صدور ۴۶۳ دعوتنامه در جدیدترین انتخاب «PNP» اکسپرس انتری
22 آگوست 2021 - 5:29
بازدید 62
1
متقاضیان دارای حداقل امتیاز 751 برای اقامت دائم کانادا دعوت شدند
ارسال توسط :
پ
پ

کانادا در روز 18 آگوست، از 463 متقاضی اکسپرس انتری که دارای نامزدی استانی بودند، دعوت به عمل آورد تا برای اقامت دائم اقدام کنند.

مدعوین به حداقل امتیاز 751 نیاز داشتند. متقاضیانی که در انتخاب‌های مختص «برنامه انتخاب استانی» (PNP) دعوت می‌شوند، 600 امتیاز برای نامزدی استانی دریافت می‌کنند. در مقایسه با انتخاب مختص «PNP» قبلی، امتیاز موردنیاز در این انتخاب 9 مورد افزایش داشت.

«اداره مهاجرت، پناهندگی، و شهروندی کانادا» (IRCC) «قانون تعیین اولویت پذیرش در وضعیت تساوی» را (صرف نظر از اینکه واقعاً تساوی وجود داشته باشد،) در هر دور منتشر می‌کند. در انتخاب اخیر، متقاضیانی که حداقل امتیاز را داشتند، تنها در صورتی دعوت شدند که مشخصات اکسپرس انتری خود را قبل از روز 13 آوریل 2021، ساعت 16:29:29 به وقت کانادا ثبت کرده باشند.

 

16 انتخاب مختص «PNP» در سال 2021

«IRCC» در سال جاری، تنها انتخاب‌های مختص «PNP» و مختص «برنامه تجربه کانادایی» (CEC) را برگزار کرده، زیرا کووید19 باعث ایجاد محدودیت‌‌هایی برای دعوت از متقاضیان خارج از کشور شده است. متقاضیان این برنامه‌ها در کانادا حضور دارند و همچنین برای رفع نیازهای بازار کار، بهتر از سایر مهاجران عمل کرده اند.

با این همه، کاهش محدودیت‌های سفر، زمینه را برای ارسال دعوتنامه به سایر متقاضیان اکسپرس انتری که خارج از کانادا زندگی می‌کنند، فراهم کرده است.

 

مقایسه آمار سال 2021 و 2020

در سال جاری، تعداد «دعوتنامه برای ارسال درخواست» که با نام «ITA» شناخته می‌شود، تقریباً دو برابر سال گذشته بوده است. دولت فدرال قصد دارد امسال از 401،000 مهاجر جدید استقبال کند، که حدود یک چهارم آنها از طریق سیستم اکسپرس انتری به کانادا می‌آیند. تا کنون از 102.779 متقاضی «PNP» و «CEC» دعوت به عمل آمده است.

انتخاب‌های مختص «PNP» (به دلیل 600 امتیاز فوق العاده برای نامزدی استانی) به امتیاز بالاتری نیاز دارند. انتخاب‌های مختص «CEC» دارای امتیازات موردنیاز پایین‌تری هستند، زیرا متقاضیان آنها با متقاضیان سایر گروه‌ها رقابت نمی‌کنند.

 

درباره اکسپرس انتری

اکسپرس انتری سیستم مدیریت برنامه کانادا برای سه برنامه مهاجرت فدرال است: «برنامه نیروی کار متخصص فدرال» (FSWP)، «برنامه نیروی کار ماهر فدرال» (FSTP)، و «برنامه تجربه کانادایی» (CEC).

برای ورود به استخر اکسپرس انتری، متقاضیان باید واجد شرایط یکی از برنامه‌های مذکور باشند. این افراد تحت «سیستم جامع رتبه بندی» (CRS)، و بر اساس عواملی مانند سن، تحصیلات، سابقه کار، مهارت زبان در انگلیسی یا فرانسه، و عوامل دیگر، امتیازدهی می‌شوند.

از 1200 امتیاز موجود در «CRS»، اکثر متقاضیان به طور معمول، امتیاز کمتر از 500 دریافت می‌کنند. نامزدی استانی 600 امتیاز فوق العاده را برای افراد به دنبال دارد.

«IRCC» برای متقاضیان دارای بالاترین امتیاز، «دعوتنامه برای ارسال درخواست» (ITA) ارسال می‌کند. افراد پذیرفته شده مجاز به ورود به کانادا و دریافت وضعیت شهروندی خواهند بود.

منبع خبر: canada.ca, August 2021

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.