مهاجرت راه‌حل اصلی برای حل مشکل بیزینس‌ها در کبک
23 مارس 2011 - 10:55
بازدید 193
7

بیزینس‌ها در استان کبک شدیدا به نیروهای کار متخصص نیازمندند. در واقع تلاش برای جلب استعدادها، چه در سطح جهانی و چه در سطح داخلی، تلاشی کاملا فشرده و جدی است. بر اساس اعلام موسسه بزرگ خدمات حرفه‌ای Ernst & Young، استان کبک برای این‌که بتواند به نیازهای درازمدت خود پاسخ داده باشد باید بسیار […]

ارسال توسط :
پ
پ

بیزینس‌ها در استان کبک شدیدا به نیروهای کار متخصص نیازمندند. در واقع تلاش برای جلب استعدادها، چه در سطح جهانی و چه در سطح داخلی، تلاشی کاملا فشرده و جدی است. بر اساس اعلام موسسه بزرگ خدمات حرفه‌ای Ernst & Young، استان کبک برای این‌که بتواند به نیازهای درازمدت خود پاسخ داده باشد باید بسیار تلاش کند تا بتواند نیروهای مورد نیاز خود را جذب نموده و  پس از آن،آنها را برای ماندن در این استان تشویق کند.

آقای دانیل لارامه، رئیس بخش سرمایه انسانی موسسه Ernst & Young در شهر مونترال می‌گوید: «بر اساس گفته‌های آقای جیسن کنی، وزیر امور شهروندی و مهاجرت کانادا، استان کبک برای این‌که بتواند خلاء ناشی از بازنشسته‌شدن نیروهای سالخورده و یا نیازهای استان به نیروی کار برای مشاغل تازه ایجاد شده در ادامه رشد اقتصادی خود را پر کند، تا سال ۲۰۱۸ میلادی به ۱.۳ میلیون نیروی کار تازه نیاز خواهد داشت. با توجه به مشکلات بارز جمعیتی در استان کبک، برای پاسخ‌گویی به نیاز روزافزون مشاغل و بیزینس‌های در حال رشد این استان، هیچ راهی به جز توسل به نیروی کار مهاجران باقی نمی‌ماند.»

در میزگردی که با حضور نمایندگان این موسسه، خانم کتلین وین، وزیر مهاجرت و قومیت‌های فرهنگی و تعدادی از نمایندگان شرکت‌های بزرگ استان برگزار شد، همگی به این توافق رسیدند که برای پاسخ‌ دادن به نیاز به نیروی کار نه تنها باید سیاست‌های پذیرش نیروهای متخصص مهاجر تسهیل شود بلکه باید سیاست‌های حمایتی در جهت ماندن و نگه داشتن این عده در استان نیز به اجرا گذاشته شود. یکی از مشکلات طرح شده در این جلسه درباره نیروهای کار موقتی بود که به‌رغم نیاز بالا به آنها، به دلیل اتمام دوره ویزایشان از آنها خواسته شده تا از کشور خارج شوند.

یکی از وکلایی که با موسسه Ernst & Young در همین زمینه همکاری می‌کند می‌گوید: «نقش دولت در این زمینه بسیار مهم است. دولت نه فقط زمینه جذب این مهاجران را فراهم می‌کند بلکه به‌ویژه می‌تواند به کارگران و دانشجویان خارجی این اجازه را بدهد که برای کار در استان بمانند. برنامه‌هایی که این وزارت‌خانه ارائه می‌کند نیز باید به بیزینس‌ها این اطمینان را بدهند که نیازهای آنها به درستی شناخته شده و تامین خواهد شد و نحوه انتخاب مهاجران بهتر با نیازهای استان تطبیق داده خواهند شد و تدابیری اندیشیده خواهد شد تا این متخصصان در استان باقی بمانند.»

حرکت و جابجایی نیروی کار در سال‌های اخیر در سطح بین‌المللی بسیار بالا رفته است و این روند به احتمال قوی سرعت بیشتری هم خواهد گرفت. بر اساس گزارش موسسه بین‌المللی Migration در حال حاضر ۳ درصد از جمعیت کل دنیا یعنی چیزی معادل ۲۴۰ میلیون نفر، خارج از کشور زادگاه خود مشغول به کار هستند.     

برای مشاهده اصل مطلب اینجاکلیک کنید.

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.