئلا به دنیا آمده و در سال 2004 به کانادا مهاجرت کرده معتقد است که «برای مهاجران، بسیار مهم است که فرهنگ‌های خود را زنده نگه دارند. هنگام استخدام،‌ تمام مسایل فرهنگی مهم خود را با مدیرتان مطرح کنید. فراموش نکنید که شما در کشوری متفاوت از زادگاه خود هستید و باید تابع قوانین این کشور باشید و در عین حال، هویت فرهنگیِ‌ خود را از دست ندهید».

سرِ کار، انگلیسی یا فرانسوی صحبت کنید. البته ایرادی ندارد که موقع ناهار، اگر تنها هستید، با همکار خود به زبان محلی‌تان صحبت کنید، اما اگر شخص یا اشخاص دیگری نیز کنارتان نشسته‌اند، با صحبت کردن به زبانی که آن‌ها نمی‌دانند، آنان را از خود دور نکنید.

جیناین پریرا و لین لاپیر از شرکت ارنست و یانگ ال‌ال‌پی نیز با موضوع فوق موافق‌اند. این مدیران، در مقام افرادی حرفه‌ای، با کسانی کار می‌کنند که پیشینه‌های کاملا مختلف و متفاوتی دارند. به قول پریرا و لاپیر «ما می‌دانیم که هر تازه‌وارد، چیز منحصر به فردی را با خود به محل کار می‌آورد و دیدگاه‌های جالبی را به شرکت‌مان اضافه می‌کند. در عین حال، کارمندانی که از پیشینه‌های فرهنگیِ‌ مختلف به اینجا آمده‌اند را تشویق می‌کنیم تا درباره محیط کار جدیدشان چیزهای تازه‌ای بیاموزند. نباید الزاما به آدم‌هایی که پیشینه‌ی مشترکی با شما دارند بچسبید. بروید و آدم‌های تازه پیدا کنید و به درک جدیدی از آدم‌ها برسید».

ذهنی باز داشته باشید و همزمان با یادگیری درباره‌ی کانادا، فرهنگ خود را نیز با دیگران به اشتراک بگذارید. نکات زیر می‌تواند به شما کمک کند تا در محل کارِ کانادایی خود، بتوانید با دیگران روابط گرمی برقرار کنید:

 • آماده‌‌ی یادگیری فرهنگ کانادایی و سایر فرهنگ‌ها باشید و اجازه دهید دیگران نیز به درک درستی از فرهنگ شما برسند.
 • با تمام آدم ها معاشرت کنید و خود را فقط محدود به هم‌وطنان خود نکنید.
 • فقط در موقعیت‌ها و مناسبات خاص، غذاهای محلی خود را سرِ کار بیاورید. اگر هر روز برای همکاران‌تان غذا بیاورید، به شما لقب پدر یا مادرِ شرکت لقب می‌دهند و دیگران نیز انتظار خواهند داشت که به آنان هم غذا بدهید.
 • در مکالمات غیررسمی موقع ناهار (و نه در ساعات کاری) درباره‌‌ی تعطیلات محلی خود به همکاران‌تان اطلاعات بدهید.

 

 

 


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط:
ارزش ها و اخلاق کاری کانادایی ها چیست
استخدام شدید ... خب بعد؟ / قسمت سوم

ارزش ها و اخلاق کاری کانادایی ها چیست؟

راهنمایی هایی برای کسب موفقیت مهاجران در بازار کار کانادا ۱۴ بهمن ۱۳۹۵ - هدف کنپارس از همان گام نخست "موفقیت شما در سرزمین جدید بوده است" و از آن جا که "رمز موفقیت" را "آگاهی" می داند، تمام تلاش خود را برای تولید محتوای سودمند...
فرهنگ کار و ظرافت های زبان کسب و کار در کانادا
استخدام شدید ... خب بعد؟ / قسمت دوم

فرهنگ کار و ظرافت های زبان کسب و کار در کانادا

راهنمایی هایی برای کسب موفقیت مهاجران در بازار کار کانادا ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ - هدف کنپارس از همان گام نخست "موفقیت شما در سرزمین جدید بوده است" و از آن جا که "رمز موفقیت" را "آگاهی" می داند، تمام تلاش خود را برای تولید محتوای...
قسمت اول  بایدها و نبایدهای دومین مصاحبه شغلی
آشنایی با الزامات بازار کار

قسمت اول - بایدها و نبایدهای دومین مصاحبه شغلی

۲۹ آذر ۱۳۹۵ - به قلم کاترین هنسن دعوت شدن برای دومین مصاحبه شغلی خیلی لذت بخش است چون در واقع با این اتفاق شما یک گام دیگر به گرفتن آن شغل نزدیک تر می شوید....
دعوت به مصاحبه برخی از متقاضیان فدرال
به دلایل امنیتی

دعوت به مصاحبه برخی از متقاضیان فدرال

۱۹ مهر ۱۳۹۲ - این روزها تعدادی از متقاضیان  نیروی متخصص فدرال برای انجام مصاحبه به آنکارا دعوت شده اند و این موجی را در میان متقاضیان ایجاد کرده است و سوالات متعدد در مورد...
کارفرماها فکر می کنند کدام بخش های رزومه شما دروغ است

