یافتن شغل در کانادا برای تازه واردان
27 فوریه 2021 - 20:58
بازدید 380
8

مهاجران جدید می توانند جستجوی شغل خود را به صورت آنلاین آغاز کنند. پس از استقرار در کانادا، اولین قدم برای افراد، یافتن شغلی متناسب با تجربه و علاقه آنهاست. (پروسه ای که می تواند برای تازه واردان چالش برانگیز باشد.) از آنجا که همه گیری کرونا جستجو برای کار را دشوارتر کرده، تازه واردان […]

ارسال توسط :
پ
پ

مهاجران جدید می توانند جستجوی شغل خود را به صورت آنلاین آغاز کنند.

پس از استقرار در کانادا، اولین قدم برای افراد، یافتن شغلی متناسب با تجربه و علاقه آنهاست. (پروسه ای که می تواند برای تازه واردان چالش برانگیز باشد.) از آنجا که همه گیری کرونا جستجو برای کار را دشوارتر کرده، تازه واردان لازم است در مورد آنچه در بازار کار اتفاق می افتد، همواره اطلاعات به روز را کسب کنند.

نکاتی که به افراد تازه وارد در جستجو و یافتن شغل، و حرکت در مسیر مناسب کمک خواهد کرد، در زیر آمده است:

 

تنظیم رزومه

برای تازه واردان، رزومه مهم ترین عامل در راستانی پذیرش برای مصاحبه کاری و یافتن فرصت های شغلی است. با این حال، رزومه های کانادایی به روشی سنتی دسته بندی شده، و نکات برجسته مربوط به سابقه کاری افراد، نسبت به شرح طولانی درباره مشاغل انجام شده، برای کارفرمایان از اهمیت بیشتری برخوردار است. از این رو، بهتر است افراد رزومه خود را با توجه به هر موقعیت شغلی که قصد درخواست برای آن را دارند، تنظیم کنند؛ تا اینکه رزومه ای یکسان را برای تمام گزینه های مورد نظر ارسال کنند.

یک نامه پوششی مناسب و حرفه ای نیز می تواند در اثبات سابقه و اشتیاق افراد برای کار با کارفرمایان تأثیر گذار باشد.

 

جستجوی محدود

روزانه هزاران شغل در سایت های اشتغال یابی کانادا ارائه می شود. جستجو و بررسی تمام این موارد بسیار وقت گیر است. درنتیجه، انتخاب فرصت هایی که به بهترین وجه با تجربیات افراد متناسب باشد، در اولویت قرار دارد. یافتن یک حرفه خاص نیز ممکن است بیشتر به طول انجامد، اما در صورت ارائه موقعیت های شغلی از این دست، افراد از صلاحیت و همچنین رضایت بیشتری برخوردار خواهند شد.

مهاجرانی که هنوز در استانی استقرار نیافته اند، بهتر است به دنبال مناطق مرتبط با پیشینه شغلی خود باشند. برای مثال، برای یک متخصص IT، اقامت در شهرهای بزرگ مانند تورنتو یا ونکوور می تواند فرصت های شغلی بیشتری را به همراه داشته باشد.

 

وبسایت های ضروری

چندین منبع رایگان کانادایی برای استفاده در جهت جستجوی کار برای تازه واردان وجود دارد:

 

علاوه بر وبسایت های رسمی ذکر شده، موارد دیگری نیز در زمینه لیست مشاغل کانادا در دسترس است:

 

استفاده از شبکه های اجتماعی

سایت های رسمی که فرصت های شغلی را ذکر می کنند، تنها مکان دریافت پیشنهاد کار نیستند؛ وبسایت های شبکه های اجتماعی مانند LinkedIn و Facebook نیز می توانند به افراد در گسترش ارتباطات و یافتن فرصت های موجود کمک کنند.

برای استفاده از این شبکه ها با هدف جستجوی مشاغل، آشنایی با کارکرد و فضای آنها حائز اهمیت است.

 

پادکست های مرتبط

برای بررسی و شناخت سیستم سابقه کاری کانادا، استفاده از پادکست های افرادی که با روند مهاجرت کانادا آشنایی دارند، کمک بزرگی به شمار می آید. نمونه هایی از این پادکست ها در زیر آمده است:

 

توصیه نامه های شغلی

افرادی که رابطه خوبی با کارفرمایان گذشته خود دارند، یا شرکت یا کارفرمای آنها با استخدام کنندگان در کانادا ارتباط دارد، می توانند از ایشان درخواست توصیه نامه کنند. ارتباطات سایر اعضای خانواده و دوستان نیز با کارفرمایان احتمالی در کانادا (از آنجا که می توانند رزومه افراد را به فرد مناسب منتقل کنند) شایان اهمیت است.

 

تقویت مهارت های مصاحبه

یک مصاحبه خوب شامل مهارت های ارتباطی به علاوه استفاده درست از زبان بدن (body language) است.

انتخاب لباس حرفه ای و مناسب نیز برای مصاحبه حائز اهمیت می باشد. در صورت شرکت در مصاحبه مجازی، افراد باید به مواردی مانند زاویه دوربین و کادر مناسب توجه کنند.

ارتباط مستمر و روان بودن نوع بیان افراد نیز در طول مصاحبه اهمیت بسیاری دارد. استخدام کنندگان به دنبال کارمندانی با پاسخ های مناسب نیستند؛ در واقع، آنها به دنبال افرادی حرفه ای هستند که در رشته و تخصص خود، مهارت بالایی داشته، و مایل به ایجاد رشد در شرکت باشند.

 

اعتبار فردی

بسیاری از مهاجرانی که در جستجوی کار هستند، به تحصیلات، مدارک، و سابقه کار تأیید شده  نیاز دارند. این امر برای اطمینان از معادل بودن تحصیلات و سوابق آنها با آموزش و تجربه کانادایی می باشد. اگر مدارک افراد به زبانی غیر از انگلیسی یا فرانسه است، لازم است قبل از ارسال، آنها را ترجمه کنند.

 

اقدام به درخواست طی همه گیری

یافتن شغل در طی همه گیری، نیاز به پیگیری و استمرار بیشتری دارد. تازه واردان لازم است تمامی زمینه های مرتبط با مهارت و تجربه خود را بررسی کنند.

به علاوه، اکنون زمان خوبی برای تقویت مهارت های دورکاری می باشد. کارفرمایان به دنبال کارمندانی هستند که حتی هنگام دورکاری نیز سازنده و سازمان یافته بمانند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.