کارفرماها فکر می‌کنند کدام بخش‌های رزومه شما دروغ است

و در چه مواردی واقعا نباید راستش را بگویید! ۱۹ اردي بهشت ۱۳۹۲ - یادآوری: منبع این مطلب وبسایت ورکوپلیس است. با هم روراست باشیم. آیا همه آنچه در رزومه خود گفته‌اید عین حقیقت است؟ خیلی از کارفرماها این‌طور فکر نمی‌کنند. آنها هر روز بیش از پیش...
تفاوتهای زندگی در مونترال و تورنتو

تفاوتهای زندگی در مونترال و تورنتو

۱۸ اسفند ۱۳۹۵ - اولین دغدغه هر مهاجر کانادا که در حال دریافت ویزا و انجام مقدمات سفر هست، فارغ از اینکه شخص از طریق برنامه های فدرال وارد کانادا شود یا یکی از برنامه...
دو گام آخر و نتیجه گیری
بازی را عوض کنید / قسمت سوم

دو گام آخر و نتیجه گیری

با قانون «سه تکنیک»، در مصاحبه‌های شغلی پیروز میدان شوید ۷ اسفند ۱۳۹۵ - گام نهم: ایمیل پیگیری  چون در مورد ایمیلِ پیگیری، خیلی صحبت شده، این فصل، کوتاه است. تا به حال ندیده ام که شغلی، صرفاً به خاطر ایمیلِ پیگیری، به دست آمده باشد؛...
قانون سه تکنیک مصاحبه
بازی را عوض کنید / قسمت دوم

قانون «سه تکنیک» مصاحبه

با قانون «سه تکنیک»، در مصاحبه‌های شغلی پیروز میدان شوید ۳ اسفند ۱۳۹۵ - گام ششم: موقعیت- عمل- نتیجه  تا به این جا، در مورد یافتنِ ذهنیتِ درست، و بایدها و نبایدهای مصاحبه چیزهایی یاد گرفته اید و با نقش شخصیت های مهم در مصاحبه آشنا...
آمادگی برای مصاحبه و نکات مربوط به آن
بازی را عوض کنید / قسمت نخست

آمادگی برای مصاحبه و نکات مربوط به آن

با قانون «سه تکنیک»، در مصاحبه‌های شغلی پیروز میدان شوید ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ - تجربه های شخصی خاطره انگیز!  قبل از این که به تکنیک های گوناگون برای موفقیت در مصاحبه بپردازیم، می خواهم دو تجربه و داستان شخصی و بسیار خاطره انگیز در مورد مصاحبه...
ارزش ها و اخلاق کاری کانادایی ها چیست
استخدام شدید ... خب بعد؟ / قسمت سوم

ارزش ها و اخلاق کاری کانادایی ها چیست؟

راهنمایی هایی برای کسب موفقیت مهاجران در بازار کار کانادا ۱۴ بهمن ۱۳۹۵ - هدف کنپارس از همان گام نخست "موفقیت شما در سرزمین جدید بوده است" و از آن جا که "رمز موفقیت" را "آگاهی" می داند، تمام تلاش خود را برای تولید محتوای سودمند...
قسمت دوم  ۱۵ خطای عمده و ویرانگر مهاجران تازه وارد
توصیه‌های کاربردی برای مهاجران

قسمت دوم - ۱۵ خطای عمده و ویرانگر مهاجران تازه‌وارد

۶ بهمن ۱۳۹۵ - چون برخی خواسته اند زودتر مطالب ادامه یابد و دوستی هم توصیه کرده بودند خلاصه بنویسم تعداد موارد را کمتر کردم اما فاصله انتشار را کوتاه تر کردم. اگر توضیحات هم...
دو دشواری عمده مالی مهاجران تازه وارد در کانادا
دشواری یافتن اعتبار مالی و کلاهبرداری

دو دشواری عمده مالی مهاجران تازه‌وارد در کانادا

۱۰ آذر ۱۳۸۹ - بر اساس تحقیقی که اخیرا انجام شده است، «کلاهبرداری» و «دستیابی به اعتبار مالی لازم» دو مورد مهمی هستند که بیش از همه مهاجران تازه وارد با آن سر و کار...
آخرین مطالب سایت:
251 کارآفرین از استان ساسکچوان دعوت نامه گرفتند

251 کارآفرین از استان ساسکچوان دعوت نامه گرفتند

۲۹ دي ۱۳۹۶ - اداره مهاجرت استان ساسکچوان صبح روز چهارشنبه 17 ژانویه 2018، تعداد 251 دعوت نامه برای متقاضیان برنامه کارآفرینی این استان صادر کرد.  این اولین سری صدور دعوت نامه برای متقاضیان برنامه کارآفرینی...
تخفیف ویژه کنپارس برای موکلین قدیمی از اول ژانویه 2018

تخفیف ویژه کنپارس برای موکلین قدیمی از اول ژانویه 2018

برای تمدید کارت اقامت دائم و دریافت تابعیت کانادا ۲۸ دي ۱۳۹۶ - به دنبال ارائه خدمات مهاجرتی، کنپارس در نظر دارد در برخی از امور پسا مهاجرتی همچون تمدید کارت اقامت دائم، دریافت تابعیت کانادا و اسپانسرشیپ با تخفیف ویژه در خدمت موکلین قدیمی خود...
صدور 155 دعوت نامه از طریق اکسپرس انتری
اجرای اولین تغییر 2018 در برنامه های مهاجرتی استان منیتوبا

صدور 155 دعوت نامه از طریق اکسپرس انتری

۲۵ دي ۱۳۹۶ - اداره مهاجرت استان منیتوبا، 291 دعوت نامه برای نیروی متخصص برنامه انتخابی استانی در اولین انتخاب سال 2018 صادر کرد که از این میان 155 دعوت نامه از طریق سیستم اکسپرس...
برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی جمعه ها اجرا می شود
6 بهمن ماه 1396

برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی جمعه ها اجرا می شود

ساعت 21:00 به وقت تهران ۲۴ دي ۱۳۹۶ - برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی،  به درخواست مخاطبین کنپارس، با حضور علی مختاری، عضو رسمی انجمن کانادایی نظارت بر مشاورین مهاجرت ICCRC و نیز عضو کانون وکلای دادگستری تهران، جمعه ها اجرا می شود.  پخش بعدی...
دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 446
انتخاب شماره 81 اکسپرس انتری در 10 ژانویه 2018

دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 446

۲۰ دي ۱۳۹۶ - در انتخاب شماره 81 اکسپرس انتری که صبح امروز چهارشنبه 10 ژانویه 2018 انجام شد، تعداد 2750 دعوت نامه با حداقل امتیاز 446 صادر شد.   انتخاب شماره 81 اکسپرس انتری، اولین انتخاب...
اسپانسرشیپ گروهی در کبک متوقف شد

اسپانسرشیپ گروهی در کبک متوقف شد

تا ۳۰ جون ۲۰۱۸ ۱۹ دي ۱۳۹۶ - وزارت مهاجرت استان کبک اعلام کرد که به دلیل حجم بالای پرونده های اسپانسرشیپ گروهی در حال بررسی، پرونده های جدید را تا تاریخ 30 ژوئن 2018 نمی پذیرد.  این اعلام اداره...
برنامه مهاجرتی استان منیتوبا ویژه کارآفرینان

برنامه مهاجرتی استان منیتوبا ویژه کارآفرینان

استان منیتوبا در برنامه های مهاجرتی خود تغییراتی را ایجاد کرد ۱۸ دي ۱۳۹۶ - استان منیتوبا در تاریخ 15 نوامبر 2017  در برنامه های مهاجرتی خود Provincial Nominee Program  تغییراتی را ایجاد کرد. اداره مهاجرت استان منیتوبا اعلام کرد بر اساس قرارداد جدید این استان با...
هشتم و پانزدهم دی ماه اجرا نخواهد شد
برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی

هشتم و پانزدهم دی ماه اجرا نخواهد شد

۱۵ دي ۱۳۹۶ - به اطلاع شما دوستان و همراهان می رسانیم که برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی در دو تاریخ زیر اجرا نخواهد شد:  1. جمعه هشتم دی ماه 1396 برابر با 29 دسامبر 2017 2. جمعه پانزدهم دی ماه 1396...
فهرست مشاغل مورد نیاز ساسکچوان تغییر کرد
پنج عنوان شغلی حذف شدند

فهرست مشاغل مورد نیاز ساسکچوان تغییر کرد

۱۵ دي ۱۳۹۶ - اداره مهاجرت استان ساسکچوان دقایقی پیش در عصر روز پنجشنبه 4 ژانویه 2018،  فهرست مشاغل مورد نیاز خود برای برنامه مهاجرتی نیروی متخصص را تغییر داد.  بر اساس این تغییر، 5 عنوان...
آشنایی با برنامه مهاجرتی نیروی متخصص استان ساسکچوان قسمت هشتم فهرست مشاغل مورد نیاز

آشنایی با برنامه مهاجرتی نیروی متخصص استان ساسکچوان (قسمت هشتم: فهرست مشاغل مورد نیاز)

۱۴ دي ۱۳۹۶ - همانطور که در قسمت اول سری مقالات «آشنایی با برنامه مهاجرتی نیروی متخصص استان ساسکچوان» توضیح داده ایم، برنامه های انتخابی استان ساسکچوان یا SINP دارای زیرشاخه های متفاوتی است که...
چه خبر از مهاجرت به کانادا در ماه دسامبر ۲۰۱۷
مهم ترین اخبار مهاجرتی کانادا در ماه دسامبر

چه خبر از مهاجرت به کانادا در ماه دسامبر ۲۰۱۷؟

۱۴ دي ۱۳۹۶ - خلاصه اخبار مهاجرتی در ماه دسامبر ۲۰۱۷ را همچون ماه های گذشته در زیر بخوانید.   برنامه نیروی متخصص استان ساسکچوان ساعاتی پیش بازگشایی شد 1 ژانویه  برنامه نیروی متخصص استان ساسکچوان از هر دو طریق OID...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.